ZduneX25

Modyfikacja SMS: Ucinanie ogonków

Recommended Posts

Z tego co widać xiaomi ani nie poci się nad v6, ani nie aktualizuje rzetelnie v5, ostatnio nie wrzucali 4.1, teraz nie wrzucili 4.2 na githuba..

@ZduneX25

Dzieki za dzisiejsza aktualizacje.... ale-- na MI3 co nie dziala.

Robie wszystkim opisanymi tutaj sposobami.. i nie ma szans.....

W jakiej lokalizacji powinna byc Mms.apk? w /system/app czy /system/priv-app   ??

================================================================

OK, juz wiem... musi byc skopiowana do :

/system/priv-app

czyli w terminalu Android Terminal Emulator kolejno (Mms.apk musi sie znajdowac w katalogu glownym karty):

su

mount -o remount,rw /system

cp /storage/sdcard0/Mms.apk /system/priv-app

chmod 0644 /system/priv-app/Mms.apk

mount -o remount,ro /system

Edited by marks
  • Like 1

Dokładnie wersje dla mi3w i nexusa 5 muszą być w priv-app, bo to 4.4, ogólnie to takiej struktury katalogów użyłem w paczkach.

Którą wersję aplikacji trzeba zastosować, aby ucinać polskie ogonki w Redmi 1s z najnowszym MIUI Polska?

Którą wersję aplikacji trzeba zastosować, aby ucinać polskie ogonki w Redmi 1s z najnowszym MIUI Polska?

Dołączam się do pytania o Redmi 1S i rozszerzam je o Redmi Note.

Domyślam się, że (o ile w ogóle zadziała) to jedna z wersji XHDPI-4.2 (dla RedmiNote), ale to tylko kwestia rozdzielczości, większym problemem może być dobranie właściwej wersji wg daty. Czy komuś się udało i jest pewny (po testach), że działa OK?

Z kolei tutaj:  https://s.basketbuild.com/devs/ZduneX25/miuiv5/wip/sms/4.6.13/  - wg zastosowanych oznaczeń w nazwach paczek, nie ma teoretycznie wersji zgodnej z Androidem 4.3, więc nie wiem, jak to będzie dla Redmi 1S?

Edited by latet

Tak jak pisałem, nie ma moda dla romów stable. Jak ma 4.3 to testuj te przeznaczone dla mi3/nexusa5.

Prędzej odpali z ewentualnymi bugami graficznymi niż mod pod starszy android. Mod dla 4.6.20 wrzuca się na serwer.

Dla najnowszego stable 4.4.2 KXDCNBE17.0 dla MI3, którego moda nalezy użyc? 4.6.20?

Mam pytanie - jakie znaki (oprocz 18 polskich) konwertuje ten moduł, a jakich nie? Bo np. zauwazyłem, że nie konwertuje  litery ì na i.

Edited by latet

Znaki wejściowe:

αβγδεζηθικλμνξοπρσςτυφχψωάέήίόύώϊϋΐΰΑΒΕΖΗΙΚΜΝΟΡΤΥΧ ΆΈΉΊΌΏΪΫŰűŐőąćęłńśźżĄĆĘŁŃŚŹŻÀÂÃÈÊÌÎÒÕÙÛâãêîõúûçěšč řžďťňáíéóýůĚŠČŘŽĎŤŇÁÉÍÓÝÚŮŕĺľôŔĹĽÔÏïëË

I wyjściowe:

ABΓΔEZHΘIKΛMNΞOΠPΣΣTYΦXΨΩAEHIOYΩIYIYABEZHIKMNOPTYX AEHIOΩIYÜüÖöacelnszzACELNSZZAAAEEIIOOUUaaeiouucesc rzdtnaieoyuESCRZDTNAEIOYUUrlloRLLOIIee

Oraz:

ñ → n

Ñ → N

Đ → Dj

đ → dj

Zabawa z modem dla użytkowników stable leży w ich gestii. Jak nie robie moda dla stable, nie używam też romu stable. Musisz sam sprawdzić, który będzie działał, ale z racji, że changelog jest dosyć świeży to proponuje .13 bądź .20

no to do dzieła, na pierwszy rzut .20 ;)

i działa :) instalowana sposobem z postu nr #83

tylko reset po wylaczeniu terminala potrzebny

Edited by Edek

Czy jest możliwe, że ten fix na ogonki robi coś więcej, niż tylko wycinanie ogonków, że wnosi coś, co sprawia, że cały program działa wydajniej, stabilniej? Pytam, bo od wersji MIUI 4.7.4 przestałem go stosować (bo zmieniłem operatora i mam SMS-y za darmo) i niestety cała aplikacja SMS działa gorzej, zacina się, czasem się wiesza. Pytanie głównie do ZduneX25 – czy to może mieć związek z brakiem fix-a na SMS?

Dzięki.

Jeżeli się czymś różni to już trzeba by pytać Acida, ja dodaje tylko ucinanie i rotację, dodatkowo ja dekompiluję i kompiluję apke, w spolszczeniu do oryginalnego apk wrzucane jest resources.arsc, ale nie sądzę by to miało znaczenie.

ZduneX25

W kwesti Twojego moda.....zawsze na niego czekam z utesknieniem....

I jak najbardziej widze jego zasadnosc istnienia...

nie dlatego, ze jestem przeciw polskim znakom (choc poniekad tak), a dlatego, ze wysylam duuuuzo sms, i ma znaczenie dla mnie, ile operator mi za nie liczy... na czasami potrafi wyslac 5-6 sms zamiast jednego....

Niestety, tu gdzie jestem, nie ma opcji nielimitowanych sms w pakiecie-- stad ogromna przydatnosc sms dla mnie....

Tak trzymaj... a U mnie masz duuuuzy browar

:)

@latet

Pewnie już to doczytałeś w wątku dotyczącym najnowszego romu ale napiszę, że jest jakiś problem z apką sms (lagi itp.) choć ja na mi3 tego akurat nie doświadczam.. Ale tak pewnie jest teraz u ciebie. Ponoć wersja 4.7.22 (czyli któraś pośrednia) problem rozwiązała. Gdzieś o tym pisał Acid

To coś słabo ci dzienni testerzy testują, skoro wersje tygodniowe są tak naszpikowana coraz to większą liczbą nowych błędów...

Edited by latet

Testerzy mogą tylko testować i zgłaszać błędy, nic poza tym, wiem z własnego doświadczenia, do Redmi 1 jest zgłoszonych około 60 bugów, na razie Xiaomi naprawiło tylko problem z SMS z banków...

Może banalne pytanie ale wole się upewnić... Który plik ściągnąć dla Mi3W, android 4.4.2, MIUI 21.0.0? Z góry dzięki!