Jump to content

Edek

Użytkownicy
 • Posts

  331
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by Edek

 1. @Orjondziękuję, czyli na szczęście nie zmieniło się w tej kwestii od mojego ostatniego update :)
 2. @mrosiale w Miui12 stable jest dialer z nagrywaniem? Czy już googlowskie? Bo jak zrobię pełne czyszczenie to nie będę miał żadnych apek z Miui11 rozwojowej.
 3. Czy przechodząc z rozwojowej 11.2 na tą stabilną wystarczy upgrade twrp oraz factory reset? Czy factory reset czyści pamięci użytkownika(zdjęcia) czy tylko system bez apek? A no i podstawowe pytanie, czy w miui 12 stable jest stary dialer z możliwością nagrywania rozmów a samo nagrywanie działa? Trochę wypadłem z obiegu.
 4. zostało to już dawno napisane. Jak chcesz miec voice match i nagrywanie z dialera, zainstaluj z magiska call recordera, w nim daj nagrywanie systemowe. callrecorder nie bedzie nagrywał, a wbudowany recorder w dialer miui, voicematch tez bedzie działał.
 5. Sugeruję nie udzielać się na forum "przy piwku i chacie"
 6. Mi9lite chyba zero zmian? WiFi jak drenowalo baterie tak drenuje dalej. Albo voice match, albo nagrywanie rozmów. Hotspot 5ghz nie łączy z większością urządzeń nie opartych na win10 Hotspot 2.4ghz przerywa połączenia.
 7. Wczoraj na sourceforge pojawiał się niby stabilna wersja dla mi9lite. Ktoś już próbował?
 8. na mi9lite tez, niby system niezoptymalizowany. U mnie od 100% do 20% w 12h, przy czym ekran to 2,5h, wifi 2h, 5minut rozmów, deepsleep 8h,
 9. Na xda też narzekają na długość działania na jednym ładowaniu przy androidzie 10. Wina więc leży przy braku optymalizacji systemu. U mnie dziś tak to wygląda. Nierealne jest więc osiągnięcie wyniku 18h pracy do 40% rozladownia.
 10. Wystarczy wejść na główną: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/
 11. na cc9 działa bez problemu, z magiska. A może magiska musisz uaktualnić?
 12. Idź stąd, po prostu idź stąd sobie. Nie wniosłeś i wciąż nic nie wnosisz do tematu. To nie komentarze po artykułem onetu lub spidersweb. Nie wiem czy zauwazyłeś, ale na forum miuipolska szuka się rozwiązania problemu i przyczyny, a nie rzuca idiotyczne wpisu typu "zmień fona". Idż dalej grać w gry "tudzież podobnych" bo prostu brudzisz tu. No identycznie miałem na RN7. A teraz taka padaka stąd szukam o co kamman. Hmm... to może poszukasz ze mną rozwiązania jeśli masz chwilę czasu? Napisz mi proszę, jaki masz rom, jaki twrp oraz czy masz 1xsim czy 2xsim. Masz encrypted? w sensie czy wchodząc do twrp musisz wstukać hasło? Sprzęt ładowany do 100%? wifi włączone przez 30% czasu, czy włączony cały czas, ale połączony przez 30%? Coś kojarzy mi się, że gdzieś się da dogrzebać aby odczytać model modemy/karty wifi - pamiętasz może? Tak sobie myślę, że może są dwa typy, na jadnym (Twój) śmiga, a na drugim żre baterie? Czy sprawdzałeś może działanie hotspot 2,4ghz i 5ghz z mi9lite? Najlepiej aby klientem był inny sprzęt niż win10 oraz android 10. Ja używam w aucie AP z telefonu i przy 2,4ghz rozłącza mnie co jakiś czas, a 5ghz wcale nie widzi. przy rn7 było super stabilnie na obydwu pasmach. Bardzo mnie to zastanawia, bo robiłem clean flash i takie kwiatki. Ja niestety nie testowałem globala, od razu wrzuciłem eu, będąc przyzwyczajony do prawidłowego działania na poprzednich modelach =/
 13. Ej, dobry jesteś, piszę że u mnie jest drenaż baterii najprawdopodobniej spowodowany wifi, a ty mi piszesz, że u mnie jest cos nie tak z wlaczonym wifi. "Tory były złe" Czy urządzenie inne niż na windows 10 jest w stanie połaczyć się z hotpsot na 5ghz? Czy nie zrywa połaczeń na 2,4ghz przy przesyłaniu danych bez względu czy jako klient czy ap? Zaraz pewnie przeczytam standardowe: "nie uzywam ap, u mnie nie zrywa" Włącz Wifi połącz się z siecią, zostaw fona na 3h-5h w spokoju i zobacz ile procent ucieka. Najlepiej przez BetterBatteryStats. Dla mnie nie jest to normalne, gdy odpinam od ladowarki o godz. 5:30 a godz. 11:00 mam około 50% baterii przy włączonym ekranie przez 30min-40min, wykonaniu 2-3 połączeń przez ok 3 min, i korzystaniu z neta przez ten czas. A wszytko to przy wyłączonym wifi. przy włączonym miałbym jakieś 30%.
 14. też wyłączyłem skanowanie i jest lepiej gdy jest wyłączone wifi, jednak gdy wifi jest on, bateria leci w oczach, mimo ze nie używam telefonu. Zupełnie inaczej bateria zachowywała się na rn7. Stąd wnioskuje ze to wifi (moduł/sterowniki/ustawienia systemowe) jest przyczyną drenazu a nie sama opcja "skanowanie wifi"
 15. Tu nie chodzi o 1-2 procent na cyklu ładowania... Ale Ty jesteś ignorantem, czy trzeba wytłumaczyć? jeśli to pierwsze to nie czytaj dalej, jeśli to drugie to: 1. każde ładowanie baterii skraca jej żywotność 2. gdy nie zostawię telefonu pod ładowarką na noc, następnego dnia kolo południa muszę szukać ładowarki. Gdy odepnę rano, muszę szukać ładowarki koło 15. Nie każdy gra w gry całymi dniami, lub siedzi przy biurku, niektórzy pracują i mają róże tryby pracy. Ja mam mieszany tryb pracy, więc często zdarza się tak, że muszę mieć telefon sprawy do godziny nawet 20-21. A nie po to kupowałem sprzęt z baterią 4000mah, aby nosić do niej w zestawie powerbank. 3. W sumie nie chce mi się dalej tłumaczyć, wystarczy że "Jeśli kogoś irytuje zbyt duże zużycie to niech zmieni smartfon na inny". Według mnie jest coś zrypane z wifi. Jak mam włączone wifi to bateria leci w oczach, bez względu czy jest połączony z siecią, czy nie. Mimo wyłączonego skanowanie. Do tego dochodzi przerwywanie połączenia wifi, lub AP jeśli jest ustaiwony (5ghz w większosci nie łączy) RN7 w identycznych warunkach trzymał jakies 30% dłużej. Jak nie dłużej.
 16. tak, pyxis=mi9lite=cc9 Wgrywasz zgpdnie z poradnikiem, czyli odblokowujesz zgodnie z osobnym poradnikiem, za pare dni (gdy już możesz odblokować) odblokowujesz, wgrywasz twrp przez adb i zapodajesz rom.
 17. mi9lite: - wciąż voicematch musi być wyłączone aby działało call recording - delikatnie poprawiono stabilność połączenia hotspot 2,4ghz - usprawniono hotspot 5ghz , ale wciąż nie jest wykrywane przez dużą część urządzeń, które bez problemu łączą się z innymi smartfonami na pasmie 5ghz. bateria w czasie testów
 18. format data, wipe cache/dalvik i wgrywasz .eu?
 19. A do czego to? co to robi?
 20. Edek

  MIUI 20.1.9

  i nagrywa rozmowy bez konieczności wyłączenia voice match, hot spot 5ghz wykrywają wszystkie urządzenia, a 2,4ghz nie zrywa połączeń i nie występuje battery drain?
 21. A myślisz, że można na .eu '10 wgrać .eu '9 po prostu przez twrp, czy lepiej global china (tez twrp czy fastboot o ile takie obrazy są?)
 22. To może zadam pytanie w inny sposób czy przejdę bez problemu z andka 10 na andka 9 na mi9cc - bez bricka? wystarczy porobić wipe data/cach/dalvik?
 23. Edek

  MIUI 20.1.9

  ja sie tu udzielam tylko w zakresie mi9cc
 24. Edek

  MIUI 20.1.9

  @Orjon okazuje się, że wyłączenie Voice Match przywraca poprawne działanie systemowego call recordera. Czyli albo nagrywanie rozmów, albo asystent google. pozostaje jeszcze kwestia niedziałającego hotspotu na 5ghz i drenażu baterii :/
×
×
 • Create New...