Skocz do zawartości

Modyfikacja SMS: Ucinanie ogonków


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli tylko działa na MI3 z V6, to ja jestem jak najbardziej za!

 

//Z25: plan jest taki by to działało na wszystkim z v6 czyli obecnie mi3w, mi4w i note 4g, aplikacja sama rozpoznaje telefon i wersję miui, oczywiście wymaga roota do instalacji

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś prof. Bralczyk powiedział, że ogonki w języku polskim są bardzo istotne i żeby nawet większym wysiłkiem i kosztem smsa jednak je pisać. Unika się nieporozumień, jak np. w wypowiedzi "zrób mi tę łaskę" bez ogonków nasze zdanie może być dwuznaczne. Czy "oddać sprawę do sądu" bez ogonków wyjdzie "oddac sprawe do sadu", co w naszym wymiarze sprawiedliwości chyba na jedno wychodzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, nawet nie wiedziałem że tak prosto da się to zrobić i wrzucić juz ROM z modem na telefon.

Oczywiście, to najłatwiejszy sposób. Tak samo można podmienić fonty w pliku ZIP i instalować już z własnymi fontami. Nic potem nie trzeba już robić, aby te własne fonty "uaktywnić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem - aplikacja działa, wszystko jest ok, ale mój telefon to Samsung Galaxy Note N7000. Jest to telefon z rozdzielczością 1280 x 800 zamiast 1280 x 720 jak w przypadku xhdpi niestety w związku z tym (tak przypuszczam) pole, w którym wyświetla się treść pisanej wiadomości nie całkowicie nieczytelne - jest za niskie. Treść się pojawia dopiero po wciśnięciu znaku "+" aby wstawić emotkę lub zdjęcie.

 

Czy autor moda mógłby mi jakoś pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@narcin pobierz mod xxhdpi


Co do aplikacji to progress przedstawia się następująco:

Zrobione:
-sprawdzanie aktualizacji (w momencie istnienia takowej pobieranie jej)

--rozpoznawanie urządzenia (z v6 mi2s/mi3w/mi4/redmi4g) oraz wersji miui
--w razie barku połączenia z internetem stosowny komunikat

-instalacja moda (wymaga roota)
--sprawdzanie czy mod już nie został zainstalowany

--w razie próby instalacji bez wcześniejszego pobrania stosowny komunikat
--stosowny komunikat po prawidłowej instalacji w możliwością łatwego zrestartowania urządzenia

-usunięcie moda

--stosowny komunikat po prawidłowym usunięciu w możliwością łatwego zrestartowania urządzenia

 

Do zrobienie:
-zmusić apkę do pobierania moda z aktualnego serwera..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 https://github.com/zdunex25/strip_unicode_app/raw/aa58dfbc65c2037045b172759e05ac8e33a6a636/bin/Unicode.apk

 

zamiast podmiany zastosowałem usunięcie starego apk i dodanie nowego, w najgorszym wypadku zniknie aplikacja sms, opcja odinstaluj powinna ją przywrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...