Jump to content

Modyfikacja SMS: Ucinanie ogonków

ZduneX25
 Share

Recommended Posts

Ja sobie podmienilem MMS.apk i dziala bez problemu. Zawsze sprawdzam sam do siebie wysyłając SMS z polskimi znakami "ęóąśłźżćń"

Zostaly poprawnie zamienione na znaki bez ogonkow.

Wysyłane z mojego MI 3W za pomocą Tapatalk 2

Edited by keiw

• 2 weeks later...

Wiesz, że ogony ucina w momencie kliknięcia wyślij? Uprawnienia root dla aplikacji włączyłeś?

No teraz to nie może nie działać :o

Nie no - wszystko zrobiłem jak trzeba - ściągnąłem, zaktualizowałem, dałem na samym początku roota, powysyłałem na różne numery i dalej ogonki są :) Ktoś chętny do przetestowania żeby nie było, że tylko u mnie nie działa :P

• Like 1

• 1 month later...

Na 5.2.13 działało. Nie wiem jak na wcześniejszych bo dopiero zacząłem przygodę z Redmi. Czy Twoja aplikacja unicode powinna działać u mnie? Zainstalowałem, nadałem uprawnienia i gdy wybieram aby pobrał to jest komunikat że nowa wersja jest w przygotowaniu.

• 2 weeks later...

Moje perypetie z wgraniem moda (v5.2.27):

• ES File Explorer nie mógł zamontować partycji root,
  • Po podmianie pliku Mms.apk przez Solid Explorer apka zniknęła z systemu (klikanie na ikonę wiadomości w kontakcie nic nie robiło),
  • Próbowałem zrobić podmiankę pliku w romie, ale TC nie mógł otworzyć zipa z v5.2.27 (ściągałem 2x i był bład w zip - możecie sprawdzić czy u Was też tak jest?)
  • Wgrane z wykorzystaniem poniższej metody:

Oczywiście.
Zakładając, że masz plik Mms.apk już wrzucony do pamięci telefonu (do /sdcard) wpisujesz:

su
mount -o remount,rw /system
cp /storage/sdcard0/Mms.apk /system/app
chmod 0644 /system/app/Mms.apk
mount -o remount,ro /system

Natomiast nie wiem czemu nikt nie używa ADB. Przecież wystarczy zainstalować na Windows SDK Google Android i ustawić połączenie adb (+ włączenie Debugowania USB).
Wtedy tylko podłączamy telefon pod usb do kompa i na kompie wydajemy polecenie w terminalu (cmd w windows albo terminal w linux):

adb root
adb remount
adb push Mms.apk system/app

Z kompa idzie najszybciej.

Uwaga dla romów oparych do 4.4 (kitkata) wszystkie app zastępujemy priv-app.

Musisz ściągnąć ze sklepu Play aplikację Android Terminal Emulator.

Dziękuję autorom postów oraz autorowi moda!

Edited by Grigor

• 2 weeks later...

No aplikacja ma problemy jakimś cudem komendy na SU nie działają z superuserem z MIUI z flagowców. Jak ten rom przejdzie mi przez skrypt to za jakieś pół godziny będzie mod do ręcznego pobrania.

Dodane: https://basketbuild.com/filedl/devs?dev=ZduneX25&dl=ZduneX25/miuiv6/wip/sms/5.4.3/MIUIPolska_Mms-mod_5.4.2-REDMI-4.4.zip

sprawdź czy działa, bo musiałem edytować patche..

• 4 weeks later...

@Jabol dostaję dużo zamówień sms i nie bardzo mogę sobie pozwolić na eksperymenty, prędzej jakoś jak urlop dostanę, na mipadzie mechanizm działa, jedna wersja działała mi i na mi4, ale innym nie, a z razcji, że mi działało to nie potrafiłem znaleźć błędu i całkowicie przepisałem kod

@slaqer MIUIPolska_Mms-mod_5.4.24-REDMI4G-4.4.zip

Pobrałem nowy rom, próbowałem opcji z podmianą Mms.apk w zip, potem normalna instalacja przez aktualizacje systemowe.

Podczas aktualizacji pojawia się info o błędzie i tyle.

Próbowałem też opcji adb ale po instalacji Windows Android SDK, w terminalu nie mogę polecenia adb wykonać  - nie znajduje polecenia adb, może coś za mało zainstalowałem ?

Edited by slaqer

Dzięki, poszło przez terminal ...

Podsumowując:

• podmiana Mms.apk w obrazie rom'u i aktualizacja - błąd podczas instalacji
  • podmiana przez różne ekspoloratory - aplikacja znikała i nie chciała się pojawić
  • podmiana przez terminal w telefonie - ok, przynajmniej na pierwszy rzut oka
  • adb nie próbowałem