ZduneX25

Modyfikacja SMS: Ucinanie ogonków

Recommended Posts

Najszybciej to chyba sobie podmienić jeszcze w romie przed wrzuceniem :), wystarczy Total Commander, kolega zdunex25 praktycznie równocześnie wypuszcza moda, więc w TotalComanderze w lewym oknie wchodzimy w plik zip romu do katalogu \system\app\ a w prawym oknie do pliku zip z modem, do tego samego katalogu i F5 kopiujemy nadpisując oryginalną.

To wszystko, teraz można sobie wrzucić nowy rom ;)

O widzisz, nawet nie wiedziałem że tak prosto da się to zrobić i wrzucić juz ROM z modem na telefon.

Wysłane z mojego MI 2S przy użyciu Tapatalka

czy sposob z trrminalem dziala na mi2s, czy tylko na portach? z tego co pamietam, to kiedys nie bylo opcji usowania ogonkow na tel xiaomi. jedyna altetnatywa byla apka textra, jednak ta nie dziala mi poprawnie

Wysłane z mojego MI 2S

mam problem przy urzyciu terminala na telefonie, wyrzuca ze nie moze czegos znalezc

e2u5a8a7.jpg

plik zip rozpakowalem, jak i san mms.apk skopiowalem bezposrednio do katalogu glownego

aja7udah.jpg

co robie nie tak?

Wysłane z mojego MI 2S

Po wprowadzeniu komend, fakt, kilka razy niepoprawnie, ale w końcu się udało - zniknęła mi aplikacja sms...

przywrocilem z kopii dane wiadomosci sms i mms, restart - wszystko wrocilo na miejsce i ogonki obcina

plik zip rozpakowalem, jak i san mms.apk skopiowalem bezposrednio do katalogu glownego

No to jak już wypakowałeś i masz sam plik mms.apk to użyj normalego menadżera plików np: ES Eksplorator z zamontowaną partycją root (RW) i wklej aplikację do \system\app nadpisując tamtą, potem restart telefonu i już.

Chyba, że dla sportu chcesz się bawić poleceniami w konsoli :)

Jak przez total commander dostać się do 'systemu' ? bo chcę, przerzucić ten plik mms.apk by uciął ogonki i nie mogę tego ogarnąć:P

2rY0uG1.png

Przez TotalCommandera modyfikujesz tylko plik zip z romem, a nie wrzucony rom w telefonie.

Najeżdżasz w lewym oknie na plik np: MIUIPolska_aries_4.2.28-4.1.zip i dajesz enter, wejdzie Ci w plik potem wchodzisz w katalog system i app

Aaaa.. ok, bo rozpakować to potrafię, myślałem, że zrobię prosty przerzut na telefon :)

Niestety poległem póki co :>

Skopiowane, zrestartowane i ikonka pojawiła się na końcu aplikacji Wysłałem smsa i poprawilo Tzn ucieło ogonki

Dzięki

Nie ma romu, więc nie ma paczki. Przynajmniej nie było romu zanim poszedłem spać.

Widzę, że już paczka jest natomiast nie działa, albo coś robię źle. Z tego co rozumiem wystarczy podmienić Mms.apk w /system/app i tyle? Może ktoś z mi2/s potwierdzić, że paczka działa?

Tak, tylko ten pliczek.

Normalnie robiłem to z poziomu telefonu, przy pomocy solid Explorer, ale teraz ułatwiłem sobie zadanie i podmieniłem w plik w paczce z ROMem Total Commanderem. Tak jest wygodniej.

Jako ciekawostkę dodam, że dotychczas używałem najstarszej wersji moda, która działa na Mi2S. Nie zauważyłem , że co tydzień powstaje nowa wersja :)

Ogonki ucinało cały czas, ale wysypywało się gdy np. chciałem wejść w ustawienia.

W ROMie jest apka ale bez moda. Wystarczy podmiana i tyle.

W najnowszej wersji moda wywalania do pulpitu nie ma. To się działo jak używałem moda niezgodnego z wersją ROMu.

Solid Explorer i pod telefonem da się to zrobić.

Tak jak poprzednim razem wszedłem w solida i dałem skopiuj do, wtedy zadzialało-nadpisałem plik, teraz mówi, że operacja jest niedozwolona. Wiesz może czemu nie chce go nadpisać jak ostatnio ? :)

Nie trzeba czasem przestawić dostęp w aplikacji r/w na r/o (albo na odwrót, już miesza mnie się troszkę)?

Nie trzeba czasem przestawić dostęp w aplikacji r/w na r/o (albo na odwrót, już miesza mnie się troszkę)?

Co to r/w i r/o ? :)

uruchom ponownie telefon, nie odpalaj aplikacji SMS czyli Mms.apk , tylko od razu solid Explorer i spróbuj nadpisać. Może siedzi gdzieś w pamięci i dlatego nie puszcza, po reboocie powinno pójść.

uruchom ponownie telefon, nie odpalaj aplikacji SMS czyli Mms.apk , tylko od razu solid Explorer i spróbuj nadpisać. Może siedzi gdzieś w pamięci i dlatego nie puszcza, po reboocie powinno pójść.

Tak też zrobiłem i się udało, dziękuję :)

-- 11 mar 2014, o 14:09 --

p.s. gdzie wyłączyć wibracje podczas pisania smsów ?

W ROMie jest apka ale bez moda. Wystarczy podmiana i tyle.

Szkoda, że od razu w ROM-ie MIUI Polska nie ma wgranego tego mod-a. Ułatwiłoby to życie sporej liczbie ludzi. Jak sądzicie?

To sobie wrzuć przed wgraniem romu, co za problem, parę postów wcześniej podawałem jak to szybko zrobić przy pomocy TotalCommandera i nie ma problemów z otwartymi aplikacjami itp. Wrzucasz apk do paczki z romem i dopiero wrzucasz rom na telefon, prościej się nie da ;)

Szkoda, że od razu w ROM-ie MIUI Polska nie ma wgranego tego mod-a. Ułatwiłoby to życie sporej liczbie ludzi. Jak sądzicie?

Pół na pół. Ułatwiło albo nie. Bo ja wolę pisać z ogonkami dlatego nie ma moda w romie.

Z ogonkami to każdy inaczej, jak ma się pakiet no limit sms, to można i z ogonkami, jak za każdy sms ktoś płaci, to już robi się mało fajnie :)

podbijam pytanie:

gdzie wyłączyć wibracje podczas pisania smsów ?