Albin

Użytkownicy
 • Content Count

  281
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Albin last won the day on November 22 2015

Albin had the most liked content!

Community Reputation

32 Excellent

About Albin

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 5

Recent Profile Visitors

801 profile views
 1. Orientuje się ktoś jak się ma podmiana pliku hosts w romie global? Telefon się nie włączy (jakaś weryfikacja plików) czy problem będzie przy aktualizacji czy w ogóle nie będzie? Interesuje mnie sama podmiana pliku, bez twrp, bez odblokowania bootloadera itp.
 2. Mam go od piątku. Na razie przeszkadzają mi dwie rzeczy a w sumie jedna z dwóch powodów - brak xiaomi.eu. 1. nie ma dialera i wiadomości miui 2. nie ma blokady reklam (tzn niby można wrzucić twrp i zainstalować ale podobno gryzie się to z romem global więc nie chcę ryzykować)
 3. Orientuje się ktoś jak ten indonezyjski soft stoi z aktualizacjami? Wychodzi równolegle do global eu? Jest ota czy trzeba za każdym razem szukać po różnych stronach? Jak się ma global do twrp i aktualizacji? Czytałem, że się gryzą ale posty były dość stare.
 4. Pobierz aplikację cpu spy i zobacz czy smartfon wchodzi w deep sleep a jak wchodzi to czy nie za krótko.
 5. https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/bt6z7b/miui_global_rom_vs_eea_rom/ Jest przystosowany pod Europę. Coś jest innego z pasmami wifi, podejrzewam, że również z głośnością na słuchawkach.
 6. Miałem wcześniej inne smartfony z mediatekiem i wbrew obiegowej opinii byłem zadowolony. Zamówiłem ten telefon i po wczorajszych newsach się zastanawiam czy dobrze zrobiłem... Najpierw wszyscy chwalili a tu takie niespodzianki. Xiaomi mam od czasów redmi note 2, potem note 3 pro, mi5splus, note 5. Każdy pracował pod kontrolą miuipolska/xiaomi.eu. Zastanawiam się, czy będę umiał odnaleźć się w global romie bo co przeczytam jakiegoś newsa to coś nie działa. TWRP recovery niby można wrzucić ale nic nie można zainstalować bo system nie wstanie. Używałem co tydzień twrp do backupów i instalowania romu oraz paczki z blokadą reklam. Rozumiem, że tu tego nie mogę zrobić i muszę znaleźć jakąś inną metodę na to? Roota już od jakiegoś czasu nie używam, ale global pewnie będzie miał jakieś preinstalowane aplikacje, których bez roota się nie pozbędę. Do tego dochodzą jakieś informacje o zmienionym dialerze i aplikacji kontakty/sms, które są gorsze niż te z miui. Widziałem jakąś paczkę, żeby to poprawić ale znowu może być problem po instalacji tego z twrp na globalu? Używa ktoś globala i jakichś modyfikacji i podzieli się wiedzą jak to wygląda? Nie wiem nawet czy jak wsparcie miuipolska jest wycofane to pytam na dobrym forum, ale może jakieś dobre dusze mi pomogą.
 7. Wejdź w informacje o telefonie, kliknij kilka razy na informacje o kernelu i wejdź w ustawienia czujników. Po kalibracji czujników mam wrazenie, ze jest lepiej. Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 8. Cześć Od kilku wydań miui mam problem z czułością autoobracania ekranu. Nawet bardzo krótkie obrócenie telefonem powoduje obrócenie ekranu. Mam wrażenie, jakby była gdzieś opcja ustawienia czułości tego ale nie mogę znaleźć. Jakby wcześniej potrzebował sekundy w danej pozycji żeby obrócić obraz tak teraz robi to od razu i lekkie machnięcie telefonem powoduje obrócenie obrazu i po chwili wraca do poprzedniej pozycji. Najbardziej denerwujące to jest przy odkładaniu telefonu. Wiadomo, że żeby go odłożyć na biurku muszę spod niego wysunąć rękę. Wtedy minimalnie jest pod ukosem i ekran się obraca. Przy większości przypadków odblokowania ekran jest odwrócony na bok i muszę podnosić telefon żeby orientacja wróciła na poprawną. Wcześniej tego na pewno nie było i drażni mnie to coraz bardziej. Ma ktoś jakiś pomysł gdzie może tkwić jakaś opcja za to odpowiedzialna? z góry dziękuję za pomoc.
 9. Na tym wydaniu miui nie działa mi magisk... 18.1 się instaluje, telefon się uruchamia ale magisk manager twierdzi, że nie zainstalowo. Jak instaluję najnowszą wersję 19.2 z twrp to system nie wstaje, po kilku minutach wraca do recovery. Też tak macie?
 10. Albin

  MIUI 9.4.18

  @latet Dzięki za uświadomienie. Jakby ktoś był zainteresowany to najnowsza wersja twrp nadal nie pasuje do whyred na androidzie 9 mimo zapewnień.
 11. Albin

  MIUI 9.4.18

  @latet Może mieć sens to co piszesz ale nie pokrywa się z rzeczywistością. Na redwolf nie jest nic zaszyfrowane/ukryte i nie chce żadnego hasła. Do czasu update do androida 9 twrp też działało prawidłowo więc to musi być coś innego niż to co piszesz bo jakby tak było to redwolf też by nie widział pamięci.
 12. Albin

  MIUI 9.4.18

  Sam się zaszyfrował? W poprzedniej było tak samo. Red Wolf widzi pamięć wewnętrzną prawidłowo A u mnie nie. Poprzednia wersja twrp (chyba 3.2.0.0) po zmianie na nowszego androida też chciała hasło a ja nic nie szyfrowałem.
 13. Albin

  MIUI 9.4.18

  Możesz rozwinąć? U mnie TWRP 3.3.0 nie widzi pamięci wewnętrznej, chce jakieś hasło.
 14. Albin

  MIUI 8.9.20

  Bez problemu. Co tydzień robię backup w twrp przed zainstalowaniem najnowszej wersji. Po tym jak bateria w ciągu kilku godzin spadła z 60% do zera przy minimalnym używaniu wróciłem do backupu zrobionego w sobotę razem z blokadą ekranu, odciskiem palca itp. Jedynie wifi nie chciało działać ale pomogło zainstalowanie jeszcze raz romu w tej wersji co backup bez wipe i wszystko wróciło do normy a żadnych danych nie straciłem.
 15. Albin

  MIUI 8.9.20

  Ja przywracałem bez wipe.