Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, geforc napisał:

Panowie nadejszła wiekopomna chwila, muszę coś wybrać do końca tygodnia, w zasadzie w głowie mam już wybór, tylko pytanie do was. Jeśli NIE POTRZEBUJĘ mopowania, to v2 jest dużo lepszy od v1? jest lepszy tyle o ile jest droższy? czy spokojnie kupić tańszą, też świetną wersję?

To decyduj sie szybko bo jest kupon na wysylke z Polskiego magazynu na v1 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam v2 i ogolnie to nie wiem czy mop ktory nie jest rewelacyjny, jest wart tych pieniedzy. Ale strefy tj sprzatanie wyznaczonych miejsc to rewelka i czesto z tego korzystam i wysylam go np do przedsionka bo tam zawsze syf sie robi z butow. Poza tym idento

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie czy jedną kondygnację?

Zastanawia mnie skąd on wie, gdzie jest... O co mi chodzi. Np. każę mu odkurzyć kuchnię na parterze, a potem zanoszę go na piętro i chcę, żeby odkurzył pokój dzieciaka. To jest możliwe? Ma bibliotekę map z których wybierasz? Czy na początku robisz jakieś mapy wzorcowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.01.2018 o 15:25, Tomasz_pb napisał:

Generalnie raz, aczkolwiek jak robiłem test i puszczałem go w wiatrołapie, to jechał x2, więc wychodzi na to, że zależy to od wielkości pomieszczenia. Ale jak to wygląda w szczegółach to nie wiem...

Wlasnie tez nie mogę obczaic skąd się to bierze. Czasem sprząta mi kuchnię raz, a czasem dwa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, srutututu napisał:

Wlasnie tez nie mogę obczaic skąd się to bierze. Czasem sprząta mi kuchnię raz, a czasem dwa....

Chyba zależy od ilości czasu jaki zaplanował na odkurzanie danego terenu. Jeśli nie jest większy niż 10 minut, to sprząta dwa razy. Gdzieś to już było poruszane.

A na czas sprzątania wpływa stopień przeszkód do ominięcia i miejsce z którego startuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, macsim8 napisał:

Chyba zależy od ilości czasu jaki zaplanował na odkurzanie danego terenu. Jeśli nie jest większy niż 10 minut, to sprząta dwa razy. Gdzieś to już było poruszane.

A na czas sprzątania wpływa stopień przeszkód do ominięcia i miejsce z którego startuje.

szkoda że nie da sie tego wybrać z poziomu aplikacji - czy chcemy raz, czy też zależy nam na dokładnym czyszczeniu i chcemy 2x  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

to moj pierwszy post, dziś zakupilem odkurzacz w wersji v1

1. Czy mozna zaprogramowac terminarz   w ten sposób:

 poniedzialek, sroda, piatek  start o 10:00 rano

wtorek i czwartek start o 13:00

w soboty o 12:00 rano

i dodatkowe w poniedzialki sprzatanie o 18:00 ?

 

2. czy w trakcie pracy wg terminarza mogę mu przerwać sprzątanie zdalnie lub manualnie  z guzika na obudowie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@drula można, utwórz odpowiednie sceny w Mi Home (Timer i "custom"), jeśli w tych czynnościach do wykonania masz chińskie krzaczki zrób screen na telefonie i sobie przetłumacz Translatorem od Google. Przerywać też można.

@srutututu niestety oprogramowanie zawsze kuluje i brak mu kilku ekstra opcji, norma. Ja np. najpierw kładę go na dywan i odpalam “spot“ (z poziomu remote control), żeby zebrał psią sierść, a dopiero potem pełne sprzątanie całości, działa u mnie cały czas na turbo. Od biedy jak się jest na miejscu, można mu zamknąć drzwi, ale to mimo wszystko nie to samo. I kiszka jak gdzieś utknie (np. wyczyść czujniki) jak Cię nie ma lub jak mu pies drzwi przesunie i zablokuje wjazd do dalszych pomieszczeń...

Edytowane przez abc00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, odpaliłem po raz pierwszy, śmiga aż miło ale ta aplikacja na wpół angielska na wpół chińska to koszmar, średnio rozumiem co i do czego służy, pewnie za jakiś czas jak wszysko poustawiam to nie będzie konieczności się tą aplikacją posługiwać ale teraz mam inny problem:

1.ustawiam w automation nowe zdarzenie: IF   poniedzialek, środa, czwartek godzina 10:00 wybieram moj odkurzacz i wysietla mi się 6 funkcji (?) wszystko po chińsku ? Co tu się kryje w tym menu ?

 

 

 

 

 

ok, chyba wiem, w jakis inny sposob w innymemnu dodalem add timer i widze ze 4 rozne "cleaning mode" quiet, balanced,turbo,full speed, więc co kryją jeszcze 2 inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do chińczyków żeby zajęli się tłumaczeniem chociażby na angielski, tego i innych produktów podpinanych pod Mi Home.

Albo zrób sobie screen chińskich ustawień w telefonie (znaczy zrzut ekranu tych krzaków), otwórz apkę Tłumacz (od Google) i będziesz miał mniej więcej info co jest od czego. Kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszystko z poziomu aplikacji. Możesz zawczasu ogarnąć aplikację. Czyli w ustawieniach region China mainland, język angielski. Potem po sparowaniu odkurzacza zmiana języka komunikatów i aktualizacja firmware plus ewentualne ustawienie cyklów sprzątania w timerze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy

 

Jako świeży posiadacz tego cudeńka, mam do Was kilka pytanie.

Podczas sprzątania odkurzacz permanentnie omija jeden pokój, tzn wjeżdża do niego tylko na chwilę i od razu zawraca. Co może być tego powodem? Dodam, że pokój ten łączy się z przedpokojem wysoką listwą, przez którą ciężko mu przejechać, co nie zmienia faktu, że jak już wjechał to powinien posprzątać.

Druga sprawa, jest taka, że jak wjedzie do jednego pokoju, to potrafi posprzątać pół, pi czym jedzie do kuchni, też sprząta pół i znowu wraca do pokoju.

Dziwne to trochę.

 

Spojrzcie na zalaczoną mapkę.

40c289a5a367f25827c0fdd94913b51e.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Minetqa napisał:

Podczas sprzątania odkurzacz permanentnie omija jeden pokój, tzn wjeżdża do niego tylko na chwilę i od razu zawraca.

Ale kończy później cały cykl sprzątania i już nie jedzie do tego pokoju? Czy zatrzymujesz go ręcznie? Wrzuć tą mape. Aktualne oprogramowanie masz?

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kończy później cały cykl sprzątania i już nie jedzie do tego pokoju? Czy zatrzymujesz go ręcznie? Wrzuć tą mape. Aktualne oprogramowanie masz?

 

Wjeżdża do tego pokoju dosłownie na 5 sekund. Próbuje wyjechać i nie może, bo mam tam wysoką listwę. Trochę mu pomagam ręką. Sprząta do końca inne pomieszczenia, do feralnego pokoju już nie wraca i komunikuje koniec sprzątania. 4cdfa4e44fba773e142156b94fa8feea.jpg

 

Wygląda to tak, jakby wiedział że jak wjedzie to będzie miał problem z wyjechaniem.

 

Wgrany najnowszy firmware, mi Home również uaktualnione.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapki coś nie widać. A odpal go na początku w tym pokoju może?

Mój na początku też ominął jeden pokój i potrafił posprzątać połowę. Masz aktualne firmware?

 

PS. Już widać. Tam gdzie tak namazane to ta listwa? Chyba będzie ją usunąć. Albo wirtualną ścianę postawić.

 

E//

No jak ma wrócić, jak nie może wjechać? Pomaganie mija się z celem posiadania :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tekjow napisał:

Mapki coś nie widać. A odpal go na początku w tym pokoju może?

Mój na początku też ominął jeden pokój i potrafił posprzątać połowę. Masz aktualne firmware?

 

PS. Już widać. Tam gdzie tak namazane to ta listwa? Chyba będzie ją usunąć. Albo wirtualną ścianę postawić.

 

E//

No jak ma wrócić, jak nie może wjechać? Pomaganie mija się z celem posiadania :3

Wjechać może, nie może wyjechać jak już wjedzie.

Zdemontuje w celach testowych listwę, zobaczymy jak sobie wtedy poradzi.

Uściślając - do tego pokoju wjeżdża dosłownie na chwilę, próbuje wyjechać, nie może, wypycham go :D, a potem już do tego pokoju nie wraca, mimo, że jest nieposprzątany.

9 minut temu, tekjow napisał:

Mapki coś nie widać. A odpal go na początku w tym pokoju może?

Mój na początku też ominął jeden pokój i potrafił posprzątać połowę. Masz aktualne firmware?

 

PS. Już widać. Tam gdzie tak namazane to ta listwa? Chyba będzie ją usunąć. Albo wirtualną ścianę postawić.

 

E//

No jak ma wrócić, jak nie może wjechać? Pomaganie mija się z celem posiadania :3

Twój na początku ominął jeden pokój i sprzątał połowę, a później się poprawił ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Raz też posprzątał połowę. Ale to było na samym początku. Teraz wjeżdża w każdy kąt. Mapy nie mam już, to było jakoś w grudniu.
Wyjechać nie może, bo pewnie czujniki wskazują że za wysoko. Jeżeli nie masz schodów, to spróbuj je zakleić. Może wtedy będzie wracał.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Raz też posprzątał połowę. Ale to było na samym początku. Teraz wjeżdża w każdy kąt. Mapy nie mam już, to było jakoś w grudniu.
Wyjechać nie może, bo pewnie czujniki wskazują że za wysoko. Jeżeli nie masz schodów, to spróbuj je zakleić. Może wtedy będzie wracał.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka



Wyjechać nie może bo faktycznie jest trochę za wysoko.
Podjeżdża przodem, bokiem, nawet tyłem próbuje i nie daje rady wyjechać. W tym miejscu mam wypukłą listwę podłogową7, położoną pod kątem.
W weekend to ogarnę i napiszę.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...