jaq71

Użytkownicy
 • Content Count

  127
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutral

About jaq71

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Huawei P9

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 1 gen (nie S1 a 1gen), soft 3.5.4_004007, mi home 5.6.65 - żadnych problemów, mapa narysowana, strefy sprzątane, map nie kasuje, wraca do domu jak po sznurku. Ba! działa z nieoryginalnym silniczkiem tak samo doskonale jak z oryginałem (zobaczymy jak długo, ale tani był). ps. za to reszta smart home oparta na Xiao działa kiedy ona chce (niby w autom. jest wpis, że czujka dała sygnał, ale np. żarówka już nie miała ochoty "wstać". Takie życie
 2. Wersja Global, tel bez root'a. Płatności via NFC i GPay. Przed aktualizacją NFC działało poprawnie, bez zająknięcia. Karty można było dodać, nie było żadnych problemów. Po aktualizacji wszystkie usługi działały poprawnie, NFC niestety nie. Oczywiście zgodnie z sugestiami z forów sprawdzałem czy nie mam zrootowanego (bo wtedy mogą być problemy), przestawiałem w ustawieniach NFC opcję na HCE, kasowałem karty i reinstalowałem GPay'a, miałem problem z dodaniem nowych kart, dodałem karty via www googla i dopiero zaczął się cyrk z próbą powiedzenia sms'em kart w bankach - każde potwierdzenie szło na inny (nie mój) numer komórkowy. Aż trafiłem na forum italiańskie gdzie koleś co prawda z lekko innym modelem Xiao miał ten problem i... przywrócił tel do fabrycznych i jak ręką odjął. Skracając historię - i mnie pomogło.
 3. Dodaj kartę z poziomu pay via www, a następnie aktywuj kartę już z poziomu komórki. To czy dodasz to jedno, a czy zapłacisz to drugie. U mnie działało NFC na kartach Revolut, Alior oraz Nest - a po aktualizacji MIUI przestały działac płatności via NFC...
 4. Po zainstalowaniu "beta" firmware jest aktualny, budzik działa poprawnie. Nikt nie pisał o angielskim, ZMI wypuściła identyczny budzik, sterowany brytolskim - więc skąd pomysł, że w Xiaomi będzie en?
 5. A gdzie napisałem, że masz korzystać do sprzątania? Napisałem, że można z jego poziomu wgrać firmware, i jest ich w cholerę do wyboru. Czy ktoś zagwarantuje, że dany soft będzie Tobie pasował? Wątpię. Co do regionu, to wątpię abyś aktualnie pracujący robot w strefie Singap. mógł przestawić na "polskie". Chyba, że faktycznie masz robocika w wersji europejskiej. Europa nie ma takiego obciążenia/pingów co Chiny/Singap., za to więcej aktualizacji zapewniają Chiny, a ogólnie najważniejsze to z której "lokalizacji' masz sprzęt. Tak czy siak - poszukaj po wątku, wszystko było już wielokrotnie opisywane.
 6. Pominę strefy bo było to już wiele razy precyzyjnie opisane, wraz z załączonymi przykładami json'a, ale ten cały flolevac ma możliwość instalacji wielu (oczywiście mowa o wyborze z listy konkretnych numerów rewersji) wersji firmware - może warto looknąć do apki, a nie skreślać ją tuż po pierwszym odpaleniu? I aby nie było argumentu, że szukałeś najlepszego firmware - zdarzało się, że kilka osób dany soft oceniało jako słąby, zaś inni jako O.K. - widać każdy ma swój "gust"
 7. Cześć, od kilku dni mam problem z sensorem ruchu, tym zwykłym. Przez parę miesięcy ładnie pracował, aż nagle zniknął. Reset i przyłączył się ponownie. Po kilku godzinach słyszę, że brama coś gada po chińsku, chwilę później sensor znika. Bateria wymieniona, bez poprawy. Maksymalnie zbliżony do centralki - bez poprawy. Jakieś pomysły? Gdzie logi to cudo odpisuje?
 8. Czy u Was, po zainstalowaniu nowego firmware, budzik także czasami pomryguje próbując dostosować jasność wyświetlanej godziny? No i czy działa Wam nap/medit - wcześniej dźwięki leciały bez problemu, teraz się przycinają :/ tylko u mnie czy ten firmware tak ma?
 9. Pisałem pierwszego stycznia, 1,5 h później otrzymałem odpowiedź, że udostępnią 2 stycznia. Tego dnia wieczorem (naszego czasu) przypomniałem się, że nadal nie mam dostępnej aktualizacji - po chwili była odpowiedź o wylogowaniu itp - ale równolegle wyskoczyła mi aktualizacja. Pozostało tylko odłączenie i restart i przyłączenie (na odpowiednio przygotowanym telefonie).
 10. Dziękuję za info, jak rozumiem przetestowałeś i działa?
 11. zainstaluj zmodowaną apkę oraz flolevac (z tej apki odczytasz współrzędne pomieszczeń które chcesz objąć strefami, pamiętając że w v1 możesz mieć ich zapisanych tylko 5 szt. dorabiasz katalog, przenosisz tam json'a (już poprawionego), odpalasz zmodowana apkę i ustawiasz sceny. Co to daje? to że możesz mieć na ekranie 5 ikon, które klikając wysyłasz robocika do danej strefy aby posprzątał (np. tylko salon). Jeżeli tak ustawisz strefę, aby omijała np. firankę to będziesz miał namiastkę strefy no go.
 12. zmodowana apka, poprawki w strukturze plików, odczytanie koordynatów pomieszczeń, opisanie stref i masz zrobione. W tym wątku (gdzie piszemy) wszystko jest opisane, tylko musisz się cofnąć w postach.
 13. możesz wyznaczyć do 5 stref i je wywołując sprzątasz dane strefy. Oczywiście możesz (a wręcz musisz je nazwać). Strefy nogo? jeśli nie będą objęte w/w strefami miejsca to spoko, ale nie ma możliwości w v1 był zaznaczony np. salon, a Ty zaznaczysz nogo firanki w owym salonie