jaq71

Użytkownicy
 • Content Count

  108
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

About jaq71

 • Rank
  Zaawansowany

Dodatkowe

 • Smartfon
  Huawei P9

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na przejściówki wskazywało wiele osób na zachodnich formach, ale u Ciebie nie ma tego więc: https://xiaomirobot.wordpress.com/error-13-no-not-charging-roborock-battery-motherboard-fuse/
 2. Jak masz podłączona stację do zasilania? Kabel poprzez jakąś przejściówkę do gniazdka czy też kabel "8 europejska"?
 3. Mam odkurzacz, dosyć wypasiony Dyson i odpalany jest do sporadycznego oblecenia katów i odkurzenia filterka w xiaomi To jak z klima w aucie, można żyć bez, ale to męczarnia w gorace lato.
 4. @rezmus @Gawronnek serdeczne podziękowania za pomoc zmieniłem zapis "jedna strefa= całe mieszkanie" na cztery strefy razem obejmujące całe mieszkanie. Jutro przetestuje i zobaczę efekt. Myślałem, że "jedna strefa" jako całość powinna zadziałać, a nie obracać mapę do poziomu. Czy zmiana w stylu zamknięte drzwi do pomieszczenia lub drzwi otwarte, ale inaczej ustawione coś zaburzają w pracy robocika w przypadku takich stref? Oczywiście nie chodzi mi o to, że zamknięte drzwi powodują brak posprzątania a bardziej, czy coś w przypadku zmiany scenerii powoduje zmiany z mapą (przekręca się) a przez to z zadaniami (nie chcą się wykonywać)? ps. używałem wcześniej notepad++ , ale Twoje narzędzie Gawronnek jest bardziej intuicyjne
 5. ... i zaznaczyć strefę, przytrzymać przycisk sprzątania strefowego a dane skopiują się do pamięci podręcznej. @Gawronnek chyba już wiem co mi psuje. Stworzyłem 5 stref, gdzie 4 to część pomieszczeń, a piąta to całe mieszkanie. Przy pomieszczeniach robot działa, a mapa pozostaje, zaś przy puszczeniu całego mieszkania jako strefy mapa się odwraca. Dlatego to późniejsze próby to strefa poza obszarem mapy i błąd. Strefa 5 (całe mieszkanie) z racji wystających na mapie elementów musi obejmować strefy poza mieszkaniem - czy to powód obracania się mapy? to jedno pytanie Drugie pytanie - czy w jednej scenie można ustawić kilka osobnych stref, a jeśli tak jak to zapisać?
 6. Zależy jakie masz potrzeby, mopowanie podłogi? To zdecydowanie nie kupować - ale czy jedną szmatką oblecisz 40/50 m2 bez płukania?? Masz większą powierzchnię? Mop ma ograniczenie chyba w okolicach 70m? Bram zapisywania map to może być niedogodność - jeśli potrzebujesz tego. Napisz czego wymagasz i o czym "śnisz" w kwestii robocika. ps. nasz buja się dwa lata i nie mam ochoty zastanawiać się jak wygląda świat bez niego
 7. To z której wersji Tobie tak ładnie działa, że pomimo skasowanej mapy jedzie w wyznaczony punkt? U mnie na wersji vevs poustawiałem sceny, podłączony do lan każdą wystartowałem - robot dojechał do właściwego miejsca, przerwanie i do bazy (i tak 5 razy). Obecnie z normalnej wersji (komórka) via gsm uruchomiłem scenę i okazało się, że po kilku cm scena kończy pracę. I tak z każdą sceną. Domyślam się, że po przerwaniu scen skasowała się mapa albo popełniłem gdzieś błąd.Tylko gdzie?
 8. a zobacz czy wysyłając z kompa na maila, następnie tego maja pobierasz na komórce, zapisujesz w odpowiednim miejscu - czy wtedy będzie działało? Tak było u mnie, niby weryfikowałem uprawnienia, ale jak via mail to poszło i widzę wpisy. /edit: jeszcze jedna opcja - wystarczy literówka i nie masz pojawiajacych sie wpisów.
 9. @rezmus powalczyłem i skończyło się na apce 5.6.1 vevs, dopiero ta pokazała Twoje strefy. Teraz pozmieniam koordynaty i opisy i potestuję. Rozumiem, że zmodowaną apkę potrzebuję tylko do ustawienia scen, a potem mogę obslugiwać całość systemu (właśnie przylatują kolejne elementy smart) już z normalnej apki? /edit: doczytałem, zmodowana do edycji, normalna do korzystania Dziękuję za pomoc.
 10. Dziękuję za pliczek. Zmienia nazwy, pliku wstawienie własnych koordynatów i niestety bez zmian (zarówno na jednym czy na drugim urządzeniu - tel/tablet, oba And) Uprawnienia pełne, dwie różne wersje apki - 5.5.58 jak i 5.5.66 i widzę profil->warunek ->ręcznie-> robocik - tylko te wbudowane "start cleaning" itp Czy trzeba wyciagac/zmieniac nr urzadzenia (did?)? Bo to pozostawilem bzmian
 11. @Gawronnek a podzielisz się plikiem do v1, kombinowałem ale coś nie idzie :/
 12. Mam to samo - dwa hokery i marnotrawienie czasu, leciutkie rysowanie ich stóp - nie mam pomysłu. Mam też stojącą lampę, jej stopa jest wyższa i kwadratowa, ale sama lampa relatywnie lekka i taśmy też nie zawsze pomagają, a lampa bez tego by wędrowała. Nie chcę aby paski taśmy magn. leżały kilka cm przed, leżą dotykając stopy - to zbyt krótko, aby robot (V1) się zatrzymał, choć oprogramowanie z przed roku jakby lepiej sobie z tym radziło (bardziej czuły to chyba adekwatne określenie ówczesnego stanu).
 13. I tak miałem czysty tel po instalacji (kopia na boku) wiec niezbyt bolało