Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam krótkie pytanko.

Czy da się ustawić w jakiś sposób stałe IP w odkurzaczu? Mam niestety problem u siebie z działaniem DHCP i wszystkim urządzeniom muszę nadać stałe IP. Niestety na razie mam problem z podłączeniem odkurzacza do sieci przez Wifi bo nie jestem w stanie tego w żaden sposób zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Mam krótkie pytanko.
Czy da się ustawić w jakiś sposób stałe IP w odkurzaczu? Mam niestety problem u siebie z działaniem DHCP i wszystkim urządzeniom muszę nadać stałe IP. Niestety na razie mam problem z podłączeniem odkurzacza do sieci przez Wifi bo nie jestem w stanie tego w żaden sposób zrobić.
Nigdzie nie widziałem takiej możliwości. Napewno do pierwszego połączenia wifi musi dobrze działać bo proces przełącza się pomiędzy lokalna siecią wifi odkurzacza a routerem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cezner napisał:

Cześć

Mam krótkie pytanko.

Czy da się ustawić w jakiś sposób stałe IP w odkurzaczu? Mam niestety problem u siebie z działaniem DHCP i wszystkim urządzeniom muszę nadać stałe IP. Niestety na razie mam problem z podłączeniem odkurzacza do sieci przez Wifi bo nie jestem w stanie tego w żaden sposób zrobić.

W routerze dla danego mac adresu możesz ustawić na sztywno IP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, tylko problem jest w tym, że router prawdopodobnie  nie przydzieli tego adresu urządzeniu. Jest problem z routerem Netii jeśli używa się repeatera. Czytałem o tym w necie. No nic, pokombinuję na święta. Będzie akurat chwilka wolnego czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności zawsze możesz używać jakiegoś trzeciego urządzenia do wifi, ja zawsze używałem jakiegoś innego routera do wifi (głównie dlatego że te od dostawców były poblokowane). Przyzwoity router pewnie kupisz do 50pln i problemy powinny zniknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem się przywitać.

Ostatnimi czasy dostałem zielone światło na zakup odkurzacza samojezdnego i tutaj pojawił się problem .

W zasadzie brałem pod uwagę irobota max wersja 880 bo na 960 mnie nie stać gdy nagle trafiłem na tego robocika i zrobił mi sie mętlik w głowie.

Z tego co zrozumiałem mogę mieć robota w cenie 1500 z możliwościami irobota 960 o cenie 3 krotnie wyższej?

Powiedzcie mi moi drodzy jak z trwałością tego sprzetu i awaryjnością?Ma go ktoś dłużej niz rok aby się wypowiedzieć?

W zasadzie jeśli byłby dobry jakościowo i mało awaryjny to zdecydowałbym się na niego jednak co innego reklamy a co innego życie dlatego pytam.

A nie chciałbym w domu potem usłyszeć "coś to za badziewie kupił co się zj**..." ;)

w domu same płytki (szare) i panele oraz kot i młody domownik ze sporym gestem rozrzucania okruchów.

Byłby przenoszony między piętrami jednak głównie na codzień salon, pokój i kuchnia były by do zrobienia  to jakieś 60m2.

Góra kolejne tyle ale 1-2 razy  w tyg

Dziękuję za opowiedź.

Pozdrawiam

Grzegorz

 

Edytowane przez Delphion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go od lutego, "nalatane" aktualnie 408h, posprzątane 22 tys. m2 w trakcie 585 sprzątań.

Cały czas działa jak po wyjęciu z pudełka... Nie ma o czym pisać, bo ani razu praktycznie nie było z nim żadnego problemu. Raz mi się zdawało, że bateria zaczęła siadać, ale okazało się, że to z powodu tego, że nagle zaczął jeździć wzdłuż zamiast wszerz pokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomku za odpowiedź.

Naprawdę poważnie zastanawiam się nad nim zamiast irobota i dziś dostałem pytanie czy już zamówiłem :)?

Czyli ogólnie jesteś zadowolony z jego użytkowania?

To będzie Nasz pierwszy robot dlatego nie wiem na co patrzeć w specyfikacjach i nie mam porównania ;(

Wgranie angielskiej wersji językowej jest łatwe i robot robi to sam czy trzeba mu" pomóc"?

Myslałem o zakupie u tego sprzedawcy:

http://allegro.pl/xiaomi-mi-robot-vacuum-odkurzacz-automatyczny-24h-i6948706138.html

Może polecicie innego?

Jak to jest z tą gwarancją realizowaną w Polsce miał ktoś z tym może do czynienia?

Produkt made in China mnie nie przeraża bo iroboty też tam składane chyba:)(co teraz tam nie składane zresztą)

Sorki ,że Was męczę może, ale zrozumcie męża któremu kazano :P

 

Edytowane przez Delphion
link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pierwszy robot, nie maa się chyba co rzucać na coś wiele droższego

robota mam niedługo, właśnie wróciłem na święta i mam pytanie

 

też mam w domu piętro, mówiliście że można go po prostu bez bazy odpalić, a on wróci na miejsce startu

boję się trochę tych schodów, a nie chcę siedzieć na nich bitej godziny i pilnować( ostatnio zastawiłem taboretem... a jak spadnie, to koniec, nic z niego nie zostanie:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Delphion napisał:

Sorki ,że Was męczę może, ale zrozumcie męża któremu kazano :P

Ja mam go od paru miesięcy i przede wszystkim moja żonka jest bardzo zadowolona, a ma mikroskop w oczach i widzi każdy mikropyłek. Mówi, że jeździk sprząta dokładniej niż ja odkurzaczem. :) Wiadomo w narożnikach czasami trzeba poprawić normalnym odkurzaczem.

Ja kupowałem w Polsce za 1290 zł - może teraz ceny poszły w górę?  Nie ma z nim żadnego problemu. Język angielski ustawia się przez aplikacje w parę sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstrzymajcie sie z zakupem, obserwuje ceny od conajmniej miesiaca by wybrac dobry moment na zakup i im bliżej świąt tym ceny poszły w góre do granicy bliskiej ~1500zł. Za chwile skończy się świąteczny szał, większość stałych sprzedawców Xiaomi dostanie nowe partie z Chin i na bank cena znowu spadnie do 1200zł albo i mniej..

a sprzet wart swojej ceny jak wiadomo, z gwarancja jest generalnie tak jesli kupi sie u jakiegos dystrybutora w PL to napewno jest gwarancja na 12mcy realizowana w PL, czasami uda się gdzieś wyrwać na 24mce.

 

Także na spokojnie poczekajmy, zobaczycie że ceny Mii spadna... Wesołych świąt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Delphion Opisywałem swoje doświadczenia z gwarancją w PL (a raczej z rękojmią) - bezproblemowo.

U mnie robot krąży krócej, ale nowy przejechał już kilka tys m2 i to jak z klimatyzacją/autem/zmywarką - niby można się obejść bez nich, ale wygoda jest spora (i rozleniwia)

Co do spadania - co jakiś czas pakuje go na szafki kuchenne oraz do garderoby i pomieszczenia pralniczego, na początku pilnowałem na drabince, teraz wsadzam i idę coś innego robić.

Edytowane przez jaq71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie  chciałem  wszystkim życzyć  Zdrowych  i Wesołych Świąt :)  Dalej  mnie  nurtuje  aktualizacja  94  !!! Co dzień  odświeżam  u siebie  i co dzień  wyskakuje  komunikat  że posiadam  najnowsze  oprogramowanie  o nr  77. Przypomnę  że  sprawdzam  na systemie  Android. I tu pytanie  jakie  zrobić  czary mary  żeby sassało mi do 94 ? Z góry dziękuje  za  podpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić? Zapomnieć o tym i cieszyć się Świętami :) Serio, mogę się założyć, że ta aktualizacja (jak i wszystkie drobne) niczego zauważalnego nie wniesie.

Również życzę wszystkim wesołych, spokojnych, rodzinnych Świąt!

W tym roku w przedświątecznych porządkach pomaga robot, pamiętaliście o nim i może jakieś nowe filtry/szczotki znajdzie pod choinką? A może o 12 przemówi ludzkim głosem :)

Przyjemności!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrowych i Wesołych Świąt.

Posłucham Was i wstrzymam się z zakupem tydzień może dwa ;)

Zdecydowałem się już na 100% na tego robocika wertując internet od miesiąca i oglądając porównania nie ma nic lepszego w podobnej cenie a za iroota z podobnymi możliwościami cena  ok 4 tys dla mnie powalająca.Teraz tylko czekam na wyprzedaże poświąteczne :)

Edytowane przez Delphion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w Chinach. Jakby co to jest we Wrocławiu serwis który go naprawia więc jeśli doszłoby do naprawy to można tam ewentualnie szukać pomocy. Oczywiście gdy dadzą pieniądze na naprawę zamiast wysyłania towaru do Chin. Dlatego warto kupić przez PayPal. Mój od stycznia działa więc już prawie rok i nic a nic się nie dzieje. Ale każdy kupuje jak uważa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...