Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Odkurzacz sprzątając dzieli mieszkanie na strefy, prawdopodobnie na początku pokoju kończy się strefa i dlatego od razu chce wyjeżdżać, musisz mu jakoś ułatwić tryb wyjazd jak chcesz pełną automatykę sprzątania
 
Redmi Note 4X


To co piszesz ma sens. Tylko dlaczego nie próbuje odkurzyć zaznaczonej strefy i komunikuje koniec sprzątania? 20ca5ad8a5b323740102779271a6d430.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. W drzwiach do łazienki mam próg pod kątem prostym i też męczy się, by na niego wyjechać. Czasami mu się uda go pokonać po dwóch, trzech próbach i wtedy łazienkę całą odkurzy. A innym razem utknie na progu lub go pokona po wielu ciężkich próbach, ale już nie wróci do łazienki, by dokończyć odkurzanie. Więc jeśli robocik "zakwalifikuje" teren jako trudny do pokonania to już się tam nie pcha.

Edytowane przez macsim8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wirtualne ściany pod brzegami dywanu, zawsze pierwszy raz próbuje wjechać, kolejnym przejazdem już tylko dojeżdża i zwraca. Odkurzacz po to robi mapę, żeby nie podejmować kolejnych bez sensownych prób.

Ktoś Ci proponował zacząć sprzątanie od tego pokoju, ustaw tam baze i zobacz co się wtedy stanie.

 

Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, finalnie kupiłem nowy odkurzacz ten "roborock" - czy to jest to samo co xiaomi?

Zależało mi na mopie ale póki co nie uruchamiam go jeszcze, bo nie wiem czy zwracać. Nie ma nigdzie logo xiaomi tylko jakies roborock electronics.. sorry za głupie pytanie, ale miałem przedtem klasyczny vacuum i super działał więc chciałbym xiaomi 2.0 a nie coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zastanawiam się bardzo mocno nad zakupem odkurzacza Xiaomi do swojego mieszkania ale jest jedno "ale"... Mam dywan z grubym włosiem w pokoju z aneksem. Nie zależy mi na tym, żeby Xiaomi go odkurzało, bo mam pełną świadomość tego, że nie da rady. Jedyne nad czym się zastanawiam to czy odkurzacz jest na tyle inteligentny, że jeśli spróbuje na niego wjechać i zrozumie, że popełnił błąd to wywali error i zakończy cały cykl sprzątania czy zjedzie z dywanu i posprząta pozostałą część mieszkania? Drugie pytanie - czy jeśli raz, drugi, trzeci "wysypie" się na dywanie to czy nauczy się aby w przyszłości omijać to miejsce? Z góry będę mega wdzięczny za odpowiedź.

P.S. Może jest ktoś z Wrocławia, kto byłby na tyle uprzejmy aby użyczyć odkurzacz na jedno popołudnie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tekjow napisał:

Nie nauczy. Wywalić dywan albo bawić się w wirtualne ściany pod nim.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Echh... Nie chce wyrzucać dywanu, który kupiłem całkiem niedawno... :D Z drugiej strony wirtualnej ściany musiałbym mieć z 6mb a to już się robi spory koszt... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hygge U mnie roborock ma trzy dywany do pokonania, jeden krótki bardzo włos, łatwa robota, potem drugi ze średnim włosem, może centymetr? też sobie radzi bez problemu a trzeci dywan ma długi włos będzie ze 3-4 centymetry albo i więcej, taki że te włosy się kładą no i na taki dywan to nawet nie próbuje wjechać, traktuje to jako przeszkodę. Pamiętaj tylko, że dywany nie powinny być mopowane... przynajmniej tak piszą w instrukcji.

Ja osobiście nie próbowałem mopować dywanu, może znalazł się ktoś tak odważny i spróbował? 

Mam jeszcze jedno spostrzeżenie co do dywanów... Roborock i zapewne pierwsza generacji również, nie stawia za bardzo do pionu włosów, mój poprzedni odkurzacz z rodziny Neato robił to znacznie lepiej. Dywan prezentował się wtedy jakby był nowy, nie uklepany. Z pewnością Neato nie miał takiej mocy jak Xiaomi ma no ale z czegoś to wynika... może Xiaomi ma niższe podwozie i od razu uklepuje włos... nie wiem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@canibalo U mnie dywan jest z dość długim i gęstym włosem - dywan VINDUM z Ikea i z tego co podaje strona internetowa to grubość włosia to 26 mm a długość 35... Ale udało mi się znaleźć zarówno taśmy jak i folie magnetyczne w dość przyzwoitych cenach (link) więc zamówię sobie odkurzacz i taśmy i zobaczymy jak całość się sprawuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2018 o 20:01, canibalo napisał:

@hygge U mnie roborock ma trzy dywany do pokonania, jeden krótki bardzo włos, łatwa robota, potem drugi ze średnim włosem, może centymetr? też sobie radzi bez problemu a trzeci dywan ma długi włos będzie ze 3-4 centymetry albo i więcej, taki że te włosy się kładą no i na taki dywan to nawet nie próbuje wjechać, traktuje to jako przeszkodę. Pamiętaj tylko, że dywany nie powinny być mopowane... przynajmniej tak piszą w instrukcji.

Ja osobiście nie próbowałem mopować dywanu, może znalazł się ktoś tak odważny i spróbował? 

Mam jeszcze jedno spostrzeżenie co do dywanów... Roborock i zapewne pierwsza generacji również, nie stawia za bardzo do pionu włosów, mój poprzedni odkurzacz z rodziny Neato robił to znacznie lepiej. Dywan prezentował się wtedy jakby był nowy, nie uklepany. Z pewnością Neato nie miał takiej mocy jak Xiaomi ma no ale z czegoś to wynika... może Xiaomi ma niższe podwozie i od razu uklepuje włos... nie wiem... 

Ja mam 2 dywaniki przy łózku z włosiem około 3cm i wjeżdza i dobrze je stawia. Co do mopowania to wjeżdza na nie i nie ma problemu :) nawet nie czuć wilgoci ani nic. Mopowanie uważam po kilku razach, że to pic na wode. Delikatnie przemyje ale zostawi smugi. Mopa to on nie zastąpi, ale dla leniwych zawsze lepiej tak niż chodzić w syfie. Ja mam 2 duże psy więc jeździ sobie codziennie. Czasami zabraknie zbiorniczka i musze opróżnic zbiorniczek bo pełny sierści podczas jednego odkurzania. Za niedługo lato i będzie jeszcze więcej siersci. Do tego szczotka trochę mi się zepsuła tzn ma ubytki w gumie bo zjadła złącze RJ45 tzn wciągnęło ją i mieliło przez dłuższy czas (mam jeszcze kotke i ona lubi rozrzucac gumki do włosów i RJki do LANa mi wyciąga z puszki. Ogólnie z odkurzania jestem mega zadowolony, mopowanie używam, ale nie jest warte płacić 2x więcej. Za to znowu baaardzo dużo uzywam zone cleaning a jej brak w jedynce. Szkoda, że zbiorniczek taki mały :) Za to zbiornik na wode do mopowania starcza spokojnie na cały dom i jeszcze zostaje.

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile skuteczne są te taśmy jako wirtualne ściany? Chciałbym zamontować jedną POD drewnianym progiem, który ma około 3cm, żeby odkurzacz na niego nie wjeżdżał bo próbuje wielokrotnie a drzwi do tego pomieszczanie są i tak zamknięte. Czy jakaś taśma sprawdzi się w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie (Roborock)

Czy da się wgrać na stałe mapę domu? Czy za każdym razem sobie skanować musi? Chodzi o to, że czasem odkuracz przejedzie 1m bo go przesuwam i wtedy rysuje sobie nową mapę z fragmentem pokoju na tym odcinku 1m. A chciałbym go skierować na strefowe sprzątanie do innego pokoju.

Z historii sprzątań są mapy ale na nich nie da się wyznaczyć obszaru do sprzątania.

 

Generalnie polecam v2, funkcja mopa do przewidzenia, że to mop na papierze, ale o to mi chodziło, aby przetarł przy okazji na mokro całą chatę bo raz, że zbiera ten lekki kurz jak np z mąki (dużo piekę) a dwa, że przy ogrzewaniu podłogowym - nawilża powietrze.

v2.jpg

Edytowane przez jakubdoe
Dodatkowe zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, --Mariusz-- napisał:

Na ile skuteczne są te taśmy jako wirtualne ściany? Chciałbym zamontować jedną POD drewnianym progiem, który ma około 3cm, żeby odkurzacz na niego nie wjeżdżał bo próbuje wielokrotnie a drzwi do tego pomieszczanie są i tak zamknięte. Czy jakaś taśma sprawdzi się w takim przypadku?

Z mojego doświadczenia, V1 nie może mieć taśmy POD, a PRZED przeszkodą, jeśli taśma jest pod to już po ptakach, stara się wdrapać i zaczyna się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak to zrobić zeby to cos pamiętało pokoje? To znaczy ja mam jedno piętro ale do jednego pokoju muszę go samemu przenosic przez prog. Odkurzacz pamieta to co ostatnio sprzątał, tam niby jest dodawanie pokoi ale co z tego jak sie przeniesie odkurzacz w aplikacji to juz zapomina plan pokoju.

Ja chce móc ustawic sobie 1 pokoj dom.  a drugi sypialnia

Kazac mu sprzatac dom a od czasu do czasu samemu przeniesc go do sypialni i wlaczyc sprzatanie ale tak by nie zapomnial wtedy domu. Jak to sie robi krok po kroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, esk2 napisał:

Witajcie, ma ktoś z Was albo może gdzieś czytał o jakimś patencie na skaczące małe kółeczko w naszych Mi v.1? bo gdyby nie jego skaczacy dzwiek było by bardzo przyjemnie..

Zapewne chodzi Ci o piszczące przednie kółko kierunkowe, a nie skaczące. Jeśli tak, to po prostu wyjmij je i delikatnie nasmaruj jego metalową oś. Wystarczy minimalna ilość WD40 lub oleju. Miałem ten sam problem, posmarowałem (radę znalazłem na tym forum) i od tej pory spokój :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Czy ktoś testował już nowy firmware 3.3.9_003095 dla wersji V1? Jest lepiej/gorzej/bez zmian. Niby produkt już nie jest rozwijany a tu nowy firmware. Ze starym nie widze problemów, a boję się że może być jak ze smartfonami, że często dla schodzących produktów po zmianie zaczynają gorzej działać.

Edytowane przez Liszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adrewkarus napisał:

Czy ktoś wie jak to zrobić zeby to cos pamiętało pokoje? To znaczy ja mam jedno piętro ale do jednego pokoju muszę go samemu przenosic przez prog. Odkurzacz pamieta to co ostatnio sprzątał, tam niby jest dodawanie pokoi ale co z tego jak sie przeniesie odkurzacz w aplikacji to juz zapomina plan pokoju.

Ja chce móc ustawic sobie 1 pokoj dom.  a drugi sypialnia

Kazac mu sprzatac dom a od czasu do czasu samemu przeniesc go do sypialni i wlaczyc sprzatanie ale tak by nie zapomnial wtedy domu. Jak to sie robi krok po kroku?

Hej, dokładnie o to samo pytałem 2 posty wyżej, jak uda Ci się rozkminić jak to zrobić to daj proszę znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!
Czy ktoś testował już nowy firmware 3.3.9_003095 dla wersji V1? Jest lepiej/gorzej/bez zmian. Niby produkt już nie jest rozwijany a tu nowy firmware. Ze starym nie widze problemów, a boję się że może być jak ze smartfonami, że często dla schodzących produktów po zmianie zaczynają gorzej działać.
U mnie jeszcze niedostępne. Na pewno piszesz o 95, a nie 94?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak keermit napisał. Pokoje (room) w aplikacji służą do segregacji (szybszego dostępu) urządzeń w smart domu. Na przykład dodajesz room, oznaczasz go jako kitchen. Tu dodajesz sobie czajnik, parowar do ryżu itp. W drugim pokoju dodajesz odkurzacz, lampki, kamerę itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące pierwszej wersji robota. Czy da się w jakiś sposób "oszukać" czujnik upadku? Uzywam robota tylko w mieszkaniu, nie mam schodów ani innych miejsc z których robot mógłby spaść. Niestety w jednym z pokoi mam dywan z czarnym wzorem, robot te czarne linie rozpoznaje jako przepaść i przez to nie sprząta całego pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...