Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, esk2 napisał:

a co z Wifi? miał ktoś z Was problemy z łącznością? gubieniem? opóźnieniami?

Też zauważyłem, że w pomieszczeniach najbardziej oddalonych od routera gubił zasięg. Zakupiłem repeater wifi i jest ok.

Edytowane przez macsim8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajmuje się zawodowo sieciami i pamiętaj,  że repeater żeby móc wzmocnić sygnał musi go też otrzymać. Także jeżeli masz 3 pokoje i w pierwszym router a w ostatnim bardzo kiepski sygnał to nie dawaj repeatera do ostatniego pokoju tylko do środkowego ! Jak dasz do ostatniego to będziesz miał na telefonie niby super zasięg al zerowy transfer. Musisz na to zwrócić uwage. Najlepiej skonfiguruj sobie go blisko routera a później wkładaj do kazdego gniazdka i testuj gdzie mu najlepiej będzie. Najprawdopodobniej jakiś korytarz powinien zdać egzamin. My unikamy wzmacniaczy bo to sliski temat. Lepiej kabel i drugi router. Wtedy masz pełne prędkości.

 

Dzisiaj zaobserwowałem jak działa tryb turbo na dywanach. Załączyłem to w opcjach. Faktycznie jak tylko wjechał na shaggiego (długowłose dywaniki przy łóżku) to zwiększył obroty. Mi 2 tez ma funkcję SPOT i jest ona chyba po to, że jedziesz sobie odkurzaczem tam gdzie nasyfiłes, klikasz i on tylko ten rejonik posprząta tj wysypałeś mąkę i ma ją odkurzyć. Zony są spoko szczególnie przy mopowaniu bo daje sobie na trasie biegu piesków 3x i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witek_77 napisał:

zajmuje się zawodowo sieciami i pamiętaj,  że repeater żeby móc wzmocnić sygnał musi go też otrzymać. Także jeżeli masz 3 pokoje i w pierwszym router a w ostatnim bardzo kiepski sygnał to nie dawaj repeatera do ostatniego pokoju tylko do środkowego ! Jak dasz do ostatniego to będziesz miał na telefonie niby super zasięg al zerowy transfer. Musisz na to zwrócić uwage. Najlepiej skonfiguruj sobie go blisko routera a później wkładaj do kazdego gniazdka i testuj gdzie mu najlepiej będzie. Najprawdopodobniej jakiś korytarz powinien zdać egzamin. 

Dokładnie tak. Konfigurację lepiej robić przez  kabel. 

Ja wolałem jednak repeater, bo na moje potrzeby spokojnie wystarczy, jest tańszy od routera, żadnych kabli i spełnia bez problemowo swoje zadanie.

Edytowane przez macsim8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, witek_77 napisał:

Zony są spoko szczególnie przy mopowaniu( ...)

przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać^^

 

pytanie z innej beczki, czy próbował ktoś" odświeżać filtr sprężarką?
ojciec zaproponował i w sumie chyba niegłupi pomysł, póki będzie zatrzymywał kurz..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać^^
 
pytanie z innej beczki, czy próbował ktoś" odświeżać filtr sprężarką?
ojciec zaproponował i w sumie chyba niegłupi pomysł, póki będzie zatrzymywał kurz..?
Kiedyś chciałem go przetrzeć a potem odkurzyć, jakiś materiał się wyczepił. Chyba lepiej kupić nowy filtr.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś pisał że stosuje przed filtr z filtra od okapu, spróbowałem i działa, filtr za pare zł starczy na kilkadziesiąt razy, co kilka odkurzań go wymieniam, bo nawet nie chce mi się go czyścić.
 
Redmi Note 4X
Mógłbyś zrobić filmik gdzie pokażesz z jakiego filtra i jak to wycinasz a premion jak to instalujesz w obudowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zmieniałem po sprzątaniu, wkładam przed filtr HEPA

8b4acfbbe696dc3f5bfd79f4d0e6215a.jpg

Nie wiem czy na pewno to ma sens, ale duże zabrudzenia zostają na tym dodatkowym filtrze, a co się przedostanie wyłapuje HEPA, tak przynajmniej sobie to tłumacze.

 

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas obserwuje urządzenie oraz dostęp do niego przez siec, zarówno będąc połączony ze swoim lokalnym Wifi oraz zdalnie.

Czy też tak macie że po wejściu do aplikacji (nie ma znaczenia czy będąc połączonym z tym samym punktem wifi co odkurzacz, czy korzystając z pakietu danych z innego miejsca na świecie

główne okno aplikacji wyświetla aktualny status urządzenia (u mnie po nocy np. DEVICE OFFLINE) czyli niejako rodzaj uśpienia.

klikam w niego,

pojawia sie ostatnia mapa ktorą zrobił i tam na górze mam ciągle status GETTING INFO:

5316677400_1326980696.jpg

Co ciekawe to wygląda na to że apka pokazuje ostatni nieudany powrót do bazy,

co widać że jakby jej nie mógł zobaczyć mimo ze od początku jest w jednym miejscu.

A co ciekawe, wczoraj puszczałem go na sprzątnięcie pomieszczenia w którym stoi razem z baza.

Nie wiem i nie mam pomysłu dlaczego tego nie pokazuje i tym bardziej dlaczego tak długo pobiera dane z Miji.

Edytowane przez esk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, esk2 napisał:
Cały czas obserwuje urządzenie oraz dostęp do niego przez siec, zarówno będąc połączony ze swoim lokalnym Wifi oraz zdalnie.
Czy też tak macie że po wejściu do aplikacji (nie ma znaczenia czy będąc połączonym z tym samym punktem wifi co odkurzacz, czy korzystając z pakietu danych z innego miejsca na świecie

Cała komunikacja telefon - odkurzacz idzie przez serwer w Chinach. Zawsze. Teoretyczne remote control powinno być lokalnie ale u mnie są tak duże opóźnienia że chyba też to idzie przez Chiny.

Edytowane przez mrosi
nie ma to jak zacytować post nad Twoim, przewalając go wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pepellee napisał:
4 godziny temu, esk2 napisał:
 

Cała komunikacja telefon - odkurzacz idzie przez serwer w Chinach. Zawsze. Teoretyczne remote control powinno być lokalnie ale u mnie są tak duże opóźnienia że chyba też to idzie przez Chiny.

Czyli tak ma być i nic nie zrobimy.. a ja myslalem ze robot ma słabą karte sieciowa i gubi pakiety..

Probował ktoś z Was zmienić serwer na europe? czy nie bedzie szybciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Tomasz_pb napisał:

Nie chce mi się teraz sprawdzać na 100%, ale z tego co pamiętam, to żeby działa remote, to telefon i odkurzacz muszą być zalogowane do tej samej sieci wifi. Na danych komórkowych nie pójdzie.

nie masz racji, mozna zdalnie sprawdzic i odpalic jednak trwa to długo skoro przez Chiny idzie.. Czy probowal ktos zmienic na europe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała komunikacja telefon - odkurzacz idzie przez serwer w Chinach. Zawsze. Teoretyczne remote control powinno być lokalnie ale u mnie są tak duże opóźnienia że chyba też to idzie przez Chiny.
Drogi mrosi. Chociaż inne słowo ciśnie się na język. Cytat to jest cytat a nie wycięta część wypowiedzi. Jeżeli obrazki mają się nie cytować zmieńcie opcję cytowania. Ja na komórce nie mogę łatwo edytować.
Cytowanie pod poprzednia wypowiedzią też nie jest niczym złym bo przynajmniej wiadomo do kogo adresowana jest odpowiedź. Tak jest wszędzie więc nie róbcie cyrku z forum miui.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, esk2 napisał:

nie masz racji, mozna zdalnie sprawdzic i odpalic jednak trwa to długo skoro przez Chiny idzie.. Czy probowal ktos zmienic na europe?

ja mam europe od poczatku i nawet joystick chodzi plynnie wiec nie wiem czy to zasluga tego czy nie

 

filmik . Obsługa by leeco le pro 3, film kręcił mi6

 

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'witek_77'

masz mije2 i telefon xiaomi, próbowałem dzisiaj przełączyć się na europę jednak tu nie chcial mi wykryc urzadzenia, wiec wrociłem na Czajna.

Jakie macie patenty na to by Mija1 odkurzyła tylko jedno określone pomieszczenie?

ja zamykam drzwi albo staję w progu gdzie ich nie mam by go zablokować na resztę mieszkania, jednak po tym zauważyłem że ma problem z kolalizacji bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Delphion napisał:

Na razie małżonka ma mieszane uczucia co do jego dokładności.

Moim zdaniem jego prawdziwą skuteczność można ocenić dopiero po kilkutygodniowym codziennym sprzątaniu - jego siła tkwi właśnie przede wszystkim w systematyczności. Ale Twoja małżonka jest chyba pierwszą osobą tutaj, która tak reaguje, bo większość jest zdziwiona, że tyle kurzu zebrał mimo, że wydawało im się, że mieszkanie mieli wizualnie czyste. Sam tego doświadczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomasz_pb napisał:

Moim zdaniem jego prawdziwą skuteczność można ocenić dopiero po kilkutygodniowym codziennym sprzątaniu - jego siła tkwi właśnie przede wszystkim w systematyczności. Ale Twoja małżonka jest chyba pierwszą osobą tutaj, która tak reaguje, bo większość jest zdziwiona, że tyle kurzu zebrał mimo, że wydawało im się, że mieszkanie mieli wizualnie czyste. Sam tego doświadczyłem.

u mnie też, żona go pokochała i w końcu nie ma piachu pod nogami na korytarzu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gawronnek napisał:

Ja tak często robię z kuchnią, ale że nie mam drzwi to stawiam wirtualną ścianę.

no właśnie rozważam zakup wirtualnej ściany, czy ewentualnie da się to czym innym zastąpić. Skoro to tylko taśma magnetyczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@esk2 telefon którym sterowalem to był leeco le pro3 a nagrywałem mi6. Jak steruje mi6 to działa tak samo szybko. Jeden telefon jest główny a drugi jako Shared i ten ma tylko mniej funkcji trochę ale strefy, sterowanie manualne, pauzowanie itd jest. A hałasuje tylko tylne kółeczko to plastikowe jak skacze po fugach. Jak zapinam mopa to jest cicho

Screenshot_2018-01-02-23-00-33-938_com.xiaomi.smarthome.pngScreenshot_2018-01-02-23-00-57-774_com.xiaomi.smarthome.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...