Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Tej wkładki o którą pytałem kilka postów wcześniej, nadal nikt nie używa?
Ciekawi mnie idea tej wkładki. W sumie dostaje się tylko powiadomienia, że któryś z posiadaczy klucza otworzył/zamknął drzwi ale to można ogarnąć za darmo przy użyciu apletów ifttt.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, możliwe że pytanie już było - nie znalazłem.

Mam oto taki problem nr 1:
Xiaomi Philips ZhiRui E27 bulb - nie można zaktualizować,

Lokalizację mam ustawioną na Chiny kontynentalne, 
Bieżąca wersja 1.2.7_0028,

Najnowsza wersja 1.3.0_0035,

Gdy chcę zaktualizować:

  • najczęsciej od razu jest błąd,
  • czasem odpala się proces, 30% -> 60%, czasem 80% procent, czasem nawet jest napisane "Instalowanie aktualizacji" - niestety proces nigdy nie dobiega końca pomyślnie, zawsze jest jakiś timeout (no w każdym razie błąd na końcu)
  • próbowałem uruchamiać ponownie bramę i żarówke itp, restart routera ale nic to nie dało,
  • nie udało mi się zresetować żarówki (gdzieś przeczytalem że 5 razy mam wyłączyć ją i włączyć - robiłem to łącznikiem bo mam ją zamiast zwykłej żarówki podłączoną)

Co ja mam robić teraz? :D

Problem 2: Jak ustawić default state?

Czy jest w tej żarówce możliwość ustawienia takiego default state: po wyłączeniu prądu i po ponownym jego podłączeniu żeby żarówka nie świeciła. Przydatne w sytuacji kiedy np w nocy nie ma chwilkę prądu, a za chwile znowu powraca zasilanie w domu, żarówka bez potrzeby mi się świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cześć, możliwe że pytanie już było - nie znalazłem.
Mam oto taki problem nr 1:
Xiaomi Philips ZhiRui E27 bulb - nie można zaktualizować,


Miałem podobny problem z jedną z moich żarówek. Dopiero reset do ustawień fabrycznych pomógł.
Reset polega na kilkukrotnym włączeniu/wyłączeniu żarówki.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Phil_ips napisał:


 

 


Miałem podobny problem z jedną z moich żarówek. Dopiero reset do ustawień fabrycznych pomógł.
Reset polega na kilkukrotnym włączeniu/wyłączeniu żarówki.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka
 

 

Próbowałem wykonać reset kilkukrotnie klikając łącznikiem na ścianie, już z różnymi odstępami czasowymi, szybko wolno, z różną ilością i nic, możliwe że to przez to że mam żarówkę w łączniku? Że może on mimo wszystko nie odłącza zasilania na tyle żeby doszło do resetu? no bo wiadomo w takim łączniku jak jest słaby led to żarówka mimo wyłączenia będzie delikatnie świecić lub błyskać... no dobra, to sam se odpowiedziałem, muszę spróbwać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Phil_ips napisał:


 

 


Miałem podobny problem z jedną z moich żarówek. Dopiero reset do ustawień fabrycznych pomógł.
Reset polega na kilkukrotnym włączeniu/wyłączeniu żarówki.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka
 

 

Próbowałem wykonać reset kilkukrotnie klikając łącznikiem na ścianie, już z różnymi odstępami czasowymi, szybko wolno, z różną ilością i nic, możliwe że to przez to że mam żarówkę w łączniku? Że może on mimo wszystko nie odłącza zasilania na tyle żeby doszło do resetu? no bo wiadomo w takim łączniku jak jest słaby led to żarówka mimo wyłączenia będzie delikatnie świecić lub błyskać... no dobra, to sam se odpowiedziałem, muszę spróbwać ;)

 

A Czy na drugie pytanie ma ktoś odpowiedź? Może pomysł na jakąś scenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Phil_ips napisał:


Miałem podobny problem z jedną z moich żarówek. Dopiero reset do ustawień fabrycznych pomógł.
Reset polega na kilkukrotnym włączeniu/wyłączeniu żarówki.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka
 

 

Nic niestety reset nie pomógł, wciąż wykonanie aktualizacji jest niewykonalne, zawsze kończy się błędem.
Jest może możliwość poproszenia Xiaomi, Philips żeby sami wykonali ten upgrade? 

11 godzin temu, koles142 napisał:

Na drugie pytanie odpowiedz brzmi nie da się. Nie ma domyślnie takiej funkcji w sofcie żarówki. Szkoda ze tez mi tego brakuje. Bieganie w nocy i gaszenie świateł bo była przerwa w dostawie prądu jest słabe.

Tzn jak chodzi o noc to można napisać sobie scene która zgasi powiedzmy 3 razy, albo co godzine w nocy profilaktycznie światło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem zestaw xiaomi Gateway + wireless switch + door sensors, po zainstalowaniu aplikacji mihome i sparowaniu Gateway wchodząc w apke nie widzę radia internetowego. Jest tylko opcja włączenia alarmu i włączenia lampki, ustawienia barwy i jasności, nic poza tym. Region ustawiony na Chiny kontynentalne. O co chodzi z radiem? Mam najnowszą wersję Gateway 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim! To mój pierwszy post tutaj. Jestem posiadaczem kilku różnych urządzeń xiaomi, można powiedzieć że nawet fanem tej marki :)

Do rzeczy: Od 2 lat posiadam gniazdka xiaomi smart plug basic, używane są one na przykład do sterowania ogrzewaniem elektrycznym. Niestety w ostatnich 2 miesiącach odmawiają posłuszeństwa - po dodaniu ich 'na świeżo' przez apkę Mi Home, działają kilkanaście minut zarówno przez wifi jak i lte. Mogę je również dodać do Google Home i tam również chwilę działają. Po jakimś czasie gniazdka przestają odpowiadać zarówno w Mi Home jak i Google Home. 
Aby gniazdka były wyszukane przez aplikację, muszę zmienić lokalizację serwerów na Mainland China - tak było zawsze. Po tej operacji mogę dodać gniazdka, jednak jak napisałem wcześniej działają po tym tylko chwilę. Zmiana lokalizacji np na Europę nie pomaga, bo wtedy gniazdka nie są widoczne. Firmware na gniazdkach jest najnowszy z dostępnych. 

Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?

Edytowane przez lawked
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Xiaomi smart plug basic - nie działa zdalne sterowanie przez wifi/lte

Posiadam bramkę do której mam podłączony czujnik ruchu, kilka termometrów, przycisk, gniazdka, dodatkowo mam oczyszczacz powietrza oraz żarówkę RGB. W tym tygodniu muszę w domu wymienić router co wiąże się z nową siecią wifi, więc mam pytania jak najlepiej "przenieść" te urządzenia (czyli tak na prawdę bramkę, oczyszczacz i żarówkę) do nowej sieci? Muszę każde z nich jakoś "resetować" i od nowa dodawać w mi home? Jeśli tak, to jak zapewne do bramki będę musiał od nowa dodawać wszystkie termometry itd?
A może jest jakiś prosty sposób na przerzucenie urządzeń z jednej sieci wifi do drugiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wymianie routera utworzyłem sieć o identycznej nazwie, takie samo hasło i IP routera. Nie musiałem nic resetować. Tez posiadam oczyszczacz, 3x temp, 3 czujnik okna, żarówkę kolorowa ta pierwszą, czujnik ruchu z nią współpracujacy i przycisk. Wszystko działało bez problemów.

 

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie i Panowie,

przeczytalem juz wiekszosc w tym temacie, ale dalej brak mi pomyslu na montaz wall switchy. Sciana tylko karton gips wiec chinska puszka 86x86 nie wchodzi w gre, bo nie ma jak jej zamontowac

Ktos przerabial ten temat doglebnie? 

Znalazlem puszke

https://www.screwfix.eu/geze-gleitschiene-ts-5000-ts3000v-silberfarben.html 

...niestety calkiem kosztowna sprawa i nie ma opcji kupna tego w PL, chyba ze pojedyncze sztuki od prywatnych osob.

Kazdy inny pomysl mile widziany, wlaczniki leza, a nie mam pomyslu jak je zamocowac. 

 

Edytowane przez kit34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, canibalo napisał:

@kit34 trochę lipa... mogłeś kupić takie co nie mają nic do puszki tylko się je nakleja na ścianę :)

ja w murowanej ścianie montując wall switcha aqary na kable wydłubałem trochę ściany i się zmieściło na ścisk, wisi już rok czy więcej i nie ma problemu. Nie wkładałem żadnej puszki.

Wszystko fajnie pieknie,  ale chodzi o to ze ja potrzebuje wlaczniki na kablu bo mam nowe oswietlenie, gdzie nie ma opcji wymiany zarowek na smart. 

A na bezpuszkowy montaz nie moge sobie pozwolic bo w scianach mam izolacje z czegokolwiek to jest, ale nie wierze ze jest w 100% niepalna. 

Dam znac jak przyjda puszki bo zakupilem na probe tylko czekam, az ktos ze znajomych mi przywiezie, bo z ww sklepu przesylka to 15 euro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2018 o 10:39, kit34 napisał:

Panie i Panowie,

przeczytalem juz wiekszosc w tym temacie, ale dalej brak mi pomyslu na montaz wall switchy. Sciana tylko karton gips wiec chinska puszka 86x86 nie wchodzi w gre, bo nie ma jak jej zamontowac

Ktos przerabial ten temat doglebnie? 

Znalazlem puszke

https://www.screwfix.eu/geze-gleitschiene-ts-5000-ts3000v-silberfarben.html 

...niestety calkiem kosztowna sprawa i nie ma opcji kupna tego w PL, chyba ze pojedyncze sztuki od prywatnych osob.

Kazdy inny pomysl mile widziany, wlaczniki leza, a nie mam pomyslu jak je zamocowac. 

 

Proszę bardzo https://pl.rs-online.com/web/p/puszki-elektroinstalacyjne/1752894/

kupiłem te puszki i są ok, w zestawie 10szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da radę obsłużyć np. Aqara Wall Switch za pomocą Google Home?

Czy GH obsługuje tylko kilka urządzeń od Xiaomi?

Zainstalowałem sobie włącznik i nie mogę sterować głosowo, troszkę smuteczek bo nawet Sonoffami można zarządzać głosowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...