Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj uruchomiłem sobie Xiaomi Gateway 2. Po wejściu do niej widziałem opcję z puszczaniem radia.
Dziś kiedy chciałem się temu bliżej przyjrzeć tej opcji już nie mam ;( Mam tylko (jeśli przesunę palcem): uzbrojenie alarmu i sterowanie światłem.
Gdzie tą opcją radiową się aktywuje, albo włącza ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, żarówki Ikea GU10 otrzymały dzisiaj nowe plugin,bez problemu można nimi sterować już w scenach, więc współdziałają ze wszystkimi czujnikami czy przyciskami, jeszcze tylko grupowanie, aktualizacja firmware i przydałaby się opcją jak się ma zachować przy zaniku prądu.

A tak z ciekawości zapytam, ruszył polski asystent Google, czy u Was da się włączać i wyłączać żarówki, u mnie udało się tylko uruchomić i zatrzymać odkurzacz.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Czy ktoś próbował zmienić hasło do wi-fi mając podłączone do niego bramkę oraz jakieś smart żarówki?

Czy jedyna opcja to dodanie wszystkich urządzeń raz jeszcze do mi home?

Czy stracę wszystkie zapisane automatyzację?

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba dodać od nowa, nie - nie stracisz automatyzacji, przynajmniej ja nie straciłem przy takiej operacji.

 

Czy ktoś z systemem Xiaomi używa SONOFF BASIC? Da się tym sterować naszymi czujnikami oraz włącznikami, i jaki wygląda sytuacja po zaniku prądu, pamięta swój stan włączenia-wyłączenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz zdefiniowane żarówki w Google Home?

U mnie działają te komendy jeśli chodzi o światła. Najpierw zdefiniowałem pomieszczenia w domu później pseudonimy dla poszczególnych żarówek i działa. Np mówię aby wyłączył kompa w salonie . Czy mówię aby wyłączył wszystkie urządzenia w salonie itp.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie używam jedynego z głośników Google dużego lub mini. Więc gadam po angielsku.

 

W polskiej wersji jest jeszcze za dużo bug'ów. Myślę że musimy poczekać na oficjalną obsługę głośników po polsku aby to wszystko zaczęło działać.

 

W angielskiej mam w tej chwili podłączony odkurzacz S50, żarówkę yeelight i ich pasek Led oraz dwa sterowniki sonoffa.

To wszystko działa idealnie, łącznie ze ściemniaczem i zmianą kolorów.

 

Podłączyłem też harmony hub i też działa.

 

Ale jeszcze nie działa w pl. Cierpliwość jest cnotą.

 

A działa ci to jak przełączysz asystenta na en?

 

 

 

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki i robota masz najpierw w Mi Home i podpięte konto czy od razu można w Google Home?
Chcę w jednym-dwu miejscsch spiąć Sonoffa z czujnikiem ruchu Xiaomi, jak będziesz miał to daj znać czy się da, jak do tej pory wszystkim steruje przez Mi Home, bo mam wszystkie 45 urządzeń w nim widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Google Home możesz podpiąć tylko konta cudów z chin
Tak naprawdę tylko certyfikowane urządzenia możesz bezpośrednio podpiąć pod Google. Takie jak ich głośniki, chromecast. To testowałem. Jak zrobię rewolucję z hasłem wifi będę kombinował dalej.

Na razie wszystkie automatyzacje mam zrobione w mi home. Nie mam pojęcia czy np. Czujniki ruchu będą widoczne w Google Home. Ciekawe

Dam znać, jasne.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem podłączyć Sonoff'a w mi home...da się? Nie mam pojęcia jak.
W Google Home masz tylko funkcjonalność 0 lub 1 jak tu
2cfe7402d0d108706448f46c2b20c5ba.jpg


Na głośnik Google możesz streamować muzykę np ze spotify tak jak na chromecast.
69c479785e4a6bbb9b27918fc966a0dc.jpg

Albo możesz poprosić aby wyłączył Ci jakąś muzykę jeżeli do Google Home masz podpięte jakieś serwisy jak spotify czy tidal.

Nie wydaje mi się ze ma on taką funkcjonalność jak xiaomi hub.



Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, hasło wifi zmienione dla

Xiaomi hub
Roborock S50
Oczyszczacze powietrza
Kamer
Żarówek, lampek oraz pasków Led
Harmony hub

Całość zajęła jakieś 2h. Ale się udało

Potwierdzam że po ponownym dodaniu hub'a wszystkie automatyzacje pozostały i działają.

Dzięki za pomoc


Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



I ostatnie pytanie odnośnie głośnika można na nim słuchać radia RMF lub ZET?


Jeśli masz na myśli głośnik Google, to współpracuje on (tak samo, jak chromecast) z apką Tune In Radio na androida. Trzeba jednak odpalać z telefonu, bo z głośnikiem ciężko się dogadać, by puścił konkretną stację

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.11.2018 o 16:34, Gawronnek napisał:

Czy ktoś już może używa tej wkładki https://s.click.aliexpress.com/e/KmJR3Rx ?

Podnoszę pytanie :) jeśli tak czy możliwa jest jej integracja z domoticzem :)

i czym oprócz kształtu klucza różnią się wersje Xiaomi-Aqara-Zabezpiecze-Przed-Kradzie-Drzwi-Blokada-Rdze-Z-Kluczem-Bezpiecze-stwa-Domu-Praktyczne-Anti-theft i powyższa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z dodaniem kamery xiaomi mijia 1080p . Robie wszystko wg instrukcji . Resetuje urządzenie , skanuje kod kreskowy i w następnym kroku , kamera nie łączy się z siecią .Pojawia się komunikat "przekroczony czas łączenia z siecią " Próbowałem już wszystkiego i za nic nie mogę tego ogarnąć . Bramkę mam z aqara . Gdzies wyczytałem że sieć Wi-Fi musi być zabezpieczona przez szyfrowanie WPA/WPA2 . Takie też ma . Próbowałem ją łaczyć z karto micro sd i bez niej i dalej nic .Jeszcze gdzieś wyczytałem że nalezy pobrać starą wersje aplikacji 4.2.5  zainstalować kamere i potem niby można zaktualizować , lecz nigdzie nie ma aktywnej już wersji aplikacji mi home 4.2.5 wszędzie wywala błąd.Macie jeszcze jakiś pomysł jak ją zesparować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam problem z dodaniem kamery xiaomi mijia 1080p . Robie wszystko wg instrukcji . Resetuje urządzenie , skanuje kod kreskowy i w następnym kroku , kamera nie łączy się z siecią .Pojawia się komunikat "przekroczony czas łączenia z siecią " Próbowałem już wszystkiego i za nic nie mogę tego ogarnąć . Bramkę mam z aqara . Gdzies wyczytałem że sieć Wi-Fi musi być zabezpieczona przez szyfrowanie WPA/WPA2 . Takie też ma . Próbowałem ją łaczyć z karto micro sd i bez niej i dalej nic .Jeszcze gdzieś wyczytałem że nalezy pobrać starą wersje aplikacji 4.2.5  zainstalować kamere i potem niby można zaktualizować , lecz nigdzie nie ma aktywnej już wersji aplikacji mi home 4.2.5 wszędzie wywala błąd.Macie jeszcze jakiś pomysł jak ją zesparować?
Czy w nazwie sieci (ssid) nie masz przypadkiem jakiegoś znaku specjalnego typu ukośnik, np: moj/wlan. Kiedyś miałem podobny problem z tym, że nie mogłem dodać żarówki. Po usunięciu tego znaku wszystko poszło gładko.

MI 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...