Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

Błagam proszę o pomoc kupiłem gateway 2 + czujnik ruchu + czujnik aquara drzwi/okna dodałem pierw urządzenie gateway do aplikacji mi home-proces przebiegł prawidłowo ALE jest problem ponieważ kiedy chce wejść w alarm piszę mi "nie można zainicjować urządzenia" tak samo jest z czujnikiem drzwi/okna proces instalowania przeszedł bez problemu ale nie mogę w niego wejść bo również pisze "nie można zainicjować urządzenia" jedynie czujnik na ruch działa prawidłowo ponieważ w niego mogę wejść i ustawić automatyzacne/sceny

generalnie wszystko jest połączone ponieważ po automatyzacji jeżeli czujnik ruchu wykryje to uzbroić alarm-i to działa ale nie mogę wejść w ustawienia np gateway żeby pozmieniać opcję :/

 

tak samo jest z czujnikiem drzwi/okien nie mogę wejść w opcje ale przy automatyzacji działa "jeśli będzie open to włącza się światełko w gateway" i to działa

próbowałem parę razy resetować urządzenie i cały czas to samo :/

utworzyłem inną sieć wifi-również to samo :/

 

RATUNKU PANOWIE I PANIE.......

na chwile obecną urządzenie jest bezużyteczne :/

Edytowane przez bobo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Czy istnieje możliwość ustawienia takiej sceny:

Urządzenie które zostało podłączone do gniazdka pracuje dłużej jak 5 minut wyłącza to gniazdko a jeżeli pracuje krócej to nic się nie dzieje. Urządzenie włącza się kilka razy dziennie i jeden cykl pracy to 3 minuty ale jeżeli pracuje dłużej jak 5 minut może się spalić. Chodzi mi o stworzenie zabezpieczenia przed uszkodzeniem urządzenia. Mam możliwość podłączenia żarówki do urządzenia i gdy ono pracuje zostanie ona włączona.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gawronek,bo niby on działa ale nie da się wejść w opcje gateway'a,łączy się z wifi,widać go na serwerze singapur,ale jak wchodzę w niego to pisze"nie można zainicjować urządzenia"

czy roborock wersja europejska działa wam na serwerze chińskim ? bo teraz mam spory problem(używam ios) że roborock jest na singapur serwer a gateway,czujniki,kamera na chińskim :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gawronnek napisał:

Przepraszam, byłem pewny na 90 % że gdzieś czytałem że baza działa wszędzie.

a powiedź mi,czy jeżeli gateway działa mi już na serwerze chińskim plus czujnik ruchu plus czujnik drzwi/okien to inne czujniki będą działać ? czy może wyskoczyć mi komunikat żebym zmienił serwer......chodzi mi o reszte(wszystkie) czujników jak "kostka,włącznik bezprzewodowy,czujnik wody,gazu" czy to będzie działać na 100% czy nie ? bo nie czaje tego xiaomi bo jeżęli chodzi o kamerę xiao fang to ona chyba nie będzie działać prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bobo123 napisał:

a powiedź mi,czy jeżeli gateway działa mi już na serwerze chińskim plus czujnik ruchu plus czujnik drzwi/okien to inne czujniki będą działać ? czy może wyskoczyć mi komunikat żebym zmienił serwer......chodzi mi o reszte(wszystkie) czujników jak "kostka,włącznik bezprzewodowy,czujnik wody,gazu" czy to będzie działać na 100% czy nie ? bo nie czaje tego xiaomi bo jeżęli chodzi o kamerę xiao fang to ona chyba nie będzie działać prawda ?

Moim zdaniem wszystko powinno działać chyba że masz urządzenia skierowane na rynek europejski to wtedy nie będzie ich widać na chińskim.

Mam ponad 40 różnych urządzeń xiaomi i wszystkie działają jedynie czajnik kupiony w Polsce mi nie działa na chinach gdyż był wyprodukowany na rynek europejski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Viro napisał:

Moim zdaniem wszystko powinno działać chyba że masz urządzenia skierowane na rynek europejski to wtedy nie będzie ich widać na chińskim.

Mam ponad 40 różnych urządzeń xiaomi i wszystkie działają jedynie czajnik kupiony w Polsce mi nie działa na chinach gdyż był wyprodukowany na rynek europejski.

czyli kostka,czujniki temperatur,przycisk bezprzewodowy itp(nawet w wersji aquara) będzie działać ?? pytam ponieważ słyszałem że taka kamerka xiao fang nie działa u nas (na serwerze chińskim-prawda to ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie u mnie ponad 40 urządzeń, czujniki ruchu, czujniki drzwi, przyciski, gniazdka, żarówki, kostka, termometry, odkurzacz, cały czas siedzę na Chiny kontynentalne. Może mam szczęście ale wszystko działa bez problemu, nawet ostatnio kupione czujki wibracji czy żarówki Ikei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, bobo123 napisał:

czyli kostka,czujniki temperatur,przycisk bezprzewodowy itp(nawet w wersji aquara) będzie działać ?? pytam ponieważ słyszałem że taka kamerka xiao fang nie działa u nas (na serwerze chińskim-prawda to ?)

Wszystko powinno działać jedynie problem może być z kamerką ma blokadę.

Tu masz coś na jej temat

 

Edytowane przez Viro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bobo123 napisał:

bo ty masz ustawiony serwer chinski ? i działają ci wszystko na tym tak ? jakie masz urządzenia podpięte pod gateway'a ?

Tak mam na Chiny i wszystko działa czyli: czujniki temperatury, ruchu, zalania, żarówki, gniazdka, listwa, kostka, przycisk, itp i nie ma znaczenia czy to Aqara czy Xiaomi.

Edytowane przez Viro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Viro napisał:

Tak mam na Chiny i wszystko działa czyli: czujniki temperatury, ruchu, zalania, żarówki, gniazdka, listwa, kostka, przycisk, itp i nie ma znaczenia czy to Aqara czy Xiaomi.

super,to już wszystko wiem.

 

ps:a jakie żarówki na e14 (mały gwint) używacie ? i gdzie kupić u nas w Polsce żeby nie czekać długo na dostawę ?

pytam,ponieważ sporo kinkietów-plafonów mam na e14 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a nie lepiej zainstalować inteligentne włączniki i sterować zwykłą żarówkę prowadź włącznik a nie samą żarówkę?

Wtedy wkładasz żarówkę jaka Ci pasuje ja tak mam zrobione już w czterech punktach w mieszkaniu

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, tylko ciężko to zrobić bez kucia ścian, a zainteresowałem się tematem po kapitalnym remoncie mieszkania, gdzie się dało włożyłem w obwód gniazdko po zegbee, ale nie wszędzie da radę, poza tym wtedy traci się możliwość regulacji jasności i koloru.

 

Teraz dochodzi jeszcze jedna zaleta żarówek, sterowanie głosem przez asystenta Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wcale nie jestem przekonany czy tymi włącznikami nie da się sterować poprzez Google Home

Jak odważę się zmienić soft w odkurzaczu na Chiny to potwierdzę mam nadzieję tę teorię.

Co do kucia ścian...well Życie

Co do ściemniacza i zmian kolorów prawda. Ale w ilu miejscach tak naprawdę tego potrzebujesz?

328426e81ff220221a5c336c9ece5e27.jpg

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, acidmk napisał:

Hmm, wcale nie jestem przekonany czy tymi włącznikami nie da się sterować poprzez Google Home emoji12.png

Jak odważę się zmienić soft w odkurzaczu na Chiny to potwierdzę mam nadzieję tę teorię.

Co do kucia ścian...well emoji23.png Życie

Co do ściemniacza i zmian kolorów prawda. Ale w ilu miejscach tak naprawdę tego potrzebujesz?

328426e81ff220221a5c336c9ece5e27.jpg

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka
 

Sypialnia,salon, biuro jest to bardzo przydatne przynajmniej dla mnie. Tego typu żarówki mam połączone z nadtynkowym przelacznikiem i za jego pomocą mogę sterować nie tylko swiatlem ale również innymi urządzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światłem steruje w zależności od potrzeb, inna jasność w dzień, inna w nocy, jedna żarówka zapala się jak otwierają się drzwi inna jak ktoś ruszy auto, wszystkie w jednym obwodzie czyli jeden włącznik, więc bez żarówek wifi bym tego w żaden sposób nie osiągnął. Żarówki nad blatem w kuchni mam 4, tu też różne kombinacje zależne od potrzeb, zapala 1, 2 lub 4, albo na czujnik ruchu lub na przycisk umieszczony pod szafką.

Kolejny zysk, jak sieć padnie, to zawsze mogę włączyć klasycznym manualnym włącznikiem.

Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań od systemu, dlatego jest fajny bo elastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do żarówek Ikei są podłączone przez bazę Xiaomi ale tylko na serwerze Chińskim.

Ustawienie jasności czy kolorów robisz scenami, np. mam w kuchni scenę która włącza żarówki na maksa czujnikiem ruchu jak jest zbyt ciemno w godzinach 6-22, druga scena od 22-24 włącza na 50%, a trzecia włącza tylko jedną z tych żarówek na minimum od 0:00 do 6 tylko po to żeby oświetlić drogę jak ktoś łazi w nocy do kibelka (mam otwartą kuchnie)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Gawronnek napisał:

Co do żarówek Ikei są podłączone przez bazę Xiaomi ale tylko na serwerze Chińskim.

Ustawienie jasności czy kolorów robisz scenami, np. mam w kuchni scenę która włącza żarówki na maksa czujnikiem ruchu jak jest zbyt ciemno w godzinach 6-22, druga scena od 22-24 włącza na 50%, a trzecia włącza tylko jedną z tych żarówek na minimum od 0:00 do 6 tylko po to żeby oświetlić drogę jak ktoś łazi w nocy do kibelka (mam otwartą kuchnie)

 

 

czyli żarówki tradfri z ikei powinny działać z gateway xiaomi na serwerze chinskim  i nie wymagają dodatkowej bramy (gateway z ikei) ?

i normalnie u ciebie te żarówki działają w aplikacji mi home ?

wole dopytać ponieważ nie chce jeździć w tą i nazat

Edytowane przez bobo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działają, ja mam tylko GU10 i te działa na 100%, z E27 podobno są jakieś problemy, ale to pewnie kwestia poprawek w Xiaomi. Jak wyczytałem, że jest taka możliwość to od razu kupiłem, okazało się że nie działały i musiałem czekać kilka dni na zmianę firmware Gateway, już prawie je miałem zwrócić do Ikei. Potem jeszcze przez kilka dni nie można ich było użyć w scenach, ale znowu pomogła aktualizacja Mi Home i teraz śmiga bez problemu.

6bc81e2d8cae25f6558d1f7417ed1fe6.jpg5fbd15e859e0b2ffe1ed1ff143737aa2.jpg

 5f597e1ef0370e5d6da9a9c0204c5587.jpg

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

1 godzinę temu, Gawronnek napisał:

Tak, ta żarówka działa, te właśnie mam. Używam Androida.

gu 10 działa ale e14 nie da się zresetować żeby zabłysła-zresetowała się :/ 

 

ale kolor tego gu 10 mi jakoś nie leży,jadę to oddać i kupie jedną gu 10 ale spectrum,ciekawe ale myślę że również zadziała

Edytowane przez bobo123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem wykręcać i wkręcać,próbowałem w 2 miejscach w domu i dalej to samo :/

 

zaraz jadę oddać je obie i kupie gu10 spectrum-bo to chyba będzie bardziej zimne światło mam racje ?

2 minuty temu, Gawronnek napisał:

Próbuj wkręcając i wykręcając, ale być może trzeba jeszcze poczekać, w wątku żarówkach Ikei z E27 też ma ktoś problem, w ostateczności masz 14 dni na zwrot.

próbowałem wykręcać i wkręcać,próbowałem w 2 miejscach w domu i dalej to samo :/

 

zaraz jadę oddać je obie i kupie gu10 spectrum-bo to chyba będzie bardziej zimne światło mam racje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem nie próbowałem. Szukałem teraz w necie i są osoby którym na obecnym firmware Gateway udało się dodać żarówki E27. Mieli też problemy z resetowaniem, najczęstsza rada to wyłączać 7 razy i najpierw zresetować żarówkę aż mrugnie, dopiero później próbować dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRADFRI gu 10 spectrum działa z gateway na serwerze chińskim,jest sporo jaśniejsza niż zwykła gu 10 TRADFRI i można zmieniać barwę światła.

 

ps: jeżeli żarówki mają oryginalne opakowanie i instrukcje to czas na zwrot jest 365 dni,a do 14 dni jeżeli nie masz opakowania lub np mebel był złożony(to informacja z dzisiaj z IKEI)

 

poczekam aż ktoś inny kupi te żarówki na e14 lub e27 i będzie to potwierdzone info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale tylko do 14 dni zwracają w takiej formie jak zapłaciłeś (gotówka/karta), po 14 dniach w bonach do Ikei, przynajmniej tak mi powiedział sprzedawca w łódzkiej Ikei.

Wg producenta obie GU10 Maja taką samą moc świecenia, spectrum chyba ma szerszy kąt stąd wrażenie, że jest jaśniejsza. Miałem takie samo wrażenie do starych żarówek w stosunku do tych z Ikei dopóki nie zmierzyłem ile lux mam na blacie w kuchni, bardzo się zdziwiłem.

Poza tym super że mamy na miejscu z 2 letnia gwarancją, z możliwością oddania elementy współpracujące z ekosystemem Xiaomi w podobnej cenie. Czekam jeszcze na gniazdka wifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...