Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, badyl napisał:

Czy da radę obsłużyć np. Aqara Wall Switch za pomocą Google Home?

Czy GH obsługuje tylko kilka urządzeń od Xiaomi?

Zainstalowałem sobie włącznik i nie mogę sterować głosowo, troszkę smuteczek bo nawet Sonoffami można zarządzać głosowo.

Niestety nie, ale zauważyłem, że w Google Home Assistant pojawiła się aplikacja Aqara Home i jest szansa, że Aqara Hub w połączeniu z przełącznikami Aqara Switch będą obsługiwane przez polecenia głosowe. Niestety przez aplikację Aqara można sparować tylko urządzenia Aqara, apka nie jest kompatybilna z gadżetami Xiaomi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  W MI-HOME na iphonach można już wstępnie sterować głosowo za pomocą SIri

Wchodzimy Najpierw w Profile, następnie  Settings -> Lab features -> iOS shortcut i włączamy tę opcję. Na ten moment można tylko uruchamiać stworzone przez nas sceny. Przechodzimy do zakładki Automation -> Profile i obok Manual pojawi się opcja „Add to Siri”. Klikamy i ukazuje się spis naszych manualnych scen w aplikacji Mi Home, wybieramy tę którą chcemy sterować za pomocą głosu.

Edytowane przez Dziadunia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2018 o 07:04, ziomas napisał:

Korzysta ktoś z tej żarówki  Xiaomi Aqara ZigBee 806 ?

Interesuje mnie czy można ustawić jak ma się zachować żarówka po utracie zasilania i jak sprawuje się połączenie zigbee?

 

 

Nie ma żadnych ustawień żarówki, są tylko ulubione kolory i logi. Nawet aktualizacji oprogramowania nie ma. Zigbee działa trochę wolno, na pewno wolniej niż wifi. Słabo również aktualizuje się stan żarówki w aplikacji, z dużym opóźnieniem. Po utracie zasilania niestety żarówka się włącza, nie można ustawić jak się ma zachować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem urządzeń smart do mieszkania. Zastanawiam się jednak czy jest możliwość doboru sprzętu w taki sposób by ustawić scenę:
- gdy zachodzi słońce (zmierzch) włącz dane oświetlenie

Rozumiem, że jest czujnik zmierzchowy, ale bardziej chodziło mi o integracją z pogodą gdzie jest konkretny i zmieniający się czas zachodu słońca. Ewentualnie czy w tym zwykłym czujniku można ustawić ustawić jakiś poziom zmierzchu ? Czy w takim przypadku musiałbym go wystawić na zewnątrz ? Jak to wytrzyma w warunkach zewnętrznych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2018 o 13:26, Gravis napisał:

Czy może mnie ktoś wprowadzić w temat ogrzewania w mieszkaniu?

Chodzi o głowice i jakiś system, który będzie można połączyć z urządzeniami od Xiaomi. 

Temat był wałkowany, próbowałem się rozczytać, ale jest tyle stron, że nie sposób się odnaleźć..

jak masz ogrzewanie elektryczne podłogowe to luzik, wystarczy smart socket - tak miał jeden z naszych kolegów.

co do głowicy to z tego co pamiętam był sposób taki, że głowica była na kablu podlaczona do gniazka smart... też jakiś czas temu szukalem rozwiązania ale kable itp nie dla mnie. a jak zobaczylem ile kosztuje zestaw smart glowic od konkurencji wraz z panelem sterujacym ktory trzeba miec to podziekowałem. 

Może ktoś już znalazł jakąś tańszą opcję bezkablowych głowic, ja o takiej nie słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już jestem krok dalej. Zamontowałem dwa termostaty MAX EQ-3. Docelowo wszystko zepnę w Home-Assistant na Raspberry Pi 3B+ :) 

Ciekaw jestem czy będę w stanie czujniki okien/ drzwi Xiaomi zautomatyzować z tymi termostatami w Home-Assistant - wszystkie części jako tako są tam widoczne, ale jeszcze nie doszedłem do automatyzacji. Na razie udało mi się to postawić na PC i podłączyć urządzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz ogrzewanie elektryczne podłogowe to luzik, wystarczy smart socket - tak miał jeden z naszych kolegów.
co do głowicy to z tego co pamiętam był sposób taki, że głowica była na kablu podlaczona do gniazka smart... też jakiś czas temu szukalem rozwiązania ale kable itp nie dla mnie. a jak zobaczylem ile kosztuje zestaw smart glowic od konkurencji wraz z panelem sterujacym ktory trzeba miec to podziekowałem. 
Może ktoś już znalazł jakąś tańszą opcję bezkablowych głowic, ja o takiej nie słyszałem...
Do mnie już lecą głowice na 230v. Podłączę do gniazdka i steruję grzejnikami. Koszt to 5USD za głowicę + jedno gniazdko do ogarnięcia 3 grzejników.

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zastanawiam się jednak czy jest możliwość doboru sprzętu w taki sposób by ustawić scenę:
- gdy zachodzi słońce (zmierzch) włącz dane oświetlenie
 


To sobie ogarniesz za pomocą ifttt i żarówek yeelight.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ifttt.ifttt

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gravis napisał:

No to ja już jestem krok dalej. Zamontowałem dwa termostaty MAX EQ-3. Docelowo wszystko zepnę w Home-Assistant na Raspberry Pi 3B+ :) 

Ciekaw jestem czy będę w stanie czujniki okien/ drzwi Xiaomi zautomatyzować z tymi termostatami w Home-Assistant - wszystkie części jako tako są tam widoczne, ale jeszcze nie doszedłem do automatyzacji. Na razie udało mi się to postawić na PC i podłączyć urządzenia...

ile Cię kosztowały głowice? tylko one są potrzebne żeby sterować zdalnie nimi ? nie trzeba zadnej centralki? bo jak wpisałem na necie tą nazwe to cos pisali i jakiejs centralce...

jak już widzisz wszystko w HA to luzik, wszystko można tam zrobić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem aby spiąć czymś ekosystem Xiaomi, termostaty oraz regulator rolet i proste włączniki Sanoff lub coś podobnego. Przez przypadek natknąłem się na: https://hacks.mozilla.org/2018/02/how-to-build-your-own-private-smart-home-with-a-raspberry-pi-and-mozillas-things-gateway/ oraz https://raspberrywpraktyce.wordpress.com/2017/02/05/xiaomi-smart-home-starter-kit-w-raspberry-pi-i-domoticzu/.

 

Edit: Myślałeś jak później sterować tym układem spod telefonu? I jak podłączyć asystenta głosowego?

 

Edit2: Kolejny ciekawy link jak podłączyć Google Assistant do Raspberry Pi: http://projektpimalina.blogspot.com/2018/06/instalacja-google-assistant-na-rasberry.html

Edytowane przez Vivant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kilka urządzeń do Smart Home xiaomi. Niestety nie wszystkie mogę udostępnić. Np. lampka na biurko udostępniona żonie działa. Z drugiej strony włącznik światła który łączy się z bramką xiaomi nie mogę jej udostępnić. Bramkę mogę ale ona nie może wejść w urządzenia do niej podłączone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2018 o 02:27, CzarnyLewis napisał:

Czy ktoś wie gdzie kupić dwa nowe produkty ?

  • Aqara Wireless Relay Controller
  • Aqara RGB LED Controller

Zwłaszcza ten pierwszy by się przydał ...

Tez juz pytałem o ten pierwszy produkt bo ulatwilby mi życie. 

 

Pytanko do osób posiadających gateway v3 aqara: macie funkcje radia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam 2 pytania, zakupiłem niedawno 2gi mini switch - oznaczenia identyczne na 1szym i drugim a tylko nowszy posiada opcję długiego wciśnięcia. Fajne bo z jednego przycisku można wycisnąć aż 3 opcje. Da się jakoś wykonać upgarde tego straszego? Wina softu czy hardware?

W miHome w opcjach eksperymentalnych pojawiła się integracja z urządzeniami firm trzecich, podłączyłem sobie konto Ewelink z 2 sonoffami, jedno gniazdko i jeden Sonoff Basic, niestety po pomyślnym podłączeniu konta - nie widać urządzeń.

Może ktoś sprawdzić czy mu działa - mój region to China. Super byłoby zarządzać Sonoffami z poziomu MiHoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2019 o 12:24, Lector napisał:

GearBest od pewnego czasu wprowadził "sprzedawców" - u góry po prawej masz nazwę "sklepu" a oni wprowadzają produkty, które już są dostępne w sprzedaży ale dają inne zdjęcia, z innego kąta. Taka zabawa a może się uda w wyższej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już łączył żarówki Ikei do naszych bramek? Nie mogę zresetować tych żarówki GU10.

 

Chyba nikt jeszcze nie ma tych żarówek, a ja raczej się poddam i oddam je do sklepu.

Mam jednak jeszcze jedno pytanie, czy ktoś używa z naszym sprzętem gniazdka Alfawise https://www.gearbest.com/smart-power-socket-plug/pp_009471124266.html?wid=1433363, czy działa to z czujnikami ruchu czy włącznikami Xiaomi?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam może głupie pytanie ale jednak wolę zapytać bo może ktoś wie.

Czy xiaomi smart Home gateway jest w wersji chińskiej i na EU inna? I jeśli tak to jak sprawdzić przed zakupem która jest która?
Pytam bo mam jedną ustawioną na serwer chiński z oczyszczaczem powietrza i czujnikami i mam też odkurzacz w wersji EU który obsługuje drugie konto. Do tego konta EU chcę dołożyć drugą bramkę i przepiąć tam wszystkie światła i żarówki.

Dzięki za wszelkie info



Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2019 o 17:17, Gawronnek napisał:

Czy ktoś już łączył żarówki Ikei do naszych bramek? Nie mogę zresetować tych żarówki GU10.

 

Chyba nikt jeszcze nie ma tych żarówek, a ja raczej się poddam i oddam je do sklepu.

Mam jednak jeszcze jedno pytanie, czy ktoś używa z naszym sprzętem gniazdka Alfawise https://www.gearbest.com/smart-power-socket-plug/pp_009471124266.html?wid=1433363, czy działa to z czujnikami ruchu czy włącznikami Xiaomi?

 

 

Żarówki z Ikei póki co nie działają,nawet w chinach jeszcze ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, acidmk napisał:

Cześć,

Mam może głupie pytanie ale jednak wolę zapytać bo może ktoś wie.

Czy xiaomi smart Home gateway jest w wersji chińskiej i na EU inna? I jeśli tak to jak sprawdzić przed zakupem która jest która?
Pytam bo mam jedną ustawioną na serwer chiński z oczyszczaczem powietrza i czujnikami i mam też odkurzacz w wersji EU który obsługuje drugie konto. Do tego konta EU chcę dołożyć drugą bramkę i przepiąć tam wszystkie światła i żarówki.

Dzięki za wszelkie info



Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka
 

Gateway działa w każdym regionie, ale przestawienie regionu w aplikacji filtruje możliwość obsługi urządzeń.

Czyli nawet na jednym gateway mógłbyś obsłużyć dwa regiony, pod warunkiem sklonowania aplikacji i ustawieniach dwóch regionów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki były widoczne już wcześniej, po dzisiejszej aktualizacji

 

 6a46d01b01abfcd0bed944d79f1e0614.jpg

 

udało mi się dodać je do MiHome. Niestety funkcjonalność na razie jest żadna, nie da się dodać ich do scen, można tylko sterować z aplikacji.dd4e8539769c98607bcb32ac71e6c05b.jpg

 Tanie nie są, dlatego zastanawiam się poważnie nad ich oddaniem puki jeszcze mogę, chyba że coś się poprawi w ciągu tygodnia zanim udam się do Ikei. Najbardziej by mi zależało na sterowaniu asystentem google, w ostateczności jakimś przyciskiem, bo chce podzielić jeden obwód oświetlenia na 2 włączane niezależnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...