Skocz do zawartości

Smart Home od Xiaomi


Ren

Rekomendowane odpowiedzi

no własnie "nie"

gu 10 ma 5,3w  a gu 10 spectrum ma 6w różnica w cenie 10 zł czy warto ? moim zdaniem tak,ponieważ ja lubię ciepły kolor ale dla mnie zwykłe gu 10 są za ciepłe i za bardzo wpadają w pomarańcz,żółty dlatego idealnie jak dla mnie są spectrum ponieważ sam ustawiam sobie barwe

to oczywiście tylko moje skromne zdanie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gawronnek napisał:

Pokaż screen z ustawieniami tej żarówki.

 

Ps. Prośba do moderatora może udałoby się przerzucić ostatnie posty do wątku o żarówkach Ikei? Łatwej by było znaleźć tę informacje.

ustawienia żarówki IKEA TRADFRI GU10 SPECTRUM 

1.thumb.jpg.06d8aec4f6b8ed7b7aefb3d11869fa8d.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Viro napisał:

Witam

Mam pytanie czy czujnik dymu Xiaomi wykrywa również czad czy tylko dym.

A gdzie zakładasz czujnik dymu a gdzie czadu?

Dym tak jak gaz ziemny jest lekki i idzie do góry, dlatego dymu zakłada się na suficie, a gazu ziemnego 50cm pod sufitem.

Czad i gaz propan-butan są ciężkie i zakłada się niżej, dla czadu 70-150cm (ponoć optimum to 120cm) a gazu z butli jakieś 40cm nad ziemią.

 

Xiaomi ma tylko dymu (pożarowy) i gazu (pewnie jak każdy gazu wykrywa oba gazy, tylko zależy od wysokości montażu).

Więc niech was nie zmylą uniwersalne czujniki czadu i gazu, fakt wykrywa to i to, ale przy wysokości aby wykrywał czad co najwyżej wykryje propan-butan, lub jak już pomieszczenie się wypełni gazem ziemnym.

Edytowane przez Lector
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim.

Potrzebuje pomocy w sprawie konfiguracji kamery  XIAOMI MiJia 360° Home Security Camera.

Zakupiłem ją wczoraj w Media Markt.
Chciałem zrobić mały monitoring, aby móc podejrzeć w domu co dzieje się w pracy (po drugiej stronie miasta).

Jak rozumiem - żeby to działało, potrzebny mi jest router na kartę który będzie dostarczał internet do kamerki (bo w małym sklepiku gdzie ma stać kamera nie ma internetu).

I teraz tak:
Będąc w domu do routera 3G podpinam swój telefon i przez aplikację Mi Home konfiguruję kamerkę - w ten sposób wybieram z którą siecią wifi ma się łączyć.
Teraz kamerka wraz z routerem jedzie do sklepu, tam ją ustawiam, włączam i uruchamiam router.
Jak rozumiem - ze swojego telefonu w domu będę mógł podejrzeć co dzieje się w sklepie... - czy dobrze myślę?

I drugie pytanie - mój telefon skonfigurowałem jako ten pierwszy.
Czy jest możliwość, aby dodać drugi telefon, który będzie mógł sterować kamerką?
Chodzi o to, że podejrzeć na żywo chcą dwie osoby z dwóch różnych telefonów.
Ten który został skonfigurowany na początku to jasne że działa, ale chciałbym teraz dodać drugi telefon.
Gdy robię to przez aplikację Mi Home, to nie wyszukuje mi go, a gdy chcę dodać ręcznie karze mi zrobić reset przyciskiem na kamerze, czyli jak się domyślam - tamten telefon nie będzie już widział kamery.

Trochę to zawile napisałem, ale liczę na pomoc :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wystarczy że na drugim telefonie zainstalujesz mi home z innym kontem i udostępnisz kamerę

Jeśli chodzi o resztę to teoretyczne masz rację. Musisz tylko sprawdzić ile będzie Ci miesięcznie Internetu zużywać takie rozwiązanie.

Wysłane z mojego Pixel 2 XL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.
Już wszystko ustawiłem (okazało się że nie zauważyłem małej ikonki koperty w aplikacji Mi Home przez co nie mogłem dodać drugiego urządzenia).

Kamerka zasadniczo ma nagrywać na kartę, tylko od czasu do czasu dobrze by było mieć podgląd.

Szukam kamerki Xiaomi Dafang 1080 bo jednak dużo lepsza, ale z tego co widzę - w PL nie jest oficjalnie dostępna.
Na allegro albo ceny dość wysokie (300 zł) albo wysyłka z Chin.
Jest gdzieś w Chinach ale ten sklep mnie nie do końca przekonuje (Zapals).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mini21 napisał:

Dzięki.
Już wszystko ustawiłem (okazało się że nie zauważyłem małej ikonki koperty w aplikacji Mi Home przez co nie mogłem dodać drugiego urządzenia).

Kamerka zasadniczo ma nagrywać na kartę, tylko od czasu do czasu dobrze by było mieć podgląd.

Szukam kamerki Xiaomi Dafang 1080 bo jednak dużo lepsza, ale z tego co widzę - w PL nie jest oficjalnie dostępna.
Na allegro albo ceny dość wysokie (300 zł) albo wysyłka z Chin.
Jest gdzieś w Chinach ale ten sklep mnie nie do końca przekonuje (Zapals).

z tego co wiem to kamera xiaomi dafang nie będzie u nas działać (bez znaczenia jaki serwer sobie ustawisz) to lepiej uważaj(podobno da się coś z tym zrobić ale to już kombinowanie w soft kamery-sporo problemów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to kamera xiaomi dafang nie będzie u nas działać (bez znaczenia jaki serwer sobie ustawisz) to lepiej uważaj(podobno da się coś z tym zrobić ale to już kombinowanie w soft kamery-sporo problemów)

Jeżeli to ta kwadratowa obracająca się to działa

 

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć czołem

Przebiłem się chyba przez całość tematu ale za dużo tego i trochę się pogubiłem.

Mam oczyszczacz 2s i roborocka s50. Oba z polski, wersje EU.

Zamówiłem też Gatewaya w zestawie z przyciskiem, czujką ruchu i czujką do drzwi.

Pytanie o region. Oczyszczacz i odkurzacz mam na Europę. Czy w przypadku Gatewaya strefa będzie inna np China i będzie problem żeby zgrać posiadane urządzenia z bazą i resztą rzeczy? Bo podejrzewam, że zmiana romu dla oczyszczacza i odkurzacza to będzie bardziej skomplikowany temat. Oba dotychczasowe mam na iOS Mi Home. Dodałem je teraz do Home Assistanta ale nie chciałbym mieć problemów z tym, że coś działa coś nie działa i jest zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to kamera xiaomi dafang nie będzie u nas działać (bez znaczenia jaki serwer sobie ustawisz) to lepiej uważaj(podobno da się coś z tym zrobić ale to już kombinowanie w soft kamery-sporo problemów)
Ja posiadam taką kamerkę i działa bez problemów. Serwer china
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elmagico napisał:

Cześć czołem

Przebiłem się chyba przez całość tematu ale za dużo tego i trochę się pogubiłem.

Mam oczyszczacz 2s i roborocka s50. Oba z polski, wersje EU.

Zamówiłem też Gatewaya w zestawie z przyciskiem, czujką ruchu i czujką do drzwi.

Pytanie o region. Oczyszczacz i odkurzacz mam na Europę. Czy w przypadku Gatewaya strefa będzie inna np China i będzie problem żeby zgrać posiadane urządzenia z bazą i resztą rzeczy? Bo podejrzewam, że zmiana romu dla oczyszczacza i odkurzacza to będzie bardziej skomplikowany temat. Oba dotychczasowe mam na iOS Mi Home. Dodałem je teraz do Home Assistanta ale nie chciałbym mieć problemów z tym, że coś działa coś nie działa i jest zamieszanie.

W aplikacji Mi Home naciskasz + (dodaj urządzenie) i masz tam wszystkie urządzenia które możesz dodać.

Jeżeli kupiłeś Gateway Aqary to nie będzie moim zdaniem działać chyba że masz Mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie kamerki do monitoringu.

Czy to normalne że ona nagrywa na karcie filmiki przez 60-70 sekund po czym zapisuje i zaczyna od nowa?
W ten sposób przez 30 minut miałem na karcie 30 filmów i 30 jakoś małych zdjęć (pewnie miniaturki) i jak teraz miałbym to wszystko przeglądać to lekko mnie to przeraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tej kamery, ale powinno być ustawienie zapisu tylko przy wykryciu ruchu, nie musisz mieć ciągłego zapisu.

Właśnie chodziłoby o to żeby ona nagrywała non stop przez kilka godzin (jeden długi film) a nie nagrywa przez minutę, zapis i zaczyna od nowa i tak powtarzając.

Łatwiej przejrzeć jeden długi film trwający powiedzmy 3 godziny niż 180 pojedynczych filmów trwających 1 minutę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Viro napisał:

W aplikacji Mi Home naciskasz + (dodaj urządzenie) i masz tam wszystkie urządzenia które możesz dodać.

Jeżeli kupiłeś Gateway Aqary to nie będzie moim zdaniem działać chyba że masz Mi.

Dziękuję

Czy jeśli teraz w Mi Home nie widzę np Smart Socketów, to nie będę mógł z nich korzystać?

Z tego co czytam, to generalnie jest tak, że większość działa na China, a nie wszystkie na EU. 

Czy warto zatem, kombinować z softem odkurzacza ( tutaj np znalazłem tutej jak podłączyć odkurzacz w wersji EU do lokalizacji Chiny kontynentalne 

) czy jednak odpuścić bo różnice nie są zauważalne i całe zamieszanie wynika generalnie z tego, że dopiero te urządzenia pojawiają się w naszej rodzimej dystrybucji a wszyscy wcześniej ciągnęli sprzęt z Chin?

Edytowane przez elmagico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie przydane myślę informacje:

Po zmianie hasła sieci bezprzewodowej zmieniły mi się tokeny dla urządzeń zarówno dla gateway jak i odkurzacz i oczyszczacz powietrza. Więc uwaga na to.

Znalazłem info i sprawdziłem: As per Version 5.4.49 the Android Mi Home app stores the token readable in the log files. It can easily be retrieved in the folder Smarthome on in the Android device. Just open the text file inside the Smarthome/logs folder and search for the token. 

Koniec więc z dziwnymi wersjami MiHome :)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, elmagico napisał:

 

Dziękuję

Czy jeśli teraz w Mi Home nie widzę np Smart Socketów, to nie będę mógł z nich korzystać?

Z tego co czytam, to generalnie jest tak, że większość działa na China, a nie wszystkie na EU. 

Czy warto zatem, kombinować z softem odkurzacza ( tutaj np znalazłem tutej jak podłączyć odkurzacz w wersji EU do lokalizacji Chiny kontynentalne 

) czy jednak odpuścić bo różnice nie są zauważalne i całe zamieszanie wynika generalnie z tego, że dopiero te urządzenia pojawiają się w naszej rodzimej dystrybucji a wszyscy wcześniej ciągnęli sprzęt z Chin?

Ja mam całkiem sporo urządzeń smart home od Xioami i muszę korzystać z serwera chińskiego, odkurzacz Roborock s50 kupiłem w wersji europejskiej i nie działał na serwerze chińskim, musiałem przerobić soft. Natomiast kupiłem oczyszczać w wersji europejskiej i działa bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Dziś przyszła jeszcze bramka. Również wersja EU. Ostatecznie mam Odkurzacz, Oczyszczacz, Bramkę, 2 czujniki ruchu, 2 czujniki otwarcia i przycisk w wersji EU. Trzeba będzie się ograniczyć do wersji EU i liczyć na to, że z czasem możliwości się poszerzą.

Edytowane przez elmagico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podpowiecie co z tym fantem zrobić:

Xiaomi Gateway v3 i próba podpięcia do Home Assistant.

Nie ma opcji żeby wyciągnąć "key". Nowa wersja Mi Home na Androida lub iOS nie ma opcji "ABOUT" w której według instrukcji, powinna być wartość KEY podana.

Stara wersja Mi Home, nie jest kompatybilna i nie udaje się zainicjować urządzenia więc wejście w jego opcje odpada.

Udaje się wyciągnąć token i inne informacje np z miio2.db ale key nie ma. W efekcie, nie da się podłączyć Gatewaya do HA :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...