Jump to content

maks87

Użytkownicy
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

maks87's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Też myślałem, żeby tak zrobić, ale nowy router ma "wymagania" co do hasła, więc nie mogę ustawić takiego jak miałem do tej pory by było za słabe. Dlatego muszę stworzyć nową sieć z nowym hasłem i przenieść urządzenia na tą sieć.
 2. Posiadam bramkę do której mam podłączony czujnik ruchu, kilka termometrów, przycisk, gniazdka, dodatkowo mam oczyszczacz powietrza oraz żarówkę RGB. W tym tygodniu muszę w domu wymienić router co wiąże się z nową siecią wifi, więc mam pytania jak najlepiej "przenieść" te urządzenia (czyli tak na prawdę bramkę, oczyszczacz i żarówkę) do nowej sieci? Muszę każde z nich jakoś "resetować" i od nowa dodawać w mi home? Jeśli tak, to jak zapewne do bramki będę musiał od nowa dodawać wszystkie termometry itd? A może jest jakiś prosty sposób na przerzucenie urządzeń z jednej sieci wifi do drugiej?
 3. Pojawiła się wersja Playera na AndroidTV (info o tym w innym wątku), a czy coś ruszyło się z tematem działającej aplikacji HBO GO na MiBoxa? Mam na myśli normalną apkę a nie wersję "myszkową".
 4. Eee, słabe:) Mało informacji, dużo kombinowania o do tego koszt ok. 50$, a gateway xiaomi można kupić za ok. 20$. Ale dzięki za info, do tej pory myślałem, że czujniki xiaomi działają tylko z ich gatewayem, a tu się okazuje, że jednak nie tylko.
 5. Jesteś pewien, że takie coś istnieje? Mi się wydawało, że do działania czujników zigbee od xiaomi ZAWSZE potrzeba gatewaya. Ale jeśli można to zrobić bez gatewaya to podeślij proszę więcej info, jestem zainteresowany.
 6. Czy ktoś próbował używać ten wzmacniacz dla sieci, gdzie na routerze ustawione jest przypisywanie IP na sztywno? Kiedy na routerze mam włączone DHCP które samo przydziela IP to wszystko jest OK, urządzenia podłączone do repeatera działają OK. Natomiast gdy na routerze dla danego urządzenia (np. laptopa) przypiszę na stałe IP (na podstawie MAC), i ten laptop jest podłączony do sieci ze wzmacniacza (czyli sieci ..._plus) to widzę mój router, jednak internet nie działa. Ktoś miał taki problem i jest w stanie pomóc? EDIT: problemem okazał się soft gargoyle na routerze. Kiedy wgrałem oryginalny sw (w moim wypadku TPLink) to wszystko działa jak trzeba.
 7. Na pewno w "zwykłej" wersji czyli Purifier 2 pomiar odbywa się cały czas, pomimo, że w MiHome nie jest wyświetlana wartość. Ale po podłączeniu np. do Domoticza można cały czas monitorować co oznacza, że oczyszczacz cały czas mierzy.
 8. Wybaczcie jeśli ten temat był już omawiany, ale nie znalazłem tu na forum odpowiedzi. Interesuje mnie sposób działania Dual Sim. To czego jestem pewien to: - jeśli prowadzimy rozmowę przez SIM1 to nie można się do nas dodzwonić na numer z SIM2 (i odwrotnie) - telefon bez aktywnej transmisji danych, w tym wypadku działają połączenia przychodzące na oba SIMy, jeśli ktoś do nas zadzwoni na SIM1 lub SIM2 to się dodzwoni. Pojawia się pytanie jak telefon się zachowuje gdy na np. SIM1 jest aktywna transmisja danych, to czy: - w tym momencie możemy wykonać połączenie wychodzące z SIM2? - w tym momencie można się do nas dodzwonić na SIM2? Jeśli na powyższe pytania odpowiedź jest TAK to czy wtedy transmisja danych z SIM1 trwa dalej czy jest przerwana? Czy ma znaczenie w jakiej technologi (2G/3G/LTE) jest transmisja danych na SIM1, oraz czy ma znaczenie w jakiej technologi (2G/3G) jest połączenie przychodzące? Ktoś z Was przeprowadzał takie testy i może podzielić się wynikami?
 9. U mnie po podłączeniu na USB klawiatury bezprzewodowej wszystko działa jak trzeba, nic nie musiałem instalować, po prostu wykryło i już.
 10. U mnie to samo, po włączeniu nawilżacza, oczyszczacz wchodzi na największe obroty, PM2.5 w okolicach 500-600. Po wyłączeniu nawilżacza musi minąć sporo czasu aby wszystko wróciło do normy.
 11. Od kilku dni "testuję" gatewaya i różne dodatkowe elementy i natrafiłem na kilka problemów. Może ktoś już przerabiał podobne tematy i będzie w stanie pomóc? 1. Do gatewaya mam podłączone kilka rzeczy (termometry, czujnik ruchu, switch, gniazdko) przez zigbee, gateway podłączony do routera poprzez wifi - czyli standard. Kiedy natomiast wyłączę wifi, to wszystkie zaprogramowane funkcje działają (np. naciśnięcie włącznika uruchamia gniazdko), ale między g.2 a 3 w nocy, gateway zaczyna mrygać na niebiesko i dalej już nie działa. Zapewne chce wysłać jakieś dane do Chin:) Ale tak na poważnie, ktoś wie czy system Xiaomi może działać bez podłączenia do internetu. 2. W MiHome wchodzę w gatewaya, potem automation, następnie automatic gateway light. Tam ustawiam, że jeśli jeden czujnik ruchu wykryje ruch, to na 1minutę ma zapalać się światło w gatewayu. Wszystko działa OK, do czasu, aż gatewaya dodam do Domoticza. Wtedy, pomimo, że czujnik wykrywa ruch, to światełko się nie zapala. Co jest nie tak? 3. Po dodaniu gatewaya i innych elementów systemy do Domoticza, po jakimś czasie (kilka dni, albo kilka godzin - nie ma reguły), przestają działać termometry, tzn. w MiHome wszystko działa, ale w Domoticzu przestają schodzić pomiary. Po usunięciu gatewaya i dodaniu ponownie wszystko działa (znowu kilka dni, albo kilka godzin, to różnie jest). 4. W Domoticzu nie działa sterowanie gniazdkiem zigbee oraz nie działa sterowanie switchem (tym okrągłym. Jak ktoś miał powyższe problemy i jest w stanie pomóc to z góry dziękuję:)
×
×
 • Create New...