Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Większość "zwykłych" ładowarek po wykryciu że prąd ładowania jest bardzo niski przerywa ładowanie. Napięcie jest 5V, ale natężenie 0mA. Sprawdzałem na kilku różnych które posiadam miernikiem USB jeszcze jak ładowałem MiBanda 2 (bo on miał wyjątkowo mały pobór prądu).
  2. @Karalusekk na zrzucie widać że jesteś w roamingu, nie w Play. Masz włączony roaming krajowy i Dane w roamingu: zawsze? (teoretycznie to drugie dotyczy roamingu zagranicznego, ale może coś zmieni). Może to być problem tego roamingu, dostajesz dostęp do danych w drugiej kolejności jako użytkownik innej sieci.
  3. Najlepiej ładować jakimś powerbankiem Xiaomi. Można w nich włączyć funkcję ładowania urządzeń niskoprądowych i wtedy nie przerywają ładowania.
  4. Bo nie masz dialera z kontaktami i wiadomości od Googla. Tu jak nadawca wiadomości jest w kontaktach to powiadomienie dodatkowo pojawia się z kontaktów. Czy to błąd, czy zamierzone działanie, trudno powiedzieć.
  5. Tego nie zmieniałem, mam to samo co u Ciebie. Tak operator musi pozwolić (włączyć) VoLTE, czy VoWiFi.
  6. @Mitu jeszcze głębiej. Kliknij w więcej i tam Stan usługi IMS. U mnie w tym momencie na zrzucie jest aktywne VoLTE.
  7. Nie będziesz musiał. O ile to twrp działa prawidłowo.
  8. To że opcje są w menu ustawień, nie znaczy że działają, po prostu są. Ikona powinna się pojawić. A żeby mieć 100% pewność trzeba sprawdzić stan usługi IMS w ustawieniach zaawansowanych.
  9. A co tu można doradzić. Rom masz prawie z przed 4 lat, może reset do ustawień fabrycznych by pomógł.
  10. Jaki serwer, znaczy po prostu jaki region masz ustawiony, Chiny, czy EU.
  11. @misteq podobno w Plusie działa, ale nie nie zawsze pokazuje prawidłowo ikony. Sprawdź prędkość transmisji, powinien agregować.
  12. Prawdopodobnie Xiaomi ma mocniejszy moduł gsm, a to że masz wyłączone dane niewiele zmienia, samo utrzymanie sygnału 3G, LTE potrzebuje więcej energii. Zmiana na Tylko 2G trochę pomoże.
  13. Nie da się zamienić (podmienić). O aplikacji wiadomości z Miui można zapomnieć, nie działa. Jedynie dialer i kontakty działa, ale używany tylko do dzwonienia, bo nie da się go ustawić jako domyślnego. Ten googlowy musi zostać do odbierania połączeń. O nagrywaniu rozmów też można zapomnieć, nie zadziała prawdopodobnie z żadną zewnętrzną aplikacją.
  14. @korbielow Robisz to z włożoną kartą sim? Karta sim z numerem zarejestrowanym na koncie Mi chyba musi być w telefonie. Niektórym przy tym błędzie pomogło wyrejestrowanie telefonu z konta MI z poziomu telefonu i ponowne przypisanie do konta, można spróbować. MiFlash z zablokowanym bl możesz sobie darować, bo nawet jak wprowadzisz go w tryb EDL to prawdopodobnie nie wgrasz romu, tylko w fastboot z odblokowanym bl.
  15. Ale w czym i co się popsuło? Bo sam numerek error 404 niewiele mówi.
  16. FromWP

    Problem z plikami JPG

    To że nie widzisz niektórych podglądów na komputerze przy podłączeniu kablem to normalne. Ale że po skopiowaniu na komputer to już tylko i wyłącznie problem systemu w komputerze, albo ustawień.
  17. @Ciapek Nie widzę żeby Ci cokolwiek potwierdzili, a sygnał sieci masz minimalny. Przy takim sygnale nie dziwi taki procentowy udział sieci w ogólnym zużyciu energii, tym bardziej że nic innego na nim nie robisz. Mam ten telefon z globalem i zachowuje się zupełnie normalnie. Tyle że ja mam sygnał sieci full i LTE+ w większości miejsc w których przebywam. Co do zmiany na tylko 3G/LTE nic to nie poprawi. Jedynie zmiana na 2G only mogła by zmniejszyć zużycie.
  18. @hardmen969 trafiłeś na egzemplarz ze źle spasowanym modułem aparatu (chyba głównego). Ewidentnie widać asymetrię w tych nieostrościach.
  19. Nie mamy, opisujemy w jaki sposób uruchomiliśmy. A jaka to magiczna aplikacja uruchomiła Ci VoWiFi i VoLTE w Play bez wpisywania kodów, aktywowania usługi? Bo to bardzo ciekawe.
  20. Ale nadal aby zadziałało potrzebna aktywacja samej usługi VoWiFi w Play, czyli sms. Niemożliwa z poziomu urządzenia (chyba że urządzeniem jest iPhon).
  21. Jakimi konkretnie? Bo chyba nie chodzi Ci o *#*#86583#*#* dla VoLTE, *#*#869434#*#* dla VoWIFI bo to uruchamia pojawienie się w menu opcji wyboru. Nadal usługę w Play trzeba aktywować sms-em START na nr 282, a to wysłane z Mi 9 Lite kończy się odmową włączenia usługi, bo oferta, lub telefon tego nie obsługuje. Widzę że dodali też profile dla Orange i T-mobile.
  22. @zoltan78 To Play też wywala? Słyszałem że Orange i T Mobile potrafi.
  23. Bez problemu uruchomiłem VoLTE VoWIFI w Play, Mi 9 lite global stable. Kody żeby pokazały się opcje VoLTE i VoWiFI w ustawieniach, potem sarjfon znajomego i sms START na nr 282 (uruchamia VoWIFI dla karty o ile taryfa i telefon na to pozwala). Przyszedł sms że usługa aktywna, karta przełożona do Mi i działa. Nie musiałem zmieniać modemu w Modem config, a był jakiś ogólny Commerical Config. Sprawdziłem na dwóch innych, czyli pl/generic/eu/dt i poland/generic\eu\play, też działa. Wygląda na to że Play pod tym względem nie ma jakichś wyjątkowych wymagań, dlatego dziwi mnie że trzeba oszukiwać system iPhonem.
  24. A co sobie podłączyłeś po bt to sam powinieneś wiedzieć. My wiemy tylko jaki jest poziom naładowania, bo to widać na ikonie.
  25. Chyba na to żeby to była wersja Smart, bo robią też zwykłe z fizycznym wyłącznikiem. Ale czy i jak będzie działała funkcja mierzenia nie wiem. Prawdopodobnie zadziała z MiHome tylko na chińskim regionie, czyli bardzo wolno i średnio stabilnie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...