-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Drenaż baterii? Pytanie do posiadaczy Mi 9 Lite
FromWP odpowiedział(a) na kostek525 temat w Problemy techniczne
Zdecydowanie nie jest to normalne. U siebie mam 44% pod koniec dnia (18h od ładowania) z włączonym WiFi (30% czasu) i wszystkim innym co potrzebne i około 5h włączonego ekranu. -
Oczywiście że nie usterka, ale też nie cecha tego obiektywu, tylko ogólnie reguła optyki. Głębia ostrości zależy tylko i wyłącznie od wartości przysłony i skali odwzorowania.
-
Drenaż baterii? Pytanie do posiadaczy Mi 9 Lite
FromWP odpowiedział(a) na kostek525 temat w Problemy techniczne
Dokładnie, to skanowanie WiFi i Bt nieźle ukryli w Miui 11, po wyłączeniu WiFi jest wyłączone w statystykach. -
Brak regulacji głośności po czyszczeniu pamięci.
FromWP odpowiedział(a) na panaho temat w Problemy techniczne
Brak odpowiedzi, bo chyba nikt inny nie ma takiego problemu. Czyszczenie pamięci nie wyłącza regulacji głośności i nie ma opcji żeby to dodać do wyjątków. Coś Ci się z tym porobiło, ale z softem, nie sprzętowo. Może jakaś doinstalowana aplikacja związana z regulacją dźwięku coś popsuła. Dwa wyjścia, reset do ustawień fabrycznych, albo może lepiej na początek wgranie nowszego romu bo jest 11.3.4 dla twojego telefonu. -
Drenaż baterii? Pytanie do posiadaczy Mi 9 Lite
FromWP odpowiedział(a) na kostek525 temat w Problemy techniczne
Takie wartości to prawdopodobnie granice błędu tego co pokazuje stan baterii. Chyba niepotrzebnie "dzieli włos na czworo", tak zwany drenaż to inna bajka. -
A niby jak taka wbudowana antena w słuchawki bezprzewodowe miała by działać? Bezprzewodowo zastąpić przewód?
-
Nie ma, powinno wystarczyć odblokowanie telefonu. Jedyne co możesz sprawdzić w uprawnieniach aplikacji mBanku to zezwolenie na "wyświetlanie wyskakujących okien w tle" (ale to raczej przy używaniu blika potrzebne).
-
Problem polega na tym, że każdy z operatorów wprowadza te usługi po swojemu i dla każdego potrzebne są inne ustawienia modemu. Z iPhonami najłatwiej. Włączają VoLTE z automatu, ale w tym w którym uruchomiłem usługę nie działała, wywalało z LTE do 3G, a w ustawieniach opcji brak (bo iPhon wie lepiej i nie potrzebna). Tylko VoWiFi działało. W Mi 9 Lite działa jedno i drugie (odpukać w nie malowane, bo nie wiadomo jak długo, mogą zbanować)
-
@newelco "Orange" i wszystko jasne. Oni byli chyba ostatnim operatorem który zniósł simlocki, ale walczyli do końca. Dwa że przygoda Orange z Xiaomi trwa dosyć krótko. Tak naprawdę wszyscy operatorzy najchętniej pozwalali by na VoLTE i VoWiFi tylko w telefonach przez nich brandowanych (jakby wgrywali sami ustawienia modemu, to mogło by to mieć jakiś sensu, ale tego nie robią).
-
-
@electro69 idealnych niestety nie ma. Brakuje jej jeszcze pełnego trybu nocnego, aczkolwiek trudno do takiego w samsungowej, czy operze się przyzwyczaić (w amoledach przydatne). Najlepszym tłem jest brak tła (w trybie nocnym), albo coś w miarę jednolitego ciemnego w trybie normalnym.
-
Samsunga jest ok, ale szybsza, lżejsza i z własnym blokowaniem reklam np. Via browser.
-
Raczej większych, w A 40 wszystko zamula. Dodatkowo czytnik palca działa tragicznie. Można używać dowolnej przeglądarki, są takie które działają lepiej od chroma, czy tej od Xiaomi.
-
Albo to wina andka 7 Nie wiem, raczej romu, niezależnie czy eu, czy global. Na Redmi note 7 też to nie działa a ma chyba Androida 9.
-
@szybki10 na 99% miła pani się myli. To zadziała z notebookiem Xiaomi. Chyba że do tego jest dodatkowy soft na telefon, typu "Displaylink presenter", bo są takie przystawki działające z Xiaomi.
-
A działa ten myk z activity launcher na xiaomi.eu na miui 10? Nie wiem, jak nie widać to prawdopodobnie nie.
-
Prawdopodobnie sprawdzałeś stan IMS dla innego slotu.
-
-
Jest jeden istotny plus. Jak masz LTE i używasz VoLTE, to połączenie z tobą jest dużo szybsze. Bez VoLTE trwa to czasami naprawdę długo, bo sieć musi zrzucić telefon do 3/2G żeby można było odebrać połączenie.
-
Nie wiem czy to Ci pomoże, ale żeby zmienić: ze sklepu play aplikacja Launcher aktywności (activity launcher), to znajduje wszystkie aktywności między innymi ustawienia Modem config. Tam powinieneś mieć kilka dla PL. U mnie działa prawidłowo na ogólnym PL, ale powinien tam być też dedykowany dla Play.
-
IMEI - sprawdźmy na jaki kraj został przeznaczony nasz Mi 9 Lite
FromWP odpowiedział(a) na Boomers temat w Dyskusja ogólna
Ja mam chwilowo jeden z CB, drugi Malezja. Jedną różnicę zauważyłem, bo ciągle mnie w moim (Malezja) denerwuje, tj czujnik oświetlenia. W tym z Kambodży działa zauważalnie lepiej w słabym oświetleniu. Mój przy sztucznym świetle poniżej 10Lux-ów często pokazuje "0", a Kambodża jeszcze pokazuje niższe wartości, znaczy czulszy! Niestety najlepiej działa w starym Redmi 3S. Porównywałem wskazania z dobrym zewnętrznym światłomierzem mierzącym od 0,6 Lux-a. -
A jaki rom? Chyba niewiele sam możesz zrobić poza sprawdzeniem, ewentualnie zmianą ustawień Modem config. Też jestem w Play i u mnie na Mi 9 Lite (global stable) działa identyfikacja ID przy VoLTE. Co do VoWiFi może nie działać z niektórymi routerami. Z moim działa, ale średnio stabilnie i potrafi chwilami znikać. Samo uruchomienie trwa zdecydowanie dłużej od VoLTE.
-
Xiaomi gubi zasięg A dokładniej dane komórkowe
FromWP odpowiedział(a) na Karalusekk temat w Problemy techniczne
Ale ciągle masz wyłączony, to niby jak mają ci dane działać jak co chwilę jesteś w roamingu? To ma być włączone! -
Tak, tylko na wszystkich twoich zdjęciach widać że karki nie leżą płasko (chociażby bo zniekształceniach linii prostych). Nie wystarcza głębi ostrości żeby wszystko się załapało.
-
Xiaomi gubi zasięg A dokładniej dane komórkowe
FromWP odpowiedział(a) na Karalusekk temat w Problemy techniczne
A włączenie tego rozwiązuje problem? Włącz ten roaming krajowy, dane w roamingu na: zawsze i sprawdź.
