BJJfigter

Użytkownicy
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutral

About BJJfigter

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. BJJfigter

  Nadgarstkowy odczyt pomiaru tętna

  Zaprawdę Walek powiadam ci jeśli nie staniecie się jak dzieci nie wejdziecie do królestwa niebieskiego [emoji3526] Kto pyta nie błądzi. Kto wątpi i podaje argumenty też nie. Ciekawy link, gdzieś miałem coś o kolorze skóry i włoskach na ręce, które też utrudniają pomiar. No cóż, technologia do bani, taka sama jak mierzenie tętna z przykładania palca do aparatu telefonu, mnóstwo jest takich fake pulsometrów. Za 50 lat za 200 zł kupimy pewnie zegarek który na podstawie przepływu atomów będzie podawał co sekundę nie tylko pełne EKG serca ale też badał morfologię krwi i diagnozował połowę chorób. Ja tego nie dożyję, chyba, że istnieje reinkarnacja, w co wątpię, bo Gawliński śpiewał, że tylko jeden raz odwiedzany świat, a Gawliński mylić się nie może [emoji3526][emoji3526][emoji3526] Fajnie opisałeś tą technologię, na problemy z krążeniem tak czy siak warto zwrócić uwagę. A konar płonie zbyt często niestety na szczęście niektórym kobietom to odpowiada [emoji3526] Ciśnienie tętnicze też ok więc hmmm... Poświęcę się dla świata i zgolę sobie te kilka włosków na lewej ręce [emoji3526]
 2. BJJfigter

  Nadgarstkowy odczyt pomiaru tętna

  No to ładnie.... Dzięki za fotki, pozostawiam to bez komentarza... Pas nie wykrywa tętna na stole więc zegarek pozostanie tylko zegarkiem z funkcją monitorowania snu, tylko szkoda że przepłaciłem, mogłem kupić Mi Band 3
 3. BJJfigter

  Nadgarstkowy odczyt pomiaru tętna

  Ale ja nie chcę kłamać. Piszesz o przypadku daltonisty, równie dobrze mogłeś podać osobę niewidomą, która chce żeby telewizor wyświetlał jej kolory. Sprowadzasz dyskusję do absurdu . Ja mam normalne zdrowe ręce i skoro ktoś pisze o działającym pomiarze pulsu to tak ma być. A nie, że mam spędzać godziny i szukać co do milimetrów miejsca gdzie zegarek akurat mierzy puls łaskawie. Jeśli jego technologia działa tylko w określonych warunkach, to producent powinien wyraźnie o tym informować. "Pomiar pulsu działa u osób łysych z białą karnacją o skórze koloru mleka". Sprzedawanie niedziałającej funkcji jest zwykłym oszukiwaniem klienta a wmawianie że działa ale tylko w pewnych warunkach jest tym samym. Ktoś tutaj pisał o tym, że budzik nie budzi. I co, też ma się w sobie doszukiwać winy? AmazFit BIP ma skopane oprogramowanie układowe, słabą optymalizację appek w stylu MiFit i taka jest prawda. Nie wiem czy w 10x droższych zegarkach jest inaczej, jeśli jest tak samo to tym większa żenada dla producentów.
 4. BJJfigter

  Nadgarstkowy odczyt pomiaru tętna

  Czy łyżkę albo widelec też optymalizujesz? Słuchaj, funkcja albo działa albo nie działa i nie będę spędzał życia nad tym żeby dostosowywać siebie do technologii. Nie obchodzą mnie obliczenia, bo nie muszę być specjalistą w dziedzinie konstrukcji zegarków żeby ich używać.m Skoro jest napisane że zegarek mierzy puls, to ma tak być, i nie obchodzi mnie technologia tak jak ciebie nie obchodzi technologia konstrukcji twojego zegarka. Ludzie naprawdę dali się otumanić, jeśli coś nie działa to nie producent jest winny tylko propaganda doszukiwania się winy w sobie przez użytkownika. Pulsometr w tym zegarku nie działa. Po pierwsze brak treningu takiego jak trening siłowy, rower stacjonarny, itp. Po drugie bez włączonego treningu zegarek można ustawić by mierzył pomiar co minutę. Ale jak napisałem podaje bzdury. Nie tylko ja zaliczyłem Małgosię bo równolegle testowałem taki sam zegarek dziewczyny, tylko zielony. Wiarygodność pomiarów jest żadna. Pas tętno 150 zegarek 60 bo akurat nie ma ustawionego treningu i myśli że to niemożliwe żeby serce biło szybciej. Czyli mógłbym mieć 200 i zawał serca, ale zegarek dalej pokazywałby 50 bo przecież nie włączyłem treningu. Gdybyś miał trochę wiedzy z psychologii wiedziałbyś, że wyciąganie wniosków z doświadczenia i generalizacja to normalna strategia poznawcza mózgu.
 5. BJJfigter

  Nadgarstkowy odczyt pomiaru tętna

  U mnie jazda na rowerze stacjonarnym, pas kardio 130, zegarek AmazFit BIP 58. Nie wiem jak można używać tego czegoś. Funkcja pulsometr to naciąganie producenta, powinien od razu zaznaczyć, że pulsometr jest tylko dla osób o jasnym kolorze skóry i bez włosów na rękach. Konsument nie musi znać detalu każdej technologii, skoro coś ma pulsometr to powinien działać u każdego. Co by powiedzieć gdyby zegarek pokazywał godzinę tylko u wysokich murzynów to biali uznaliby taki zegarek za bubel prawda? Dodatkowo pulsometr psuje oprogramowanie zegarka, firmware, które mierzy puls jak chce. GPS jest w miarę ok, ale pulsometr to szajs.
 6. A ja nigdy nie nie szałem z wersjami budowanymi i nie modowanymi. Jedynie przez notify and Fitness wgrałem najnowsze wypakowane oprogramowanie w mi Fit 3 5 8. Ale GPS a mam cały czas tego z bety 3.5.5.4. co do pulsometrów tym zegarku to mam bardzo wiele wątpliwości natomiast GPS działa naprawdę przyzwoicie. ślady są naprawdę bardzo zbliżone być może kilka metrów rozbieżności ale to się zdarza najlepszym telefonom. Dodatkowo od kiedy kupiłem zegarek czyli w listopadzie zegarek cały czas praktycznie noszony jest pod kurtką i jakąś bluzę więc zasięg jest troszkę mniejszy jeżeli chodzi o GPS natomiast naprawdę z nowym firmy RM to znaczy tym 18 coś tam coś tam GPS działa fajnie. Ja za pomocą notify and Fitness zaktualizowałem oprogramowanie układowe i .res, a GPS zostawiłem z bety 3.5.5.4. Wszystko działa dobrze oprócz pulsometru który jak piszecie nie działa w kilkukrotnie droższych zegarkach bo metoda pomiaru jest do pupy.
 7. A akcelerometr nie działa lepiej w Mi Band 3? Nie jest wrażliwszy ten czujnik ruchu?
 8. Te wszystkie recenzje na YT to o kant zadka można roztrzaskać. Sponsorowane przez producentów albo sklepy. W BIP wszystko działa tak tandetnie że płakać się chce. Pytanie czy Mi Band 3 lepiej monitoruje sen czyli czy akcelerometr działa lepiej i czy lepiej mierzy puls niż BIP.
 9. BJJfigter

  Xiaomi AmazFit 2 - Dyskusja ogólna

  To który zegarek z Xiaomowych najlepiej współpracuje z pasem kardio z Decathlonu? Bo mój BIP leży na OLX, skoro i tak trenuję z pasem cardio a monitoring snu wychodzi mu tak sobie. Może dołożę i kupię coś z czym faktycznie będę mógł biegać żeby zapisywał ślad z zegarka a puls z pasa, żeby nie biegać z telefonem... Wydawanie 1000 nie wydaje mi się rozsądne. a sprawa wygląda tak jak kolega wyżej pisał z pasem leci 160 a zegarek pokazuje 70 jeżeli chodzi o puls oczywiście. więc dla mnie przy treningu takim jak trening siłowy rowerek stacjonarny czy też bieganie to jest po prostu ważne.
 10. BJJfigter

  Xiaomi AmazFit 2 - Dyskusja ogólna

  Ale niestabilnie czyli jak? Zrywa połączenie podczas treningów? Możesz zapisać ślad GPS z zegarka a puls z pasa kardio?
 11. BJJfigter

  Xiaomi AmazFit 2 - Dyskusja ogólna

  Ktoś z Was podłączał ten zegarek do pasa cardio?
 12. BJJfigter

  Nieprawidłowe działanie budzika

  Tyle to wiem ale myślałem że ten modowany Mifit jest oparty na jakiejś innej wersj
 13. BJJfigter

  Nieprawidłowe działanie budzika

  GPS też rejestruje Ci dobrze ścieżki?
 14. BJJfigter

  Nieprawidłowe działanie budzika

  Mojej dziewczynie też się zachciało bipa. Spodobał jej się. Mówię, że sprzedam jej swój a sobie kupię MiBand 3, ale ona chce żebyśmy mieli takie same. No to kupiliśmy w Xkomie .n Dzisiaj nastawiała budzik , na MiFit, zegarek ładnie planowo o 5.30 ją obudził. Ma oficjalną wersję MiFit.n