Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Ciekawe. Samsung i "czysty Android"? Co do problemów, jak tak strasznie muli to ustawienia fabryczne mogą pomóc. Jak nie to pozostaje czekanie na aktualizację, która może to naprawi.
  2. FromWP

    USB OTG

    @DeVi W Miui 12 nie ma w ustawieniach zarządzania włączeniem, czy wyłączeniem otg. W Miui 11 też nie pamiętam żeby było. Jaj masz tą kamerę z wtyczką USB-C to powinno działać. Jak używasz jakiejś przejścíówki typu USB na USB-C, lub MicroUSB na USB-c to może być problem tej przejściówki.
  3. Na logikę, winna stara ładowarka. Wymienić na nową.
  4. Jest jak połączy się z 3G, jak z 2G to praktycznie nie masz. Przy włączonym VoLTE na tej samej karcie prowadząc rozmowę miałbyś LTE i normalny internet.
  5. Cos tu jest nie tak. Jakby poprzedni właściciel wylogował go z konta Mi, to nie pytał by o hasło. Może próbował ale mu się nie udało. Jak nie wylogował. To MiFlash nie pomoże. Jedynie podanie prawidłowego hasła, albo reset, odzyskanie hasła. Resetu bez maila, czy nr telefonu na które było zarejestrowane konto nie zrobisz.
  6. Musi być odblokowany, z zablokowanym nie użyjesz MiFlasha w trybie fastboot.
  7. Nie, w polskiej lokalizacji nie jest dostępny (AC2350). W chińskiej sprawdzałem kiedyś i też go nie było, nie wiem jak obecnie. W sumie nie jest mi to do niczego potrzebne. MiWiFi wystarcza. Na twoim zrzucie wygląda na 3600, nie 2350. 3600 w chińskiej lokalizacji jest, tylko prawdopodobnie z globalnym FW nie będzie się łączył.
  8. Jakieś dwie wartości na mierniku ma, 1340 i 10700 mAh. Obydwie od czapy. Taki miernik z reguły przed pomiarem się zeruje i powinien w przybliżeniu pokazać ile energii dostał akumulator. Dwa, mało prawdopodobne żeby ładowało prądem ponad 1A przy 100% naładowania.
  9. Bez VoLTE nie będziesz miał, a w Plusie VoLTE nie uruchomisz. W Netii też nie, bo to jakiś wynalazek. Ten telefon ma jeden modem i nie potrafi równocześnie prowadzić rozmowy na jednej karcie, a z drugiej ciągnąć internet.
  10. Jaj wywala aplikacje po zablokowaniu ekranu to chyba znaczy że kłódki nie założyłeś (na ekranie ostatnich aplikacji to się robi), a może masz ustawione czyszczenie pamięci po zablokowaniu. Do aplikacji Wearable Samsunga może masz jeszcze plugin który też trzeba by było zakłódkować. Aplikacje które mają powiadamiać można też dodać do autostartu, niektóre tego wymagają. W ustawieniach wiadomości nie masz wpisanego swojego numeru (może ma to znaczenie). W Play zawsze mi wiadomości działały z automatu, bez grzebania w ustawieniach.
  11. Nie rozpoznaje. Po prostu wydolność prądowa kabla za mała i nie jest w stanie ładować pełną mocą. Jak w oryginalnym styki się z czasem wyrobią, to też może nie być na nim turbo.
  12. Chińska wersja MiPcSuite może mogła by pomóc, jak działa mirecovery.
  13. Nie będzie teraz, ani nigdy ok. Ten ok dla MiFlasha już wgrałeś. Jak już wcześniej pisałem to są romy recovery. A jak Ci działa wszystko czego potrzebujesz to nie kombinuj i zostań na tym globalu. Jedynie płatności zbliżeniowe GPay nie będa działać i jakieś aplikacje typu Mcdonalds. Będziesz miał automatyczne aktualizacje przez OTA. Takie romy jak podałeś (xiaomieu) były by lepsze jak nie możesz zablokować bootloadera. Poradniki jak wgrać taki rom masz na tym forum. To forum powstało właśnie głównie dla romów xiaomieu, ale teraz porusza się tu różne tematy.
  14. Nie no numeru to chyba nie można ukraść, jak masz na siebie zarejestrowaną kartę sim. Dostaniesz od operatora nową z tym samym numerem. A kupując nowy telefon Xiaomi, logujesz się w nim na to samo swoje konto, wkładasz kartę sim z tym samym numerem i masz ciągłość historii połączeń i wiadomości. To spory plus. Jeszcze te wiadomości możesz przeczytać przez przeglądarkę bez telefonu.
  15. Jak nie zarejestrujesz numeru to nie zrobisz kopii wiadomości i historii połączeń, czego Google nie robi. Jak zablokujesz zdalnie to do odblokowania potrzebne jest hasło do konta Mi, nie nr telefonu czy mail. Jak będziesz go w ręku to je wpiszesz. Tak jak sprzedajesz telefon to się wylogowujesz (w telefonie), ustawienia fabryczne i śladu po koncie nie ma. Nie ma się czego bać, a przypisany nr można zmienić. Tak często zmieniasz nr telefonu? Używam tego od wielu lat, a w tel żony przydało się kilka razy. Zdarza jej się gdzieś zoistawić i nie wiadomo czy skradziony, czy nie. Tu plusem znajdź telefon przez konto Mi jest możliwość zablokowania bez kasowania danych z wyświetleniem wiadomości na zablokowanym ekranie.
  16. A tak było od zawsze, czy po jakiejś aktualizacji się zrobiło? Możliwe że cos skopali w oprogramowaniu. W ustawieniach nic więcej z tym nie zrobisz. Spróbuj może jakiegoś innego programu aparatu. A kadr 16/9 to wycinek, nie pełna klatka (jednak chyba pełna).
  17. Nie będzie się gryzło. Z kartą sim to ostrzega Cię że każde włożenie nowej karty sim z włączoną tą funkcją skutkuje wysłaniem płatnego sms-a do Chin. Do sprawnego działania tej funkcji jest potrzebna rejestracja numeru telefonu. Jak będziesz chciał po zgubieniu telefonu go znaleźć np przez www, to do tego jest potrzebna jednorazowa autoryzacja przeglądarki. Trzeba to zrobić zanim zgubisz telefon i dostaniesz sms-a autoryzacyjnego na zarejestrowany nr tel. Bez tego można wyczyścić dane z telefonu, zablokować go, ale nie można zlokalizować. Autoryzacja jest ważna dopóki nie wyczyścisz ciasteczek w przeglądarce.
  18. Wygląda na silną kompresję. Jaką jakość masz ustawioną?
  19. To była wersja potrzebna do postawienia telefonu na nogi i naprawienie wszystkich ewentualnych błędów. Flashowanie pełnego oficjalnego romu w fastboot robi to lepiej, bardziej dogłębnie niż wgrywanie przez recovery. Niestety z odblokowanym bl aplikacje bankowe i inne które to sprawdzają mogą nie działać. Romy xiaomieu mają w sobie mechanizmy ukrywające ten odblokowany bl i na nich to z reguły działa bez dodatkowych zabiegów, czyli wgrywania magiska i jego modułów ukrywających roota i odblokowanie bootloadera. To tak w skrócie.
  20. Raczej nie jest istotny, jak wszystko działa a wgrywanie trwało tak długo to jest ok. I w końcu wiesz jaki masz telefon. Teraz możesz pomyśleć o wgraniu twrp i romu xiaomieu. O ile chcesz używać aplikacji bankowych i płatności.
  21. Poco F2 Pro i K30 pro 5G to nazwa kodowa Imi. Nic dziwnego że masz problemy jak próbujesz wgrać rom od Picasso. Dla Imi są dostępne romy fastboot, zarówno global jak i indonezja. Romy Xiaomieu recovery też powinieneś znaleźć i to będzie chyba najlepszy wybór, bo bl nie możesz i tak zablokować. Tu masz rom fastboot global https://bigota.d.miui.com/V12.0.4.0.QJKMIXM/lmi_global_images_V12.0.4.0.QJKMIXM_20200923.0000.00_10.0_global_18b68d3e34.tgz (trzeba rozpakować dwa razy), a tu chyba wszystkie wersje MiFlash https://www.xiaomiflash.com/
  22. Na razie bez zarzutu. Skończyły się problemy z kamerami Yi (mam zewnętrzną i dwie wewnętrzne), działaniem repetera, i innymi sprzętami MiHome. Jeśli chodzi o stabilność WFi to chyba najlepszy router jaki miałem w ręku. Jest już niby dostępny nowszy 3600, z WiFi6 ale dwa razy droższy i póki co nie mam sprzętów obsługujących WiFi6. Z czystym sumieniem mogę AC2350 polecić.
  23. Tak. Stąd też nie podpasuje bo to romy xiaomieu recovery, wgrywane przez recovery (twrp).
  24. Obawiam się że niczego nie ogarnąłeś. Koledzy radzili żebyś wgrał rom fastboot, globalny (indyjski)! Problem w tym że dla twojego telefonu taki chyba na razie nie istnieje, jeżeli masz K 30 5G o nazwie kodowej picasso. Romy które znalazłeś to romy xiaomieu w wersjach recovery, których miflashem nie wgrasz!
  25. Sprzedaj, oddaj! Połączyć się powinna, ale używanie szczególnie kamery z chińską lokalizacją to katorga. Działa tragicznie wolno i wieczne problemy z połączeniem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...