-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Nie. Duo pojawia się w innym miejscu (o ile jest zainstalowane). Ten znaczek video przy numerze obok sms pojawia się tylko po włączeniu volte lub vowifi. Nie upieramy się, ot taka ciekawostka. A do rozmów video skype sprawdza się chyba trochę lepiej od duo. Szczególnie przy słabej przepustowości sieci działa wyraźnie płynniej. Niestety często używam bo mi się rodzina po świecie rozjechała. Ps Sprawdziłem. Rozmowy video przez sieć komórkową w Play działają na Mi9Lite (z włączonym volte, lub vowifi). Niestety nie działają na Mi9T i Mi9SE. Może to kwestia dialera Miui, bo Mi9Lite ma googlowego.
-
Po włączeniu volte lub vowifi u mnie też pojawia się opcja rozmowy video. Niestety nie testowałem, ale może dzisiaj spróbuję (żeby zadziałało odbiorca musi być też w Play z volte lub vowifi w telefonie obsługującym rozmowy video).
-
A z gościem z jakiej sieci? Według danych z tej strony (to nie wyrocznia, ale wiele danych się sprawdza) w t-mobile i Play powinno działać, w Orange niekoniecznie, o ile uruchomiłeś usługi przez BOK https://wificalling-volte.pl/
-
Chciał mieć lepszy SOT na Miui i to mu się udało. Czego tu nie rozumiesz?
-
W Play? (chyba tak bo tylko w Play są rozmowy wideo, ale oficjalnie działają tylko na kilku Samsungach). Do wideo odbiorca też musi mieć to działające. A masz w systemie ten Modem config? Ktoś tu twierdził że w Mi9 miał nawet z Miui12.
-
Po kilku ręcznych poprawieniach jasności powinien się nauczyć i nie zjeżdżać do minimum. U mnie się nauczył. Możesz wyczyścić dane aplikacji Device Health Services (musisz zaznaczyć pokazywanie aplikacji systemowych) żeby zresetować ustawienia automatycznej jasności i nauczyć od nowa. Panelu informacyjnego nie używam (odinstalowałem), ale może można go dodać do wyjątków przy czyszczeniu skoro go ubija. Co do Gmaila to też nie mam problemów z synchronizacją, wymuszenie działa, ale nie muszę tego robić. Może twój telefon domaga się resetu do ustawień fabrycznych.
-
Mi Note 10 Lite - ROMy Global - dyskusja
FromWP odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
Chyba na tego samego konsultanta trafiliście i na jego opinii wszystko opieracie. Nie wiem co to za gościu, ale jak widać skuteczny w przekonywaniu. Sporo "mundrych' ma ikonki które pokazują że usługa działa. Inne sposoby sprawdzenia działania też to potwierdzają. Niektórych nikt nie przekona o tym że czarne jest czarne, a białe białe. Szkoda czasu, bo przecież konsultant powiedział..... -
Mi Note 10 Lite - ROMy Global - dyskusja
FromWP odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
-
Mi 10 MIUI 12 - nie działa turbo szybkie ładowanie
FromWP odpowiedział(a) na grzesiekura temat w Problemy techniczne
BlitzWolf jest ok, ale Jest kilka takich "firmowych" marek. Obok BlitzWolf-a np Baseus, UGreen. A tu trochę lepszy (5A) długi (2m) i z Pl Baseusa: https://www.fostertechnologies.pl/pl/p/Baseus-FC5A-kabel-USB-C-5A-2m-CATSS-B06/24999 -
Globalna, nie azjatycka. To normalne że na inną, między innymi europejską EEA się nie zainstaluje.
- 144 odpowiedzi
-
Mi Note 10 Lite - ROMy Global - dyskusja
FromWP odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
A ja nigdzie nie napisałem że użyłeś. To wynika z tej twojej wypowiedzi: "W PLAY (przynajmniej na Xiaomi) jest tak, że działa jedynie WiFi Calling", Chyba że nie umiem czytać ze zrozumieniem. Co do ikony, we wszystkich telefonach Xiaomi które miałem ikona Volte pojawiała się tylko jak usługa działała. Po włożeniu karty na której usługa nie jest uruchomiona, pomimo włączenia opcji Volte w ustawieniach ikona się nie pojawia. Możliwe że w Mi Note 10 Lite jest inaczej, w tym modelu tego nie sprawdzałem. -
Mi Note 10 Lite - ROMy Global - dyskusja
FromWP odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
Tego że twoim zdaniem w Play na żadnym Xiaomi nie działa Volte. I jak ty nie masz to na pewno nikt inny nie może tego mieć. Przeczytaj to co sam wcześniej napisałeś. -
Mi Note 10 Lite - ROMy Global - dyskusja
FromWP odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
Chyba mylisz VoLte z VoIP. Do volte nie musisz mieć włączonych danych mobilnych, czy wifi. Wystarczy że jesteś zalogowany w Lte. Jeszcze jeden sposób na sprawdzenie czy działa volte. Wykonaj połączenie telefoniczne jak jesteś w Lte i sprawdż jaką masz sieć. Jak nadal Lte to działa! -
Mi Note 10 Lite - ROMy Global - dyskusja
FromWP odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
Szok jakie bzdury wypisujesz. O taką ikonę Ci chodzi? Telefon Xiaomi Mi9LiteTo czy działa, czy nie w danym momencie usługa volte, czy vowifi jest stan IMS w info o telefonie. -
Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
Do tego też musisz odblokować bl i użyć miflasha. -
Oprócz czytania ze zrozumieniem, jeszcze używam. To co napisałem to praktyka. Nie zastanawialem się nad tym ile razy korzystałem z danych mobilnych i internetu, nie muszę. Co do szybszego wybierania, jest dużo szybciej. Sieć nie musi być zmieniona z LTE na 2G, 3G, a czasami potrafi to trwać dosyć długo. Idąc twoim tokiem rozumowania i innych częstych problemach telefonów Xiaomi, to po co ma działać taka automatyczna jasność, wygaszanie ekranu przy uchu itd. Da się bez tego żyć.
-
Volte: szybsze wybieranie, lepsza jakość i możliwość korzystania z danych mobilnych podczas rozmowy. Vowifi: możliwość dzwonienia w miejscach gdzie jest kiepski zasięg sieci, ale jest wifi. Tylko tyle i aż tyle.
-
Wierzysz we wszystko co mówią konsultanci? Jak działa to działa. Używam od prawie roku i poza jednym przypadkiem kiedy po jakiejś awarii wyłączyli prawie wszystkim, zero problemów. A czat to najszybsza i darmowa forma zgłaszania wszelkich nieprawidłowości.
-
Czat w końcu włączyli chyba wszystkim. Tak na Mi9Lite nadal działa volte i vowifi bez kombinowania z Modem config, który zniknął z aktywności.
-
A u mnie było, ale się zmyło wraz z Androidem !0 (Mi9Lite).
-
Global rom można, ale nie MiFlashem i tylko w trybie recivery.
-
Tą masz ściągnąć https://play.google.com/store/apps/details?id=de.szalkowski.activitylauncher ale w tym względzie nic nie pomoże. Prawdopodobnie nie masz w romie Modem config. To było, ale w romach z Androidem 9 i nie we wszystkich telefonach.
-
A teściowa odblokowała bootloader? Miflash to w trybie fastboot, ale jak zablokowany to możesz zapomnieć. Jedynie jakieś narzędzie w trybie recovery np chińska wersja MiPcsuite, może XiaomitoolV2.
