Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Odbiegamy od tematu, a ja właśnie kończę lutowanie kabelka deep flash (tak na wszelki wypadek) i jadę nabyć 3s dp pobliskiego salonu xkomu.
  2. Akurat Play mnie osobiście najbardziej interesuje. Ja bym dołożył te 100zł po to żeby to b20 mimo wszystko mieć, ale to tylko moje zdanie.
  3. To tylko pełny flash romu może pomóc. Z drugiej strony to że reset do ustawień fabrycznych zachowuje jakieś dane to bezsens niestety.
  4. A właśnie, chyba przekręciłem, miniaturka ok i jak się zapisze w pamięci to już się otwiera to nowe. Po przywróceniu, ustawień fabrycznych nie powinno pamiętać, jak pamięta to chyba tylko wgranie od nowa romu miflashem z flash all pomoże. A ma nowe własne konto Mi?
  5. To się rozwija szybciej niż ci się wydaje, głownie poza dużymi miastami bo wymaga mniejszej ilości stacji bazowych (większy zasięg)
  6. Co się stało to chyba wiem. Ma najprawdopodobniej wgrany jakiś modzony rom z którego nie usunięto trybu "Lite mode" a uruchomienie tego trybu na innym romie niż oficjalny global powoduje takie rzeczy. W romach xiaomi.eu/pl ten tryb jest usunięty właśnie z tego powodu. Wybrnąć można jedynie właśnie wgrywając oryginalny fastboot rom global. Przy pomocy Miflasha i w trybie download (edl). Telefon jest w dobrym trybie i Miflash też go wykrywa prawidłowo pod portem com. Albo po drodze popełnia jakiś błąd, albo coś nie tak z komputerem (musi być 64Bitowy system), kablem, portem USB, żle rozpakowanym plikiem romu, może nie wgrany bezpośrednio na c: tylko na pulpicie itd. Może innej wersji Miflasha trzeba użyć, działające są dwie 2016.04.01 i beta ostatniej wersji (z ostatnią finalną wersją bywają problemy.
  7. Jest taki bug już od pewnego czasu. Pokazuje chyba tylko miniaturę poprzednio pobranego obrazka, jak się ją przytrzyma i zapisze w pamięci, to w galerii, czy w plikach otwiera się już normalnie nowe zdjęcie
  8. Ale coś tam jest na rzeczy, mam nadzieję że chwilowo, bo na tych samych numerkach romów więcej problemów miewa 3s. Ogólnie widać że Xiaomi ma problem z pogodzeniem Miui i Androida 6 na wielu telefonach. Co do pasma b20, przypuszczam że szybko się u nas upowszechni i zacznie mieć to znaczenie a 3s z oficjalnej dystrybucji to ma. Sam się zastanawiam nad zmianą Redmi 2 na 3s i śledzę co się dzieje.
  9. Jak to wystąpiło nie przy okazji aktualizacji romu, to raczej problem hardware, a jak tam jest zrobiona antena to nie wiem, ale tu masz filmik z rozbieraniem, może coś wypatrzysz https://www.youtube.com/watch?v=5pcDsS5088E Co do softu to możesz spróbować wgrać global dev, byle nie ostatni tylko 6.9.22 chyba nawet normalnie przez aktualizacje, tylko instalacja z pliku zip wgranego do telefonu (lepiej wcześniej zrobić chociażby lokalną kopię danych). Będziesz wiedział czy to problem z romem, czy potrzebna ingerencja serwisu.
  10. To by niestety znaczyło że ten rom zablokował ci możliwość wejścia w edl komendą. A tak poza tym global dev 6.9.22 to chyba najlepsze wydanie ze wszystkich globali, a 6.9.29 należy unikać, na zwykłym Redmi3 też
  11. No jest, programowo w Mi5 i bodajże Mi4c blokują od pewnego czasu. Można wejść tylko przy pomocy kabelka.
  12. No to może być większy problem z tym 6.9.29 mógł coś jeszcze zepsuć, bo przechodzenie do download z menu serwisowego to zepsuł już global stable w tym telefonie. Teoretycznie możliwe że zablokował tryb EDL, czego wcześniej w Redmi3 czy 3s nie było. Jeżeli tak to pozostaje tylko magiczny kabelek
  13. Ja bym spróbował na innym komputerze, bo prawie na bank to wina Windows bo rozumiem że nawet jak byłeś w edl to nie udało się wgrać. Kiedyś miałem podobnie i pomogło postawienie systemu od nowa (w komputerze oczywiście i też win10)
  14. Działa ale tu też trzeba użyć twrp, bez się nie da, a żeby użyć twrp trzeba mieć odblokowany bl. No i działa tylko do następnej aktualizacji systemu, potem wszystko od nowa.
  15. Na globalu bez twrp się nie da i z samym twrp jest tu problem. Jak koniecznie chcesz roota, to odblokuj bl i wgraj rom eu/pl. Są jakieś starsze romy manh_it na zablokowany bl bazujące na romach eu/pl z rootem, ale to bez sensu.
  16. Wyszukaj na en.miui "global beta rom 6.9.22 Redmi 3s" to ci znajdzie wpis o tym romie i tam zawsze są linki do wersji fastboot i recovery na serwerach bigota.
  17. To na 90% wina romu (oprócz przypadków uszkodzonego czujnika). Miałem tak w Redmi2, odpalało notatki, rozłączało i robiło różne dziwne rzeczy, niezależnie od ustawień wygaszania ekranu przy twarzy. Po wgraniu romu eu 6.9.22 problem nie istnieje. Na Redmi 3 mam od momentu wprowadzenia globala zawsze najnowszą wersję dev i tego problemu nie uświadczyłem.
  18. Jak się dokładnie tego kabelka używa to nie analizowałem bo go nie miałem. On pomaga jak jest zablokowany tryb EDL, a tu wygląda na to że nie jest zablokowany, tylko problem jest z wejściem w ten tryb.
  19. Sloty są równoprawne, obydwa działają tak samo. Jedyna różnica to to że do jednego włożysz tylko nano sim.
  20. Coś popsuli z przechodzeniem w download z trybu serwisowego w tej wersji telefonu. A kombinacją vol+ vol- i power uruchamia twrp którego nie masz dlatego pojawia się rysunek telefonu z kabelkiem który oznacza tylko to że nie masz wgranego twrp. W tym trybie nic nie zrobisz. Wygląda na to że jedyną skuteczną metodę przejścia do download opisał kolega w tym poście:
  21. Lepiej nie, chyba że ktoś odblokuje bl i będzie chciał wgrać rom xiaomi.eu/pl. Wtedy najlepiej od razu po wgraniu na stałe twrp przejść do instalacji nowego romu, bo reboot do systemu z wgranym twrp na globalu na bank spowoduje bootloopa, albo zwis na logo Mi.
  22. No nie, on wgrał global dev, nie potrzebuje twrp do aktualizacji i telefon sam będzie znajdował nowe aktualizacje i proponował instalację. Nie trzeba przez trzy kropeczki, chyba że chce się wymusić aktualizację inną niż proponowana przez ota, lub cofnąć się do starszej wersji. Wtedy wgrywa plik romu do telefonu i wymusza aktualizację z pliku wchodząc w te 3 kropeczki.
  23. A niby w jaki sposób twój telefon miałby być zlokalizowany jak nie ma dostępu do danych czy włączonej lokalizacji? Ta usługa działa podobnie jak googla. Sygnał dostajesz bez danych jako wiadomość push. Jak zablokujesz z poziomu chmury, to zostanie zablokowany po pierwszym zalogowaniu do internetu.
  24. Aplikacja czyli aktualizacje? Nie ma tam gdzieś zezwól? Aktualizacje to aplikacja systemowa i powinna mieć z założenia nadane uprawnienia dostępu do pamięci urządzenia. Nie znalazłem u siebie możliwości zmian uprawnień dla tej aplikacji w ustawieniach. Może jeszcze napisz jaki rom teraz masz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...