Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Nie podałeś podstawowej informacji czyli na jakim romie to się dzieje. To że nie wgrywałeś nowego niewiele wnosi w temacie.
  2. Mówisz i masz
  3. Czyli (201)630 to inna niż moja (201631) na której problemu nie ma (u mnie!)
  4. A u mnie pisze na pudełku i na naklejce i ma znaczek CE z numerem certyfikatu (na pudełku i naklejce)
  5. Zadaj koledze pytanie co ma napisane na pudełku, znaczy jaką wersję, 201631, czy 201630.
  6. Dobrze to nie wygląda, u mnie na 3s z tym samym Miflashem trwało około 170 sekund. Nie bardzo wiem co ci doradzić.
  7. W Redmi2 nawet chińskiej brakuje tylko LTE 800, mam taką 813
  8. Czyli na starych romach
  9. Nie ma sprawy
  10. Może to różnie działać na różnych wersjach, nie wiem, może po prostu wobec mnie niektóre urządzenia czują i w moich rękach działają (często tak miewam) a ten mój to 2016031.
  11. To niestety może być potwierdzenie istnienia różnych wersji z różnymi obsługiwanymi pasmami.
  12. No tak, nabyty w x-komie. Zmień na global dev, albo xiaomi.eu/pl na stable nie używałem.
  13. Ja mam od kilku dni i nie zauważyłem tego problemu. Wersja z polskiej oficjalnej dystrybucji, na razie miałem dwa romy, global dev 6.9.22 a teraz 6.10.13 a sieć to Play. Oczywiście używam intensywnie LTE.
  14. Piszą że International, to powinien mieć pasmo LTE b20, powinien być dobry, a jaki ma wyświetlacz to się okaże dopiero jak go będziesz miał (różnice w wyświetlaczach nie są duże). W każdym jak chcesz mieć rom xiaomi.eu/pl będziesz musiał odblokować bl. W pl kupisz np w x-komie, ale na razie tylko wersję 2/16Gb, za to gwarancja 24 miesiące w pl. Bez odblokowania na romie global dev też da się tego używać, mam dwa, Redmi3 z romem xiaomi.eu/pl i 3s z global dev. Są pewne różnice, plusy i minusy tych romów, ale nie jakieś bardzo istotne.
  15. A próbowałeś tylko tych komend? Rozumiem że ściągnąłeś twrp dla land, zmieniłeś nazwę pliku .img na twrp.img. Na zwykłym Redmi3 wystarczało, ale nie wiem jak to jest z tym szyfrowaniem w Androidzie 6. Sprawdzamy obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID) Następnie: fastboot flash recovery twrp.img Na koniec fastboot boot twrp.img Tu jeszcze masz jakiegoś gotowca, podobno działa: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=328569&highlight=flasher%2Btoolkit%2Bredmi%2B3s Nie wiem czy to ci pomoże, spróbować można.
  16. Niestety coś Chińczycy pokopali w ostatnich romach global, w szczególności w 3s z b20 są trudności z wgraniem twrp, a czasami z uruchomieniem trybu edl. Na pierwszym global stable 7.08 to chyba jeszcze normalnie działało.
  17. Chyba to twrp ci się nie wgrało bo po ostatniej komendzie telefon powinien uruchomić się w twrp. Po wgraniu uaktualnienia romu global przez aktualizacje nie powoduje ponownego zablokowania bl. Jedynie wgranie od podstaw całego romu z opcją flash all Miflashem może spowodować ponowne zablokowanie bl, ale to nie problem bo się ponownie odblokowuje w chwilę.
  18. Informacje różnych źródeł są sprzeczne, rzeczywiście Plus oficjalnie zadeklarował że nie będzie rozwijał b20, ale w tej chwili używa i chyba współpracuje z Aero.
  19. Niestety nie liczył by na to, nie robili by specjalnych wersji international. Na razie problem braku b20 jest marginalny, ale chyba w najbliższej przyszłości brak tego pasma będzie zauważalny.
  20. Źródło kłamie, właśnie Plus coraz częściej używa. Nie do końca tak z tymi mniej zaludnionymi obszarami jest. Tu macie mapę z konkretnymi pozwoleniami na stacje bazowe LTE800 w Warszawie i okolicach:
  21. Da się i zawsze chyba się dawało tylko musisz otworzyć dostęp do opcji programistycznych w ustawieniach. Klikasz 7 razy w wersję Miui w informacjach o telefonie, *stajesz się programistą" i w opcjach programistycznych ustawiasz jak domyślnie ma działać połączenie przez usb.
  22. Masz przecież lokalny poradnik, którego chyba nie czytałeś o czym świadczą screeny i twój opis. Robisz wszystko bez sensu. Może najpierw zacznij od wgrania romu global dev, potem zajmiesz się odblokowywaniem itd. Miflash już masz tylko starą wersję, w poradniku masz link do wersji 2016.04.01, potrzebny jeszcze komputer z win64Bit od win7 w zwyż i najnowszy plik romu fastboot global dev stąd: http://en.miui.com/thread-383442-1-1.html To jest rom w formacie .tgz musisz to rozpakować np 7zip najprawdopodobniej dwa razy, umieścić folder z rozpakowanym romem bezpośrednio na c: i ten folder wskazać w miflashu, wybrać na dole flash all. Telefon musi być w trybie download do którego wchodzisz z tego chińskiego menu serwisowego które cię przeraziło, ale jak tam klikniesz klawisz drugi od dołu po prawej to się zrobi po angielsku. Telefon w trybie download (inaczej zwany EDL) ma ciemny ekran i nic nie wyświetla, a Miflash wykrywa go pod jakimś portem com. To w skrócie najważniejsze punkty, resztę doczytasz.
  23. Można ale jak poczytasz wyżej to widać że lepiej z full wipe i odtworzyć dane np z kopi lokalnej.
  24. To to trochę spory przeskok, dodatkowo z Miui7 na 8, ja bym zrobił full wipe. Możesz jeszcze zrobić tylko w "advanced wipe" cache i Dalvik/art, po tym nie stracisz żadnych danych (jak masz twrp, bo jak Mirecovery to nie wiem co tam można, bo nie używałem)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...