-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Jak wgrywasz od nowa twrp i rom eu/pl to na pewno nie. Jakbyś wgrywał miflashem rom global to mogło by tak być, ale ponowne odblokowanie nie wymaga dodatkowej zgody i trwa chwilę.
-
To już problem komputera, musisz zainstalować chociażby Miflasha, albo minimal adb co i tak jest niezbędne do ponownej instalacji twrp.
-
Lepiej zostawić, czasami usunięcie czegoś pozornie nieważnego może spowodować problemy.
-
Oprócz kabla usb i telefonu w trybie fastboot to innego sposobu nie ma. No jeszcze w trybie download, tylko trzeba go jakoś w ten tryb wprowadzić, a piszesz że tylko masz fastboot.
-
To zainstaluj ponownie twrp, w trybie fastboot, bo może partycję recovery też wyczyściłeś. Zupełnie nie rozumiem jak można wyczyścić system, a potem się dziwić ze go nie ma.
-
Przy aktualizacji, wgrywaniu nowego romu nic nie tracisz. Po prostu wgrywasz pobranego zipa romu do telefonu i w twrp install, bez żadnych wipe. Kopię można na wszelki wypadek zrobić, najlepiej nie telko danych ale całego systemu np. w twrp. W razie problemów otworzysz wszystko. Można też zrobić lokalną kopię Miui, prawie wszystko zachowa, tylko niestety potrafi dane niektórych aplikacji wykasować już w momencie robienia. Nie wiem co to unlock sim oznacza, też kiedyś się nad tym zastanawiałem (wyłączenie żądania pinu jest w innym miejscu).
-
To jest Miui, tu nowsza wersja androida nie wnosi żadnych nowych funkcji, a wersję Miui masz najnowszą i prawdopodobnie jutro będziesz miał jeszcze nowszą. A dlaczego ta na 5.1 nie chce się odpalić to naprawdę nie wiem.
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Nie musisz, od razu wgrywasz Miui8 a system sam ci się zresetuje, tylko szukaj porad i poradników w dziale dla twojego modelu, bo tu o innym modelu i z innym procesorem. Tu masz link na en miui z romem i linkami do poradników jak to wgrać: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=337252&highlight=miui%2B8%2Bglobal%2Bstable%2Bredmi%2Bnote%2B2 -
Rom masz oficjalny, cytaty i fragmenty tłumaczeń są zaczerpnięte z twórczości Acida i jest w stopce romu o tłumaczeniach. Przywrócenie do ustawień fabrycznych odpowiada opcji wipe all w twrp, którego nie masz, ale to nie jest potrzebne. Powinien się z aktualizować z pliku zip wgranego do tel. oczywiście global dev bo na tym odblokujesz. Może wydać komunikat że rom jest starszy i że stracisz wszystkie dane (sam zrobi wipe all). Niestety nie zawsze to działa, u mnie nie chciał zweryfikować pliku aktualizacji i musiałem wgrywać rom fastboot Miflashem, ale ja mam wersję 2/16 international.
- 24 odpowiedzi
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Jak wybierzesz rom global to tak, jak china to nie. -
Jak się przy tym upierasz to trudno, ale naprawdę lepiej działa na 4.4.4 ten: xiaomi.eu_multi_HM2XTD_6.10.13_v8-4.4.zip tylko do tego potrzebne to twrp TWRP_HM2014813, Tylko daj mu szansę i poczekaj trochę dłużej jak to Mi się wyświetla.
-
Mam dokładnie ten sam telefon i nie miałem takich problemów, a przechodziłem kilka razy z romu 5.1 na 4.4.4 i odwrotnie. Długo czekasz z tym logo Mi? Po raz pierwszy rzeczywiście potrafi długo wisieć, nie pamiętam jak długo, ale kilka minut na pewno. W samym twrp tego LP nie ma, jest w nazwie pliku. A instalowanie innej wersji twrp najłatwiej jest robić w samym twrp, instalując install img i wybierając partycję recovery. Ja osobiście i tak wróciłem do romu 6.10.13 na 4.4.4, bo telefon na tym androidzie działa zauważalnie płynniej. Tylko żeby zainstalować rom na 4.4.4 musisz wrócić do twrp TWRP_HM2014813, na tym nowym będzie znowu komunikat że to inny model telefonu. Nie instaluj 6.9.29, bo jest niedorobiony, ściągnij 6.10.13 dużo lepszy!
-
No to wszystko się wyjaśniło. Używałeś twrp dla androida 4.4.4 a chciałeś wgrać xiaomi.eu/pl z androidem 5.1 (LP) a do tego potrzebne jest inne nowsze twrp 3.0.1 z LP w nazwie. HM2013813 i wt86047 to ten sam model, tylko HM2013813 to nazwa z androidem 5.1, a wt86047 z anroidem 4.4.4. Tu masz linki do twrp: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678 powinieneś użyć wt86047-TWRP3.0.0-1_LP.zip, a użyłeś TWRP_HM2014813.zip . "jakis mod "ResurrectionRemix" z androidem 6.0.1" nie wymagał nowszego twrp i się zainstalował. Romy xiaomi.eu/pl mają od pewnego czasu wstawioną weryfikację modelu i jak to się nie zgadza to nie chcą się instalować i wyświetla się komunikat że to inny model, a to tylko inna nazwa tego samego modelu zmieniona po wprowadzeniu nowszego androida.
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Miflashem możesz na każdy rom wgrać, również przy zablokowanym bl, byle by to był rom do twojego telefonu -
Plik już ściągnąłeś, bo niestety w pośpiechu napisałem że fastboot zamiast recovery, a poradnik masz w kompendium wiedzy dział Redmi 3 Prawdo podobnie rom który masz teraz wgrany nie jest oryginalny stąd problemy. Aktualizacje ota są z reguły przyrostowe, czyli paczki po kilkadziesiąt Mb, czasami przy dużych zmianach są to pełne romy.
-
Problem w wejściem w tryb EDL (Większość sposobów nie działa)
FromWP odpowiedział(a) na byczasty temat w Problemy techniczne
Ja użyłem przełącznika bistabilnego i jakiegoś kabelka kątowego, bo to miałem pod ręką, bez wychodzenie z domu. Może 10min (starannego lutowania i izolowania) i działa. Nawet kolory żył w kabelku się zgadzały z tymi ze schematu. -
Sam telefon ci podpowiada, posłuchaj go, to może się zainstaluje. Rom masz tu: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=370826&highlight=global%2Bstable%2B8.0.3 oczywiście fastboot, w formacie zip, pobierasz całą paczkę i uruchamiasz w aktualizacjach aktualizację z pobranego pliku.
-
Człowieku, trzeba się wykazać minimalny przebłyskiem rozumu. Jak nie rozumiesz po angielsku, to skorzystaj z jakiegoś tłumacza. Zainstalowali za ciebie twrp i wystarczy tylko zezwolić temu czemuś żeby mogło zadziałać! Przesuń suwak na dole żeby zezwolić i potem zainstaluj rom. Najpierw może poczytaj co to za cudo to twrp i jak tego używać.
-
Czy to jest Xiaomi Redmi 3 S Pro 3 GB RAM 32 GB ROM Prime ?
FromWP odpowiedział(a) na zita temat w Problemy techniczne
Otworek na górze jest tylko jeden, po prawej to jest obiektyw aparatu i otworka nie ma, po lewej czujnik oświetlenia i zbliżeniowy, którego w wersjach z czarnym frontem nie widać (widać na białych i złotych), cała filozofia otworkowa. -
Trzeba było skorzystać z lokalnego poradnika, bo jest stworzony właśnie dla twojego telefonu: Jedyną drogą przy tym romie co masz jest wgranie nowego przez Miflasha w trybie download (inaczej zwany EDL) i to ciebie interesuje w poradniku. Najlepiej wgraj najnowszy rom global dev, bo na nim da się normalnie używać telefonu i odblokować bl. Na twoim odblokowanie się nie uda. Linki do najnowszych romów global dev masz tu: http://en.miui.com/thread-382869-1-1.html oczywiście wybierasz link dla Redmi3 wersja fastboot.
- 2 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- aktualizacja
- soft
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Poproś o pomoc w dziale twojego telefonu, bo zabłądziłeś i dopisz na jakim romie, może to pomóc w udzieleniu pomocy.
- 7 odpowiedzi
-
- internationa
- xiaomi redmi note 3
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
czy długość kabla ma wpływ na to jak długo wytrzymuje bateria?
FromWP odpowiedział(a) na Rafał G temat w Problemy techniczne
To niestety może być jeden z powodów nadmiernego zużycia. Ale zdrowy rozsądek można mieć bez wiedzy, kabel nie ma tu nic do rzeczy (niezależnie od długości czy grubości). -
czy długość kabla ma wpływ na to jak długo wytrzymuje bateria?
FromWP odpowiedział(a) na Rafał G temat w Problemy techniczne
Ale nawrzucanie do systemu różnych dodatkowych rzeczy, z rootowanie i wywalenie potrzebnych, może mieć wpływ na zużycie. -
aplikacje same się wyłączają [MIUI 8.0.3.0]
FromWP odpowiedział(a) na patrykt temat w Problemy techniczne
A usługi i programy googla, sklep play wgrywałeś sam, czy już były? Jak były to rom modyfikowany. Tak czy inaczej musisz wgrać normalny rom, najlepiej ostatni global dev, lub odblokować bl i xiaomi.eu/pl. Nikt na tym forum nie używa chińskich romów (no moze kilka osób na parę tysięcy). -
aplikacje same się wyłączają [MIUI 8.0.3.0]
FromWP odpowiedział(a) na patrykt temat w Problemy techniczne
A masz język polski? Bo wygląda jakbyś miał wgrany chiński rom i nie wiadomo czy oficjalną wersję czy modyfikowaną przez sprzedawcę. Najprostrzym rozwiązaniem byłoby wgranie romu global według lokalnego poradnika miflashem. Najbardziej prawdopodobną przyczyną jest ten rom.
