Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Nie wyższą, tylko inaczej nazwaną. Wersje stable mają nazwę od wersji Miui, a dev to data wydania: 2017.03.23
  2. Wipe sam się zrobi. To warunek przy instalacji jak przechodzisz z jednej linii romu na drugą. Najnowsze dev i stable masz tu: http://en.miui.com/download-321.html
  3. Jak będzie oficjalny global stable, to powinno się udać przez aktualizację z pliku global dev-a wgrać. Okaże się jak spróbujesz bo odstępstwa od normy się zdarzają.
  4. FromWP

    Czas na baterii

    Twój rom wygląda prawie jak normalny, tylko w nazwie ma jedno zero za dużo. Ale jak nie chciał się aktualizować z pliku (przy włączonym wi-fi, lub danymi komórkowymi) to raczej fake. Oficjalny dostępny masz tu i taki powinien sam się aktualizować, przez OTA http://en.miui.com/download-301.html
  5. FromWP

    Mi Band 2

    Zawsze tak było, chodzi w tym o to żeby w ruchu przypadkowym dotknięciem nie wyłączyć.
  6. Chyba niewiele robisz według tego poradnika. Nie jest to najlepszy poradnik, ale tam nikt nie używa MiPcSuite. Jak masz to zainstalowane to powinieneś odinstalować bo to nie działa, potrafi zainstalować złe sterowniki i nie jest ci do niczego potrzebne. Tobie potrzebny jest MiFlash (najlepiej wersja 2016.04.01) tu link do pobrania: https://drive.google.com/file/d/0B2nl3rTqSisEM3JTQ1VqZWpudkk/view?usp=sharing Windowsa 64Bit minimum win7 i telefonu podłączonego w trybie EDL (download). "Magicy" prawdopodobnie wcześniej czy później odezwą się na prv.
  7. Już napisałem dawno temu dla Redmi 3. U ciebie to powinno wyglądać podobnie. Najpierw przybliżasz i oddalasz łapę od tego czujnika i widać czy i jak działa. Potem klikasz kalibrację i po wszystkim. Można też wejść w kalibrację i testy wpisując w dialerze *#*#64663#*#* albo z opcji programistycznych (7x klikasz w wersję Miui w ustawieniach, informacje o telefonie żeby się pokazały) bo być może w Redmi Note 3 SE tego menu nie ma.
  8. Całego telefonu bez twrp, czy roota nie zrobisz, a to MiPcSuite najlepiej odinstaluj, nie działa i nie będzie działać. Wstrzymali rozwijanie tego czegoś. Możesz sobie zrobić tylko back up ustawień, programów i danych lokalnym programem do kopii zapasowej. Tylko nie wiem jak to działa w twoim romie "stable".
  9. W aktualizacjach 3kropeczki, ustawienia aktualizacji, aktualizuj automatycznie.
  10. To prawie na pewno masz źle skalibrowany czujnik zbliżeniowy, a nie wina romu. Skalibruj go i problemy znikną.
  11. To na Europę mieli by dawać z gorszym szajsungiem? Do tej pory komponenty były lepsze w globalnych Redmi 3s i Note 3 SE.
  12. Może, tylko diagnostykę to będzie trudno. W sumie nie bardzo wiem jak to upublicznić, że w słuchawkach jeden i drugi mikrofon tak samo działa. Ja tu nie zajmuję staniwiska, tylko staram się pomóc w samym zdiagnozowaniu problemu. Albo sprzętowy (do wymiany płytka z usb, mikrofonem) albo softwarowy i to trudniejsze do rozwiązania.
  13. Możliwe że cos tam raz kontaktuje, a po chwllil przestaje. Takie wady się zdarzają i są najtrudniejsze do udowodnienia, zdiagnozowania. Jeżeli pomaga reset do fabrycznych, a w diagnoatyce jest cały czas ok to nie wiem o co chodzi, ale prawdopodobnie o błędy w romie.
  14. Ja bym interpretował po teście w diagnostyce, bo to jedyny wiarygodny test, niezależny od romu. Tylko to trzeba zrobić ze słuchawkami i tam od razu będziesz wiedział jak działa dolny i górny mikrofon. Jak działają podobnie, mają taką samą czułość, to wina softu, romu. Napisałeś że w tej diagnostyce było źle, a teraz że po zresetowaniu do fabrycznych jest dobrze. Tego nie jestem w stanie wytłumaczyć i zrozumieć. Chyba że coś tam raz kontaktuje, a po chwili przestaje. Takie rzeczy też się zdarzają, ale wtedy też reklamacja.
  15. Zawsze wszystkim zgłaszającym problemy z jakością rozmów, mikrofonem zalecam przede wszystkim zrobienie testu mikrofonów w diagnostyce. Dopiero potem szukanie przyczyn w sofcie. To niewiele pracy, a wszystko staje się jasne, bo te testy są niezależne od romu. Czyli teraz aze.com. pl ale zmiana nazwy i domeny nie zwalnia z obowiązków gwarancyjnych.
  16. Chyba wszystkich. Możesz tylko odblokować zablokować dostęp, ale wewnętrznego hasła czy pinu nie da się powiązać z odciskiem. W oatatnich romach dev i tak poszli do przodu bo można mieć odblokowanie odciskiem aplikacji bez ustawiania blokady ekranu. W wersjach stable nadal jest tak że musi być ustawione blokowanie ekranu żeby używać odcisku dla blokowania aplikacji.
  17. W Miui nie ma takiej opcji. Możesz sobie wejście do aplikacji zablokować i odciskiem odblokowywać. Zamiast pinu, odcisku do logowania w IKO nie ustawisz.
  18. Może masz problem z mikrofonem w swoim egzęplarzu. Mam kilku znajomych posiadających Redmi 3s i nikt nie ma tego typu problemów. Przetestuj działanie tych mikrofonów z menu serwisowego (trzeba chyba słuchawki podłączyć). Jak to menu uruchomić masz tu, a testy tam znajdziesz: https://miuipolska.pl/forum/topic/11144-czujnik-zbliżeniowy-w-połączeniach-przychodzących-nie-działa-redmi-3/?do=findComment&comment=257926
  19. Dobrze mu doradziłeś jeśli chodzi o link, tylko rom global dev trzeba ściągnąć, wgrać do tel i uruchomić aktualizację z pliku. Wgranie stable na dev nawet jak się uda to tylko z pełnym wipe. On ma global dev.
  20. Masz na myśli stable, czy dev? Na dev nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów z mikrofonem.
  21. Na przykład, albo zresetować do ustawień fabrycznych, jak się zapomniało hasła blokady, a czasami wgrać poprawny rom na syfmiui bez kombinowania.
  22. A ja mam chińską wersję MiPcSuite i z niczym nie koliduje, a czasami potrafi zdziałać cuda. Ale to inny temat.
  23. To rom masz najnowszy i na nim odblokujesz, tylko sterowniki do fastboot musisz zainstalować, może slimdick ci pomoże bo ma ten sam tel.
  24. Ok to rozumiem, tylko nie rozumiem dlaczego jakiś, a nie najnowszy, było by może łatwiej i prawdopodobnie nie wychodził by mu z fastboota.
  25. FromWP

    Etui i szklo do Redmi 3

    To mogę stwierdzić, że Nillkina jest pod tym względem lepsze. Ja zauważyłem że bez szkła ekran w Redmi 3s stracił sporo z tej powłoki oleofobowej i palcuje się znacznie bardziej niż zaraz po zakupie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...