Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 477
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Zmiana motywu na inny, na ten brąz jak najbardziej pomoże. Z bielą niewiele zrobisz. Przy tym ekranie niestety najlepiej wybierać bardziej kontrastowe motywy. Spróbuj np ściągnąć motyw Seven touch, kontrastowy i na pewno nie będzie brązowego paska.
  2. Innym motywem, ja nie mam takiego brązu na domyślnym (ale inny tel i nowszy rom dev). Lepszej bieli nie będzie, bo LCD nie zmieni (to prawdopodobnie tragiczne EBBG).
  3. A dlaczego winić konto Xiaomi? Tam co najwyżej tworzy się kopia kontaktów z innych kont. Bardziej prawdopodobny winowajca to Facebook i mesenger. Wejdź w menu kontaktów i tam Ustawienia wyświetlania, Slonfiguruj listę kontaktów. Tam masz konta z których telefon wyświetla kontakty i możesz zobaczyć z którego pochodzą te nieznane.
  4. Nijak, bo global dev to nadal oficjalny rom, a telefony z oficjalnej dystrybucji (chyba takie Neonet sprzedaje, ale mogę się mylić) mogą mieć nawet wgrany custom rom jakim są romy eu. Odblokowanie bl nie powinno powodować utraty gwarancji, ale najlepiej zapytaj Neonet. Za to root nie jest akceptowany i powoduje utratę gw. Co do odblokowania bl, to zdecydowanie lepiej odblokować. W razie problemów łatwiej doprowadzić telefon do stanu używalności.
  5. Nie wiadomo, bo czasami pozwala na instalację romu dev na stable (z wipe data), ale nie zawsze. Wersje rozwojowe to inna linia i najlepiej po raz pierwszy instalować Miflashem rom fastboot w trybie fastboot, a do tego potrzebujesz odblokowanego bl. Tak czy inaczej najlepiej wystąpić o zgodę i odblokować bl. Ponownie zablokować i odblokować możesz w każdej chwili.
  6. W motywach klikasz w pobierz, potem w ludzika na pasku po lewej, dopasuj motyw. Tam możesz wybrać ekran blokady ze stockowego, a reszta zostanie z tego co pobrałeś.
  7. Łatwiej by było chyba zmienić komputer, ale tu masz cały temat, co zrobić żeby w XP MPT z Xiaomi działało.: http://en.miui.com/thread-52226-1-1.html
  8. To jakiś uniwersalny sterownik Microsoftu i powinien sam się zainstalować. Tak, jak mu widzi pliki to kopiowanie powinno jak najbardziej działać. Co do debugowania, to u mnie widzi telefon niezależnie czy włączone, czy wyłączone. Dopiero jakieś bardziej zaawansowane operacje, tego wymagają.
  9. Nie, no jakiś tam sterownik musi być, tylko sam się instaluje przy pierwszym podłączeniu.
  10. Nie wiem dlaczego kolega ma pliki mpg, a użycie trybu PTP ogranicza pokazywanie plików tylko w pamięci wewnętrznej, bez karty SD (przynajmniej u mnie).
  11. Są tam gdzie szukasz, czyli w DCMI, Camera tylko w trybie przesyłu plików (MTP) nie zdjęć.
  12. FromWP

    Usypianie aplikaci w tle

    No to znalazłeś rozwiązanie, wyłącz to oszczędzanie energii, bo to i tak g... daje. Resztę masz w Ustawienia, Zainstalowane aplikacje, tam Yanosik i uprawnienia i dodatkowe uprawnienia.
  13. Najlepiej i najbezpieczniej nie przenosić. Jak już musisz to potrzebujesz: odblokowanego bl, twrp, roota i np. programu link2sd. Tak normalnie to w Miui nie można przenosić.
  14. FromWP

    Mi6 z Gearbesta

    Wygląda na oficjalny china stable, czyli po odblokowaniu bl wgrasz rom eu, czy global stable, lub dev. Globala może się uda bez odblokowania, ale to raczej nie będzie proste.
  15. Nie można, albo masz wersję z b20, albo brak. To nie jest blokowane, jak nie ma, to po prostu nie ma, niezależnie od romu. Redmi 3 chyba nigdy tego pasma nie miało, dopiero 3s.
  16. Tylko nikt nie wie co to za program. "Po prostu adb nie widzi telefonu" to po prostu nic nie mówi. Po prostu nie chcesz rozwiązać swojego problemu, tylko nie bardzo wiadomo czego oczekujesz.
  17. FromWP

    Xiomi 4 x

    Nic nie możesz zrobić. Widać tel nie ma pasma LTE 800Mhz (b20). Nie da się odblokować czegoś czego nie ma. Niestety przy zakupie trzeba na to zwracać uwagę. Nie wystarczy rom global, musi być wersja telefonu global (international) z obsługą LTE 800.
  18. Ale co ci nie działa, bardziej konkretnie, jaki masz sterownik w systemie jak podłączasz telefon w fastboot? Mogę ci za chwilę wkleić zrzut ekranu z datą, że działa, jaki sterownikiem itd. Sprawdziłeś ten "twrp app" ze sklepu? Ja zainstalowałem z ciekawości i twrp dla mido wyszukał. Dalej nie sprawdzałem bo nie mam mido. Wszystkie inne "genialne" pseudo programy do automatycznego wgrywania twrp zadziałają tylko wtedy jak to adb i fastboot działa. To w większości tylko skrypty uruchamiające komendy adb&fastboot.
  19. No nie ma sensu, bo człowiek nie szuka rozwiązania problemu, tylko rozładowania swojej frustracji. Link do chyba jedynego programu odpowiadającego jego opisowi już dostał, ale to go nie zainteresowało. Nigdy mu adb nie działało na 20-tu telefonach, to dowód (aksjomat?) że nie ma prawa działać. Koniec kropka.
  20. Jest coś takiego, ale czy ci zadziała, to nie wiem, bo Miui jest "wyjątkowe": https://play.google.com/store/apps/details?id=me.twrp.twrpapp Niby mido jest na liście obsługiwanych. A co do reszty, to coś masz nie tak ze sterami fastboota, albo ci ten flash global stable zablokował ponownie bl. Po takich kombinacjach jakie opisujesz to możliwe. Komenda "adb device" nie musi ci działać (chyba że chcesz koniecznie przejść do fastboota z działającego telefonu).
  21. Niepotrzebny. Pobierasz stąd: http://en.miui.com/download-299.html wgrywasz do telefonu i urychamiasz aktualizację z pliku. A pobiera ci prawdopodobnie to co masz zainstalowane, jak nie znajduje nowej wersji
  22. To zależy tylko od indywidualnych preferencji. Ja wolę Miui. Musisz sam potestować. Może mieć co najwyżej historię otwieranych aplikacji, to można ustawić, żeby się uruchamiało home.
  23. Nie ma takiej opcji. Jak dodasz odblokowanie odciskiem, to zacznie działać normalnie. Bez tego to możesz tylko zakleić, zasłonić etui, albo rozebrać telefon i odłączyć.
  24. To chyba zabobon. QC3.0 samo dba o odpowiednie napięcie i prąd ładowania, dodatkowo to odbywa się w sposób płynny (w QC2.0 napięcie ładowania zmienia się skokowo). Moim zdaniem (mogę takie mieć) po przeanalizowaniu jak to działa (i po wykonaniu pomiarów miernikiem USB) nie ma się czego obawiać. Większe napięcie i natężenie jest tylko na początku ładowania, pod koniec jest nawet mniejsze niż przy zwykłej ładowarce 5V 2A. Ogólnie ładowanie jest po prostu lepiej z optymalizowane pod względem czasu i dbałości o żywotność baterii.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...