-
Postów
948 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
10
Treść opublikowana przez kris68
-
Fuxi również wszystko OK, nic się nie wywala, oczywiscie wpisane polecenie adb - all sucess.
-
Ja na noc nie wyłączam netu, Wi-Fi, bluetooth i nigdy nie mam takiego spadku %.
-
EliteRomLite_TOPAZ_OS1.0.2.0_GlobalStable_os1-A14-HYBRID.zip
kris68 odpowiedział(a) na wypcio temat w Modyfikacje systemowe
Mam ochotę spróbować, to jest global tak? I czy ma opcje nagrywania ?? -
ładownie Problemy z ładowaniem / bateria spuchła / czy to już koniec?
kris68 odpowiedział(a) na scyld temat w Problemy techniczne
No i dostałeś opinię fachowca...... bateria to jednak ważny element smartfona. -
Wyskakujące okno wyszukiwania w klawiaturze
kris68 odpowiedział(a) na Emilia Ołdak temat w Problemy techniczne
Może zmień klawiaturę, ze zdjęcia trudno zgadnąć, jaka masz. -
Jest nowsza aktualizacja, ale chyba tez przestała działać....
-
ładownie Problemy z ładowaniem / bateria spuchła / czy to już koniec?
kris68 odpowiedział(a) na scyld temat w Problemy techniczne
Sam sobie odpowiedziałeś. Niestety bateria. -
Mam jedno krótkie pytanie: jak wygląda odtworzenie backupu oczywiście przez restore przez TWRP. Chodzi mi czy przywraca aplikacje, dane aplikacji i inne ustawienia. Ostatnio najnowszym zrobiłem sobie backup, ale jeszcze nie odtwarzałem. Czekam na dzisiejszy DEV, bo mam nadzieję, że wyjdzie mimo święta, a przy aktualizacji jednak piep***** się magisk i nie mam dwa razy ochoty powtarzać tego samego. Robię też zawsze backup przy pomocy telefonu, ale odtworzenie jest bardzo dalekie od ideału. Przedtem przy wcześniejszych wersjach systemu i wcześniejszym Androidzie, przyznaję, bijąc się w piersi, że korzystałem przez chwile, ze scrackowanych programów do Androida i backupu i przywracało wszystko, ale nie dlatego, że jestem piratem, bo to jednak zawsze ganię, tylko zanim wydam 40-50 $ muszę sprawdzić, jak to działa, a potem zawsze kupuję legala. I dobrze, ze teraz nie wydałem parę dni temu kilkadziesiąt $ bo wszystkie programy, jakie znam, wywalają, że nie obsługują tej wersji Androida, nie wiadomo przy tym postępie rozwoju, twórcy w ogóle dostosują się do nowych wersji, pewnie to długo potrwa, a jeżeli tak to kiedy bo od dobrych 2-3 lat z upgrade programów stoi w miejscu, a kasę koszą, a nie wyrzucę w błoto kilkudziesięciu USD. Odpowie ktoś. Bardzo mi zależy, więc proszę o komentarz, odpowiedź. edit./ Ktoś powie, co to jest przywrócić trochę aplikacji i ustawień, ale ja apk mam zdrowo ponad 100, przy czym chyba ponad 20 wymaga wypełniania, weryfikacji, więc to potrafi zająć parę godzin, a tego nie mam, a przy tym procesorze i ilości pamięci, odpowiednich ustawieniach nic nie muli, X 13 śmiga jak rakieta, a przy wywalaniu się którejś, bo czasem się jednak zdarza wykorzystuje komendę adb podaną przez Kacpra, dzięki za to, a w ostateczności robię powtórne update, a nie już wgrywanie z czyszczeniem wszystkiego.
-
Potwierdzę jeszcze raz nawet 13 bez pro robi idealne, ostre i z prawidłowymi naturalnymi barwami jeżeli dobrze ustawisz parametry a czasem nawet na auto. Jako emerytowany zawodowy fotograf jednak tak twierdzę. Wiadomo, ze nie można tego porównywać do cyfrowej dobrej lustrzanki, bo inna wielkość matrycy, jednak choć to Leica, to gorsze szkło, ale potem jak drukuję 13 × 18, a nawet większe zdjęcia są naprawdę jak na takie malutkie urządzenie bardzo do przyjęcia.
-
No to mały i szybki formacik i wtedy pewnie ruszy znając życie.
-
Ja u siebie w Bochni mam inaczej jak chodzi o szklo-ktoś z kasą w Galerii otworzył 2 punkty, masa sprzętu i akcesoriów, ale najważniejsze, na dwóch stoiskach mają plotery do szkła hybrydowego,czy jakiejś wzmacnianej folii - od zawsze się tam zaopatruje i to potrafi wytrzymać 2 lata, przy upadku pajęczyna, ale zawsze wyświetlacz caly - do wyboru błysk czy matowe - nawet do najnowszych modeli - wycinają plotterem i nakladają - zawsze biore matt - z tym, ze cena 99 zł. Natomiast nie chce skłamać do X 13 kupiłem szkło hartowane bodajże Spingen ( jak coś proszę mnie poprawić) za 80 zł szt., ale naprawdę szkło. Jest ochrona naprawdę, choć bardzo dbam o swoje smartfony, bo zawsze dokupuje jakieś fajne firmowe skórzane etui z klapką, tak mam. Teraz przed sylwestrem znalazłem na Ali fajne, pisało naturalna skora, no najtańsze nie bylo - będzie u mnie 11-16 stycznia. Sorry za jakość, ale zdjęcia robione o 3 w nocy: wi-fi Play w całym mieszkaniu, blok 50 m, no i twarde szkło na wyspie obiektywów. Mimo twardego szkła dotyk działa idealnie i momentalnie.
-
Master no niestety to jest ta kasa, tu masz racje, a nie wiedziałem albo nie pamiętałem dokładnie czy kupiłeś na Ali, czy Trading. Masz racje, ze naprawdę trzeba się postarać, żeby zablokować i uceglić telefon, no ale jak sam widzisz co jakiś czas, takie przypadki są na naszym forum opisywane. Marzy mi się przyszłościowo 15, ale to tylko marzenia nie będę co roku zmieniał smartfona już mi przeszły takie zagrania, starzeje się. W porównaniu z poprzednimi modelami Xiaomi a miałem ich bardzo dużo 13 naprawdę jest szybka, ma dobry procesor i dużo pamięci. A wiesz, że ja jako już prawie emerytowany zawodowo fotograf bardzo chciałem mieć w smartfonie optykę Leici - no jednak to stara i sprawdzona firma. I dosłownie się przekonałem, bo miałem przez chwilę iPhona, jednak Xiaomi tutaj wymiata. A ten telefon (a Twój dużo bardziej pewnie) może służyć mi i do pracy, zabawy i wielu innych rzeczy no i odjazdowe zdjęcia jak się postarasz. A jak jeszcze czasem do pracy testowo wykorzystuję nowe programy z AI do obrabiania fotek, pewnie też próbowałeś, to niejeden zdziwiłby się, jakie efekty można osiągnąć. Szkoda, ze nie mogę tu wrzucić kilku fotek nie do końca mojej Pani, byłoby się czym pochwalić no ale RODO, a po drugie nie chce, żeby jej zdjęcia pływały w necie. Wystarczy mi dla mojego i jej zadowolenia. A, że kupiłem dość drogą drukarkę i mam papier foto do niej, nie potrzebuję zakładu foto - bo wydrukowane fotki są po dopracowaniu idealne. Jak ona się cieszy to najważniejsze. Ależ się rozpisałem, ale naprawdę XIAOMI bardzo od jakiegoś czasu ruszył do przodu, i w sumie cena jest mniej ważna, ważne jest zadowolenie człowieka z posiadanego sprzętu.
-
Master i tu masz dokladnie rację w końcu to dev wiec czasem cos wyskoczy ale jest tak przyjemny w korzystaniu na mojej 13, ze ty chyba na swojej 14 smigasz. Tylko wiesz ja mam taka zasade- wolalbym czekać na 14 albo 15 w wersji global i potem zaplacić za zdjęcie bootloadera nawet i 50$ i polską cenę. To nie to , ze nie przyjdzie zAli i że się boję tylko wkurzalo by mnie to , że musisz pamiętać zeby czasem nie zamknąc bootloadera bo jak mi się wydaje uceglilbys telefon. I tak bym to kontrolowal mając twojego smartfona ale chodzi o moj spokoj psychiczny , że tak to określę. Ale kazdy ma inne gusta, plany , opcje i moze wybierać jak chce. Pozdrawiam.
-
Mi powiadomienia z Gmaila dzialają, ale mam to wylaczone, bo przychodzi dużo spamu i mnie co chwile dźwięk wkurza. Jedyne co miałem na HyperOS problem to w ogóle zanik wszystkich dźwięków, ale przecież to dev, mam na pulpicie rozpakowany ROM, wiec 3 minuty przez fastboot i wszystko działa. Nie żałuje , że przerzedłem z MIUI.
-
Tomek X13 proszę spróbuj jeszcze raz wgrać HyperOS, ale nie przez TWRP, ale przez fastboota. Ja też nie wiem, jakie ty masz TWRP ostatnie sprzed kilkunastu godzin, najnowsze to : twrp-3.7.0_12-v8.2_A14-fuxi-skkk.img. Jak mam czas to bawię się wgrywaniem przez TWRP a jak mi się spieszy to robię fastootem i uwierz, galeria działa idealnie, codziennie z niej korzystam. Tylko oczywiście wgraj: windows_fastboot_first_install_with_data_format. Na pewno teraz będzie dzialać no i po wgraniu jeszcze komenda: adb shell pm compile -a -f -r cmdline --full. Wszystko musi chodzic przecież uzywam już tego caly tydzień. Jest trochę zabawy, ale na pewno będzie OK. A ja najnowsze TWRP wykorzystałem akurat do zrobienia sobie backupu smartfona. Jak masz jakiś problem to mozesz napisać na PW do mnie czy Master na pewno pomożemy.
-
Taka moja sugestia, bo od 5 rano bawiłem się wgrywanie nowego TWRP z wczoraj dla Xiaomi 13 :). Ale na poważnie: część osób pisze, że wersja DEV/beta jest zj********, to nie do końca prawda. Bo ludzie piszą, że zamykają im się aplikacje, dźwięki nieprawidłowo działają, messenger się wywala-raz, że to wersja beta, które jednak instaluję zawsze dzięki moim rozmowom z Master, który mnie do tego przekonał, szacunek, przeważnie wystarczy na nowo wgrać update systemu i wszystko się naprawia. Nie wnikam, czemu czasem wyskakują błędy, bo to się zawsze może zdarzyć. Zawsze na którymś z moich dysków mam kopie ostatnich HyperOS, a często po prostu na pulpicie, wystarczy uruchomić update czy to przez fastboot, czy TWRP, wyjść na papierosa (paskudny nałóg :P), wracamy, wpisujemy pin i chyba prawie zawsze na 100% wszystko działa.
-
Xiaomi 13 zamykanie się aplikacji
kris68 odpowiedział(a) na Julia Muchajer pytanie w HyperOS - korzystanie
Niestety jak aplikacje się nie włączają pozostaje ci odinstalować i ponowna instalacja. Miałem tak kilka razy i w moim przypadku pomogło. Oby Tobie też. A jak nie to pozostaje przeflashowac telefon i wtedy powinien być spokój i wszystko OK. -
A podziękował. Przyda się.
-
Sparaliżowany telefon. Mi 11 ULTRA
kris68 odpowiedział(a) na Kamil556677 temat w Problemy techniczne
No to pozostało Ci wgranie ROM-u przez fastboot, jeżeli jest gdzieś taki ROM, inaczej telefon Ci nie ruszy. Miałem tak ze 3 razy jak robiłem downgrade. Innego wyjścia nie ma. -
Wgraj jeszcze raz system, mnie pomogło.
-
djeminen2020, Master Ci z pewnością pomoże, to specjalista od 14. A xiaomi.eu to teraz HyperOS - poza zwykłą 14 jeżeli zakupisz z usługą xiaomi.eu nie będziesz się musiał bawić z odblokowywaniem bootloadera, a to teraz ciężkie i kosztowne. Ale dzięki temu nagrywanie rozmów i dużo innych rzeczy, których nie masz w globalu.
-
Niedziałający aparat 13pro
kris68 odpowiedział(a) na Waldek Jurek temat w Xiaomi 13 / 13 Pro / 13 Lite / 13 Ultra
Może po prostu aparat padł ? -
Jednak sie nie zgodzę , robilem rożne fotki i naprawde jak sie czlowiek postara wychodzi brzytwa. A jako niegdyś zawodowy fotograf zwracam na to uwagę. Dla mnie sa lepsze od iPhone 14 ktorego miałem.
-
-
rozwiazane TWRP w Redmi Note 12 5G pomocy proszę !!
kris68 odpowiedział(a) na kris68 pytanie w Problemy techniczne
Niestety wiesza się na działającym TWRP.
