Skocz do zawartości

kris68

Użytkownicy
  • Postów

    948
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    10

Treść opublikowana przez kris68

  1. Master wrzuciłem zaraz rano, ale z moimi 2 aplikacjami jest tak ( Textra SMS Pro i Chomp SMS Pro) - tu już po prostu nie chcę się wkurzać, daję aplikacjom wszystkie uprawnienia - 1,2 razy pójdzie MMS czy SMS dosłownie idzie - a następny już trzy kropki przez 2 godziny i w końcu czerwony wykrzyknik. To jest dla mnie niezrozumiałe. Co do Kacpra-powiedzial, że nie używa MMS nigdy i w ogóle, tylko Messengera czy WhatsApp. Zgoda, ale to nie odpowiedź - ja też. Ale nie mam 25 lat tylko ponad 2x więcej więc siłą rzeczy piszę nie tylko z małolatkami , ale tez z osobami w moim wieku-weż wytłumacz wujkowi 75 lat, żeby założył sobie konto na FB, żeby zobaczyć nieraz ważne zdjęcia, takie sytuacje można mnożyć. Ale poza Tobą najwyraźniej nikogo to nie rusza.... a szkoda. Podstawa telefonu: rozmowy, SMS, MMS - a reszta to technologiczna otoczka, którą akurat my lubimy się bawić. Edit./ Teraz to nawet systemowa nie pokazuje znaku " v " czyli potwierdzenia dostarczenia, ehh... Tak stworzyli nowy twór Chińczycy z mnóstwem nowych funkcji, tylko o podstawach zapomnieli. Tak jak bym ja do mojej Yariski założył silnik lotniczy i działał - tylko o hamulcach bym zapomniał.
  2. Pytanie też w sumie w temacie. Czy do sms i mms dalej tylko apka systemowa, czy wreszcie coś innego działa ?? I czy kiedykolwiek będzie działać? Bo nie chcę się już wkurzać, instalować...... Dlaczego inne aplikacje nie działają? Systemowa jest tak biedna, że tylko płakać.
  3. kris68

    deleted

    Wyżej o tym samym piszę mi ani Textra Pro, ani Chomp sms Pro nie działa. Tylko systemowa.
  4. Czy jest w ogóle jakaś możliwość w HyperOS korzystania do wysyłania sms-ów i mms-ów z aplikacji innej niż systemowa ? Np. Textra czy Chomp SMS Pro ? Bo jednak aplikacja systemowa jest uboga. Mam obydwie aplikacje w/w w wersji Pro wykupione i nie mam takiej możliwości. Czy ktoś może próbował i mu się udało ? Przedtem te aplikacje idealnie chodziły teraz nie. Czy jest możliwość, że w tym systemie będzie możliwość korzystania kiedyś z tych aplikacji ?
  5. Skąd taka cena ??
  6. No teraz trochę zrozumiałem, dzięki.
  7. Kacper albo Master znacie się na tym a czy update nowe HyperOS jak zrobię to wykasuje mi dane aplikacji bankowych,mObywatel itd. Bo jak pomyślę znów tyle aktywować......
  8. A ja po dwóch opaskach 4 i 7 - obie zgubilem-kupiłem Realme 2 i chodzi idealnie, jasny wyświetlacz, masa tarcz, łaczy się z Xiaomi a dałem chyba trochę ponad 200 zł.
  9. kris68

    obudowy i etui

    Master bardzo Ci dziękuję zaraz kupię, tylko muszę wybrać. Pozdrawiam.
  10. kris68

    obudowy i etui

    Master mam prośbę, czy mógłbyś mi znaleźć taką obudowę, ale do zwykłej 13 i podać link. Bo szukam, szukam i nie znajduję, nie wiem, czy nie ma, czy nie potrafię trafić. A tak zrobiłbym sobie prezent na Nowy Rok .
  11. Mam jedno pytanie i to poważnie, bo nie rozumiem. Po co właściwie robić roota, chyba tylko raz zrobiłem. Czy po to, żeby zainstalować aplikacje, które działają tylko z rootem czy jest inny powód? Jaki jestem stary i tyle w tym siedzę, to nie łapie. Zdjąć bootloader rozumiem, żeby wgrywać custom ROMY, ale root ?? Może ktoś wyjaśni.
  12. jachu76 sprobuj odinstalować i ponownie zainstalować aplikację. Też tak miałem i pomogło. I to w przypadku jeszcze paru aplikacji. Master Ty masz wreszcie swoją wymarzoną 14 pro. Szkoda, że nie zaczekalem, ale 13 też wymiata, to pewnie Twój smartfon już śmiga. Fajnie, ze nasi admini tak szybko wrzucili HYPER OS i uporali się wreszcie z płatnościami. Mimo chwilowej niechęci, ale to z mojej winy tak mi się podoba, że nie wrócę już nigdy do starego softu. Z niecierpliwością czekam na nową wersję DEV. Co prawda KACPER napisał, że może się trochę opoźnic, ale spokojnie poczekamy.
  13. Master najbardziej mnie śmieszy to, że dzis rano wstaję o 6, wiadomo toaleta, papierosek i czytam najnowsze wiadomości. Super informacja. W pierwszym kwartale 2024 r. pierwsze telefony otrzymają HYPER OS i tylko 4 modele. Ze śmiechu wyplułem papierosa i chciałem dopisać, że Polacy już ładnych parę dni śmigają na tym systemie (wiem, że wersja DEV) i ma się całkiem dobrze. Co do SMS i MMS jest ok, ustawiłem sobie swój dźwięk przychodzenia wiadomości, tylko boli mnie jedno, a tego pewnie nie da się zmienić. Przy wysyłaniu wyskakuje mała fajka, przepraszam litera v tak niewidoczna, a mam słaby już wzrok, a nie zawsze okulary przy sobie ze czasem się wpatruję i nie jestem pewien dostarczona czy nie, a czasem to ważne, żeby doszło, bo ktoś czeka, no niby jest cichutki dźwięk, ale to chyba jakby było ściszone na minimum. Ale tego pewnie nie da się zmienić. Nie szkodzi i tak system wymiata. Tez czekam na jutro na nową wersję. Pozdrawiam. Sorry jeszcze jedno mi się przypomniało, przecież chińczyków jako mocarstwo atomowe i ogólnie gospodarcze wali Ameryka, Europa i inne kraje. Więc czemu nie wypuszczą dla wszystkich ogólnego Romu z nagrywaniem. Najwyżej sami operatorzy próbowaliby to blokować. A teraz wyjaśnię, dlaczego potrzebne mi jest nagrywanie. Wiem, że "niby" nie wolno nagrywać, ale jak o tym poinformujesz rozmówca się rozłącza. A nagranie jest mi potrzebne jako dowód. Już wyjaśniam. Jestem zboczony elektronicznie i mam dwa lącza - Vectrę ta śmiga równo i ostro 600/60 tyle że nie mają w planach podwyżki prędkości, bo to koncentryk. Ale ja potrzebuje szybszego łącza i w razie wpadki drugiego zapasowego. Wiec dałem się skusić na światłowód Play. Światełko w domu mam wiec technik założył ruter, ale mówi, proszę pana wymień pan zaraz tego syfa router Huawei bo gdzie go zakładam, tam są problemy z prędkością. I miał rację. Ma być 1Gb/300Mb a tu matko Boska 100/100 a ostatnia niedziela to już przekroczyli granice prędkość 30/19 Mb. To ja internet radiowy miałem szybszy. Wiecie, jak wtedy net chodzi, a telewizja od nich przestaje działać. Wiec walczę od 3 miesięcy i mówiłem, żem wariat wysłałem do nich, żeby ich wkurzyć około 500 !!!! Tak to nie pomyłka maili z zadaniem naprawy i wymiana routera. I teraz to nagrywanie do czego się przydało, nie da się wymienić routera, bo nie da się. Ostatnio dzwoniłem przełączali mnie 7 razy (sic!) do kolejnych działów i w ostatnim babka wyraźnie stwierdziła !!! Że da się wymienić na Kaona który przyszłościowo może osiągać prędkość do 5 GB tylko muszę zamówić w salonie. Tak zrobiłem. Jak tam pojechałem to 1,5 h była awantura, wrzaski, kłótnia w dwie strony, bo z pracownicą salonu i przez telefon z konsultantką-puscilem nagranie a oni stwierdzili, że konsultantka mnie okłamała. Ręce opadły. Jedyne co uzyskałem , że może przy takim necie niskim to mogą mi obniżyć cenę. Ja się pytam, o ile przy prędkości 30/11 Mb a oni mówią, ze kolo 45 zł. No toż mowie babie strony się ledwo ładują i TV się zatrzymuje to ja zapłacę więcej za prąd za urządzenie, niż za ten obniżony abonament. Baba tylko wzruszyła rękami. Kiedyś przyjechał inny technik, jakiś stary dziadek z równie starym laptopem i mówi działa, to pan ma albo słaby komputer, albo trzeba na nowo postawić Windows. No i postawiłem od początku Windows i dalej to samo. Tylko że laptop ma procesor i7, 1 TB dysk SSD, i 16 GB szybkiej pamięci, kartę sieciową chyba 1,2 GB więc dziadek raczej miał słabszego kompa. Pytam na wymianę, choćby na próbę ma pan inny router, a dziadek z rozbrajającą szczerością nie nie mam na aucie żadnego routera, nie wziąlem - to się go pytam, po co pan przyjechał. Przecież wysłałem ponad 500 maili ze screenami prędkości to po co przyjeżdżać i sprawdzać na miejscu ? Wczoraj dzwoni opiekun mojego numeru wysłuchał wszystko, puściłem mu nagranie tej rozmowy z kobietą z działu technicznego, babka się przecież na początku przedstawiła a facet mówi no rozumiem Pana jak na laczach światłowodowych z Orange ma pan takie prędkości. I tyle-zadzwoni za 2 tygodnie czy coś się zmieniło. No ja nie rozumiem jak technicy dokładnie przez 3 miesiące i 3 dni nie potrafią poradzić sobie z jednym klientem ani nawet wymienić rutera. Wielka zagadka. Play to syf a działa na lacza Orange. Jak by się komuś chciało kuknąć to w załączniku zdjęcie prędkości, a plik dźwiękowy chyba się nie załaduje, bo jest za duży. Ale takich jaj to nawet w Chinach nie ma.Aha i każdy pomiar prędkości jest certyfikowany, co dla Play nic nie znaczy. No i nie przydaje się nagrywanie ??
  14. zeno55 (Y). To miało znaczyć brawo, masz rację.
  15. Pewnie będzie ciężko włączyć bootloader, bo w 14 teraz to niestety kosztuje i trzeba szukać ludzi w necie, którzy to robią, są informacje na forum tylko poszukać. Ale nie jestem pewien piszę z pamięci cos koło 50 $ i często trzeba to zamienić na kryptowalutę. Tylko trzeba policzyć, co się bardziej opłaca, czy kupić chińską 14, czy kupić w polskiej dystrybucji, co będzie więcej kosztowało. Chyba jednak w Polsce drożej, ale to już twoja decyzja. Chyba że posługujesz się choć trochę angielskim to wersja chinska, ale na pewno Cię skusi polskie oprogramowanie z nagrywaniem i innymi dodatkami.
  16. Po co wymiana telefonu adi997 Pan Kacper Skrzypek codziennie, czy co drugi dzień wrzuca apkę, która to naprawia, na mojej 13 mogę to robić cały rok. To jest z całym działaniem 1 minuta i kliknięcie apk. Pozostaje się tylko cieszyć, że ktoś o tym myśli, a nie olewa. Może Google w końcu przestanie, choć znając ich tyle lat, wątpię. Ale odkąd mam pierwszego kompa, a to będzie prawie 30 lat, zawsze byli hakerzy, programiści, informatycy, którzy poprawiali błędy, czy też czystą złośliwość po prostu wielkich korporacji. I zawsze tak będzie, bo zabezpieczenia są po to, żeby je łamać, tym bardziej że nikt na tym nie traci. Sorry za pogrubienie laptop się zbiesił i nie dało się tego wyłączyć. XiaomiEUModule_2023.12.05.apk
  17. Mnie tam kusi 14 tylko jest bardzo droga, a z drugiej strony może kasa by się znalazła, ale wymieniać za każdym razem jak wyjdzie nowy model ?? To 2 razy do roku tak trzeba by było robić. A sprzedać poprzedni model zawsze się straci. Mam przykład z inną sprawą - wystawilem na OLX CHROMECAST 4K z dodatkami z AMAZON. Teraz sprawdzam w Komputroniku CHROMECAST 4K kosztuje 389 zł, dodaję huba Vermont z podłączeniem kablowym do internetu, bo tak tylko wi-fi, który kosztował 180 zł, i oryginalny mocny zasilacz BASEUS 65 W też z AMAZON za 80 zł, który uciągnie CHROMECAST I HUB A VERMONT JAKO JEDEN Z TRZECH WSPÓŁPRACUJE Z CHROMECASTEM = 749 zł a sprzedaję jako uzywany, bo był wyciagnięty z pudelka a chodził kilka razy, bo zaraz kupiłem nowy tv ze Smart TV i był niepotrzebny. Dałem cenę 350 zł i jest 700 oglądających, a jeden tylko zapytał, czy aktualne. Tragedia.
  18. Ale dlaczego skoro wchodzi w tryb fasbtoot, nie połączysz smartfona z komputerem i nie ściągniesz pliku z softem do swojego smartfona, a potem włączyć drugą opcję od dołu i musi iść. Piszesz, że przeszukałeś cały internet, a wiadomości są tu. Po co serwis i płacić? Najpierw spróbuj sam może akurat ruszy.
  19. Już nie płaczcie proszę, o końcu Xiaomi i miui.eu. Co prawda system przeinstalowałem 8 razy z aktywowaniem aplikacji, a robić to 8 razy po nocach to wiecie. Acid miałeś rację MMS-y działają, ale tylko z apki systemowej, SMS-Y też. Tylko niepotrzebnie kupiłem w sklepie Play Chomp SMS PRO i TEXTRA PRO bo na miui działały. No nic, 80 złotych poszło się jebać. Jeszcze raz ACID I KACPER przepraszam to tylko moja wina, że oczywistej rzeczy nie sprawdziłem. Tylko teraz 9 raz wszystko przywracam nie wiem kiedy to zrobię. A reszta niech nie rzuca gromami HYPER OS jest super w porównaniu z poprzednimi. tylko, ze nie bardzo da się ustawić dźwięki, jakie chcę w SMS i MMS, ale muszę przeżyć. A Kacper dba o pliki naprawiające aplikacje bankowe i mObywatela. Pobrałem nowa apk. i wszystko ok. Czekam tylko do soboty na nową wersję HYPER OS może wyjdzie. Pozdrawiam Krzysztof. XiaomiEUModule_2023.12.05.apk
  20. Pawle, ale ja automatycznie resetuję ustawienia Play i on sobie pobiera na nowo ustawienia. To, co więcej mogę zrobić jeżeli na Miui działa to samo. No proszę, wytłumacz mi........
  21. To ciekawe wgrałem czysty Hyper teraz i z systemowej apki nie poszedł ani MMS z Play, ani z Vectry. No co ja kłamię. W wersji CN musi być coś innego.
  22. Ale z tymi samymi aplikacjami pod miui 14 wszystko dziala. No niestety nie miales jak jeszcze sprobować ale wątpie czy Ci MMSy pojdą. HyperOS ma skopane MMSy przyajmniej jezeli telefony z polskiej dystrybucji.
  23. Tak pójdę 3 kilometry o kulach po śniegu żeby powiedzieli ze wszystko ok, ciekawe ze ani w Play, ani w Vectra nie wychodzą w ogóle. Obie sieci kijowe tylko Orange cacy ??.... A w miui.eu wszystko działa MMSy z Play i z Vectry.
  24. 13 ultra, ale od chnoli i jaką aplikacja ??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...