-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Xiaomi 15 - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.205.0.VOCCNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
powoli zaczynają się problemy bo google miesza w testach integrity ... z makdonald to nie korzystam więc nie wiem - z tego co używam u siebie to wszystko działa ... bankowa IKO odcisk palca bez problemu ... to samo mobywatel ... w sklepie Play wywaliło certyfikat protect ale nie jest to dla mnie jakiś problem - choć niektóre apki mogą się rzucać że tego nie ma ... ale zawsze można je zainstalować z pliku a nie sklepu (o ile będzie takowy do pobrania ...) myślę że z biegiem czasu coś jeszcze wylezie no ale to świeży temat na razie ... płatności google i biometria też oki - wczoraj chyba płaciłem przez portfela Googla i poszło bez problemu - tu wymagane jest wrzucenie fixa - najnowszy jest z przed kilku dni ... tak więc póki co nie mam u siebie jakichś większych problemów ... możliwe że do czasu ... ogólnie można też zrobić roota i bawić się modułami - ale to zostawiam sobie na potem 🙃 do tej pory nie widziałem konieczności żeby w to się bawić ... -
Xiaomi 16 z jeszcze większą baterią niż oczekiwano?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no ... z ta bateria zapowiada sie znakomicie ... czekamy tez na przecieki co do wersji pro / ultra ... ultra to i tak dopiero gdzies za pol roku ... ale pewnie ekran + bateria bedzie taki sam jak w pro ... oby tylko znowu w globalu nie obcieli pojemnosci -
Problem z płatnościami Xiaomi 15
Master odpowiedział(a) na Krzysiek Kowalczyk pytanie w Problemy techniczne
ja w ogóle jestem pod wrażeniem jak u mnie działa NFC ... ostatnio byłem na stacji benzynowej i zrobiłem drobny zakup - płaciłem przez NFC blikiem - jestem przyzwyczajony u siebie w Lidlu że odbiornik w terminalu jest na górze urządzenia - a na tej stacji był z boku - przyłożyłem od góry - gość z obsługi od razu powiedział że trzeba z boku ale płatność od razu zaskoczyła ... co i mnie zaskoczyło 🙃 oczywiście pozytywnie ... problemy z modułem NFC zawsze mogą się zdarzyć ale żeby to było powszechne / nagminne to wątpię ... też nie wiem jak wygląda sytuacja na systemach typu global - bo nigdy z nich nie korzystałem - mi 11 mi 14 pro i teraz mi 15 ultra - cały czas na Xiaomi eu i nigdy nie miałem problemów z NFC - raz miałem kłopot ale tu winna była apka bankowa która musiałem przeinstalować i temat się rozwiązał ... to chyba było jeszcze na mi 11 o ile pamiętam ... na pewno jest tu trochę załogantów ze zwykłą mi 15 ... może oni coś napiszą w tym temacie ... moduł google fix nie jest dla telefonów z romem global i zablokowanym bootloaderem - tylko dokładnie odwrotnie - dla tych romem Xiaomi eu i odblokowanych ....poza tym ten moduł nie wpływa jako tako na działanie NFC - to tylko kwestia zabezpieczeń Googla na poziomie softwarowym - tzw. fingerprint (sygnatura telefonu która soft Googla akceptuje ...) tak więc tu rozwiązanie problemu nie leży ... można ewentualnie spróbować zrobić restart do ustawień fabrycznych albo zrobić reset NFC - tam powinna być taka opcja przy jego ustawieniach no albo odblokować bootloader i wrzucić rom Xiaomi eu i zobaczyć co będzie ... rom jest na chińczyku więc trochę inny build niż ten nieszczęsny global ... no ale jeśli to coś hardwarowego to oczywiście te zabiegi nic nie dadzą ... -
Xiaomi 12S ULTRA - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Dyskusja ogólna
napisz do @kris68 on sie bawil swego czasu takim softem to moze cos podpowie ... -
ten kod to trzeba potwierdzic jeszcze polaczeniem - czyli tak jakby zadzwonic na ten numer - o ile pamietam ... na romie xiaomi eu to jest domyslnie wlaczone i nie trzeba kombinowac z kodami ... w ogole wlasnie dobrze byloby gdzies potwierdzic ze na tym modelu co masz bedzie to dzialac ... jesli operator to obsluguje i jest to aktywne w Twojej taryfie to w sumie nic wiecej nie da sie zrobic ... zostaje kwestia dostepnosci do tych ustawien ... moze to tez zalezec od routera wifi ... ale tego nie jestem pewny ... u mnie raz ta ikonka vowifi sie pojawia a raz nie - w ogole zyje swoim zyciem
-
te ustawienia o których pisał pan Kacper to to ... część tego co tu widać aktywuje się właśnie tymi kodami ... one po wpisaniu znikają ale pojawiają się wtedy dodatkowe opcje do wyboru ... ja u siebie to nawet nie wiem czy to wifi calling w ogóle działa 🙃 temat znany i lubiany ...
-
no właśnie ... ten fix nie zaskakuje od razu ... trzeba dać mu trochę czasu na zadziałanie ... jak chcesz to przyspieszyć to może pomóc poczyszczenie pamięci usług Googla i restart telefonu ... stąd może był problem ... ja będę dzisiaj w sklepie to przełączę z blika na Googla i zapłacę przez NFC ... zobaczymy czy zaskoczy 🙃 ogólnie place blikiem cały czas - do tej pory nie było problemów ... statusy portfela wyglądają u mnie tak samo jak u pana Kacpra ... wymogi bezpieczeństwa spełnione przed chwilą poszło przez Googla na NFC ... no problem ...
-
tzn z Googla to nie trzeba myślę ... powinno się zalogować bez problemu bo fon jest tam podpięty - u mnie gość chciał się zalogować na innym - swoim koncie - stąd to wynikło ... dobrze że dales radę 👍
-
u mnie podobnie ... z portfelem nie ma problemów ... też wszystkie apki działają bezproblemowo ... w sumie na razie jedyna niedogodność jaka widzę to ten certyfikat Googla w ich sklepie - no i też jakiś mi to nie przeszkadza póki co ... to co mam poinstalowane aktualizuje się bez problemu ...
-
a nie logowales się na konto Xiaomi kiedyś na kompie? tam przeglądarka powinna pamiętać i numer i hasło ... pamiętam że kiedyś też po wipe data tak zaraz po pierwszym starcie trzeba było przejść weryfikację konta ... ogólnie to przed wipe data można odłączyć fona od konta - tzn najpierw wylogować się z konta na telefonie a potem wypiąć urządzenie np przez przeglądarkę na kompie ... ja tak zrobiłem jak oddałem swoją 14 pro dla jednego z załogantów ... tyle że zapomniałem odłączyć urządzenie od konta Googla ... co potem spowodowało problemy które na szczęście udało się obejść (na nowym fonie odłączyłem urządzenie a dla załoganta podałem swoje dane dostępowe i zrobiliśmy weryfikację bezpieczeństwa bo tam google się domagało ...) 🙃 dobrze że Ci się bootloader nie zablokował 🙃 byś znowu musiał uderzyć tam gdzie ostatnio ... ale masz już wprawę ... 🙃
-
może był update systemu i coś popsuli w tej opcji ... a w następnym naprawia ... o ile ktoś to zauważy / zgłosi 🙃
-
może @Acid coś podpowie ... zna się na tym najlepiej ...
-
Xiaomi 15 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
na 14tki chyba w ogóle nie było twrp z deszyfrowaniem ... a na 15tki to przyznam że dość długi już nie sprawdzałem ale nie było w ogóle żadnego ... przynajmniej po premierze ... repozytorium obrazów twrp jest np tutaj - link na dole - w sumie jakoś mi nie brakuje tego twrp bo i tak korzystałem z niego tylko do update systemu ... a podłączyć fona do kompa raz na miesiąc też nie jest dla mnie jakimś strasznym wysiłkiem 🙃 https://sourceforge.net/projects/recovery-for-xiaomi-devices/files/ -
Mi 11 Ultra - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
powinieneś bez problemu zrobić upgrade do nowej wersji ... nie stracisz danych i ustawień choć na wszelki wypadek radził bym zrobić backup - ot dla świętego spokoju ... rom możesz wrzucić przez kompa - pobierz paczkę - rozpakuj ją - tam będzie plik pod windowsa który będzie miał w nazwie upgrade - podłącz do kompa telefon uruchomiony w trybie fastboot - upewnij się że w menadżerze urządzeń jest widoczny jako android bootloader interface - no i jeśli tak to klikasz ten plik upgrade i zaskoczy skrypt - potwierdzasz i jedzie ... po procedurze telefon się zrestartuje i zaskoczy nowy system ... jest tam też plik do pierwszej instalacji z utrata danych - to głównie się używa przy pierwszej instalacji na odblokowanym telefonie gdzie był oryginalny system global / chińczyk ... w sumie u siebie też możesz z tego skorzystać ale wtedy wiadomo - pełen backup danych to już konieczność ... -
a to fakt ... Xiaomi eu są dużo dużo lepsze ... chociaż te na telefony z mediatekami które są z dystrybucji globalnej i tak są oparte na globalach ... na wersji chińskiej są oparte te które tu mamy do pobierania - czyli na fony ze snapami ... napisałem trochę info na priv - w razie czego pytaj jak coś za mało czy nie do końca jasne ... 🙃 pozdro!
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
moja mi 11 juz padla ... prawdopodobnie plyta glowna ... ja mi 11 normalnie odblokowalem metoda oficjalna - tez byl to chinczyk - ale wtedy nie bylo jeszcze hyperos i tych cyrkow co teraz zrobili akurat masz najnowszy rom do 15 ultra - dzisiaj wyszedl to sobie pobierz - wrzuc tylko z opjca czyszczenia danych - install nad format ...- 8 785 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Xiaomi 15 Ultra - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.205.0.VOACNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
wrócę do chaty z komisji i od razu wrzucam pobieranie ... coś szybko wyszła ta wersja ... jeszcze się nie na cieszyłem 203 i już jest 205 ... 🙃 ale dobrze ... wrzucę info w update ... changelog https://miuiver.com/xuanyuan-v2-0-205/ co prawda po ichniemu ale tlumacz jest ... to kazdy sobie poradzi ... system wrzucony ... zakladki googla w security dalej nie ma ... ikonka vowifi wskoczyla (ciekawe na jak dlugo ...) sygnatury bezpieczenstwa oczywiscie jak w poprzedniej wersji czyli majowe - w razie czego mozna zrobic bezproblemowo downgrade ... wiecej uwag dopisze jak cos sie rzuci w oczy ... poki co wyglada wszystko oki ... -
Xiaomi 14 Ultra - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.206.0.VNACNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
a w skrótach gestów tam patrzyłeś? u mnie dobrze działa wszystko ... mam ten reboot włączony co jest w opcjach programisty - wszystko oki ... downgrade zrobiłeś? poszło bez problemu? -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
no cierpliwość jest tu cnota ... ja nie miałem czasu za bardzo na zabawę bo na moją 14 pro czekał z niecierpliwością jeden z naszych forumowiczów ... a że nie chciałem żeby czekał nie wiadomo ile to załatwiłem temat zdalnie ... jak już wspomniałem drugi raz to z nimi robiłem i wszystko poszło elegancko ...- 8 785 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
powodzenia! ja do typa pisałem przez whatsappa - oczywiście po angielsku ... proszę pamiętać też on przesunięciu czasu tam u nich ... płacić najlepiej bezpośrednio przez kartę to oni od razu dostają potwierdzenie - miałem już problemy z płatnością chyba przez przelewy24 o ile pamiętam ... dla gościa proszę też wyciągnąć otwarty manager urządzeń - bo mu to potrzebne ... no i w sumie tyle ... telefon oczywiście trzeba podłączyć do kompa w trybie fastboot - unlock spowoduje usunięcie wszystkich danych więc jak coś tam jest cennego proszę sobie wcześniej zarchiwizować ...- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
moze jakas jedna apka sie zbiesila ... trzeba zobaczyc w statystykach co tam pokazuje ... choc jest tam tez pozycja inne - do konca nie wiadomo co w tym siedzi ... apka accubattery ma tez takie statystyki - moze tam cos wiecej pokaze ... czasami tez poszczegolne buildy romow sie dosc mocno roznia w tym zakresie ... to bylo bardzo dobrze widoczne w przypadku wersji tzw. tygodniowych - jak nowy system pojawial sie co tydzien - wtedy bywalo tak ze taki mocniejszy drenaz wystewpowal ale w kolejnej wersji tygodniowej juz to poprawiono ... teraz te aktualizacje wychodza bardziej sporadycznie ... ale czy to byloby az tak powazne zeby bateria leciala w oczach to troche nie chce mi sie wierzyc ... stad pewnie cos zainstalowane uzywa sobie na zasobach ogolnie dla poprawienia czasu pracy na baterii zawsze polecam debloata i pozbycie sie roznego smiecia dzialajacego w tle a ktorego nie mozemy normalnie wywalic z systemu ... np. rom xiaomi eu jest juz i tak poczyszczony z tego co tam maja u siebie nasze male skosnookie majfriendy no ale nadal jest pole do manewru ... ps. te aktualizacje zabezpieczen to wlasnie update systemu - inaczej tego sie nie wrzuca - bo zakladam ze mowa o sygnaturach od Xiaomi a nie od Googla? wiec moze tez cos jest na rzeczy z tym co pisalem powyzej ... oby nie - bo latwiej i szybciej znalezc apke i ja wywalic niz czekac nie wiadomo ile na kolejna wersje ... a powrot do poprzedniej nie zawsze jest mozliwy ...
-
HyperOS 2.2 oficjalnie. Co nowego? Kto dostanie aktualizację?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
a Ty szykuj się na drugą turę ... i bez żadnych wymówek ... 🙃 w ogóle z tymi romami to ta waga ciągle szybuje w górę ... pamiętam jak się zaczynało jeszcze na miui to paczki ważyły chyba połowę tego co teraz ... ja tam wychodzę z założenia że dobrego nigdy dość 🙃 ogólnie wrażenia z używania romu pozytywne - też Krzysiek masz już 2.2 na swojego - wrzucaj ... testuj ... no i wrzucaj info ... wydaje mi się że lekko lepiej trzyma bateria i chyba poprawiono z deka zarządzanie ramem - to takie obserwacje na szybkiego ... co do płynności działania nie mam zastrzeżeń - stabilności również - pisałem już swoje uwagi w przeznaczonym do tego wątku ale tak skrótowo to brak zakładki zabezpieczeń Googla w security - zakładam że one są - te sygnatury - w systemie tyle że nie widać w jakiej wersji i nie ma jak ich zaktualizować ... ikonka od vowifi żyje swoim życiem - raz jest ... raz nie ... pojawia się i znika 🙃 jak w starej piosence ... chyba Lombarda to było ... no i zaczyna się powoli bieda z tymi googlowymi integrity - na razie sklep Play się zbiesil i chce żeby zrobić locka ... oczywiście nie mam zamiaru 🙃 tam jeszcze drobne detale związane z tłumaczeniami - to dla funkcjonalności związanej z AI - nic istotnego ... poza tym w zasadzie nie mam uwag - może jeszcze jest nadal taka ciekawostka w opcjach developera że przełączniki nie działają - żeby zmienić ustawienie zamiast na przełącznik trzeba dusić na napis obok 🙃 to na pewno gdzieś było w wersji 2.1 - tu się jeszcze tym nie bawiłem ... -
HyperOS 2.2 oficjalnie. Co nowego? Kto dostanie aktualizację?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
u mnie hyper os 2.2 waży 9 giga ... 🙃 -
HyperOS 2.2 oficjalnie. Co nowego? Kto dostanie aktualizację?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no a ja pisałem już o 2.2 ... czasami bywało że nowa funkcjonalność nie zawsze działała jak trzeba to sprawdziłem i dałem znać 🙃 ogólnie system działa bardzo fajnie - choć na pierwszy rzut oka trudno zauważyć różnice ... no ale doszła fajna funkcjonalność i to najważniejsze ... -
no tak ... jedno związane z drugim 🙃 na szybkiego wrzucałem ... zawsze tam ustawiam te opcje po czystej instalace ... ta na górze wyłącz ... na dole tak jak widać - bo inaczej jak górnego nie zmienimy to i tak zawsze ten asystent wskoczy ... no i latarka - dwukrotnie zasilanie ... bardzo przydatne ...
