-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Xiaomi 15 Ultra - HyperOS 2 by Xiaomi.eu - OS2.0.117.0.VOACNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
no problem panie Kacprze - postaram się jutro temat ogarnąć ... na razie nie mam siły siadać do kompa a i śledzę debatę z wybrańcami narodu 🙃 a jak sytuacja wygląda np u @alonsoharris ? ma zakładkę google Play czy też nie? 🙃 może też załogant @kitowsci ? -
Xiaomi 15 Ultra - HyperOS 2 by Xiaomi.eu - OS2.0.117.0.VOACNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
napisałem do Googla odnośnie braku tej zakładki google Play w security ... rozmowa z nimi mniej więcej przypomina rzucanie grochem w ścianę ... i taki ma też efekt ... opisałem w szczegółach o co chodzi wrzuciłem też print screena - pierwszą odpowiedź którą dostałem to jak zaktualizować sklep google Play (to że mam to zrobione i jaka mam wersję oczywiście im podałem wcześniej ...) odpisałem że nie tego dotyczyło moje pytanie i rozpisalem temat na czynniki pierwsze - druga odpowiedź była taka że to problem Xiaomi i to oni odpowiadają za update Googla ... no i wiem tyle co i wcześniej 🙃 tak więc tu prośba do osób z 15 ultra żeby sprawdziły jak to u nich wygląda i wrzuciły info ... na forum Xiaomi eu do tej pory nie znalazłem niczego w tej kwestii choć jak już pisałem w temacie modyfikacji systemowych dla 14tki są też wpisy w tym temacie ... -
Aplikacja Revolut - odmowa uruchomienia z uwagi na root-a
Master odpowiedział(a) na BravePetrus temat w Modyfikacje techniczne
mając rom Xiaomi eu nie możesz zrobić locka ... ani na wersji CN ani na globalnych ... ot taki jego urok 🙃 wersja ID to odmiana romu global stąd wrzucając to na telefon z dystrybucji globalnej możesz zrobić locka (ale na chińczyku już nie) -
Xiaomi 14 - HyperOS 2 by Xiaomi.eu - OS2.0.109.0.VNCCNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
debloat mam zrobiony dokładnie ten sam który był w przypadku 14 pro - a tam ta poprawka była widoczna i można było ją aktualizować ... nic więcej nie wywalalem bo to sprawdzony zestaw usług do usunięcia i nie miałem z nim żadnych problemów ... stąd właśnie mnie zastanawia czemu to nie jest widoczne ... na 14 pro pamiętam że bywały momenty że też tego nie było ale potem się pokazywało ... czyżby to zależało też od Googla? czy to widzimy czy nie? w każdym razie ciekawe 🙃 a w ogóle można jakoś sprawdzić - poza tym statusem zabezpieczeń - czy ta poprawka od Googla w ogóle jest w systemie? tam w ustawieniach można jeszcze wejść w prywatność ale też nie widać statusu Google Play ... co ciekawe podobny problem zgłosił też jakiś typ na forum Xiaomi eu ... też 15 ultra ... dwa ostatnie załączniki ... gość wrzucił też print screena który wygląda dokładnie jak u mnie ... i wrzucił też print screena znalezionego w necie jak to powinno być - czyli z tą pozycją google Play ... dwa ostatnie zrzuty ... on pisał o wersji 110 - u mnie na żaden wersji która miałem wrzuconą nie było tej pozycji ... czyli też na 107 i teraz na 117 ... -
Xiaomi 14 - HyperOS 2 by Xiaomi.eu - OS2.0.109.0.VNCCNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
już kiedyś o tym wspominałem ale chyba nikt nic sensownego w temacie nie napisał ... u mnie w ogóle nie ma informacji o zabezpieczeniach Googla ... czyli ani nie wiadomo z jaką data są te zabezpieczenia ani nie można zrobić wyszukania aktualizacji ani w sumie w ogóle nie wiadomo czy są 🙃 może tak ma być ale wolałbym mieć jakieś potwierdzenie / zaprzeczenie w tym temacie 🙃 -
Xiaomi 14 - HyperOS 2 by Xiaomi.eu - OS2.0.109.0.VNCCNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
oficjalnie nie dostaniesz ... na serwerze bet nie wrzucają ... -
-
Brak mms na wifi i danych komórkowych jednocześnie
Master odpowiedział(a) na Adrian Adrian temat w Problemy techniczne
no ja u siebie na T-Mobile też nie mam problemów z MMS - wysyłałem i odbierałem z różnych sieci i telefonów ... dane mobilne włączone wifi włączone i reszta jak w załącznikach ... czyli jeden punkt dostępu tylko dla neta mobilnego ... -
Problem z powiadomieniami niektórych aplikacji
Master odpowiedział(a) na Rst00 pytanie w Problemy techniczne
wiesz albo ja ślepy albo nigdy nie zwróciłem uwagi ... 🙃 to trzeba dłużej się wpatrywać w jedno miejsce ... ale przy okazji zobaczę czy to działa ... 👍 ps. no w górnym pasku faktycznie to działa ... tak minimalne że ciężko to zauważyć ... 🙃 bardzo dobrze - nie przeszkadza w niczym a pozytyw jakiś zawsze jest ... -
Problem z powiadomieniami niektórych aplikacji
Master odpowiedział(a) na Rst00 pytanie w Problemy techniczne
z tym co piszesz o przesuwaniu to ciekawe ... nigdy nie widziałem na xiaomi takiego efektu ... ogólnie też w żadnym romie nie widziałem żadnych ustawień typu anty burn-in ... chyba że są zaszyte na stałe ... ten mechanizm jest znany chociażby z oledowych monitorów - ostatnio trochę temat badałem bo za jakiś czas myślę czy nie przesiąść się w końcu z qleda na oleda - choć i jakoś szczególnie mi się nie spieszy ... no ale w końcu pojawiają się monitory które mnie interesują (układ pikseli RGB plus rozdzielczość 5k) w każdym razie na ile system "uczy się" powiadomień to też trudno powiedzieć ... bo jak już pisałem nie mam i nie miałem z tym problemów (poza nieszczęsnym Gmailem który notorycznie się biesi ...) to uczenie się systemu chyba najlepiej widać po baterii - im dłużej korzystam z fona tym mam wrażenie że lepiej trzyma ... ale jak to się przekłada na inne funkcjonalności nie mam pojęcia ... niestety do wszechobecnej AI zostaje się chyba już tylko przyzwyczaić ... choć też jak kiedyś gdzieś tu wspomniałem - rozwój sztucznej inteligencji jakoś specjalnie mnie nie martwi ... za to bardziej doskwiera regres tej naturalnej ... kiedyś - może już z kilkadziesiąt lat temu ktoś mądrze zauważył że jak komputery zaczną myśleć to ludzie przestaną ... prorocze słowa 🙃 -
zainstaluj ta apke o której pisałem ... i sprawdź jakie będą wskazania przy ładowaniu ... to co jest na screenie to przy rozładowaniu ... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery
-
Problem z powiadomieniami niektórych aplikacji
Master odpowiedział(a) na Rst00 pytanie w Problemy techniczne
bardzo możliwe że to celowe zagranie ... no ale byłoby to cokolwiek dziwne żeby nie dać dla użytkownika możliwości decyzji jak i ile to AOD ma się wyswietlac ... powinien być wybór zawsze i ewentualnie jakieś ostrzeżenie że takie ustawienie zwiększy zużycie baterii ... i wtedy każden jeden by sobie ustawiał jak mu pasuje ... czyli widoczność przez ileś tam sekund ... zawsze ... godziny nocne / dzienne itp. 🙃 a bez tego to AOD to taki kastrat się robi ... zostaje chyba wtedy tylko korzystanie z apek ze sklepa Play - tam wysłałem wcześniej linka do jakiejś ... można wypróbować jak to się sprawdzi ... tu na forum chyba ktoś pisał kiedyś że można wejść opcje programisty i tam wyłączyć optymalizację systemu - wtedy AOD może działać cały czas ... nie wiem czy to jest obecnie też w nowych romach - w xiaomi eu nie ma tej opcji jak pamiętam - przynajmniej u siebie tego nie widziałem ... ale może w globalach dla poco to jest cały czas? z drugiej strony nie wiem czy to nie będzie miało jakichś negatywnych skutków dla systemu całościowo ... 🙃 -
Problem z powiadomieniami niektórych aplikacji
Master odpowiedział(a) na Rst00 pytanie w Problemy techniczne
-
Problem z powiadomieniami niektórych aplikacji
Master odpowiedział(a) na Rst00 pytanie w Problemy techniczne
pisząc motywy chodziło mi o styl 🙃 z motywami jako takimi to nie jest związane choć pewnie i są motywy które mają dedykowane AOD ... zmieniłem u siebie na kilka innych wariantów i te opcje do wyboru typu zawsze czy inteligentnie są cały czas ... no ale to i systemowe AOD - to byłoby dziwne jakby jedne nie miały a drugie odwrotnie 🙃 ściągnąłem też jakiś customowy AOD na próbę - ustawienia są te same jak w tych systemowych ... a zobacz może coś takiego ... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tomer.alwayson ciekawe czy sprawdzi się w praktyce i jakie to ma zasady wyświetlania ... -
sama bateria to jedno ale bateria ma też układy które sterują ładowaniem i służą za zabezpieczenia - a to jest o ile pamiętam - na płycie głównej ... zakładam że w serwisie sprawdzili też złącze USB ... więc jeśli bateria i złącze jest ok to może to właśnie problem sprzętowy ale związany z płytą i tymi układami ... tu właśnie może spec od serwisu by coś napisał ... możesz napisać do niego na priv jak pilny temat albo zaczekać - jak będzie na forum to pewnie tu zerknie 🙃 ogólnie z poziomu zwykłego użytkownika fona mało trochę mamy opcji żeby z czymś takim zawalczyć ... możesz jeszcze zobaczyć jak zachowuje się fon podczas ładowania - mogą tu pomoc wskazania np z apki accubattery - będzie widać np. z jaką mocą jest ładowana bateria ... plus prąd ładowania ... ogólnie fajna apka - polecam przy okazji ... ostatnio nawet kupiłem sobie wersję pro - dosłownie kilka złotych to kosztowało 🙃
-
Problem z powiadomieniami niektórych aplikacji
Master odpowiedział(a) na Rst00 pytanie w Problemy techniczne
a patrzyłeś inne motywy AOD? może akurat tego nie ma ten z którego korzystasz? ja coś pamiętam że kiedyś ta wizualizacja była właśnie uzależniona w zależności od sprzętu - ale to chyba bardziej dotyczyło ekranów typu IPS ... z drugiej strony oledy też się różnią między sobą ... AOD chyba też są w apkach w sklepie Play - kiedyś o tym trochę było na forum - też tak z pamięci pisze ... bo sporą dyskusja się wywiązała w temacie 🙃 ps. zmieniłem u siebie z inteligentne na zawsze - działa - jest ciągle widoczne ... w sumie nigdy nie ustawiałem na "zawsze" myślałem że może nie zaskoczy ale jest oki ... -
Problem z powiadomieniami niektórych aplikacji
Master odpowiedział(a) na Rst00 pytanie w Problemy techniczne
a w ustawieniach AOD nie ma opcji "zawsze" ? możliwe że to zależy od modelu / rodzaju amoleda / oleda / ltpo ? -
Problem z powiadomieniami niektórych aplikacji
Master odpowiedział(a) na Rst00 pytanie w Problemy techniczne
temat rzeka z powiadomieniami ... mam teraz trzeci fon Xiaomi i żadnych problemów tego typu nie miałem ... najpierw mi 11 chińczyk na romie Xiaomi eu ... potem 14 pro też chińczyk i znowu Xiaomi eu ... teraz 15 ultra global i znowu na romie Xiaomi eu - poza Gmailem (który się naprawia i psuje w zależności chyba od kolejnych jego aktualizacji bo już różne cuda z tym były ... ale to Googla więc wiadomo ...) żadnych problemów z powiadomieniami ... wszystko przychodzi na bieżąco - ostatnio zacząłem korzystać z apki o2 - też jest ok - z Gmaila nie korzystam w zasadzie w ogóle i zawsze go maksymalnie blokuje + oszczędzanie energii a i tak przychodzą / przychodziły powiadomienia ... w szczególności korzystam z apki bankowej + T-Mobile + komunikatory Messenger gg i Whatsapp + poczta o2 + InPost + aukcyjne alledrogo i olx + glovo - wszystko reaguje od razu - czasami są minimalne opóźnienia ale to wtedy jak mam włączonego kompa gdzie działa równolegle Whatsapp i gg ... nie wiem jak obecnie wygląda sytuacja z Gmailem - to poeksperymentuje w wolnej chwili 🙃 ps. apki zablokowane w pamięci + wyłączone tryby oszczędzania baterii - na bez ograniczeń + autostart + wyłączone wstrzymywanie ... nie wiem na ile to pomaga ale ustawiam zawsze tak samo z przyzwyczajenia i trochę "na wszelki wypadek" 🙃 ps.2 - Gmail na razie chyba jest "dead" ... pamiętam kiedyś że po jakiejś aktualizacji ze sklepa Play powiadomienia odżyły ... ale to było chwilowe ... aż sam byłem zdziwiony że wskakiwały bo od dawna ich nie widziałem ... 🙃 ale najwyraźniej już wszystko wróciło do normy - o ile za normę uznamy ogół a nie margines - czytaj - norma brak powiadomień - margines - sytuacja odwrotna 🙃 -
może @Acid coś podpowie ... to fachowiec od spraw serwisowych ... ogólnie można spróbować przywrócić system do ustawień fabrycznych i zobaczyć co będzie ... oczywiście proszę zrobić najpierw backup danych ...
-
Android 16: wersja beta dla Xiaomi 15 i Xiaomi 14T Pro
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
czekamy na wrażenia pierwszego chętnego na ścięcie 🙃 -
@Maju postawa godna podziwu 👍 nowy załogant zawsze mile widziany 🙃 a to co pisałeś to właśnie największa zaleta romu od Xiaomi eu - takie forum jak nasze ... tacy użytkownicy - i to że problemy i uwagi które się zgłasza kogoś interesują ... oby starczyło siły zaangażowania i determinacji w dalszej walce z kijami w szprychach które wkładają nam w swojej nieskończonej mądrości tak Xiaomi jak i google ...
-
POCO F7 Ultra / REDMI K80 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no ja mam w T-Mobile ... ikonka volte jest w pasku statusu ... u mnie za to nie zawsze jest ikonka vowifi ... nie wiem od czego to zależy ... po restarcie fona czy upgrade systemu zawsze jest a potem to już różnie 🙃 ja włączę tryb SA to w opcjach programisty można też włączyć tryb vonr - ale czy to działa nie mam pojęcia ... -
POCO F7 Ultra / REDMI K80 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
tak jest ... gdzieś w necie jest stronka gdzie są wszystkie kody podane i opisane - fajna sprawa bo to spamiętać to masakra 🙃 https://technastic.com/xiaomi-redmi-secret-codes-list/ -
POCO F7 Ultra / REDMI K80 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
-
obadaj tutaj ... https://support.google.com/android/thread/250904727/google-alarm-clock-blocked-in-virtual-reality-error?hl=en kiedyś o tym tu pisaliśmy 🙃
