-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Xiaomi 14 - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.206.0.VNCCNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
to żeby to było to trzeba wejść w zdjęcia - tą ikonka po lewej i wtedy jest więcej opcji w 3 kropkach ... i tam są wszystkie elementy wtedy ... albo albumy aparatu ... zobaczę czy to zostanie jak zrobiłem 🙃 jak nie to też szat nie będę darł na sobie 🙃 odzież wierzchnia bywa przydatna ... -
Xiaomi 14 - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.206.0.VNCCNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
no jak jestem w głównym oknie galerii to w 3 kropkach mam - zwolnij miejsce, ostatnio usunięte i ustawienia ... a jak wejdę w albumy to kropek nie ma wcale ... tylko sortowanie ... chciałbym aby po otwarciu galerii były domyślnie wyświetlane wszystkie zdjęcia - tam jak w to wejdę to w 3 kropkach mam - przypnij, zmień okładkę, sortuj i ukryj daty ... na poprzednich wersjach galerii w ogóle nie musiałem tego wybierać - zawsze się otwierało na wszystkie ... a teraz ciągle to muszę wybierać ... 🙃 -
Xiaomi 14 - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.206.0.VNCCNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
ja to się bardziej zastanawiam jak zrobić żeby domyślnie mi się wyświetlały w galerii wszystkie zdjęcia ... kiedyś tak było a teraz cały czas trzeba to ustawiać ... 🙃 niby detal ale dość irytujący ... przypinanie nic nie daje a nigdzie tam nie znalazłem do tego ustawienia ... -
Redmi note 12pro Sam zmienia kolor czcionki aod na niebieską
Master odpowiedział(a) na paweles temat w Problemy techniczne
może to jest zależne od kolorów tapety / motywu ? ogólnie ze zmianami kolorystyki to hyperos ma tak w automacie ... więc jeśli coś zmieniałes w tym temacie to może być przyczyną ... jeśli nie to może zmienił to jakiś update? bo zakładam że to AOD systemowe ... -
HyperOS 2.2 oficjalnie. Co nowego? Kto dostanie aktualizację?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
wlazisz w ustawienia - ekran blokady i tam masz tak jak w załączniku ... no i można sobie dowolnie to ustawić albo wcale wywalić - brak ... -
Xiaomi 15 - brak funkcji SI w edytorze galerii
Master odpowiedział(a) na arnold 15 pytanie w Problemy techniczne
ultra czy zwykly nie ma znaczenia - wszystko rozbija sie tu o wersje edytora / galerii - zaczekaj spokojnie na updata i powinno byc oki ... jak masz globala to troche zajmie jeszcze ... ewentualnie baw sie w zmiany regionow - moze to wskoczy szybciej na jakims innym niz nasz ... -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
Master odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
dobrze rozumiesz ... i mozesz zrobic tak jak pisales - ja dwa razy korzystalem z ich uslug i zadnych problemow nie bylo ... tylko oczywiscie kup globala telefon - koncowka z oznaczeniem G - jak kupisz chinczyka - koncowka C - to nici z odblokowania ... wczesniej musisz sprawdzic tylko czy jak podlaczysz telefon do kompa w trybie fastboot to bedzie on widoczny w menadzerze urzadzen jako android bootloader interface - jesli nie to trzeba wrzucic sterowniki ADB ... lepiej sie upewnic wczesniej zeby potem nie bylo zamieszania niepotrzebnego ... a sama procedura idzie szybko - kilkanascie minut maks ...- 8 784 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Xiaomi 15 - brak funkcji SI w edytorze galerii
Master odpowiedział(a) na arnold 15 pytanie w Problemy techniczne
w nowym romie 2.2 to wszystko jest ... pisałem o tym w wątku dotyczącym modyfikacji systemowych dla 15 ultra ... galeria w wersji 4.2.2.2 global ... edytor w wersji 1.10.0.8.1 global są trzy wtyczki do pobrania (te kropki po prawej stronie) mi store systemów nie ogarnia ... napiszą Ci żebyś zaktualizował do najnowszej wersji i tyle ... -
HyperOS 2.2 oficjalnie. Co nowego? Kto dostanie aktualizację?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
-
Xiaomi 15 Ultra - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.203.0.VOACNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
no mam wyłączony teraz ... włączę i zobaczę czy będzie się pojawiać - jeśli tak to wyłączę i zobaczymy ... dam znać za jakiś czas ... co do sklepa Play to mi to jakoś nie przeszkadza specjalnie ale od razu rzuciło się w oczy ... portfel Googla pokazuje że jest ok ... sprawdzałem inne apki - w tym bankowa i mobywatela i też jest ok ... ps. jeśli ten wskaźnik prywatności to ta zielona kropeczka z prawej strony to faktycznie wyłączenie tego nie działa ... 🙃 ps2. gdzieś w czeluściach netu widziałem że jest nowa wersja 205 ... -
Xiaomi 15 Ultra - HyperOS 2.2 by Xiaomi.eu - OS2.0.203.0.VOACNXM - Android 15
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
juz pobieram ... normalnie z serwera bo przez updater nie idzie sie wbic ... w ogole to sie zastanawiam po co oni wypuszczali ta poprzednia wersje 2.1 - build 122 - skoro tydzien pozniej wskakuje juz 2.2 ... no nic ... jak wrzuce i obadam to bedzie update ... mam nadzieje ze jest duzo do poprawy ... jak wszystko bedzie luks to nudno troche bo nie ma o czym pomarudzic na forum wrzucone w fona - na razie wyglada dobrze ... jak bede mial chwile i sie ogarne z robota to wrzuce wiecej infa ... poki co trzeba robic za grosze na kapitaliste ... pierwsza uwaga to poprawki zabezpieczen od Xiaomi z maja - zakladki z poprawkami od Googla dalej nie ma ... ikonka vowifi dalej robi swoje (czyli ladnie po upodacie wskoczyla tam gdzie trzeba a po kilku minutach zdechla ... o dziwo wrocila na swoje miejsce i jest widoczna nawet przy marnym zasiegu wifi ... zobaczymy co bedzie dalej - a dalej jest bez zmian ... raz jest raz nie - czyli tu bez zmian w porównaniu do wersji 2.1) ... widzety na swoich miejscach - czyli jest ok (pisalem tez ze bylo juz ok na ostatniej wersji 2.1) w galerii pojawily się w końcu te trzy kropki i można pobrać wtyczki do edytora SI - załącznik w pasku statusu można dodać ikonkę budzika - to powinno wielu ucieszyć bo było narzekanie na to w paru wątkach ... można też wyłączyć wskaźnik prywatności - to samo co powyżej 🙃 tłumaczenia dla AI subtitles to pan Kacper w temacie ... nie będę tu nic wrzucać ... ps. co mi jeszcze wpadło w oko to wywalenie certyfikatu w sklepie Play - w poprzedniej wersji był ... załącznik ps2. jeśli kogoś interesuje pełny changelog to w oryginale jest tutaj https://miuiver.com/xuanyuan-v2-0-203/ można sobie wrzucić do translatora i obadac ... albo użyć opcji tłumaczenia w przeglądarce ... Chrome ma takie coś ... nie wiem jak inne bo praktycznie korzystam tylko z Chroma 🙃 -
HyperOS 2.2 oficjalnie. Co nowego? Kto dostanie aktualizację?
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
luks ... czekamy na 2.2 od Xiaomi eu 🙃 te animacje odcisku palca które są teraz akurat mi się bardzo podobają ... dużo lepsze od tych które były pierwotnie ... mam nadzieję że zostaną ... płynność działania też zawsze mile widziana ... jeszcze jakby do tego doszło lepsze zarządzanie energią to już w ogóle elegancko ... nie mogę się doczekać żeby wrzucić nowy rom ... mam nadzieję że będzie do czego się przyczepić 🙃 a jeśli chodzi o te animacje to lepiej zrobiliby lepsze dla powiadomień bo te co są to w ogóle wywalam i ustawiam brak ... ciekawe czy w końcu wskoczy ta zakładka od google Play w security ... 🙃 niby detal ale jakoś nie daje spokoju jej brak ... -
tego nie zmienisz ... to jest na stałe 🙃 przyzwyczajaj się ... jeśli nie miałeś tego wcześniej to znaczy że wskoczyło przy update systemu ... ot hyperos tak ma i koniec ...
-
Xiaomi 14T/Pro - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
a tego panie Kolego Ci nie powiem bo nie mam dostępu do globala ... możliwe że jest ale nie dotyczy wszystkich modeli ... stąd możesz nie mieć ... tu może ktoś z adminów coś podpowie ... 🙃 moja za głupia na to ... 🙃 ja w ogóle po kablu nie ładuje ... wyłącznie bezprzewodowo ... ale pamiętałem że można te tryby dla kabla zmienić stąd napisałem ... ps. zrzut był z romu Xiaomi eu ... -
Xiaomi 14T/Pro - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
myślę że 90tka sprawdzi się w zupełności ... zresztą w opcjach ładowania pewnie można zmienić z maks szybkości na standardowe ... więc można i wziąć 120tke a tylko w sytuacjach awaryjnych zmienić ustawienie z normal na maks i leci z pełną szybkością ... -
akurat to o czym pisałeś jest pewne i sprawdzone ... tak więc tu bez obaw ... dotyczy to tylko wariantów globalnych ... o chińczykach można zapomnieć w obecnych realiach 🙃
-
redmi note 13 pro + czy redmi note 14 pro +
Master odpowiedział(a) na JeanneKA temat w Dyskusja ogólna
jasne że nie ... rom Xiaomi eu (nie miui polska - to nazwa forum ... serwisu internetowego) trzeba wrzucić samemu po odblokowaniu telefonu - wszystkie telefony sprzedawane przez sklepy są zablokowane fabrycznie ... można to zrobić samemu metoda oficjalną lub płatną ... albo zlecić taką usługę np dla serwisu mi center https://micenter.pl/produkt/instalacja-polskiego-i-nagrywania-rozmow-w-xiaomi/ oczywiście dotyczy to telefonów z dystrybucji globalnej - takich sprzedawanych np. przez sklepy w Polsce - telefon na końcu oznaczenia modelu powinien posiadać literę G - w przypadku modeli z rynku chińskiego - końcówka C - nie ma możliwości odblokowania ani metoda oficjalną (dla użytkowników / kont z Europy) ani płatną ... ps. oznaczenie globalnej wersji modelu 14 pro plus to 24115RA8EG ps2 a tutaj jest np. wykaz różnic między systemem globalnym - ze sklepu - a systemem Xiaomi eu - to są najważniejsze ale jest ich dużo więcej ... https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/ -
a wiesz że to chyba kwestia przyzwyczajenia - np teraz te zaokrąglenia są dość sensowne - tzn nie mam dyskomfortu jak z tego korzystam - pamiętam że w Samsungach tych wcześniejszych wersjach - chyba jedne z pierwszych fonów z tym zakrzywieniem - było to dużo bardziej "inwazyjne" poza tym w romie Xiaomi eu (nie wiem czy to jest też w globalu) można fajnie ustawić reakcje na dotyk przy krawędzi - ja zawsze daje to na maksa - no i przyznam że teraz mi to jakoś nie przeszkadza ... przy używaniu dobrze to się sprawdza ... choć widać tendencje do powrotu do płaskich ekranów - na tyle na ile czytałem o przyszłych 16tkach od Xiaomi to szykuje się powrót właśnie takiego 🙃 czy tęsknię jakoś mocno do płaskich - niekoniecznie ... czy będę zadowolony jak zmienię na płaski - pewnie tak 🙃 czy będę mocno zawiedziony jak będzie jednak lekko zaokrąglony? niekoniecznie 🙃 ale też uczciwie przyznam że po kilku latach czy może już i dłużej na zaokrąglonych ekranach chciałbym sprawdzić jak podejdzie mi plaski ... ot tak dla odmiany ... komfort z korzystania z zaokrąglonego ekranu na pewno też poprawia odpowiednie etui / case - poprzednio miałem takie które nieco więcej wystawało ponad to zaokrąglenie i wtedy paluchem już nie zawsze szło dobrze zmacac 🙃 teraz mam takie z włókna aramidowego które praktycznie w ogóle nie wystaje ponad zakrzywienie i komfort korzystania przy krawędziach jest dużo lepszy ... oczywiście jest to kosztem ochrony ekranu - ale takie etui zdecydowanie polecam jeśli zależy nam na gestach przy samych krawędziach ...
-
no ja pewnie jakby mnie przez Xiaomi szlag trafił to też bym się przesiadł na one plusa 🙃 miałem kiedyś 7 pro i byłem bardzo zadowolony ... a teraz się zasiedziałem na Xiaomi ... nie ukrywam że duży wpływ na to ma nasze forum moderatorzy i ogólnie społeczność związana z Xiaomi eu ... a i na same fony Xiaomi też jakoś nie narzekam ... bardzo fajnie mi się korzysta z tego co mam teraz a i dwa poprzednie dawały radę ... póki co zostaje tutaj 🙃
-
redmi note 13 pro + czy redmi note 14 pro +
Master odpowiedział(a) na JeanneKA temat w Dyskusja ogólna
zawsze polecam porównywarkę na GSM arena ... fajnie i przejrzyście wszystko ... https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=12572&idPhone2=13612 co ciekawe jak patrzę to 13tka ma nowszy standard ufs niż 14tka ... ogólnie tam też mogą być błędy - trzeba by to zweryfikować na jakiejś oficjalnej stronie ze specyfikacją ... dla mnie oba modele od razu by odpadły (brak ładowania bezprzewodowego ...) 🙃 aparaty bardzo podobne ... baterie i szybkość ładowania też ... 14tka ma trochę jaśniejszy ekran - poza tym parametry bardzo zbieżne ... zaletą 14 pro + jest to że można spróbować go odblokować i są bez problemu dostępne romy Xiaomi eu 🙃 na 13 pro + też oczywiście są - tyle że dostępne przez tzw. patreon (płatna subskrypcja) i możliwe że nie tak często aktualizowane jak te dla 14 pro + -
ja kiedyś tam założyłem konto na próbę zobaczyć jak to wygląda i tam gdzieś była lista tych romow na jakie fony i jakie wersje ... nie wiem czy tak to teraz wygląda bo tam ostatni raz byłem z rok temu ... ale są tu osoby które z tego korzystały ... ja nie płaciłem subskrypcji - o ile pamiętam to żeby pobrać rom to trzeba od nich dostać linka - czy dostęp na serwer ... już nie pamiętam - w każdym razie nawet po opłaceniu subskrypcji chyba nie ma tam bezpośrednich linków do wszystkich wersji - dostaje się to indywidualnie ... kiedyś taką listę modeli widziałem też na forum Xiaomi eu jak teraz tam zajrzałem to poziom contributor który umożliwia dostęp do romu to 45 zeta ... i tak na szybkiego znalazłem listę ...
-
no to akurat fakt ... pisaliśmy tu i tym nieraz ... tych modeli to już nie idzie zliczyć ... do tego do tej pory były na dwóch różnych procach - główna linia na snapach a druga mediatekach ... a teraz doszedł jeszcze ten autorski proc który jest w 15s pro ... zawsze uważałem że zwiększenie takiego rozrzutu + nie wiadomo ile modeli wpłynie niestety negatywnie na soft ... bo trzeba często tymi samymi siłami ogarniac coraz więcej różnych konfiguracji ... to też powoduje że pewnie główne siły idą na flagowce fony i nowości a te starsze modele są zaniedbywane ... poniekąd jest to w ich interesie bo kogoś może trafić szlag i kupi nowszy model 🙃 tyle że znowu to broń obosieczna ... bo taki user którego trafi szlag może wcale znowu Xiaomi nie wybrać ... 🙃 a przejść właśnie np. na one plusa ... a z tymi regionami i aktualizacjami globali to powinni w końcu zrobić porządek - to to na pewno ... na szczęście userzy z Xiaomi eu mają to z głowy 👍
-
Ponowne odblokowanie bootloadera na HyperOS
Master odpowiedział(a) na raftter temat w Dyskusja ogólna
tak na szybkiego ... https://xiaomiui.net/pl/how-unlock-bootloader-xiaomi-hyperos-53493/ w praktyce różnie z tym jest ... niektórzy próbują miesiącami ... inni dają radę w dwa tygodnie - zajrzyj do tutoriali 🙃 ja zrobiłem płatnie / zdalnie ... nie rozumiem tej polityki ... przynajmniej jeśli chodzi o telefony z dystrybucji globalnej ... ale oni wiedzą lepiej 🙃 -
Xiaomi 15 - brak funkcji SI w edytorze galerii
Master odpowiedział(a) na arnold 15 pytanie w Problemy techniczne
jako ciekawostkę mogę dać znać że w najnowszej wersji romu - czyli 122 - nadal jest jak było ... 🙃 edytor w wersji 5 ... czyli jak u przedmówcy ... wersja galerii ta co była czyli 15 ...
