-
Postów
3 991 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
147
Treść opublikowana przez Master
-
POCO F8 Pro / REDMI K90 - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
Ja u siebie mam podłączenie do 7ki ... To pasmo jest mi do niczego nie potrzebne - a ze fon nie obsługuje tego pasma w tej chwili to nawet nie wiedziałem ... 🙃 Ogolnie jesli chodzi o sieć wifi to nie mam zastrzeżeń ... Ladne szybkie stabilne polaczenie cały czas i brak problemów z vowifi jak to było poprzednio ... Na wifi spokojnie wyciagam pelna przepustowosc tego co mam z kablówki 🙃 -
Redmi Note 12 Pro 4G/5G/+ - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
A takiej opcji to jeszcze nie widzialem w praktyce ... 🙃 Ja ogolnie mam teraz dwie ładowarki - oryginal xiaomi 120tke i ankera prime 250tke ... Zadnych problemow poki co ... Mi tylko raz taki temat sie przytrafił ze musialem ten reset zrobic ... A do głowy mi to przyszlo jak wyczerpalem inne opcje 🙃 bo oczywiscie szukałem problemu wszedzie tylko nie tam gdzie byl ... Ale takiego czegos jak opisales to nie doswiadczylem ... Może faza w kontakcie sie zmienia okresowo 🙃 w ogole elektryka to temat rzeka ... Ja ostatnio opisalem znajomemu elektrykowi co u mnie w chacie sie dzieje w tych tematach to nie mogl uwierzyć ... -
Redmi Note 12 Pro 4G/5G/+ - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
Przeczysc jeszcze styki w porcie usb i kablu ... Moze jakis brud sie zebrał i nie lapie styku ... albo slabo lapie stad takie sytuacje ... 🙃 Jesli nie zmieniałes softu to raczej nie tu problem ... Zrestartuj też ladowarke na wszelki wypadek ... Ja kiedys miałem przez to problemy bo ladowanie bezprzewodowe mi zgłupiało ... A ze bylo to niedlugo po update romu oczywiscie od razu na tym psa uwiesilem ... A to niewinne bylo 🙃 -
Ogolnie popatrzylem to slabo z info w tym temacie ... Globala nie mam to nie wiem jak to sie zachowuje ... Xiaomi eu bazuje na chinczyku ... Choc ma tez pewne elementy z globala ... Jesli masz globala to jedyne co mi przychodzi do pustego cymbała to przywrócenie di uatawien fabrycznych ... Pomagalo ty na forum na różne dziwne zachowania ... Możesz tez ewentualnie jeszcze zrobic czyszczenie danych i cache launchera systemowego ... To tez może pomoc choc pewności nie mam ... W ogóle nie pamiętam żeby tu ktos zgłaszał tego typu problemy jak opisywałes ... A sam tez ich nie mialem ... Poczynając od romow miui po wszystkie kolejne hypery ...
-
Wiesz - nie mialem nigdy takiego problemu na żadnym fonie i żadnym systemie - jedyna apka która musze recznie uruchomic po restarcie to volume booster ... Na razie chyba zostaje restartowac jak najmniej fona 🙃 moze to jakis krzak w systemie? I pomogłoby przywrocenie do ustawien fabrycznych? Albo instalka na czysto? Nie wiem czy masz globala czy xiaomi eu ... Ja na xiaomi eu wiec tu ewentualna instalka na czysto to nie problem ... Na globalu zostaje przywrocenie ... Moze ktos tu xis jeszcze napisze sensownego w temacie - ja w wolnej chwili poszukam info w necie ... Moze gdzies na jakimś forum jest opisany podobny problem ...
-
Pytanie odnośnie blokowania bootloadera
Master odpowiedział(a) na mnkowalski pytanie w Problemy techniczne
A juz myślałem, ze jestes pierwsza osoba na forum ktorej dopisalo szczęście 🙃 teraz wszystko jasne 🙃 tez pozdrawiam tego zaloganta bo wiem o kim piszesz 👍 ja na razie nie zamierzam blokować fona - piec lat na odblokowanych i na romach xiaomi eu - zamierzam kontynuowac ten proceder ... -
Pytanie odnośnie blokowania bootloadera
Master odpowiedział(a) na mnkowalski pytanie w Problemy techniczne
Gratulacje ze sie udało bo to na prawde trzeba miec szczescie ... 🙃 A sam unlock to wtedy juz formalność ... Nie wiem czy jakies limity ilosciowe sa tych unlockow ... Na pewno jest limit urzadzen ... Ale tu to nie problem akurat ... Powodzenia 👍 -
Pytanie odnośnie blokowania bootloadera
Master odpowiedział(a) na mnkowalski pytanie w Problemy techniczne
Jesli byl odblokowany za zgodą z xiaomi community - czyli ta oficjalna metoda - to jak go zablokujesz to potem mozesz go ponownie odblokować bez problemu ... Niedawno to przechodzilem jak mi w serwisie CCS Xiaomi wrzucili globala i zablokowali ... Mimo ze prosilem zeby tego nie ruszać 🙃 jak dostałem fona z powrotem to od razu wrzuciłem na kompie mi unlocka i poszlo bez problemu ... Jesli bylo to odblokowane nieoficjalnie to niestety trzeba bedzie to zrobic ponownie ... -
Aparat oki - trochę ustawien trzeba przestawic - poza tym dziala 🙃 pobrane przez chroma z serwera glownego - fajnie szybko poszlo ... Na razie negatywów nie widze ... Nie wiem czy odblokowanie paszczą zaskoczy - wrzuce info w update ... Update - latarka i paszcza tez oki 👍 wyglada ze fon wrocil na wlasciwy tor jesli chodzi o funkcjonalnosc - zobaczymy jeszcze w praktyce jak stabilnosc bo na poprzedniej wersji bylo z tym roznie ... bez tragedii ale i bez 100 procentowej ... Dla chetnych wiedzy w zakresie zmian wrzucam changeloga ... System: Poprawiono stabilność, rozwiązując problemy z nieoczekiwanymi restartami, awariami gry Zenless Zone Zero oraz nadmiernym zużyciem baterii przez aplikacje audiobooków w trybie Always-on Display. Aparat: Wprowadzono nowe funkcje "Smart scene cards" oraz ogólne optymalizacje stabilności aplikacji aparatu. Bezpieczeństwo: Zainstalowano poprawki zabezpieczeń z maja 2026. Naprawy błędów: Naprawiono błąd uniemożliwiający udostępnianie zdjęć z galerii jako PDF oraz nieprawidłowe działanie haptyczne przycisków głośności. Ps. W dodatkowych ustawieniach pojawila sie opcja czyszczenia glosnika - poprzednio do tego wlazilem przez ukryte ustawienia w memeos ... 🙃 Ps.2 Chyba pojawił sie tez tryb naprawy ... Nie kojarzę żeby to bylo wcześniej ... Ps.3 pojawily sie tez opinie ale trochę nie wiem o co w tym chodzi ... Np w sms to w ogóle nie dziala a w galerii odsyla do chinskiej stronki 🙃https://home.miui.com/ no i na razie nie widze zadnych problemow - sprawdzilem co tam mi przyszlo do glowy - z ladowaniem - tak przewodowym jak i bez - zadnych problemow, z aplikacjami tez nie ... wszystko dziala jak nalezy 👍 Choc ostatnio pojawia sie cos takiego jak w zalaczeniu ... W sumie dwa razy wyskoczylo ale na razie spokoj ... Aplikacja przestała działać raz wywalilo tez dla t-mobile ... Reszta poki co ok ... I takie cos fajne jeszcze znalazlem co w drugim załączniku 🙃
-
Wiem ze nie ten ... Tak tylko marudze żeby gdzieś zaistnieć publicznie i sie pozalic 🙃 faktycznie puscili ... I eea i Chińczyka 🙃 Ps. Na sourceforge juz jest 306 ...
-
Ekran wcale nie bedzie gorszy ... Ta różnica w rozdzielczości i ppi jest bardzo mała ... Oba maja ppi powyzej 400 to w zasadzie dka oka ludzkiego juz nie ma specjalnie znaczenia ... Ogolnie nie narzekam na ekran nic a nic ... Czy fotki beda slabsze / lepsze trudno powiedzieć ... Jak patrzyłem po parametrach sensorow to w zasadzie ti samo - moze sama optyka byc nieco lepsza w xiaomi ... Ogolnie fotki z poco sa bardzo fajne - mi sie podobają - zeby jeszcze w ogóle aparaty dzialaly to byloby juz w ogóle luks 🙃 zaleta w 17t pro to na pewno indukcja 50tka - w poco tez jest a nawet wiecej wyciaga chwilowo ... Przy niskim poziomie baterii - A przez większość czasu laduje okolo 35 wat ... Tak przynajmniej mi ładowarka ankera pokazuje 🙃 dla nnie zwykla 17tka automatycznie odpada ze wzgledu na rozmiar ... W ogole to ciekawe czy wyjdzie globalnie 17 max ... Ja zdecydowanie bardziej bym wolal ten model niz 17t pro ... Ale podejrzewam ze nie ...
-
Ciekawostka to to o czym od dawna pisalem - ze trzeba w końcu - chociażby marketingowo - przeskoczyć ze 120 hz na 144 hz ... No i w koncu jest 🙃 magia cyferek zawsze (a przynajmniej w zdecydowanej wiekszosci) działa na kupujacych ... Ekrany ogolnie sa nowe bo widać to np. Po rozdzielczości i ppi - mniejsza przekątna od poco f8 ultra ale wieksza rozdzielczość i ppi ... Do tego nowsza wersja gorilla glass i szczytowa jasnosc ... Choc tu faktycznie zmierzone w praktyce sa bardzo podobne ... Aparaty tez podobne - glowny wide i peryskop ... Możliwe ze sa identyczne z tymi w poco ... Za to panorama ma tu tylko 12 mpx ... Bateria niewiele pojemniejsza przy tych samych parametrach wireless / kabel i podobnych wymiarach i wadze ... Ciekawe jak głośniki bo w poco sa swietne - no i proc mediateka a nie snap - osobiscie nie przepadam za mediatekami - choc to raczej doświadczenia ze starszych czasów, zastanawiac moze brak wersji 16gb ram - czyzby kwestia cenowa i dostepnosci? 12gb w zupelnosci wustarczy no ale znowu ... Kwestie marketingowe - o ile w zwyklej wersji 12gb to jeszcze zrozumiale o tyle brak tego wariantu dla pro troche slabo 🙃 a ja osobiscie czekam na podekranowa przednia kamerke - nawet przy gorszych parametrach jakościowych ... Moze w końcu sie doczekamy ... Kurde ... Ciekawe kiedy w koncu bedzie nowy global dla poco ... Bo juz dwa miesiące bez aparatow 🙃 da się wytrzymać ale troszku brakuje ... A na razie ani globala ani chinczyka ni ma ... Choc widze ze dla 17tek wyszly nowsze wypusty 3.1 ... To moze i w poco / redmi coś sie w koncu ruszy ... 👍
-
Musisz ponownie wrzucić customowe recovery ... Teraz jest chyba tak ze aktualizacja systemu przywraca oryginalne systemowe recovery - kiedys coś pisal w tym temacie pam Kacper - o ile pamięć mnie nie myli ... Jak wrzucisz twrp to ta opcja zrestartuje Ci fona do tego customowego - ale czy automatem ruszy ten plik zip z romem to tez nie jestem pewny - mozliwe ze nie - ale to w sumie nie problem - po prostu wejdziesz w install i wskazesz go recznie ... Ja juz dawno przestałem korzystac z custom recovery ... Jakos nie jest mi potrzebne specjalnie ... A aktualizacja przez kompa w trybie fastboot idzie szybko i sprawnie ... Tak wiec da sie zyc bez tego 🙃
-
A screena nie dałeś 🙃 to pisalem o tym co w zalaczeniu ... Czyszczenie pamieci jak wspomnialem mam ustawione na 1 minute ... Żeby smieci wywalalo ... Zawsze to bateria dluzej trzyma ...
-
No tu trudno powiedzieć - nie mam u siebie żadnych problemow typu brak powiadomień - ze wszystkiego z czego korzystam sa - apki mam zablokowane w ramie - pełen dostęp do zasilania+ aurostart - wstrzymanie aktywnosci wyłączone - powiadomienia mam tez bezproblemowe np. z apki bankowej mimo ze nie jest zablokowana w pamieci - baterie ma na oszczedzaniu - wstrzymywanie włączone i nie ma aurostartu ... Jedyne co musze recznie wlaczyc po restarcie to apke od volume boostera - ona tak ma odkąd pamietam - potem śmiga bez problemu - no i włączyć ręcznie adguarda bo ma - tez odkąd pamietam - taki myk, ze nie zawsze ładuje poprawnie podglad aplikacji - ale to wystarczy wstrzymac jej działanie i uruchomić ponownie - no i dziala ... Choc bywają z nia problemy (rozlaczenie vpn) no ale nie ma tragedii 🙃 jedyny problem z powiadomieniami to jest z gmailem - ale to bylo odkad pamiętam ... Z poczty o2 przychodza bezproblemowo ... Korzystam z komunikatorow typu messenger whatsapp i gg - tez powiadomienia normalnie przychodza np. z olx i allegro ... Niczego poza wspomnianą apka od volume nie uruchamiam dodatkowo w ogole ... Ps. Czyszczenie ramu mam ustawione na jedna minute po zablokowaniu ... W zablokowanych tylko widgety + komunikatory + tapeta + adguard + poczta
-
Xiaomi 17 Ultra - HyperOS 3.1 by Xiaomi.eu - OS3.0.306.0.WPACNXM - Android 16
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
U mnie to tak wyglada ... Wiec tragedii nie ma ... Ale faktycznie - jak sie często zaglada na forum czy bezposrednio na serwer to mozna aktualizator zatrzymac / wyłączyć ... -
Xiaomi 17 Ultra - HyperOS 3.1 by Xiaomi.eu - OS3.0.306.0.WPACNXM - Android 16
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
Zainstaluj accubattery i zobacz co tam pokaze ... Po jakims czasie pojawia sie apki i procesy - no i będzie pewnie lepiej widać ... -
POCO F8 Pro / REDMI K90 - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
Z tym podmienianiem plikow to tez różnie bywa - tez bylo o tym na forum jakiś czas temu - o ile pamietam to specjalistą od tego jest - czy tez moze byl? załogant @Marrik -
POCO F8 Pro / REDMI K90 - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
Musisz zainstalowac w fonie apke mi community - wbic sie tam na swoje konto xiaomi - potem - o ile pamiętam - przestawić region na global i pojawi sie opcja w menu dot. Odblokowania ...no i tam uderzyc o zgode ... Też o ile pamietam to najlepiej probowac o 18tej naszego czasu ... Żeby wbić sie w okienko czasowe ... No a w opcjach programisty tam musimy przełączyć na możliwość unlocka - a i jest tez dodatkowe pole ktore wiąże urzadzenie z ta zgoda jak bedzie ... No i dopiero jak przez to wszystko przebrniesz to wtedy odpalasz na kompie mi unlocka - logujesz sie na swoim kompie i jedziesz ... Fon tez chyba musi byc podlaczony w trybie fastboot żeby unlock zaskoczyl (sa poradniki do tego - tez nie pamietam w szczegółach ...) -
POCO F8 Pro / REDMI K90 - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
Ja nie mam zadnych problemów z płatnościami ... Wszystko z czego korzystam dziala bez problemu - aczkolwiek wiadomo - kwestia kto z czego korzysta ... Dlatego napisalem ze mozna dac szanse i w każdej chwili przeskoczyć sobie na globala z ponownym lockiem 🙃 Mi unlock nie zadziała jesli nie dostales oficjalnej zgody z mi community - to raz ... A dwa po udzieleniu tej zgody musisz ja niejako przypisac do telefonu w opcjach programisty - i dopiero wtedy jedziesz apka do unlocka ... To oficjalna droga - sa tez nieoficjalne / płatne ... Kiedys to robilem - w sumie szybko i wygodnie tyle ze troche grosza kosztuje ... 🙃 -
POCO F8 Pro / REDMI K90 - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
Z cube acr to nie pomogę bo na oczy tego nie widziałem 🙃 mozesz poszukać tu na forum załogantów którzy z tego korzystali i wysłać pytania na priv ... To zawsze szybciej przeczytaja - szczególnie jak sporadycznie zaglada tu na forum ... ROM Tajwan mozesz wgrac jak uda Ci sie zrobic unlocka - metoda oficjalna lub nie - obadaj co pisza ludzie w tutorialach - przy wgraniu tego romu możesz z powrotem zrobic locka - albo na odblokowanym romie postawić sobie ROM xiaomi eu - tez będziesz miec nagrywanie w systemie - ja bardzo sibie chwalę romy xiaomi eu i korzystam od wielu lat ... Ten co mam teraz czyli 305 jest troche zwalony - pisalismy o tym w modyfikacjach dla tego modelu - ale dostępny do pobrania w wersji 303 jest w porządku ... Możesz po unlocku wrzucic sobie 303 i zobaczyć jak to dziala - a jak Ci nie podejdzie wtedy mozesz sobie wrzucić ROM na tajwan i zablokowac fona - nic tylko nie kombinuj z blokowaniem na romie xiaomi eu - tego nie robimy - fon musi byc odblokowany cały czas ... -
u mnie pamiętam też tak było - tzn w whatsappie były numery - a nie nazwy z dialera .. ale samo się naprawiło ... 🙃 nie wiem czy to po aktualizacji systemu czy samego whatsappa - na tym romie który mam teraz - mimo że jest skopany - to jest wszystko oki ...
-
a ja Ci radzę odpuścić te od 3mk ... przy okazji - matowa w ogóle jest kiepska ... kiedyś zakładałem ta od 3mk to nie dość że kiepsko się założyła to jeszcze pogarsza jakość i czytelność ekranu ... jeśli chodzi o szkła i folie to osobiście polecam coś od Smart devila ... świetna jakość i zakłada się perfekt ... jest idealnie gładka (od 3mk nie ma szans żeby taka była po założeniu i wyschnięciu) to inna liga w ogóle ...🙃 poza tym dużo mniej się "palcuje" i zdecydowanie dłużej nie wymaga czyszczenia
-
Premiera POCO X8 Pro i Pro Max!
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek pytanie w POCO X8 Pro / Pro Max / REDMI Turbo 5 / Max
romy xiaomi EU dostępne w patreonie na modele z mediatekiem które są dystrybuowane globalnie - czyli np seria T - bazują na romie typu global a nie Chińczyku ... o tych subskrypcjach już tu pisaliśmy wiele razy - pan Kacper mnie uprzedził w temacie - ona nie musi być przedłużana ... no ale jak wyjdzie za 2-3 miesiące nowy rom to trzeba będzie ja odnowić żeby pobrać nowsza wersję - tak to dziala ... 🙃 ps. no to nie dziwne ... jak ktoś wrzuca chiński rom na fona globala i pewnie jeszcze blokuje potem z powrotem 🙃 ps2 - oczywiście jakbyś miał unlock i rom z patreona - to też nie blokuj ... nie ma znaczenia czy to rom oparty na Chińczyku czy na wersji global ... -
wszystkie pasma które były to i zostaną - to kwestie sprzętowe - to samo dotyczy obsługi esim czy Android auto - robiąc unlocka i wrzucając xiaomi EU będziesz mieć zarówno zalety jak i wady tego rozwiązania ... pamiętaj też że nie możesz zablokować potem fona - dopóki będzie tam system xiaomi EU - jeśli będziesz chciał to zrobić - musisz wrzucić jakiegoś globala - czy to wersję EU czy np. Tajwan lub Indonezję - nie ma znaczenia - ważne żeby był to ROM typu global - czyli w sumie każdy poza wersja CN ...
