Jump to content

Licht

Użytkownicy
 • Posts

  21
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 11 Lite 5G

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Licht's Achievements

Apprentice

Apprentice (3/14)

 • One Month Later
 • Week One Done
 • Collaborator Rare
 • First Post Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. No OK, ale dla przykładu, zmodyfikowany Magiskiem plik boot.img, wrzucam przez fastboot, właśnie na obydwie partycje, a system wstaje normalnie i Recovery działa normalnie, chcesz zatem powiedzieć, że obecny TWRP nie duplikuje funkcjonalności stockowego boot.img, oprócz Recovery ? Przecież TWRP, to nic innego, jak inna, bardziej elegancka wersja Recovery, tyle że z GUI i z dodatkowymi funkcjami.
 2. 9-go czerwca tego roku, wyszła nowa wersja TWRP pod renoir, czy rozwiązaniem jego trwałego działania, nie jest przypadkiem podmiana pliku boot.img na "twrp.img" na obydwu partycjach (A i B ) ?
 3. Dzięki, za powiadomienia o doręczeniu SMSów w aplikacji Xiaomi MIUI Messaging. Brakowało tego w wersji 13.0.8.
 4. Wątpię, aby miały wystąpić jakieś problemy z bootowaniem, jeżeli po flashowaniu telefon wstał normalnie.
 5. Też miałem swego czasu podobne wątpliwości, ponieważ ten konkretnie soft powoduje niestandardowe zachowanie telefonu, jako że znika symbol otwartej kłódki przy bootowaniu i w menu w Opcjach programisty, opcja Zdjęcie blokady OEM jest aktywna. Nie oznacza to jednak, że zablokował się bootloader.
 6. No to przykrość, bo w sumie tylko po to implementowałem Wasz ROM, żeby uwolnić się od słabej aplikacji Wiadomości od Googla i kaprysów Textry, a tu także ping-pong. A tak już na marginesie, to nie dałoby się przygarnąć na Wasz ROM, motywów z wersji Global, bo estetyka Chińczyków, niestety dosyć mocno odbiega od europejskiej ?
 7. Natknąłem się w bieżącym ROMie na denerwujący problem z aplikacją Xiaomi Messaging, w której tym razem nie działają raporty doręczenia SMSów (w poprzedniej jej wersji w MIUI 13.0.7 nie działały raporty doręczania MMSów). Chciałem naprawić ten kiks instalując inną wersję wspomnianej aplikacji, niemniej system daje mi po łapach zwracając komunikat: "Nie można zainstalować aplikacji systemowych z nieoficjalnych źródeł". Mam zatem pytanie, czy ktoś zna portal, z którego można pobrać np. wspomnianą aplikację, która byłaby akceptowana przez system przy próbie instalacji ? A może ktoś zna sposób, jak obejść to zabezpieczenie w systemie z funkcjonującym bootloaderem zmodyfikowanym przez Magiska ? Systemy zrootowane SuperSU, są dla mnie jak otwarta karta, ale Magisk, to ciągle zagadka.
 8. Chyba nie zrozumiałeś, mowa o instalacji aktualizacyjnych archiwów z poziomu systemu, a nie z poziomu TWRP (!).
 9. To jeszcze jedno, czy modyfikowany przez Wasz Team ROM można aktualizować OTA ? Niby jest dostępna z poziomu telefonu aktualizacja, ale jest problem z jej pobraniem. I tak już na marginesie, skoro są aktualizacje do ROMów Global EEA, ważące ok. 108 MB, to nie dałoby się publikować aktualizacji w zipach w takiej formie do tego ROMu ? Edit: Nasuwa się także pytanie, dlaczego ROM Global EEA i ten ROM, mają identyczne oznaczenia, co musi powodować niejakie zamieszanie ? Czy nie ma możliwości, aby te ROMy w jakiś sposób zróżnicować, np. dodać/zmienić symbol/literę w nazwie wersji ?
 10. Czy można na ten ROM (EEA), pobierać i instalować jedynie aktualizacje, przeznaczone stricte do ROMów CN i instalować je z poziomu OS-a w telefonie z archiwów zip (jest taka opcja) ? Zawsze to prościej, niż przez fastboot, jako że wspomnianą aktualizację można pobrać z sieci wprost na telefon. Edit: Mowa o tej aktualizacji: https://xiaomifirmwareupdater.com/firmware/renoir/stable/V13.0.8.0.SKICNXM/
 11. Wypróbuj aplikację CallApp, to istny kombajn wszystko w jednym (dialer, nagrywanie rozmów, blokowanie spamu i wiele więcej). Nie chcę podawać nazw konkretnych ACRów, jako że używałem ich na innych markach telefonów (Samsung, Sony), a co telefon, nawet w ramach tej samej marki, to inna współpraca z rejestratorami.
 12. I dla mnie jest ona istotna, niemniej jeszcze bardziej cenię sobie święty spokój, który zapewnia ochrona przed spamem. Jest kilka skutecznych aplikacji rejestrujących rozmowy telefoniczne, działających odrębnie od systemowego dialera i w sumie działa to nie mniej dobrze, niż wykorzystywanie aplikacji Dyktafon przez systemowy dialer, jak w aplikacji Xiaomi.
 13. Sorry, że tak drążę ten temat, ale u mnie aplikacja Kontakty Google w żaden sposób nie chciała współpracować z Dialerem Google i przy próbie wyboru kontaktu z listy, zwracała komunikat, że jest pusty, co oczywiście mijało się z prawdą. Zależało mi na dialerze od Amerykanów, bo bardzo skutecznie odsiewa spam, a cecha ta jest nie do przecenienia, natomiast w dialerze od Xiaomi można tylko zablokować rozmówców spoza listy kontaktów (nieznanych), a to jednak nie to samo.
 14. A jednak muszą być istotne różnice pomiędzy ROMami EU i Global, skoro po prześciu z wersji Global na wersję EU, przestały mi działać aplikacje Google: Dialer i Kontakty, natomiast na wersji Global nie działa aplikacja Xiaomi Messaging. Z pewnością tych różnic jest znacznie więcej, niemniej aby je zauważyć, trzeba by używać rotacyjnie obydwu wersji systemu. Jestem więcej niż pewien, że wersja CN, której hybrydą jest wersja EU, ma istotne części kodu odmienne od wersji Global.
×
×
 • Create New...