-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Szczerze wątpię czy poprawią, ale nie traćmy nadziei. Co do Cinema FV-5 (wersja płatna) - testowałem ją tylko na Redmi Note 1 i byłem dramatycznie rozczarowany jakością (i formatem) zapisu dźwięku (i nic się z tym nie dało zrobi w ustawieniach). Co do obrazu - to (sam w sobie) nie różnił się jakościowo od tego z kamerki systemowej, stopień kompresji był podobny, choć oczywiście, dzięki ręcznemu wpływowi na wiele parametrów filmowania, można było po prostu łatwiej osiągnąć pożądany efekt (co nie trudno, skoro kamerka systemowa nie daje praktycznie żadnej kontroli nad żadnym ustawieniem). Ale jeśli format zapisu dźwięku z tej aplikacji to nadal marne AMR, to niestety, ale podziękuję. Może coś lepszego znacie? To raczej będzie musiała być karta pamięci z najwyższej półki, aby wyrobić z zapisem filmów 4K. Chyba że zapis na pamięć wewn. urządzenia, a potem przerzucenie do "magazyny" na karcie, aby zwolnić miejsce. No tak, też nie oczekuję nie wiem czego od filmowania telefonem, ale ogólnie sporo filmuję różnym sprzętem i cenię jakość, a telefon ma nad tym całym sprzętem jedną kolasną, miażdżącą zaletę - zawsze jest ze mną Dlatego wybierając kolejny telefon biorę pod uwagę jakość filmów jako jeden z istotnych parametrów. Po tygodniowej przygodzie z MiNote przekonałem się, że ta jakość może być naprawdę niezła i nie bardzo chciałbym zejść poniżej tego poziomu, ale pewnie się to nie uda. Do tego ostatnio widziałem próbki filmów z SG-S7 no i przyznam, że moja wiara w Xiaomi zadrżała w posadach :))) Może Mi5 filmuje równie dobrze jak MiNote? Tego ja nie wiem, ale i tak nie kupię Mi5, bo jest dla mnie po prostu za mały. -
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Nie wiem, ale żenujące makrobloki na filmie to wina softu, a nie sprzętu, a na soft Xiaomi ma wpływ i mogliby się lepiej przyłożyć... -
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Oglądam (pobrałem oryginał) i wygląda to bardzo źle Nie wiem czemu są takie straszne makrobloki, jakby kompresja była jakaś strasznie mocna (popatrzcie na pień drzewa w okolicach 0:15), ale bitrate to 42 Mbps, a więc taki sam jak dla filmów 4K z MiNote, w których problemów makrobloków nie było. Kurcze, jeśli to naprawdę jest oryginalny plik, to totalna porażka, przynajmniej jeśli chodzi o 4K, może w HD jest lepiej. Artefakty "rolling shutter" znośne, choć widoczne (zwłaszcza w pierwszych 5 sek. nagrania). Proszę posiadaczy Mi Max o nagranie własnych próbek 4K, bo nie chce mi się wierzyć, że naprawdę jest aż tak źle. -
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
A jak już się uda na chwilę wyrwać, to można by Cię prosić o jakieś próbki filmików nagranych MiMax-em (w tym 4K)? Strasznie mnie ciekawi, czy będą na poziomie filmików z MiNote. A może lepsze? Ciekawe, jak wypada pod względem artefaktów związanych z "rolling shutter" w 4K. Ciekawe, jak się zachowuje autofocus – jeśli byłby choć w połowie tak szybki jak AF Samsungu Galaxy S7, to byłbym wniebowzięty -
Tak, testowałem MIUI EU dev (najnowsze) na Adroidzie 6.0.1. Słyszałem, że na 4.4.4 było z baterią nieco lepiej, ale trudno, zainstalowałem 6.0.1 natychmiast po wyjęciu telefonu z pudełka.
-
Wprawdzie miałem Mi Note tylko tydzień, ale mogę powiedzieć śmiało - bateria trzyma nieźle. Szału nie ma, ale tez nie ma powodów do narzekania na baterię. A Mi Note PRO słynie z krótkiej pracy na baterii, wszędzie się o tym pisze, dziwnie, że na to się nie natknąłeś przed zakupem.
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Tryb download (czyli EDL) umożliwia wgranie przy zablokowanym bootloderze. Ale gdzie do tego jest tutorial, to nie wiem.- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
A masz (jak opis wskazuje) cały czas dostęp zarówno do RMN1-4G jak i do RMN3-Pro? Jeśli tak, to bardzo bym prosił o nagranie oboma telefonami jakichś porównawczych krótkich filmików w tych samych warunkach. Nic pilnego, ale bardzo by mi to pomogło. Jakość przedniej kamerki nie ma dla mnie zasadniczo znaczenia.
-
Witam, Napiszcie proszę, jak się Wam spisuje ten telefon w kręceniu filmików. Jakie są problemy? Czy nie "świruje" autofocus? Jak brzmi dźwięk w filmach? On nie ma 4K, prawda? Ostatnio miałem przez tydzień Mi Note i porównywałem m.in. video (porównywałem do Redmi Note LTE) i muszę przyznać, że jest po prostu przepaść jakościowa (zarówno obraz oraz jak i dźwięk w filmach). Na zdjęciach aż tak tego nie widać, ale w filmach widać kolosalnie. Sprzedałem jednak tego Mi Note z powodu pewnych innych problemów i wracam do punktu wyjścia - czyli do dylematu, czy jako następny telefon kupić Redmi Note 3 czy Mi Max (wszystko mniejsze od Redmi Note odrzucam z założenia, więc mój wybór jest nieco prostszy, bo dość ograniczony). Jakość wideo jest dla mnie bardzo istotna (zdjęć też), stąd głównie decyzja o wymianie zacnego Redmi Note LTE na coś nowszego (choć wiem, że już nigdy nie będę miał tak dobrego GPS jak teraz w RMN-LTE). Będę też wdzięczny za uwagi na temat działania GPS (ale tylko jako dodatek do uwag o video, tzn. proszę, aby osoby, które nie mają nic do napisania na temat video i zdjęć, nie pisały tylko o GPS, bo to byłoby jednak zaśmiecanie wątku, którego temat brzmi "Redmi Note 3 Pro: Jakość video").
-
Jest już na forum osobny dział dla Mi Max, proszę więc o przeniesienie tego wątku tamże
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
I jak się spisuje Global dev? Jak GPS? Czyli wersję dev wgrałeś na stable zwyczajnie przez updater, bez żadnych problemów?- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Limit wielkości pliku przez transfer danych - gdzie to teraz jest?
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
OK, to dobra wiadomość Ale dla czytających ten wątek dorzucę takie info: Warto ustawić w pewnym sensie trochę pokrewną do tej z tematu wątku opcję, która jest w Ustawieniach aplikacji Sklep Play. Opcja się nazywa "Aktualizuj aplikacje automatycznie" i w niej się wybiera 1 spośród 3 wariantów: nie aktualizuj aktualizuj w dowolnym momencie aktualizuj tylko przez wi-fi To jest bardzo ważne i – jak się przekonałem – ma wpływ (wbrew nazwie) nie tylko na aktualizowanie apek! Otóż gdy miałem wybrane "tylko wi-fi" (default), to ... nie mogłem ściągać załaczników z poczty Gmail bez wi-fi! Przełączenie na "w dowolnym momencie" naprawiło problem. To, że do tego doszedłem to cud jakiś był, ale problem to rozwiązało -
Limit wielkości pliku przez transfer danych - gdzie to teraz jest?
latet odpowiedział(a) na latet pytanie w HyperOS - korzystanie
OK, a w konsekwencji.... Limitu brak, czy jest jakiś stały i niezmienny? -
Limit wielkości pliku przez transfer danych - gdzie to teraz jest?
latet opublikował(a) pytanie w HyperOS - korzystanie
Witam, Się zdziwiłem – wszedłem do apki "Pobrane" / menu / Ustawienia, zawsze to tam było, a teraz nie ma. Nie wiecie, gdzie to teraz jest? Dzięki! -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Szkoda, że w systemowej apce ta i inne potrzebne opcje są schowane w menu, zamiast być dostępne prosto z ekranu filmowania. -
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Dzięki, widzę, że warto się przyjrzeć tej apce, bo w systemowej kamerze ma się mały wpływ na parametry filmów, a automatyka, choć niezła, czasem świruje. -
Proszę o założenie działu dla Mi Max.
-
Typ dołączonej oryginalnie ładowarki to jeszcze żaden dowód. Do mojego MiPada półtora roku temu dali ładowarkę 5V (kupiony w Ibuygou) i dopiero parę dni temu, jak go podłączyłem do ładowarki dołączonej do Mi Note (5/9/12V) to się okazało, że stary MiPad umie łykać prąd 9V i ładować się o wiele szybciej Co masz na myśli przez "wersje budżetowe" w tym kontekście? Tańsze spośród wersji Mi Max? To ważne dla mnie - bo planowałem najtańszego z MiMaxów, ale jeśli droższe wersje mają się szybiej ładować, to wg mnie warto dołożyć te parę stówek. Do osób, które już mają MiMaxa - jak się spisuje filmowanie 4K? Spodobało mi się to w Mi Note (którego właśnie rozczarowany sprzedałem po 4 dniach od zakupu), tylko MiNote niesamowicie się przy tym grzeje. Czy MiMax też?
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Podoba mi się, a nawet bardzo, w MiNote możliwość kręcenia filmików 4K, ale wiąże się z tym parę problemów: Telefon strasznie się przy tym grzeje - w żadnej innej sytuacji nie udało mi się go tak rozgrzać. Po paru minutach kręcenia 4K CPU przekraczał 80°C, ramka dosłownie parzyła mnie w palce Coś dziwnego się dzieje z obrazem, to ma jakąś fachową nazwę, ale jej nie pamiętam, związane jest to chyba z działaniem stabilizacji - obraz tak dziwnie "faluje", jakby był odbiciem w wodzie, dziwnie się deformuje. Widać to w różnym stopniu na różnych typach scen. Zrobiłem dość statyczny film "z ręki", na którym widać to bardzo: http://tinyurl.com/gs9um7j Jeśli to kwestia efektów ubocznych stabilizacji, to nie rozumiem, dlaczego na filmie full HD nakręconym w identyczny sposób ( http://tinyurl.com/ztmt2dz ), zjawiska tego prawie nie widać? Tego nie kumam. Nie udało mi się znaleźć programu pod Windows, który by mi płynnie te filmiki odtwarzał. Byłem pewny, że Splash ( http://tinyurl.com/j5rk43l ) da radę, bo wykorzystuje akcelerację GPU (i w przypadku filmów full HD 50p procesor w moim kompie jest obciążony jedynie w 5-7%), ale jak się okazało, w przypadku 4K akceleracja GPU się w ogóle nie włącza. Nie mam pojęcia dlaczego, bo chyba powinna i to tym bardziej. Macie tu jakieś lepsze doświadczenia? Przekonałem się, że warto kręcić 4K, nawet jeśli potem się je ogląda z YouTube przy ustawieniu jakości full-HD - i tak wyglądają o wiele lepiej (ostrzej) niż filmy nakręcone pierwotnie jako full-HD. Chyba nienajlepiej to świadczy o jakości nagrywanie w full-HD, wygląda na to, że jest nieco oszukana (rejestruje się mniej pixeli i zachodzi skalowanie w górę). Albo jakieś inne zjawiska. Bo w idealnym przypadku film zrejetrowany w full-HD i odtwarzany na monitorze o rozdzielczośći full-HD powinien wyglądać tak samo dobrze/ostro jak film zarejestrowany jako 4K i odtwarzany na tym samym monitorze full-HD (skalowanie w dół). Mam rację? Za to bez problemu, płynnie i piękne odtwarza mi 4K mój stary MiPad, choć przy tak małym a gęstym ekranie trochę ciężko dostrzec i w pełni docenić różnicę miedzy dobrym full-HD a 4K. -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
No nie, to na pewno nie. Przecież to by się mijało z celem nałożenia tych blokad.- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
A możę to nie jest objaw locka tylko braku TWRP?- 8 785 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Pytanko1: jakie ROM-y są w telefonach sprzedawanych w tym sklepie? Pytanko2: Kiedy w ofercie znajdzie się Mi Max? Dziękuję.
-
Jeśli będzie wersja Global, to czym się przejmować? Poza tym nie wierzę, że nie powstanie wersje "EU"
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Pytanko: jak zrobić, aby zapamiętany został tryb MTP? Bo obecnie za każdym razem jak podłączam Mi Note do kompa, to jest tryb ładowania baterii i trzeba ręcznie wybierać MTP. Wkurzające. -
W takich sytuacjach zwykle wybieram tańszą, przy okazji zyskując lepszy czas na baterii (zauważalny) kosztem zupełnie niezauważalnego dla mnie spadku wydajności. Co do gier - masz rację. Jak się pojawią gry w pełni sterowane głosowo, to może zacznę
