Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Witam, Czym się konkretnie różni Redmi 3S (land) od Redmi 3 (HM3) – oprócz procesora? A w kwestii procesora: "3S" ma procesor Snapdragon 430 1.4 GHz, podczas gdy "3" ma Snapdragon 616 1.5 GHz. Nie znam się na numeracji Snapdragonów, nie wydaje się za bardzo logiczna. Który z tych procków jest mocniejszy? Dzięki!
  2. Tylko który telefon Xiaomi obsługuje pasmo 800 MHz w LTE? Żaden chyba i się nie zanosi.
  3. Jeśli chodzi o LTE, to różnie bywa. U mnie akurat 4G żre mniej niż 3G. Może to kwestia mocy i odległości od nadajników, cholera wie...
  4. Szkoda, że moderatorzy śpią i nie przenieśli wątku do właściwego działu.
  5. Wejście (udane) w ten tryb może się objawiać czarnym ekranem. Może to ten przypadek?
  6. Tak, sprawdziłem wszystkie 3 możliwości: z volume-, z volume+ oraz z oboma na raz. W pierwszym przypadku wskakuje Fastboot, w drugim TWRP, a w trzecim jakoby nic się nie dzieje (czarny ekran), co podobno oznacza tryb EDL.
  7. Nie. Dystrybutorzy nie zdejmują blokad BL. Jeśli coś instalują, to metodą "na zablokowany BL" (czyli w trybie EDL). Czyli tak samo, jak Ty musisz wgrać ROM china dev, aby móc odblokowac.
  8. No błagam. W tym momencie sprawdziłem to ponownie na Mi2S i na Redmi Note LTe (sorry, ale tylko te 2 modele Xiaomi mam obecnie pod ręką). I nie ma niczego takiego. Cieszę się, że jest to na Redmi3, wierzę, że pewnie jeszcze na jakichś innych też jest, ale nie ma na tych, które miałem możliwość sprawdzić osobiście.
  9. Nieprawda. Nie ma tego na pewno w Mi2S, Mi3, Mi Note, Redmi Note LTE – we wszystkich tych modelach wchodziłem nie raz zarówno do Recovery/TWRP (Power i Volume +) jak i do trybu Fastboot (Power i Volume -).
  10. No tak, ale jesteśmy w dziale Redmi Note LTE, a nie 1s (on ma swój dział), a po drugie autorka wątku nie pisała, że ma 1S, tylko Redmi Note LTE ...
  11. Mi to jednak wygląda na wersję 8GB. Sam taką mam i własnie coś w okolicach 4,4GB to była największa ilosć wolnej pamięci, jaką widziałem w tym telefonie, gdy był nowiutki. Teraz jak mam 1GB to się cieszę (właściwie to nie wiedziałem, że ten model w ogóle występował w wersji 16GB, może to jakaś ściema?)
  12. Dzięki, wygodne. Nie widziałem tego na żywo w żadnym Xiaomi, jaki miałem w rękach. Jak się dokładnie w to wchodzi?
  13. Zdarza się (mi się zdarzyło na MiNote), choc nie wiem, czy to Twój przypadek, że TWRP po prostu nie widzi pamięci "Storage". Widzi tylko partycję Data. Rozwiązanie jest proste – z poziomu TWRP połącz się z pecetem i wtedy wgraj plik z peceta - wgra się w miejsce, w którym TWRP będzie go widzieć.
  14. Racja, racja. Jak pisałem - bawiłem się nim zaledwie 15 min. Właściciel zadowolony, ale już go postraszyłem czym są "syfiaki" i niebawem zgłosi się do mnie na odblokowanie BL i wgranie "prawowitego" MIUI EU. Nie do końca tylko wiem, jak z tym trybem EDL jest, jak go włączyć, aby MiFlash wgrał china dev, bo skoro jest blokada, to zwykły tryb Fasboot chyba nie da rady.
  15. Kurcze, racja. Nie ma Globala. To powiem, że ten "syfiak" zachowywał sie naprawdę świetnie. Nie wiem, jak i kto je robi, ale może po prostu dodają języki do wersji "china", a potem instalują w trybie EDL? Dorzucam screeny:
  16. latet

    MIUI v8

    Czy ktoś mógłby udostępnić próbki filmów 4K nagranych MiNote na MIUI8? Jestem przerażająco ciekawy, czy czegoś nie skopano z kompresją (tak jak w MiMAX, tzn. jak w MiMax w MIUI7, bo jak w 8 to też nie wiem).
  17. Witam, Mam takie pytanie. Wpadł mi dziś przypadkiem w ręce na 15 minut Redmi3 Pro, kupiony (dziś) w Polsce. Miał zainstalowane MIUI, które przedstawiało się jako Global Stable. Język polski oczywiście był i nie zauważyłem żadnych różnic pomiędzy tłumaczeniem Acida znanym mi prawie na pamięć z codziennego użytkowania MIUI PL/EU. Zaskoczyło mnie to, że w apce Aktualizacje, w menu, była pozycja "Pobierz aktualizację Xiaomi.eu". Tak, "eu". Nie rozumiem, skąd w oficjalnej wersji Global odnośnik do MIUI EU? A może to nie była prawdziwa wersja Global? Ale patrząc na dostępne tam języki, to raczej jednak była. Telefon miał zablokowany BL. Pytanie, które mnie dręczy, to po prostu - jaka wersja MIUI tam była naprawdę? Poza tym sam system działał bez zarzutu, właściciel telefonu szczęśliwy i nie czuje żadnej potrzeby przesiadki z tego Global (albo niby Global?) na "EU". Ja byłem pozytywnie zaskoczony jak błyskawicznie i wygodnie działa czujnik palca. Miodzio. Dzięki!
  18. Czemu miałyby być z tym problemy? Przecież to telefon na Androidzie.
  19. Przetestujesz?
  20. Nie posiadam, niestety.
  21. Skoro nie masz już nic do stracenia, to może jeszcze wgraj CM i zobacz, co wtedy? Jeśli będzie działać OK, a coś czuję, że tak, to będzie dowód, że sprzęt jest raczej OK.
  22. A wystarczy poskakać po naszym forum i widać, że jest jeszcze więcej postów o problemach z GPS w innych modelach - głownie Redmi Note 2, ostatnio także Mi4, i inne. Nie wiem, czy oprócz Redmi Note LTE jest chociaż jeden telefon Xiaomi całkowicie wolny od problemów z GPS? Cholera... czy już na zawsze utknę z tym swoim RMN LTE? Lubię go, ale bez przesady... :-/ Czemu inni producenci jakoś potrafią to ogarnąć, a Xiaomi nie? Eru - a próbowałeś jak to jest z GPS na innych ROM-ach niż PL/EU? Może Global jest tu lepszy?
  23. Boże, kolejna zagubiona owca. Masz na ten temat cały, wielki wątek w dziele Aktualizacje!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...