-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Witam, Czym się konkretnie różni Redmi 3S (land) od Redmi 3 (HM3) – oprócz procesora? A w kwestii procesora: "3S" ma procesor Snapdragon 430 1.4 GHz, podczas gdy "3" ma Snapdragon 616 1.5 GHz. Nie znam się na numeracji Snapdragonów, nie wydaje się za bardzo logiczna. Który z tych procków jest mocniejszy? Dzięki!
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Tylko który telefon Xiaomi obsługuje pasmo 800 MHz w LTE? Żaden chyba i się nie zanosi. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Jeśli chodzi o LTE, to różnie bywa. U mnie akurat 4G żre mniej niż 3G. Może to kwestia mocy i odległości od nadajników, cholera wie... -
Dostępna pamięć wewnętrzna 4,42 GB na Redmi Note LTE
latet odpowiedział(a) na Ewelina temat w Problemy techniczne
Szkoda, że moderatorzy śpią i nie przenieśli wątku do właściwego działu. -
Wejście (udane) w ten tryb może się objawiać czarnym ekranem. Może to ten przypadek?
- 744 odpowiedzi
-
- bootloader
- gps
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Tak, sprawdziłem wszystkie 3 możliwości: z volume-, z volume+ oraz z oboma na raz. W pierwszym przypadku wskakuje Fastboot, w drugim TWRP, a w trzecim jakoby nic się nie dzieje (czarny ekran), co podobno oznacza tryb EDL. -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Nie. Dystrybutorzy nie zdejmują blokad BL. Jeśli coś instalują, to metodą "na zablokowany BL" (czyli w trybie EDL). Czyli tak samo, jak Ty musisz wgrać ROM china dev, aby móc odblokowac.- 8 784 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
No błagam. W tym momencie sprawdziłem to ponownie na Mi2S i na Redmi Note LTe (sorry, ale tylko te 2 modele Xiaomi mam obecnie pod ręką). I nie ma niczego takiego. Cieszę się, że jest to na Redmi3, wierzę, że pewnie jeszcze na jakichś innych też jest, ale nie ma na tych, które miałem możliwość sprawdzić osobiście. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Nieprawda. Nie ma tego na pewno w Mi2S, Mi3, Mi Note, Redmi Note LTE – we wszystkich tych modelach wchodziłem nie raz zarówno do Recovery/TWRP (Power i Volume +) jak i do trybu Fastboot (Power i Volume -). -
Dostępna pamięć wewnętrzna 4,42 GB na Redmi Note LTE
latet odpowiedział(a) na Ewelina temat w Problemy techniczne
No tak, ale jesteśmy w dziale Redmi Note LTE, a nie 1s (on ma swój dział), a po drugie autorka wątku nie pisała, że ma 1S, tylko Redmi Note LTE ... -
Dostępna pamięć wewnętrzna 4,42 GB na Redmi Note LTE
latet odpowiedział(a) na Ewelina temat w Problemy techniczne
Mi to jednak wygląda na wersję 8GB. Sam taką mam i własnie coś w okolicach 4,4GB to była największa ilosć wolnej pamięci, jaką widziałem w tym telefonie, gdy był nowiutki. Teraz jak mam 1GB to się cieszę (właściwie to nie wiedziałem, że ten model w ogóle występował w wersji 16GB, może to jakaś ściema?) -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Dzięki, wygodne. Nie widziałem tego na żywo w żadnym Xiaomi, jaki miałem w rękach. Jak się dokładnie w to wchodzi? -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Zdarza się (mi się zdarzyło na MiNote), choc nie wiem, czy to Twój przypadek, że TWRP po prostu nie widzi pamięci "Storage". Widzi tylko partycję Data. Rozwiązanie jest proste – z poziomu TWRP połącz się z pecetem i wtedy wgraj plik z peceta - wgra się w miejsce, w którym TWRP będzie go widzieć.- 8 784 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Jakie Menu? -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Racja, racja. Jak pisałem - bawiłem się nim zaledwie 15 min. Właściciel zadowolony, ale już go postraszyłem czym są "syfiaki" i niebawem zgłosi się do mnie na odblokowanie BL i wgranie "prawowitego" MIUI EU. Nie do końca tylko wiem, jak z tym trybem EDL jest, jak go włączyć, aby MiFlash wgrał china dev, bo skoro jest blokada, to zwykły tryb Fasboot chyba nie da rady. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Kurcze, racja. Nie ma Globala. To powiem, że ten "syfiak" zachowywał sie naprawdę świetnie. Nie wiem, jak i kto je robi, ale może po prostu dodają języki do wersji "china", a potem instalują w trybie EDL? Dorzucam screeny: -
Czy ktoś mógłby udostępnić próbki filmów 4K nagranych MiNote na MIUI8? Jestem przerażająco ciekawy, czy czegoś nie skopano z kompresją (tak jak w MiMAX, tzn. jak w MiMax w MIUI7, bo jak w 8 to też nie wiem).
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Witam, Mam takie pytanie. Wpadł mi dziś przypadkiem w ręce na 15 minut Redmi3 Pro, kupiony (dziś) w Polsce. Miał zainstalowane MIUI, które przedstawiało się jako Global Stable. Język polski oczywiście był i nie zauważyłem żadnych różnic pomiędzy tłumaczeniem Acida znanym mi prawie na pamięć z codziennego użytkowania MIUI PL/EU. Zaskoczyło mnie to, że w apce Aktualizacje, w menu, była pozycja "Pobierz aktualizację Xiaomi.eu". Tak, "eu". Nie rozumiem, skąd w oficjalnej wersji Global odnośnik do MIUI EU? A może to nie była prawdziwa wersja Global? Ale patrząc na dostępne tam języki, to raczej jednak była. Telefon miał zablokowany BL. Pytanie, które mnie dręczy, to po prostu - jaka wersja MIUI tam była naprawdę? Poza tym sam system działał bez zarzutu, właściciel telefonu szczęśliwy i nie czuje żadnej potrzeby przesiadki z tego Global (albo niby Global?) na "EU". Ja byłem pozytywnie zaskoczony jak błyskawicznie i wygodnie działa czujnik palca. Miodzio. Dzięki! -
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Czemu miałyby być z tym problemy? Przecież to telefon na Androidzie. -
Przetestujesz?
-
Nie posiadam, niestety.
-
Skoro nie masz już nic do stracenia, to może jeszcze wgraj CM i zobacz, co wtedy? Jeśli będzie działać OK, a coś czuję, że tak, to będzie dowód, że sprzęt jest raczej OK.
-
A wystarczy poskakać po naszym forum i widać, że jest jeszcze więcej postów o problemach z GPS w innych modelach - głownie Redmi Note 2, ostatnio także Mi4, i inne. Nie wiem, czy oprócz Redmi Note LTE jest chociaż jeden telefon Xiaomi całkowicie wolny od problemów z GPS? Cholera... czy już na zawsze utknę z tym swoim RMN LTE? Lubię go, ale bez przesady... :-/ Czemu inni producenci jakoś potrafią to ogarnąć, a Xiaomi nie? Eru - a próbowałeś jak to jest z GPS na innych ROM-ach niż PL/EU? Może Global jest tu lepszy?
-
pojemność baterii we wskazaniach monitora w czasie ładowania
latet odpowiedział(a) na goofas temat w Dyskusja ogólna
Nie mam jeszcze MIUI8 -
Boże, kolejna zagubiona owca. Masz na ten temat cały, wielki wątek w dziele Aktualizacje!
- 6 239 odpowiedzi
