Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Serio to aż taki problem je przerzucić na kompa, a potem z powrotem na telefon? Come on! Nie czytasz wątku o ostatniej aktualizacji? Polecam.
  2. Ja bym mu odpisał "DON'T YOU F...ING DARE TOUCH IT!" Cholera wie, co on Ci tam by wgrał. Za to jak dostaniesz z oryginalnym ROM-em china, to łatwiej odblokujesz (mniej kombinowania).
  3. No, normalnie, ściskasz palcami, w okolicach obiektywu, albo generalnie po całej długości górnej krawędzi. Tyle wiem od osoby, która to opisała, u mnie to nic nie pomagało, bo u mnie problem był software'owy na 100%.
  4. 1. Tak, MIUI nie ma takiej opcji i nie sądzę, aby ją wprowadzono kiedykolwiek. 2. Bo jeśli jest zasiąg LTE, to telefon i tak będzie "siedział" w LTE, nie trzeba go do tego "zmuszać". 3. A to bardzo ciekawe. Serio są takie taryfy/abonamenty, które naliczają inaczej za transfer danych w zależności od trybu? Pachnie totalną bzdurą, ale wszystkie możliwe. 4. Wygodniej jest mieć szybsze połączenie niż wolniejsze, to oczywiste, ale do tego wcale nie potrzeba siłowego blokowania LTE na sztywno. Jeszcze raz - patrz punkt 2. Abstrakuję tu od kwestii, że czasem 3G jest szybsze, bo to nie jest "normalne", choć się zdarza. No i jeszcze jedno - jeśli telefon byłby na sztywno w LTE, to nie dałoby się na ten numer dodzwonić ani nie dochodziłyby SMS-y. Jeśli taki jest cel, to OK, ma to sens. Internet działa - cała reszta nie. W sumie to nawet nie wiem, czy i jak można taki "stan rzeczy" osiągnąć w inny sposób.
  5. Wielka prośba do drogich "Mi Nociarzy", oceńcie , jak Wam działa GPS w tej oto prostej (1 pyt.) ankiecie:
  6. A próbowałeś tej sztuczki ze ściśnięciem telefonu mocno palcami w okolicach kamery? Ktoś opisywał, że wtedy GPS mu nagle ożywa (ale działa tylko do momentu zakończenia ściskania). Oczywiscie to należy traktować raczej jako metodę diagnostyczną, niż sposób na używanie. Znaczy, jeśli ściskanie pomaga = coś nie kontaktuje = do serwisu.
  7. Zapraszam do wypełnienia powyższej ankiety na temat GPS w Mi Note (nie "Pro"), a poniżej do pisania swoich uwag na ten temat. Także pod kątem: czy MIUI8 coś tu zmieniło?
  8. latet

    MIUI v8

    Wrzućcie proszę jakieś filmy 4K nagrane po aktualizacji do MIUI8. Wolę się upewnić, że ich jakość nadal jest na takim samym, znakomitym poziomie, jak wcześniej. Napiszcie też proszę, jak się GPS sprawuje po przesiadce na MIUI8. Lepiej? Gorzej? Tak samo? Dziękuję!
  9. Wytłumacz mi, dlaczego. Fascynują mnie pokręcone sposoby myślenia innych ludzi. Dlaczego ktoś woli stracić połączenie z netem, niż się przełączyć na (teoretycznie) nieco wolniejsze (zwłaszcza, że w praktyce nie zawsze 3G jest wolniejsze).
  10. Nie rozumiem. Co chcesz osiągnąć? Żeby w przypadku braku zasięgu LTE telefon w ogóle tracił połączenie z siecią, zamiast się przełączyć na 3G? Bo tak to wynika z Twojego opisu.
  11. Nie jest wybrakowany, w żadnym sensie. Wybrakowanym (z naszego polskiego punktu widzenia) to można nazwać rom "china". Global-a używa coraz więcej ludzi i są na tyle zadowoleni, że nie myślą o przesiadce na "EU". Polecam ten wątek - jak widać już w marcu był full PL w Global.
  12. Oj, Kolego, coś pokręciłeś. Angielski + kilka chińskich to ma ROM "china", a nie Global. Global ma język polski, choć nie napiszę "od zawsze", bo dokładnie od kiedy, to nie wiem. Od niedawna jest to tłumaczenie od Acida (na razie w linii "dev").
  13. Chcesz powiedzieć, że global DEV do Mi5 nie ma polskiego?!?!?!? Myślałem, że wszystkie global dev mają już tłumaczenie Acida. No, ale nawet jeśli nie Acida, to jakiś (gorszy) polski był w linii rom-ów Global od dawna. Nie?
  14. Masę ludzi tak miało. To jest najczęściej zgłaszany problem związany z odblokowywaniem BL. Poczytaj Forum, jest wiele rzeczy, które można próbować zrobić (zrobić poprawniej) w takiej sytuacji. A potem napisz, które rozwiązanie u Ciebie zadziałało.
  15. Dla Mi5 jest ROM Global, więc można mieć w pełni j. polski bez odblokowywania. Odblokowywanie jest trochę upierdliwe, ale wykonalne. Nie traci się gwarancji, choć pamiętaj, że gwarancja do umowa pomiędzy Tobą o sklepem, a nie producentem.
  16. Lepiej od razu próbować z innego kompa, lub z nowszego Windows. Ja kompletnie poległem na wszelkich, uporczywych próbach sprawienia, aby pod moim Win7 działy komendy adb. Przeczytałem wszystko, co się dało znaleźć na ten temat i spróbowałem każdej opisanej sztuczki. Na marne. A jak przełączam się na Win10 to działa to bez problemu.
  17. Zalogować się na konto, które dostało zgodę na odblokowanie i odblokować. Potem się wylogować i zalogować na inne, które Ci pasuje.
  18. Nie czytasz forum, nie czytałeś wątku, w którym piszesz. To jest najczęstsza z "sytuacji" przy odblokowywaniu...
  19. Nie zdziw się, jeśli będziesz musiał odczekać jeszcze kilka dni, zanim uprawnienie naprawdę "zadziała". Żadnego wrażenia to na nich nie zrobi, gwarantuję Ci. Nawet najmniejszego. Natomiast ciekawe jest, dlaczego dali Ci odmowę. Czy wcześniej dostałeś już zgodę, którą wykorzystałeś na inny telefon?
  20. Umiarkowanie wartościowy test, ale od 3:15" wyraźnie widać, jaką różnicę robi stabilizacja lub jej brak.
  21. 1. Nie wiem, możliwych błędów popełnianych przez użytkowników jest wiele. Czasem są to totalnie "głupie" błędy, jak np. próba wgrania systemu przeznaczonego dla innego modelu telefonu. Tak, zdarza się to ciągle. Warto bardzo uważnie czytać i dokładnie stosować instrukcje, ale z drugiej strony samym instrukcjom też można wiele zarzucić (niedokładność, skróty myślowe). Zakładając, że masz "syfiasty" ROM (albo nawet jesli nie), to poszukaj instrukcji wgrania ROM-u china dev poprzez tzw. tryb EDL. Zdaje się, że to jedyny sposób w sytuacji, gdy ma się jednocześnie syfiasty ROM i zablokowany bootloader. Jak wgrasz china dev, to będziesz mógł odblokować bootloader (po uzyskaniu zgody Xiaomi). 2. Nie ma innych oficjalnych dystrybucji niż "china" oraz "global" – wypuszczane przez Xiaomi. MIUI Polska (obecnie już MIUI EU) – jest dystrybucją nieoficjalną, tworzoną poprzez modyfikowanie wersji "china". Dlatego nie da się jej wgrać na zablokowany Boot Loader. Jednak od niedawna oficjalna wersja "Global" posiada to samo polskie tłumaczenie co MIUI EU. Wersję Global mona wgrać bez odblokowywania BL.
  22. Nie istnieje coś takiego jak "polska dystrybucja Xiaomi". Prosta odpowiedź: oczywiście, że się da. Nie umiesz sam, zleć komuś innemu. Prawdopodobnie masz wgrany jakiś "lewy" system (na tym forum często zwany "syfiastym"), stąd problemy z aktualizacją do wersji china dev. Ale wszystko jest do odkręcenia.
  23. Bo realia się zmieniły (blokady BL z jednej strony, pełnowartościowy PL w globalu z drugiej) i coraz więcej ludzi używa globali, coraz częściej piszą o tym - piszą w wątkach "tygodniowych". A nazwę forum MIUI Polska można śmiało interpretować, jako forum polskich użytkowników MIUI
×
×
  • Dodaj nową pozycję...