Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Dziękuję, a czy jest szansa, że udostępnisz jakiś próbny filmik 4K? Najlepiej coś dynamicznego (bo tylko wtedy widać problem z markoblokami).
  2. Bez przesady, do "Witam" to bym się nie przyczepiał. Ale treść pytania faktycznie zniechęcająca do odpisania.
  3. Czyli coraz mniej "syfiaków" w obiegu (sprzedaży)? To good news. Jeśli do tego odblokowanie jest już możliwe na każdej z oficjalnych wersji (chine dev, stable, global dev, stable), to życie stanie się prostsze.
  4. Szkoda, że ktoś, kto opiera się na tej instrukcji: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ nie znajdzie tam ani słowa o tym, jak zainstalować ROM przez MiFlash w trybie EDL. Nie znajdzie też nic na ten temat tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/9218-odblokowywanie-bootloadera-w-urządzeniach-xiaomi-poradnik/ Marzy mi się, że powstanie kiedyś na miuipolska.pl jedna, kompletna, wyczerpująca instrukcja postępowania z telefonem zakupionym z blokadą (różne scenariusze).
  5. jamiro1 Cóż, ich odpowiedź, choć niezbyt miła, jest szczera i oparta na realiach. Nie żebym ich bronił, ale pytanie, które im zadałeś jest trochę od rzeczy, bo co ma różnica w ilości RAM do obsługi 2 kart? Poza tym i może przede wszystkim - nie wymagaj od sprzedawcy dogłębnej (albo obiektywnej) wiedzy o sprzedawanych produktach, a już szczególnie o tym, jak dany model telefonu spisuje się w praktyce (i to jeszcze z 2 kartami z różnych krajów). Niby skąd mieliby to wiedzieć?
  6. Jak wejdziesz w dział dowolnego telefonu na Forum, to praktycznie w każdym przypadku znajdziesz narzekania na działanie różnych komponentów. Trzeba pamiętać o prostym fakcie - zadowoleni rzadko piszą na Forum, rzadziej tu trafiają, bo nie mają takiej potrzeby. Problemy z GPS to bardzo uciążliwa rzecz i z tego co czytam o nich, to są raczej związane z danym egzemplarzem (jakość wykonania, precyzja połączenia podzespołów?) – bo część ludzi z danym modelem twierdzi, że u nich GPS działa świetnie, inni zaś płaczą, że mają ciągłe problemy i nic nie pomaga. Myślę, że to kwestia szczęścia - trafienia na bardziej "udany" egzemplarz, czego Ci życzę. Większość innych problemów to chyba rzeczywiście kwestie programowe, konfiguracja, wynik skomplikowanych zależności pomiędzy systemem a zainstalowanymi apkami, zaśmiecenie systemu itp. itd. Moja rada jest prosta – kup tego Mi5, potestuj sobie przez parę tygodni i jeśli będziesz zadowolony, to go zostaw, jeśli nie, to go sprzedaj.
  7. O ile pamiętam, po paru (2-3) min. nagrywania 4K metalowa ramka MiNote praktycznie parzyła mnie w palce, a temp. CPU dochodziła do 80°C. Jeśli w MiMax wygląda to korzystniej, to dla mnie spory plus dla tego telefonu i kolejny argument, by go nabyć. Choć z drugiej strony jakość tego 4K z Mi Max z tego co widziałem w próbkach dostępnych w sieci, jednak znacznie gorsza od jakości Mi Note.
  8. Czyli to raczej kwestia jakości wykonania danego egzemplarza...
  9. A możesz sprawdzić, jak wygląda grzanie się podczas filmowania 4K? Bo np. Mi Note podczas tej czynności zamienia się w małą patelnię do naleśników
  10. No to oświeć nas proszę, na czym to polega.
  11. Wiadomo, że nie. Czyli używają swoich kont, na to wygląda. Ciekawe, czy się dogadali z Xiaomi w sprawie limitu 30-dni. Jakoś mi się nie chce wierzyć, aby Xiaomi chciało iść na rękę firmie, która używa sobie domeny domeny xiaomi.com.pl
  12. Na to nie ma żadnego uniwersalnego super rozwiązania. Wiele osób problemy z GPS zmusiły do zmiany telefonu. Ale jest parę rzeczy, które możesz zrobić w nadziei, że może pomogą, takie jak np. podmiana pliku gps.config, czyszczenie cache'a APS, reinstalacja systemu na czysto. Może tak jednak być, że nic nie pomoże i GPS w Twoim telefonie nigdy nie będzie działać prawidłowo, pomimo że u innych ludzi (jak Aconcagua) z takim samym modelem, wersją systemu itd. wszystko działa super.
  13. Pytanie brzmi - czyje konto Xiaomi w tym celu wykorzystują? A może mają inną metodę?
  14. Może wpłynąć to negatywnie w najmniej spodziewanych momentach. Odwracając pytanie - masz jakieś dowody (lub przesłanki), że ich usunięcie wpłynie w jakikolwiek sposób pozytywnie na cokolwiek? Bardzo w to wątpię...
  15. latet

    MIUI v8

    Bardzo serdecznie dziękuję! Wprawdzie za kręcenie video w pionie powinni ręce obcinać, ale i tak bardzo dziękuję Próbka jest krótka, więc ciężko ocenić, ale nie widzę różnicy w jakości kompresji w sotusnku do tego, co znam z MiNote na MIUI7. Czyli - było OK i jest OK (w przeciwieństwie do tego, co widziałem w próbkach 4K z MiMax-a, z Redmi Note 3 Pro oraz z Mi5).
  16. Nie wiem czy sama blokada i jej zdjęcie to dowód na 100% (choć pewnie tak), ale myślę, że jeśli potem udało Ci się wgrać TWRP dla konkretnego modelu Xiaomi, to masz oryginał. A jeśli wgrałeś MIUI EU, to na milion % oryginał.
  17. Polscy operatorzy nie realizują rozmów w trybie 4G. To nie jest wątek na temat Redmi 3S. Prosiłem moderatorów parę dni temu o założenie nowego działu dla tego nowego modelu, ale...: https://miuipolska.pl/forum/topic/13625-propozycja-własny-dział-dla-redmi-3s/ widocznie wolą potem sprzątać bałagan, niż mu zapobiegać
  18. No tak, bo – mówiąc językiem biologii – postrzegam Redmi 3 Pro jako odmianę Redmi 3, ale Redmi 3S to już inny gatunek
  19. Redmi 3 też go ma (wersja PRO). Nawet taki miałem przedwczoraj w ręku
  20. Mnie ten argument nie przekonuje, no ale to bez znaczenia Ufam więc, że dział się pojawi, gdy przyjdzie właściwy – Waszym zdaniem – czas Serdecznie pozdrawiam,
  21. Ponawiam błagalną prośbę o jakiś próbki video 4K z MiMax-a nagrane pod MIUI8. Ale nie statyczne, bo na statycznych problemu makrobloków i tak nie będzie. Wielkie dzięki!
  22. latet

    Pierwsze wrażenia

    Dzięki za opis wrażeń. Wiadomo. że żadem LCD nie dorówna Amoledom, to oczywiste. Czy masz już na nim MIUI8? Jeśli tak, to bardzo bym prosił o nagranie i udostępnienie jakichś próbek filmików 4K. Bardzo mnie ciekawi, czy MIUI8 coś poprawia w kwestii jakości kompresji video, bo do tej pory (MIUI7) był z tym pewien problem (makrobloki). Pozdrowienia!
  23. Witam, Przydałby się też oddzielny dział na Forum dla najnowszego "dziecka" Xiaomi, czyli Redmi 3S. Analogicznie jak oddzielne działy posiadają Redmi Note 1 LTE i Redmi Note 1S, czy też oddzielne działy mają Mi4c i Mi4s. Redmi 3S ma inny procesor niż Redmi 3, inną nazwę kodową, inny trzeba będzie pobierać ROM. Teoretycznie - problemy mogą być całkiem inne z tym telefonem niż z Redmi 3. Dziękuję,
  24. Dla zachowania zdrowia psych. nie liczyłbym w taki sposob, a raczej traktował Redmi 3/PRO i Redmi 3S/X po prostu jako całkiem inne modele Xiaomi, a nie różne wersje tego samego modelu. Choćby dlatego, że ROM jest inny do nich, inna nazwa kodowa. Przydałby się też oddzielny dział na Forum. Analogicznie jak oddzielne działy posiadają Redmi Note 1 LTE i Redmi Note 1S.
  25. Dzięki Kulig za szczegóły dot. CPU/GPU. Czy oprócz procków występują jakieś inne różnice między tymi modelami?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...