Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Ja tam wręcz przeciwnie I takim, co myślą tu podobnie jak ja, polecam np. to w załączniku. Ale do takiej ochrony ekranu przed piaskiem na stole, jak opisałem, to przecież wystarczy większość przeźroczystych, cienkich silikonów. Większość uniemożliwi kontakt ekranu z podłożem.
  2. Dlatego uważam, że dla ochrony ekranu, równie ważne, a może i ważniejsze, od szkła jest etui które wystaje ponad ekran o te 1-2 mm lub więcej. Wtedy możesz sobie do woli jeździć tel. po stole posypanym piaskiem (ekranem w dół) i żadne ziarenko nie dotknie ekranu.
  3. Tak, oczywiście. Uprawnienia ustawiłem dokładnie takie, jak miał oryginalny plik + reboot.
  4. Próbowałem tego sposobu, ale po podmianie Cit.apk na wersję z MIUI7 – narzędzie to w ogóle nie uruchamia się. Fajnie by było, jakby ktoś sprytny wyśledził, co i gdzie ta kalibracja zapisuje, bo zapewne to tylko parę liczb zmienianych w jakimś pliku. Może dałoby się je tam ręcznie wprowadzić po prostu? Nie byłaby to prawdziwa kalibracja, ale i tak zapewne można by poprawić sytuację.
  5. latet

    Mi box 4

    Ale to nie przeszkadza w oglądaniu filmów z tego dysku, dobrze myślę?
  6. Tak, przecież na tym ta metoda wysyłki polega i jest to wprost napisane na stronie Goldwaya. Nie może być VAT-u gdy przesyłka przychodzi do Ciebie z terenu EU. A na tym to właśnie polega. (Choć z drugiej strony - na tych przesyłkach widać, że są nadane w Chinach i nawet jest napisane, że w środku jest telefon...).
  7. Wręcz przeciwnie - to łatwo określić (choć nie super dokładnie) patrząc na wykres zużycia baterii. Nawet ten systemowy, choć ja wolę taki jak w załączniku. Tu widać, ze w czasie ok. 50 min. nastąpiło naładowanie z ok. 35% do ok. 92% (to screen z Mi5. Widać też wykres temp. baterii (czerwony) i widać, że po osiągnięciu 42°C prąd ładowania zostaje zmniejszony, co natychmiast przekłada się na spadek ciepłoty baterii.
  8. latet

    Root dla Mi5

    Dev 6.11.10 polecam z czystym sumieniem. Myślę, że kolejny stable, jaki wyjdzie na Mi5 to będzie na jego bazie.
  9. Używam na okrągło W sumie mogę polecić taki: https://www.aliexpress.com/item/2016-Sandisk-128GB-SDDDC2-Extreme-Type-C-USB3-1-Dual-OTG-USB-Flash-Drive-64GB-high/32721229772.html Kupiłem dwa egz. - 32 i 64 GB. Nie licząc tego, że się mocno grzeją, to działają bez zastrzeżeń. Zmierzone testem Cristal Disk Mark prędkości dla wersji 32GB to: 146 MB/s odczyt i 82 MB/s zapis, więc całkiem spoko, choć nie jest to mój najszybszy pendrive. Prędkość kopiowania dużych plików z Mi5 na bezp. podłączony pendrive: 24 MB/s, no bo choć ten tel. ma port USB-C, który mógłby działać szybko, to funkcjonalnie pracuje w standardzie USB2.0. O ile wiem, żadem Xiaomi nie ma jeszcze większych prędkości poprzez USB-C. Ale kabelek (lub przejściówkę) OTG też kup, aby móc podłączać pendrive'a do telefonów z wejściem USB starego typu (mikro-B), jak Redmi.
  10. No raczej tak, chyba że coś się bardzo niedawno zmieniło.
  11. Tego to ja nie wiem, ale w oby przypadkach jest to coś, co Xiaomi powinno poprawić już wiele miesięcy temu, a totalnie olewają problem. Nie wiem, może to celowe działanie, aby się lepiej sprzedawały nowsze modele bez OIS.
  12. Tak, to funkcja fizyczna, ale wymaga poprawnej software'owej kalibracji parametrów. W narzędziach "Engineering mode" w MIUI 7 była funkcja kalibracji OIS, w MIUI8 radośnie ją usunięto. Ponieważ problem dotyczy kalibracji, to jest możliwe, że u niektórych, przypadkowo, OIS nadal działa OK. Ale z tego co czytam na en.miui.com to raczej wynika z nieświadomości użytkownika, że jest źle. Więcej i dokładniej, z przykładami tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/10004-mi-5-pytania-ogólne-wątek-zbiorczy/?do=findComment&comment=284486
  13. Windows pokaże Ci średni FPS, co w tym przypadku wystarczy. Ale jak chcesz wiedzieć dokładniej (np. czy FPS chwilowo nie spada), to polecam program MediaInfo. Wtedy widać szczegóły, tak jak te: Bit rate : 42.0 Mbps Width : 3 840 pixels Height : 2 160 pixels Display aspect ratio : 16:9 Frame rate mode : Variable Frame rate : 26.145 fps Minimum frame rate : 25.967 fps Maximum frame rate : 26.293 fps
  14. Zrób. Tak włączy tryb filmowy (zresztą w fotograficznym chyba tak samo), trzymaj solidnie telefon, następnie skieruj go (tzn. środek obiektywu, miejsce w które celujesz) powoli w prawo i obserwuj czy widać "bezwładność" obrazu, świadczącą o tym że OIS zadziałał przy takim ruchu dobrze. Potem, powolutku, to samo w lewo, potem w górę, potem w dół (kolejnosć oczywiście bez znaczenia).U mnie jest tak, że przy ruchu w prawo działanie OIS czuć, przy ruchu w dół średnio, a przy ruchach w lewo i w górę - w ogóle. Oznacza to, że mechanizm w stanie "spoczynku"/"wyjściowym" nie pozycjonuje się na środku wszystkich zakresów ruchu, ale w jednym z "narożników". Możesz też nakręcić tego typu filmik - chodząc z aparatem. Tu są dwa przykłady. Na obu widać, że OIS nie spełnia swojego zadania w stopniu zadowalającym: https://www.youtube.com/watch?v=fxgyQcaC-g8 https://www.youtube.com/watch?v=Kp6NJDEvomo Jest o tym parę wątków w dziale bugów na en.miui.com http://en.miui.com/thread-382318-1-1.html http://en.miui.com/thread-395528-1-1.html http://en.miui.com/thread-394830-1-1.html
  15. Nie...... Gnojek nawet odrzucił propozycje, że dostanie nowego Mi5 zamiast tego starego Redmi Note 1 MTK, jeśli zrzeknie się "progresu" i zacznie od nowa. No way!
  16. A jak myśl może za tym "ulepszeniem" stać. Chciałbym usłyszeć tę dyskusję pomiędzy programistami w Xiaomi wiosną tego roku: – "Hej, chłopaki, mam pomysł, w MIUI8 zmniejszmy FPS w 4K z 30 do 26, ponieważ............" – "Genialna myśl, Zhang Yong, dzięki temu też ................." – "Rewelacja! Zróbmy to!" Odebranie możliwości kalibracji OIS w MIUI8 przy jednoczesnym skopaniu jego defaultowych ustawień to też "ulepszenie", no nie?
  17. 1. A mógłbyś sprawdzić jak w Globalu sprawuje się OIS w filmach a potem po przejściu na "EU" porównać? Raczej na obu jest w MIUI8 skopany OIS, ale pewności nie mam. 2. Czy w Globalu też w filmach 4K FPS nie przekracza 26? Dzięki!
  18. latet

    Xiaomi Redmi 4

    W pełni się z tym zgadzam. No może nie w pełni. Z zasięgiem jest jednak lepiej niż z aparatem.
  19. latet

    Xiaomi Redmi 4

    Dorzucę swoje 3 grosze. W domu mam dość słaby zasięg w częstotliwościach 1800 i 2100 MHz, ale bardzo dobry w 900 MHz. Mam na stole Mi5 oraz starego Samsunga S4. Oba ustawiam w 3G, aby miały równe szanse. I co się dzieje... Mi5 uparcie trzyma się zakresu 2100 Mhz, przez co upload mam rzędu 0,05–0,1 Mbps. Samsung po chwili wahania sam przeskakuje na 900 MHz i upload wzrasta do 2 Mbps. Oczywiście mogę ręcznie w Mi5 wymusić korzystanie z pasma 900 MHz i wtedy też net przyśpiesza. No tylko w tym sęk - że w Mi5 muszę ręcznie, a S4 robi to za mnie. Myślę, że analogiczna sytuacja może być w telefonach Xiaomi z pasmem 800 w LTE. Pasmo to będzie obsługiwane, ale telefon niekoniecznie będzie skłonny z niego korzystać, jeśli będzie miał choćby szczątkowy zasięg w paśmie wyższym (1800). * Tak, wiem, to nie tel. decyduje, ale sieć. W takim razie polskie sieci dyskryminują Xiaomi w tym względzie.
  20. Hmm... "setki apek"... no tak, to teraz zaczynam rozumieć, dlaczego mam tak mało problemów z telefonami - u mnie góra kilkanaście Mam pytanko, bo chyba nikt o tym nie wspominał. Czy przypadkiem, albo może raczej cudem, OIS w tej wersji działa lepiej? Wiem, że ogólnie są inne problemy z filmami, wiem, że nie poprawili FPS, ale może OIS tak?
  21. QC2, QC3 - to teoria i to bardzo uproszczona. W praktyce, co obserwuję miernikiem, każdy telefon pobiera prąd nieco inaczej, inne napięcia, inne natężenia. Zmienia się to też zresztą w czasie procesu ładowania. I naprawdę różnie to bywa. Np. moja niby super wypasiona ładowarka zgodna z QC3 potrafi ładować Mi5 6V/2.5A, MiPad-a 9V/1.6A, Redmi 3s 6.5V/1.7A, ale np. Redmi Note 3 Pro ładuje tylko 5V/0.5A, podczas gdy inna, starsza ładowarka (bez QC3) ładuje go 5V/2A, czyli 4x szybciej! (grzejąc się przy tym jak żelazko).
  22. Chyba OIS? Tak, jest z tym problem, wiele ludzi go zgłasza od miesięcy. Xiaomi to w odbycie.
  23. Nie, to nie jest prawda. Nie ma takich SMS-ów. Co najwyżej dostałeś info o zgodzie na odblokowanie (które musisz przeprowadzić sam).
  24. Telefon dziś już właśnie przekazałem właścicielce z ROM-em dev, więc nie sprawdzę. Ale jesli ktoś by na 100% potwierdził, że w tej wersji jest lepiej, to będzie cenne. Znaczy, jak rozumiem, szansa jest na lepszy AF, ale chyba nie na zniknięcie tych dźwięków samych w sobie, bo niby jakim cudem?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...