Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Zakończyła się moja "przygoda" z nieudaną próbą zakupu Mi MAX-a w tym sklepie. Dziś otrzymałem zwrot pieniędzy na konto. W dolarach zwrócili oczywiście dokładnie tyle, ile zapłaciłem (182$). Ale z powodu prowizji banku za przewalutowania jestem prawie 80 zł w plecy (pomimo, że kurs dolara w tym czasie wzrósł na moją korzyść). Konkrety: 11.11 wg NBP dolar kosztował 4,08zł, bank mi przeliczył po 4,32 zł/$ wczoraj wg NBP dolar kosztował 4,20zł, bank mi przeliczył po 3,89 zł/$ W złotówkach wydałem więc na ten telefon 787 zł, a otrzymałem zwrot w wysokości 709 zł. W międzyczasie (jak już wiedziałem, że sklep zwróci) poprosiłem PayPal, aby te pieniądze po prostu zostały na koncie PayPala, najlepiej bez przewalutowania, albo nawet z, ale aby nie odsyłali ich do banku. Nie zgodzili się na to. Odesłali środki tam skąd wcześniej pochodziły, czyli na moją kartę Maestro z banku T-Mobile. Szkoda.
  2. Sam sobie odpowiem: funkcję taką ma Camera FV-5. Tyle, że nie jest darmowa.
  3. Być może te przykłady nie są najlepsze (światło nie było aż tak złe). Ale w naprawdę ciężkich warunkach (nocne zdjęcia) raczej żadne inne odszumianie nie dorówna metodzie łączenia wielu ujęć. Szczegóły obrazu nie tylko że nie są niwelowane, ale wręcz są uwypuklane, a szum się bardzo zmniejsza.
  4. Albo tak Ci się tylko wydaje Np. jeśli to Global z MIUI8, to raczej nie działa Ci prawidłowo OIS. Ale poza tym pewnie raczej wszystko działa Ci OK, podobnie jak u mnie na ROM-ie EU 6.11.10. Nie polecam na razie przesiadki na ROM-y oparte na andku 7.x – choć z każdą wersją błędów jest mniej, to poważne problemy z GPS wciąż są.
  5. To tylko teoria spiskowa, jakich wiele. Podobne słyszałem w kontekście Apple. Napisałem to z przymrużeniem oka. Z drugiej strony jest wiele przykładów, że coś tam działało, potem jakaś aktualizacja to zepsuła i już nigdy nie zostało poprawione... Nie ma podstaw do tak optymistycznego stwierdzenia. Naprawią albo nie naprawią. Czas pokaże. Póki co Acid nie dał rady tego uzdrowić swoimi sposobami...
  6. Nie rozumiem, co masz na myśli.
  7. Na ROM-ach z MIUI7 prawdopodobnie wypadłby lepiej od EIS.
  8. Problemy z GPS w Mi5 to są na Android 7, więc poczekaj, poczekaj, zobaczymy co będzie jak aktualizację na tej bazie dostanie 5s! Na ROM-ach z 6.x nie mam w Mi5 najmniejszych problemów z GPS (dlatego tez nie przesiadam się na 7.x póki co). Zresztą myślę poważnie nad downgrade do MIUI7, gdzie i OIS działał OK i było 30 FPS w 4K. Wtedy nie będzie gorzej z video niż na Mi5s, a może i lepiej.
  9. Fajnie widać (ok. 7:55"–8.05") jak spieprzona jest OIS w Mi5 w MIUI8. Elektroniczna z Mi5s spisuje się dużo lepiej. Jeśli do tego doliczymy pełne 30 FPS w 4K, które w Mi5s ponoć jeszcze jest (pewnie Xiaomi też to z czasem zmniejszy do 26, jak wyjdzie następca) to zaczynam żałować, że kupiłem Mi5.
  10. latet

    Xiaomi Redmi 4

    To nie kwestia umiejętności, tylko decyzji biznesowej. Globale robią tylko dla modeli, które zamierzają sprzedawać (masowo) poza Chinami.
  11. latet

    Szkło/folia do Mi5

    Mam przeciwne zdanie o palcowaniu się szkła Nillkin Amazing H+ Pro (ale wersji dla Mi4c). Na Mi5 go jeszcze nie założyłem, choć już do mnie dotarło.
  12. Nie tak czysto, jak się okazuje. Bez kalibracji mechanizm ten nie ustawia swojej ruchomej części na środku, ale narożniku i do niego powraca po każdym ruchu. W praktyce daje to mało ciekawy efekt licznych, nienaturalnych szarpnięć. A narzędzie do kalibracji OIS było w MIU7, ale z MIUI8 jest radośnie usunięto. Dla naszego dobra zapewne (podobnie jak złodziejskie zmniejszenie FPS w filmach 4K, podobnie jak brak możliwości zapamiętania ustawienia 4K w opcjach systemowej kamery). Problem jest znany od wielu miesięcy i wielokrotnie zgłaszany na en.miui.com. Xiaomi jednak ma to bardzo bardzo głęboko. Naiwni maja nadzieję, że w MIUI9 znów to będzie działać OK.
  13. Nie żałuj OIS. W Mi5 on jest, ale (praktycznie) nie działa od czasu zmiany MIUI7 na MIUI8. Więc tak, jakby go nie było, a może i gorzej, bo więcej dziwnych szarpnięć na filmach. Co do LTE800 i stwierdzenia "często bywam na terenach wiejskich i internet by się przydał" – internet to nie tylko LTE przecież
  14. Prawdziwie dramatyczną przewagę 5s nad 5 widać w jakości obrazu w filmach rejestrowanych w 1080p. Spójrzcie zwłaszcza na karty w narożnikach kadru: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idCamera1=300308&idCamera2=300332&idCamera3=300340 Ale prawdziwy dramat z 1080p to jest dopiero ma Mi Note 2... Pytanie do posiadacz 5s – czy przy kręceniu w 1080p jest jakiś "crop"? Bo na Mi5 tylko w 4K (a gdyby był też w 1080p to jakość obrazu byłaby lepsza).
  15. Te testy w zasadzie to potwierdzają: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=6948&idPhone2=7260&idPhone3=7260 http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=6948&idPhone2=7260&idPhone3=7260 choć to też zależy od tego, na które miejsce tych sampli popatrzeć oraz od tego, co się komu bardziej podoba.
  16. Maławe jakieś, nie?
  17. Jeszcze takie przykłady zapodam. Apki wciąż szukam...
  18. Ja kupiłem 2 mies. temu Mi5 z zamiarem potestowania go i sprzedania. Nie planowałem go dla siebie, bo jest mały, bo mała bateria, bo cholera wie, jak to będzie z GPS. I co?... Po paru dniach się "zakochałem" w tym telefonie i zostawiam go dla siebie na 100%. W decyzji pomogły nieco zniechęcające recenzje Mi Note 2 (aparat, ekran). Wiadomo jednak, że u Xiaomi nie ma dobrej kontroli jakości części i produktów, więc bardzo wiele zależy od tego na jaką sztukę trafisz.
  19. Nie wiem, pytaj inżynierów z Samsunga, dlaczego to wprowadzili w swoich laptopach (niektórych). Stwierdzenia, że "nie wiem, czy to dotyczy tel." uzasadniać nie muszę
  20. Nie wiem dokładnie na czym to zjawisko polega ani czy jest prawdą, ale czytałem (także tu) opinie, że lepiej nie ładować do 100%. Na pewno istnieją takie typy baterii – mój laptop Samsunga ma taką i w Windows jest samsungowy program, który nie dopuszcza do naładowania powyżej 80% (można to wyłączać w razie potrzeby). Czy to się tyczy baterii w tel.? Nie wiem. Nie jest to niemożliwe.
  21. Nigdy nie podłączam Mi5 "na noc", bo dzięki szybkiemu ładowaniu wystarczy jak podłączę go np. rano (co drugi dzień) po wstaniu z łóżka. Zanim wyjdę z domu to jest naładowany. Co do temp. baterii, to widać na wykresach, jak po dojściu do ok. 40°C (co nie jest wcale aż tak znowu dużo) prąd ładowania jest zmniejszany i bateria stygnie. Reasumując – nie za bardzo wierzę w zgubne skutki ładowania szybką ładowarką. Za to wziąłem sobie do serca teorię o dobrym wpływie na baterię ładowania do max. ok. 90% i o ile nie przegapię tego momentu, to zwykle staram się właśnie wtedy odłączać. Jak raz na kilka(naście) ładowań przegapię o dojdzie do 100% to też bynajmniej nic się nie stanie strasznego W praktyce, jak dla mnie, większym problemem mogą być zdarzające się nie tak rzadko ładowania pozorne. Podłączasz - dioda się świeci, a ładowanie stoi w miejscu. W Mi5 mi się to zdarza raz na kilka ładowań, niezależnie od ładowarek czy kabli. Chyba to jakiś bug telefonu. Ale zwykle i tak ładuję przez miernik, więc od razu widzę i reaguję.
  22. Hmmm... ja 11.11 zamówiłem srebrną. Efekt - patrz 2 posty wyżej. Może oni po prostu lubią sobie potrzymać cudze pieniądze na swoim koncie przez parę tyg., a potem zwrócić? Ja będę na tym zwrocie stratny, bo prowizje banku itp... Oni raczej do przodu. Odradzam ten sklep. Telefon, którego się nie doczekałem cały czas jest u nich wystawiony na sprzedaż, do tego opis, że czas wysyłki 2-7 dni roboczych. A mi proponują "refund" po 45 dniach od zamówienia.
  23. Kombinujesz. Oryginalna ładowarka dołączana do Mi5 też jest "3A max" i też tel. bierze z niej 2.5-2.6A. Telefon bierze tyle, ile chce, to tel. decyduje, jego oprogramowanie. Ładowarka go do niczego nie zmusza. Uważasz, że producent tel. celowo ustawia ten amperaż na poziomie szkodliwym dla baterii? Ale OK, nie ma (chyba) przeciwwskazań, aby ładować Mi5 słabszą ładowarką, taką, która nie przekroczy powiedzmy 2A. Gorzej tylko dla ładowarki, bo będzie pracować zapewne na swoim "maxie", więc będzie się grzać.
  24. Ja używam takich, co teoretycznie mogą 3A. Mój Mi5 nigdy nie bierze z nich więcej niż ~2.5A (na początku ładowania). Nigdy też Mi5 nie brał w napięciu wyższym niż 6V (choć te ładowarki mogą i 9V i nawet 12V i niektóre inne urządzenia Xiaomi korzystają z 9V. Nie spotkalem się jeszcze jednak, aby jakiekolwiek z moich urządzeń brało przy napięciu 12V, ale może do tego jest potrzebny kabel USB3-->USB-3, a takiego nie posiadam (choć nie wiem, czy to w ogóle ma coś co napięcia, ma?).
  25. A ja dziś dostałem świeże info w sprawie tel. zamówionego 11.11:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...