Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Zastanawia mnie, czemu telefony (w których jak wiadomo z powodu małej matrycy są ogromne problemy z szumami przy słabym świetle) nie mają funkcji łączenia serii zdjęć w jedno z redukcją szumu. Wiele kompaktowych aparatów ma coś takiego. Uśrednianie kilku zdjęć to najlepsza metoda na pozbycie się szumu (z każdym kolejnym zdjęciem dodanym do "równania" stosunek sygnału do szumu rośnie). Odkryłem dziś przypadkiem, że mój Mi5 robi niesamowicie szybko serie zdjęć (nie wiem ile na sek. ale sporo - chyba ponad 20). Aż się prosi o taką funkcję w kamerce sys. A jak nie, to przynajmniej jakąś apkę, która by robiła z tego pożytek antyszumowy. Czy ktoś może polecić takową? Załączam przykładowy efekt: 1) pojedyncze zdjęcie nocne z Mi5, 2) rezultat uśrednienia 8 takich zdjęć z serii stosowną aplikacją na pececie. Właśnie takiej szukam pod Androida.
  2. Witam, Szukam apki aparatu, darmowej, która ma funkcję bracketingu. Poza tym może być równie prosta jak systemowa kamerka. Bracketing najlepiej gdyby miał konfigurowalną liczbę ujęć i skoku EV pomiędzy nimi. Dzięki!
  3. I jak Ci działa 6.11.10 przywrócony z "siódemki" w taki sposób (tj. bez pełnego wipe data, a jedynie Factory Reset)?
  4. Wyjaśnij proszę, dlaczego w tym przypadku USB 3 ma znaczenie? Przecież telefon i tak ma tylko USB2 (co z tego że w porcie typu C). Druga strona kabla to zwykła wtyczka USB 2, nie ma tych dodatkowych styków dla standardu USB 3. Chyba tylko ma to znaczenie, gdy się chce mierzyć prąd na pinach USB 3 w porcie w kompie, a przy tym na drugim końcu miernika się podłącza urządzenie działające w USB3, kablem USB3, np. jakiś dysk zewn.
  5. Ja mam mniej więcej taki jak ten: http://allegro.pl/miernik-keweisi-woltomierz-amperomierz-usb-1173-i6629533417.html ale czy polecam, to nie wiem. Mierzy dobrze, ale podejrzewam go o sprzyjanie występowaniu (losowo) pewnych problemów z dogadywaniem się snapdragonów z ładowarkami QC3. Zaznaczam jasno: nie o powodowanie ich, ale o sprzyjanie ich występowaniu (bo i bez miernika one czasem występują). Tak czy siak, miernik uzależnia i teraz jak ładuję tel. bez miernika, to się czuję, jakbym prowadził nocą auto z wyłączonymi światłami...
  6. Mi5 normalnie (i najszybciej) ładuje się prądem w okolicach 6V/2.5A. Tak więc Twój miernik powinien to ogarniać.
  7. Na pewno nie jeśli chodzi o GPS co sam Acid ujawnił: https://miuipolska.pl/forum/topic/20488-miui-61222/?do=findComment&comment=286995
  8. Pamiętam, że mi pokazywała dane tak różne od tego co miernik, że po prostu ją odinstalowałem, jako nieprzydatny shit. Może Ci co ją tak polecają, to nie mają miernika i im się tylko wydaje, że ona pokazuje jakieś sensowne informacje. Nie polecam. Choć... dla ogólnego odróżnienia sytuacji, czy telefon się w miarę normalnie ładuje, czy też ładowanie stoi w miejscu pomimo podłączonego kabla, to może nawet i taka apka wystarczyć (choć po co- równie dobrze można poczekać te 10 min. i już będzie ewidentnie widać na zwykłym wykresie, czy rośnie, czy nie i jak stromo).
  9. Problem nie jest błahy. Mi się często zdarza, że telefon ładuje się w tempie ślimaczym. Pomaga odpięcie i ponowne podpięcie. Zdarza się to częściej, gdy ładuję przez miernik, więc być może on w jakiś sposób sprzyja zaistnieniu tego problemu, ale bez wątpienia nie jest jego jedyna przyczyną, bo i bez miernika się to zdarza (choć rzadziej). Oczywiście mimo wszystko wolę z miernikiem, bo od razu problem widać i natychmiast mogę to skorygować przez wyjęcie kabelka na parę sekudn i ponowne podłaczenie. Na szczęście problem nigdy nie robi się w połowie ładowania. Albo jest od samego początku, albo jest OK przez cały czas. Przez "problem" mam na mysli naprawdę wolne ładowanie, a właściwe to praktycznie stanie w miejscu (przyrost o 0% w ciągu pół godziny.... może po dobie by przybyło 2% o może nadal 0% - nie wiem, nie czekałem). Mniej więcej jedno na 4-5 podłączeń ładowarki właśnie mam takie zjawisko. Mysle, że to jakiś problem po stronie Mi5 - bo zdarza sie na roznych ladowarkach, roznych kablach. Co do apki zastępującej miernik, to miałem jakąś, ale nie pamiętam jej nazwy (Ampere....???), ale pokazywała mi głupoty (niezgodne z miernikiem). Może są lepsze, chętnie sam się dowiem. Z tym że tamta była dośc popularna, wiele osób ją polecało. To było z rok temu i nie testowałem jej na Mi5 tylko na RMN1.
  10. Mam ten sam problem w Mi5. Klikam na ikonkę celu uruchomienia apki, a zamiast tego następuje przejście w prawo na kolejny pulpit. Dzieje się tak raczej tylko wtedy, gdy się śpieszę i nie pamiętam, że dotknięcie powinno być jak najbardziej prostopadłe do powierzchni pulpitu. Psychologicznie to bardzo denerwujące, no bo człowiek się śpieszy, a tu pulpit sobie skacze, więc dodatkowe opóźnienie... Ale żeby nie było o Mi5, tylko o Mi Note 2. Czytałem ostatnio o tym, jak dokładnie realizowana jest w różnych sprzętach rejestracja obrazu w trybie video, gdzie liczba pikseli (rozdzielczość) filmu jest znacznie mniejsza od rozdzielczości matrycy. Są różne metody, różne sztuczki, ale mówiąc w największym skrócie: w tańszych sprzętach, jak np. "zwykłe" telefony (w tym wszystkie Xiaomi) istnieje odwrotna zależność pomiędzy rozdzielczością matrycy a jakością (szczegółowością) obrazu w filmach 1080p (w 4K w znacznie mniejszym stopniu to widać, z różnych powodów). Potwierdzenie tej teorii znalazłem w tych próbkach: od góry: MiNote 2 (22.5 Mpix), Mi5 (16pix) i MiNote1 (13 Mpix) http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idCamera1=300340&idCamera2=300308&idCamera3=300281 Problem jest poważny i dotyczy w jakiejś postaci wszystkich aparatów foto potrafiących nagrywać filmy. Rozwiązaniem (w pewnym sensie) jest filmowanie wyłącznie w 4K, nawet gdy docelowo nie potrzebuje się tak dużej rozdzielczości. Przeskalowany potem (choćby przez YT) do 1080p czy do 720p materiał 4K będzie wyglądać o wiele lepiej, niż gdyby był nagrany od razu w tych rozdzielczościach telefonem.
  11. W EDL można wgrać nie tylko oficjalny ROM. Dowodów na to nie brak. Masa ludzi kupuje tel. z zablokowanym BL oraz wgranym syfiastym ROM-em.
  12. Nawet na tym forum są wątki o wgrywaniu systemu na zablokowany BL.
  13. OK, wysyłam nr zam. na priv. Dzięki.
  14. Czy są tu jeszcze jacyś pechowcy, których telefon zamówiony 11.11 nie został jeszcze wysłany? Czy zostałem sam, ostatni, jak ta sierota ?
  15. Nie, nieprawda. Wystarczy spreparować taki lewy rom w formacie dla MiFlash i wgrać w trybie EDL.
  16. Mylisz się. Jeśli można wybierać sobie ostrość po zrobieniu zdjęcia, to musi być seria zdjęć zrobionych przy różnych ustawieniach optyki. No chyba że są tylko dwa (z różną ostrością), po jednym z każdego obiektywu. Łatwo to sprawdzić, wystarczy zdjęcie czegoś, co się dostatecznie szybko porusza. Podobną debatę przechodziliśmy już za czasów Ubifocus na Mi3 (albo Mi4, nie pamiętam).
  17. Czy jest tylko jeden tryb w trybie stereo, taki jak opisaleś (w którym aparat zapewne robi serię zdjęć, które potem można łączyć na różne sposoby). Myślałem, że jest takze tryb, gdzie robione są (w tym samym momencie) tylko dwa ujęcia - po jednym z kazdego aparatu i umożliwia to tylko (i aż) redukcję szumów.
  18. Cóż, niektórzy święcie wierzą, że taki serwis jest "dobry bo polski". Tego typu "patriotów" odsyłam np. do tego wątku: https://miuipolska.pl/forum/topic/3539-technos-technos-online/
  19. Bo sprzedawca ma w d*pie rzetelność danych podawanej specyfikacji? Nazywajmy rzeczy po imieniu.
  20. IMHO – myślę, że to jest ewidentnie bug systemu (zarządzania pamięcią, zarządzania procesami). Być może ujawnia się on tylko przy określonej konstelacji zainstalowanych apek, dlatego jedni go mają, inni nie. Jeśli chodzi o kłódkę, to ja jej bardzo intensywnie używałem, gdy stosowałem (testowo) systemową funkcję czyszczenia RAM-u po zablokowaniu ekranu [po paru tyg. testow nabrałem przekonania, że ona żadnych oszczędności baterii nie daje]. Wtedy kłódka się sprawdzała w 100%. Sprawdza się też ona przy ręcznym czyszczeniu RAM-u, co łatwo sprawdzić. Tak myślę, że może jednak masz rację, że może kłódka jest przewidziana tylko do tych okoliczności, a nie do sytuacji, gdy system z innych powodów niż funkcje czyszczące RAM (np. prawdziwe przeciążenie RAM lub błędy dotyczących zarządzania RAM) ubija procesy? Wtedy być może ubija wg jakichś kryteriów, które kłódki nie biorą w ogóle pod uwagę. Ale to tylko moje gdybania...
  21. No widzisz, a ja celowo wyłączyłem synchro Gmaila, bo mnie wkurzało, że każdy mail, ważny czy nie, natychmiast mi "pikał", co mnie ciągle rozpraszało (dziennie dostaję średnio 100-200 maili). Znaczy chcę powiedzieć, że u mnie powiadomienia działają bez zarzutu i nie uważam, że Autostart i kłódka to ściema. Nigdy nie ubiło mi żadnej apki w tle, nie pamiętam ani jednego takiego przypadku. Są jednak egzemplarze, na których się to dzieje, to wiem czytając Forum. Zagadka brzmi: od czego to naprawdę zależy... Może sprobuj "EU", skoro na Globalu masz ten problem? Albo prościej, jeśli nie chce Ci się odblokowywać BL i robić wipe – wgraj od ręki, bez wipe, Global dev (6.11.10) skoro na "stable" masz takie jazdy. Sobie poprawisz działanie tel, a nam przy okazji dostarczysz kolejnego z wielu dowodów, że stable to żadne stable, a to jedynie jeden ze starszych dev, wybrany w mniej lub bardziej (nie)przemyślany sposob... Wydanie 6.11.10 dev jest b. udane, wiele osób je poleca, ja też.
  22. Hmm, może to właśnie dlatego obniżyli pułap max.do 26? Nie żebym usprawiedliwiał taki ruch, ale przynajmniej jakiś ślad racjonalności w tym jest. Ale mogli zostawić wybór użytkownikowi. Wszak nie codziennie jest upał i też nie filmuje się zwykle podczas ładowania. Przy obecnych warunkach pogodowych itp., w ogóle nie zauważyłem szczególnego grzania się tego tel. przy filmowaniu 4K, więc nie sądzę, aby miał miejsce jakiś throttling. Zresztą, kto ich tam wie. Może własnie jest i ma tak niski próg, że nie czuję grzania? A przy tym progu możliwe jest płynne nagrywanie do 26 FPS? Szkoda że jak to wprowadzili, to uczciwie nie napisali w changelogu, że zmienili tak i tak i dlaczego tak.
  23. Fajne, nawet widać stopień zapełnienia pamięci
  24. Smutne. Ale korzystaj jak najczęściej z trybu stereo, bo naprawdę różnica jest spora (w słabszym świetle). W dobrym świetle to raczej mało wnosi. Święte słowa @luka ! A już zwłaszcza, jeśli chodzi o sprawy zdjęć i filmów. Co najwyżej pogorszą za parę miesięcy, to co masz teraz (tak jak zrobili w Mi5). BTW: jakie masz obecnie FPS w filmach 4K? Mógłbyś sprawdzić, proszę?
  25. Nie tylko jest takie dla Mi Max, ale już je mam (bo po tym, jak dobrze mi się tego używa na Mi5, zamówiłem też dla Mi Max-a), choć mój niedoszły Mi Max pewnie już nigdy do mnie nie dotrze (jestem na etapie sporu via PayPal ze sklepem GeekBuying).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...