Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. A jak z FPS w filmach po tej zmianie?
  2. Stanowczo nie, jeśli chodzi o filmy. Co do zdjęć to nie wiem.
  3. Odpowiedni, działający fix jest w MIUI EU dev od 7.1.5
  4. Proszę o info o FPS (min, max, avr) w filmach video.
  5. latet

    Etui / Bumper do MI5

    Witam, Dziś do mnie dotarło to: https://www.aliexpress.com/item/Vintage-Shell-for-Xiaomi-Mi5-Mi-5-case-Phone-Cover-original-Hard-Retro-Slim-PU-leather/32723336552.html i myślę, że mogę polecić, w tym osobom, którym zależy, aby etui nie zwiększało istotnie grubości wymiarów telefonu. To zwiększa wymiary mniej, niż się wydaje patrząc na zdjęcia. Jest przyjemnie skóropodobne w dotyku, nie ślizga się w ręku ani na stole. Ponad ekran wystaje ok 1 mm – wystarczająco, aby chronić przed zarysowaniami w pozycji "face down" na równej powierzchni. Wokół ramki tak się układa, że na pewno nie będzie kolidować z żadną szybą na ekran. Jedyny mankament, to że nie obejmuje środkowej części dolnej przedniej krawędzi telefonu (co widać na ostatniej fotce wyraźnie). Ważne – przyciski fajnie działają z tym etui, choć są całkiem zakryte, nie przyciskają się zbyt lekko (przypadkowo), są stosunkowo łatwo wyczuwalne, nie chodzą zbyt ciężko - jak dla mnie w sam raz. Otworki spasowane idealnie. Jeszcze nie robiłem testu wpływu tego etui na jakość zdjęć z flashem, ale nie powinno być najgorzej. Z drugiej strony - jest na tyle cienkie, że niestety nie zacieni obiektywu przed słońcem, czy innym mocnym światłem zewn. No, ale to oczywistość przy cienkich etui, a nie żadna wada (raczej brak dodatkowej zalety grubych).
  6. Od premiery 4c spadła bardzo znacząco. Tak że - w pewnym stopniu – M4c zagraża sprzedaży nowych modeli budżetowych.
  7. Zważywszy na to, jak spadła cena Mi4c, to nie zdziwiłbym się, gdyby uznali, że warto nieco bardziej spieprzyć mu AF w filmach
  8. Zapewne GPS, jak w Mi5. To przede wszystkim. Prawie pewne Z Bluetooth też często lubią coś popsuć (to tylko moje wrażenie czytając Forum).
  9. Fakt, jeszcze i to! Co za tydzień! Szał!
  10. No właśnie przy takich okazjach wychodzi, że MIUI to coś więcej niż "nakładka". To bardziej jakby głęboka modyfikacja Androida + nakładka. W tym przypadku, niestety, nie wdrożono tej funkcji. Ale z tego, co tu czytałem, to jest możliwe, że pojawi się wraz z MIUI9.
  11. No właśnie... Na andku 7 dla Mi4c zabawa się zapewne zacznie od nowa z nieznanym dziś rezultatem.
  12. @Acid, z ciekawości - planujesz ten fix włączyć do MIUI EU dla Mi4c? U posiadaczy Mi4c z aparatem "sunny" – zadziała, u pozostałych – nic się nie zmieni. A lista przewag "EU" nad oficjałkami wydłuży się o 1 ciekawą pozycję, choć (wierzę, że tylko "na razie") ograniczoną tylko do części egz. jednego z modeli. I taj już teraz jest to najlepszy tydzień od niepamiętnych czasów dla entuzjastów filmowania telefonami Xiaomi: za***ista poprawka dźwięku w filmach dla R3s fix na kalibrację OIS dla Mi5 no i te 30 FPS dla "słonecznych" Mi4c Wreszcie coś się dzieje!
  13. No tak, w Mi5 bandyty ukradli nam latem 2016 r. aż 4 FPS-y Może chcieli zabrać tylko 3 , ale ktoś się machnął Zresztą to bez róznicy - 26 czy 27 - oba przypadki są nie do zaakceptowania. Zaakceptowałbym (z bólem) 24, 25, a najchętniej 30, jak było w MIUI7. Nie chce mi się wracać do MIUI7 bo lubię MIUI8 za całokształt najbardziej z wszystkich dotychczasowych wydań.
  14. Spokojnie w kolejce do 30/4K jeszcze czeka Mi5
  15. Ustaw piekarnik na 45°, włóż telefon na 15 min, najlepiej niech tam w środku filmuje cały czas. Potem pokaż FPS-y
  16. Bardzo cenna byłaby obserwacja, czy FPS rate nie spada też w żadnych innych warunkach, np. przy dużym rozgrzaniu się telefonu (upał, gra + dłuższe filmowanie 4K). Mam na myśli chwilowe spadki, aby je zauważyć, nie wystarczy patrzeć na średni FPS, trzeba też na wartość "min".
  17. Nie może działać coś, czego nie ma.
  18. ¨Jak się robi takie paczki dla TWRP, przy założeniu, że mam jakiś zmodyfikowany plik systemowy i znam jego ścieżkę? Czy trzeba coś zmieniać w folderze META-INF, czy tylko w "system" (po prostu tam utworzyć foldery i umieścić plik)?
  19. Także w słabym świetle? Trzyma się cały czas tych 30?
  20. Też być stracił dużo energii, jakbyś czuł nieodpartą potrzebę wyjrzenia przez okno, które byłoby zamknięte i co minutę być się z nim mocował... OK, kulawe porównanie, ale przekaz chyba jasny – wyłączanie podstawowych usług często może powodować wzrost zużycia prądu. Bo apki/precesy, które ich potrzebują, nie spoczną, aż ich nie dostaną.
  21. Może woli 30 FPS w 4K niż więcej pamięci Ja bym wolał
  22. Nie wiem jak rozmów (trudno mi ocenić, gorzej nie jest), ale poprawa w dźwięku nagrywanych filmów jest ogromna.
  23. Ciężko coś porównać w pliku binarnym, nieczytelnym dla człowieka...
  24. Hm, to może jest i nadzieja dla linii dev A czy ta kalibracja OIS jest w tej wersji wbudowana? Chyba nie , bo ona jest z grudnia.
  25. W 30 FPS nagrywa 4K także MiMax, tylko że tam jest z kolei skłonność do spadków FPS przy słabszym świetle.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...