-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Odblokowanie Camera API2(poprawa jakości zdjęć)
latet odpowiedział(a) na kamilp2p temat w Modyfikacje systemowe
A jak z FPS w filmach po tej zmianie? -
Stanowczo nie, jeśli chodzi o filmy. Co do zdjęć to nie wiem.
-
Słaba jakość dźwięku w nagraniach video
latet odpowiedział(a) na gadoma1 temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
Odpowiedni, działający fix jest w MIUI EU dev od 7.1.5 -
Proszę o info o FPS (min, max, avr) w filmach video.
-
Witam, Dziś do mnie dotarło to: https://www.aliexpress.com/item/Vintage-Shell-for-Xiaomi-Mi5-Mi-5-case-Phone-Cover-original-Hard-Retro-Slim-PU-leather/32723336552.html i myślę, że mogę polecić, w tym osobom, którym zależy, aby etui nie zwiększało istotnie grubości wymiarów telefonu. To zwiększa wymiary mniej, niż się wydaje patrząc na zdjęcia. Jest przyjemnie skóropodobne w dotyku, nie ślizga się w ręku ani na stole. Ponad ekran wystaje ok 1 mm – wystarczająco, aby chronić przed zarysowaniami w pozycji "face down" na równej powierzchni. Wokół ramki tak się układa, że na pewno nie będzie kolidować z żadną szybą na ekran. Jedyny mankament, to że nie obejmuje środkowej części dolnej przedniej krawędzi telefonu (co widać na ostatniej fotce wyraźnie). Ważne – przyciski fajnie działają z tym etui, choć są całkiem zakryte, nie przyciskają się zbyt lekko (przypadkowo), są stosunkowo łatwo wyczuwalne, nie chodzą zbyt ciężko - jak dla mnie w sam raz. Otworki spasowane idealnie. Jeszcze nie robiłem testu wpływu tego etui na jakość zdjęć z flashem, ale nie powinno być najgorzej. Z drugiej strony - jest na tyle cienkie, że niestety nie zacieni obiektywu przed słońcem, czy innym mocnym światłem zewn. No, ale to oczywistość przy cienkich etui, a nie żadna wada (raczej brak dodatkowej zalety grubych).
-
Naprawa z 26,888 fps do 30,000 fps w rozdzielczości 4K
latet odpowiedział(a) na galakty temat w Dyskusja ogólna
Od premiery 4c spadła bardzo znacząco. Tak że - w pewnym stopniu – M4c zagraża sprzedaży nowych modeli budżetowych. -
Naprawa z 26,888 fps do 30,000 fps w rozdzielczości 4K
latet odpowiedział(a) na galakty temat w Dyskusja ogólna
Zważywszy na to, jak spadła cena Mi4c, to nie zdziwiłbym się, gdyby uznali, że warto nieco bardziej spieprzyć mu AF w filmach -
Naprawa z 26,888 fps do 30,000 fps w rozdzielczości 4K
latet odpowiedział(a) na galakty temat w Dyskusja ogólna
Zapewne GPS, jak w Mi5. To przede wszystkim. Prawie pewne Z Bluetooth też często lubią coś popsuć (to tylko moje wrażenie czytając Forum). -
Naprawa z 26,888 fps do 30,000 fps w rozdzielczości 4K
latet odpowiedział(a) na galakty temat w Dyskusja ogólna
Fakt, jeszcze i to! Co za tydzień! Szał! -
No właśnie przy takich okazjach wychodzi, że MIUI to coś więcej niż "nakładka". To bardziej jakby głęboka modyfikacja Androida + nakładka. W tym przypadku, niestety, nie wdrożono tej funkcji. Ale z tego, co tu czytałem, to jest możliwe, że pojawi się wraz z MIUI9.
-
Naprawa z 26,888 fps do 30,000 fps w rozdzielczości 4K
latet odpowiedział(a) na galakty temat w Dyskusja ogólna
No właśnie... Na andku 7 dla Mi4c zabawa się zapewne zacznie od nowa z nieznanym dziś rezultatem. -
Naprawa z 26,888 fps do 30,000 fps w rozdzielczości 4K
latet odpowiedział(a) na galakty temat w Dyskusja ogólna
@Acid, z ciekawości - planujesz ten fix włączyć do MIUI EU dla Mi4c? U posiadaczy Mi4c z aparatem "sunny" – zadziała, u pozostałych – nic się nie zmieni. A lista przewag "EU" nad oficjałkami wydłuży się o 1 ciekawą pozycję, choć (wierzę, że tylko "na razie") ograniczoną tylko do części egz. jednego z modeli. I taj już teraz jest to najlepszy tydzień od niepamiętnych czasów dla entuzjastów filmowania telefonami Xiaomi: za***ista poprawka dźwięku w filmach dla R3s fix na kalibrację OIS dla Mi5 no i te 30 FPS dla "słonecznych" Mi4c Wreszcie coś się dzieje! -
Naprawa z 26,888 fps do 30,000 fps w rozdzielczości 4K
latet odpowiedział(a) na galakty temat w Dyskusja ogólna
No tak, w Mi5 bandyty ukradli nam latem 2016 r. aż 4 FPS-y Może chcieli zabrać tylko 3 , ale ktoś się machnął Zresztą to bez róznicy - 26 czy 27 - oba przypadki są nie do zaakceptowania. Zaakceptowałbym (z bólem) 24, 25, a najchętniej 30, jak było w MIUI7. Nie chce mi się wracać do MIUI7 bo lubię MIUI8 za całokształt najbardziej z wszystkich dotychczasowych wydań. -
Naprawa z 26,888 fps do 30,000 fps w rozdzielczości 4K
latet odpowiedział(a) na galakty temat w Dyskusja ogólna
Spokojnie w kolejce do 30/4K jeszcze czeka Mi5 -
Naprawa z 26,888 fps do 30,000 fps w rozdzielczości 4K
latet odpowiedział(a) na galakty temat w Dyskusja ogólna
Ustaw piekarnik na 45°, włóż telefon na 15 min, najlepiej niech tam w środku filmuje cały czas. Potem pokaż FPS-y -
Naprawa z 26,888 fps do 30,000 fps w rozdzielczości 4K
latet odpowiedział(a) na galakty temat w Dyskusja ogólna
Bardzo cenna byłaby obserwacja, czy FPS rate nie spada też w żadnych innych warunkach, np. przy dużym rozgrzaniu się telefonu (upał, gra + dłuższe filmowanie 4K). Mam na myśli chwilowe spadki, aby je zauważyć, nie wystarczy patrzeć na średni FPS, trzeba też na wartość "min". -
Nie może działać coś, czego nie ma.
-
Naprawa z 26,888 fps do 30,000 fps w rozdzielczości 4K
latet odpowiedział(a) na galakty temat w Dyskusja ogólna
¨Jak się robi takie paczki dla TWRP, przy założeniu, że mam jakiś zmodyfikowany plik systemowy i znam jego ścieżkę? Czy trzeba coś zmieniać w folderze META-INF, czy tylko w "system" (po prostu tam utworzyć foldery i umieścić plik)? -
Naprawa z 26,888 fps do 30,000 fps w rozdzielczości 4K
latet odpowiedział(a) na galakty temat w Dyskusja ogólna
Także w słabym świetle? Trzyma się cały czas tych 30? -
Też być stracił dużo energii, jakbyś czuł nieodpartą potrzebę wyjrzenia przez okno, które byłoby zamknięte i co minutę być się z nim mocował... OK, kulawe porównanie, ale przekaz chyba jasny – wyłączanie podstawowych usług często może powodować wzrost zużycia prądu. Bo apki/precesy, które ich potrzebują, nie spoczną, aż ich nie dostaną.
-
Może woli 30 FPS w 4K niż więcej pamięci Ja bym wolał
- 6 239 odpowiedzi
-
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
latet odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Nie wiem jak rozmów (trudno mi ocenić, gorzej nie jest), ale poprawa w dźwięku nagrywanych filmów jest ogromna. -
Ciężko coś porównać w pliku binarnym, nieczytelnym dla człowieka...
-
Hm, to może jest i nadzieja dla linii dev A czy ta kalibracja OIS jest w tej wersji wbudowana? Chyba nie , bo ona jest z grudnia.
-
W 30 FPS nagrywa 4K także MiMax, tylko że tam jest z kolei skłonność do spadków FPS przy słabszym świetle.
