Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Cóż... Nie używalem stable na Mi5, ale mogę Cię zapewnić, ze na najnowszych "dev" MIUI EU taki problem nie występuje, a akurat ten aspekt używania telefonu testuję szczególnie dokładnie i uporczywie (choć tylko na 1 karcie SIM, przyznaję). Oto screen z dziś z małej trasy po mieście, – ok. 20 jazdy. Włączony Yanosik oraz nawigacja Google, ekran zapalony, jasność max. Jak widać - zero nagrzewania się, niewielkie zużycie baterii. Jak dla mnie - lepiej to wyglądać być nie może. Drugi screen - dla porównania jest z Mi4c (ta sama trasa, test jednoczasowy, oba tel. były tak samo skonfigurowane, te same apki, te same ustawienia). Jak widać – Mi4c się podgrzał o pawie 10°C. A Mi5 może o 1°C. Tak więc jesteś kolejnym (z dziesiątek) przykładów że magiczna stabilność i bezproblemowość tzw. wersji stable to mit. Zainstaluj najnowszą wersję dev MIUI EU. Podziękujesz mi później
  2. Wczoraj mi nagle przerwało w połowie ładowania. Między ładowarką a kablem mam miernik, który zgasł. Metodą podmiany komponentów doszedłem do tego, że nagle pojawił się problem z gniazdkiem USB w ładowarce (oryginalna ładowarka od Mi5). Nagle gniazdko przestało "współpracować" z częścią kabli, jakimi dysponuję, w tym z oryginalnym kablem z zestawu Xiaomi, oraz z miernikiem USB. Natomiast niektóre inne kable - jak najbardziej nadal działają z tą ładowarką. Wszystkie "na oko/rękę" wchodzą tak samo ciasno, trzymają się tak samo mocno. Nie rozumiem tej sytuacji, przyznam, kompletnie.
  3. Która wersja systemu? W próbkach, które oglądałem w sieci - filmiki nagrane na Mi5 z wczesnymi ROM-ami (MIUI 7) faktycznie dźwięk był tragiczny w filmach, ale potem to trochę poprawili i obecnie nie jest aż tak źle, choć generalnie nie jest dobrze. Bitrate ten sam, co wcześniej, ale jakość nagrań lepsza. Niezadowalająca jakość dźwięku w wideo to generalnie bardzo znany problem z wszystkimi Xiaomi, od zawsze. Ale w różnym nasileniu w różnych modelach.
  4. latet

    Root dla Mi5

    Zrobienie tego na pewno nie jest warunek konieczny. Kilka telefonów bez tego kroku spokojnie odblokowałem, a na jednym i to nie pomagało. Chyba, że teraz jest już to konieczne (wcześniej nie było, nawet nie wiem, czy ta opcja tam istniała). To trochę bez sensu, przecież samo zalogowanie się z telefonu do konta Xiaomi wiąże telefon z kontem i to wiąże całkiem konkretnie. No ale, na pewno nie powinno zaszkodzić, a możliwe, że pomoże odblokować także innym. Żeby nie było, że sugeruję tego nie robić. Robić, robić, tylko się dziwie, że nagle pomaga coś, co nie było potrzebne wcześniej. Jedno jest pewne. Tak pogmatwali ten proces odblokowania, że jakiegoś anty-Nobla powinno za to dostać w dziedzinie User-un-Friedliness czy tam coś.
  5. Jak na telefonie prosto ze sklepu zrobisz " przywróć do ustawień fabrycznych" to raczej kompletnie nic się nie zmieni. Bo ta nazwa jest myląca i nie ma w tych ustawieniach nic "fabrycznego".
  6. Dlaczego piszesz "room"? Skąd to wziąłeś?
  7. Hej, czy to jest normalne, że CPU Spy pokazuje mi, że max. taktowanie to 1.6 GHz, podczas gdy mój Mi5 Prime powinien mieć max. 2.15 GHz? Na screenie widać, że nie ma też żadnych "Unused CPU frequencies". Wszystko działa płynnie, nie narzekam, ale zastanawia mnie to.
  8. Akurat na Mi4c nie testowałem CM. Zresztą - nie za bardzo go lubię i nie wyobrażam sobie używać CM zamiast MIUI na co dzień. Trochę się bawiłem CM za czasów Mi2s. Nie, to nei dla mnie.
  9. No pięknie. Czyli problem stary jak sam telefon, dobrze znany i przez rok nie raczyli go poprawić. Cóż, typowe dla Xiaomi podejście, niestety. Tylko do cieżkiej cholery, dlaczego najmniej kompetentnych programistów spośród swojego zespołu musieli przydzielić akurat do sekcji "Camera"? Zresztą - autofocus w filmach "świruje" w mniejszym lub większym stopniu chyba w każdym modelu Xiaomi, w większości video-recenzji zwracają na to zjawisko problem. Na moim Mi5 też to się dzieje, ale jednak różnica na Mi4c jest potężna, jak sie przekonałem kręcąc równolegle to samo "na dwie ręce dwoma telefonami. A wiecie co jest najgorsze? Że gówno daje instalacja innym apek typu "Aparat". Testowałem ich już wiele – wygląda na to, że wszytkie są tylko (w jakimś sensie) nakładkami na systemowy Aparat – może oferują więcej funkcji, ale błędy są te same (niski FPS, niski bitrate dźwięku, autofocus) – nawet jeśli maja własne ustawienia dotyczące tych rzeczy, to one są ignorowane, tak jakby to jakieś drivery czy systemowe, głębokie biblioteki tu decydowały. Może znacie jakąś apkę, które jest "do jądra" napisana niezależnie i steruje tym sprzętem po swojemu? (jakoś wątpię, że istnieje).
  10. No raczej wręcz przeciwnie – będzie już wliczony w cenę.
  11. Tych odważniejszych są tu dziesiątki, więc szybko ew. problemy są tu upubliczniane. Warto poczekać tak do niedzieli powiedzmy, często w weekend jest wrzucana wersja poprawiona w stosunku do piątkowej.
  12. latet

    Xiaomi Redmi 4

    Dział już jest, tylko teraz moderatorzy muszą przenieść porozrzucane po "całym" forum wątki o R4 i je tam przenieść. Edit: Sorry, pomyliłem z Redmi Note 4 (on ma dział). Za dużo tych nowych modeli, za dużo... W sumie to dla serii R4 powinny być 3 osobne dzialy, bo to różne CPU, rózne ROM-y, różne (zapewne) będą problemy...
  13. Aha, no to pewnie jakiś nowy błąd, oby "okresowy" tylko.
  14. Musisz po prostu wcisnąć tym znanym palcem przycisk home, tak nie za szybko (przytrzymać go z ćwierć sek. w pozycji wciśniętej). Moim zdaniem to całkiem sensowne i wygodne rozwiązanie. Polecam wczytać odciski więcej niż 1 palca, aby można było w różnych sytuacjach i różnymi rękoma, różnymi palcami szybko odblokować.
  15. Tak samo masz na stable, tylko rzadziej
  16. Jak wyżej. Nie ma takiej zależności: stable=spojój, dev=błędy i problemy. Oba równania fałszywe.
  17. Nie sądzę, aby istniała taka, którą możesz założyć samodzielnie na ekran 2D na totalnie 100% jego powierzchni. No nie ma cudów po prostu.
  18. O co chodzi z tym cachback? Nie Ty pierwszy o tym wspominasz (jak o czymś fajnym), a ja nie wiem, o co chodzi. Oświecisz?
  19. A ja do tych stable. Powszechnie wiadomo, że to (w zasadzie) tylko starsze wersje rozwojowe. Też mają swoje błędy i problemy. Główna róznica jest taka: jak masz problem w wersji stable, to musisz czekać ileś tam tygodni na poprawkę, a jak masz problem w wersji dev, to tydzień
  20. Witam, Bawię się od wczoraj testowo Mi4c i zauważyłem, że przy kręceniu filmów autofocus (w trybie ciągłym) działa naprawdę mało stabilnie – ostrość "pompuje" co chwilę bez wyraźnego powodu. Kręciłem na dwie ręce (równocześnie Mi5 i Mi4c) i w Mi5 ostrość zachowywała się bez porównania stabilniej. Czy może macie podobne obserwacje w swoich egzemplarzach Mi4c? Pytam głównie w kontekście czasu – czy takie problemy były od zawsze, czy może to jakaś "nowość", a więc jest nadzieja, na poprawę? Poza tym – podobnie jak w Mi5, w filmach 4K liczba klatek na sekundę jest ograniczona do 27 fps... I tu nie pomagają żadne alternatywne apki do filmowania. Ciekawe też, że w mi4c w ogóle nie ma crop-a w filmach 4K. W Mi5 jest i w innych, nowszych, droższych modelach - jest. Jeśli chodzi o zdjęcia to prawie nie widzę różnicy w jakość między Mi4c a Mi5, ale w filmach różnica jest widoczna gołym okiem (choć nie jest drastyczna).
  21. Witam, Jak dokładnie działa opcja "Popraw niedoświetlone sceny"? Próbuję z i bez niej, ale jakoś bez różnicy. Druga rzecz – w trybie filmowania można zrobić korektę ekspozycji, ale tylko jeśli tryb ostrości jest ręczny. Nie można, gdy jest "ciągły". A może jakoś można? Dzięki!
  22. latet

    Etui / Bumper do MI5

    Też czekałem, aż spadanie. Tak cierpliwie, że aż wzrósł i to znacznie
  23. latet

    Etui / Bumper do MI5

    Znam, znam. Zamówiłem 5 różnych etui na mojego Mi5, zanim go dostałem. Telefon przyszedł tydzień temu, ale żadne z 5 etui jeszcze nie dotarło...
  24. W wersji 16GB jest to max. 11GB w teorii, a w praktyce od ok. 9.5 GB w dół.
  25. Ali jest jak Allegro - tylko nie tysiące, ale miliony różnych sprzedawców. Nie wybieraj jakichś losowych, tylko polecanych, sprawdzonych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...