-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Nie, to tylko screen. Próbowałem przede wszystkim "Firmware update", a potem kilku innych trybów, we wszystkich błąd taki sam.
-
Lepiej się módlmy, aby przypadkiem nie zrobili 15...
-
Nie żartuj. W Mi5 Android 7 nie zmienił FPS w filmach. Mogę się założyć, że nie poprawią tego także w MIUI9.
-
Nie jest aż taki duży: 38 mm x 18 mm x 8 mm. No, ale to już zależy, co dla kogo duże a co małe. W sumie to najmniejszy z wszystkich jakie posiadam, więc dla mnie on jest mały. Mniejsze łatwiej zgubić Ale... jeśli będziesz zapisywał na niego dane głównie telefonem, to prędkość zapisu i tak będzie ograniczona standardem USB2 (z tego co sam mierzyłem, to na Mi5 osiągnąłem zapis na ten pendrive w porywach 14–16MB/s), więc tego czynnika nie bierz pod uwagę, prędkość Kingstona spoko wystarczy.
-
O ile to prawda, co tam podają, to nie jest on najszybszy: 70MB/s read, 15MB/s write Ten Sandisk (wersja 32) działa mi z realną szybkością 146 MB/s w odczycie i 82 MBs/ w zapisie. Wersji 64 jeszcze nie testowałem, teoretycznie jest możliwe, że w zapisie będzie jeszcze szybsza.
-
No tak, teraz prawie 31$. Ja go kupiłem w promocji 11.11 – wtedy dałem 24$, a i dolar był tańszy, wyszedł mnie 110 zł. Może nie tanio, ale akceptowalnie jak za szybki pendrive dobrej marki o takiej pojemności.
-
Polecam taki kabel OTG dla telefonów z USB-C: http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-kabel-usb-c-3-1-usb-3-0-otg-i6493118258.html?fromVariant=6493101301 on jest w pełni zgodny z USB3, co na razie bez znaczenia, ale w przyszłości może zaprocentować. Oczywiście wygodniejszy jest pendrive od razu z 2 wtyczkami. Kupiłem taki i jestem zadowolony (kupilem 32G i 64G, używam mniejszego, większy czeka na lepsze czasy w szufladzie) https://www.aliexpress.com/item/2016-Sandisk-128GB-SDDDC2-Extreme-Type-C-USB3-1-Dual-OTG-USB-Flash-Drive-64GB-high/32721229772.html Co do przejściówek OTG dla telefonów z portem USB starego typu, to kupiłem taką i działa OK: https://www.aliexpress.com/item/Original-REMAX-Micro-USB-OTG-Plug-for-Android-Mobile-to-Pen-Drives-Extend-Storage-Read-U/32633163184.html ale w sumie zwykły kabelek OTG jest chyba wygodniejszy niż taka przejściówka.
-
Oj.... to tak jakbyś nie miał gaśnicy w aucie Lepiej mieć. "Cudo" można kupić za kilka zł (kabelek czy przejściówka).
-
A pendrive'a OTG też nie widział wtedy TWRP? Raczej powinien. Bo to że pecet nie widzi, to mnie jakoś nie dziwi (powinien, ale wiadomo jak to bywa).
-
Chyba zapomniał o ważnej funkcji 2 aparatów w Mi5s+ tj. odszumianie. DOF są fajne, ale to tylko jeden z możliwych trybów, o ile się nie mylę.
-
Ja realizowałem gwarancję z IBG w Chinach (nie pamiętam dlaczego, chyba jeszcze Acid wtedy z nimi nie współpracował, w każdym razie podali mi adres w Chinach i tam też wysłałem). Zwykłą pocztą lotniczą, coś ok. 30 zł płaciłem. Wrócił do mnie z wymienionym ekranem po ok. 4 tyg. (od nich do mnie szedł DHL-em na ich koszt). No ale ok, nie twierdzę, że "zwykłe" chińskie sklepy też są w tym względzie tak dobre jak IBG. Pewnie zwykle jednak czeka się nieco dłużej. Ale różnicy w wygodzie to nie ma raczej, bo i w przypadku polskiej i chińskiej gwarancji musisz tak samo zrobić paczuszkę i iść na pocztę, o ile nie mieszkasz b. blisko danego serwisu.
-
Mi Note / Note Pro - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na wasabi temat w Dyskusja ogólna
Witam, Jak wygląda obecnie (na ROM-ach z ostatnich tygodni) kwestia FPS w filmach 4K nagrywanych na Mi Note? Ostatnio miałem ten zacny model w ręku w czerwcu 2016 i wtedy wszystko było w zasadzie cacy: Bit rate : 41.8 Mbps Width : 3 840 pixels Height : 2 160 pixels Display aspect ratio : 16:9 Frame rate mode : Variable Frame rate : 30.000 fps Minimum frame rate : 29.202 fps Maximum frame rate : 30.843 fps zastanawiam się, czy Xiaomi to sp***doliło, tak jak np. w Mi5 i już nie ma 30 FPS ale coś około 26. Czy ktoś z Mi Note mógłby sprawdzić? Dzięki! -
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Też tak miałem, ale tylko i wyłącznie na Mi4c. Wiele innych tel. odblokowałem bez tego problemu, a mi4c za cholerę nie chciało przejść 50%. Rozwiązanie jest proste - odblokowujesz specjalną komendą fastboot.exe (coś a la oem unlock coś tam, nie pamiętam dokładnie). Pytaj specjalistę – @Redmi2 – to on mi to wtedy podpowiedział.- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Niepotrzebnie "zużyłeś" zgodę (tzn. 30-dniowy termin) na odblokowanie Mi4c. Ten telefon można odblokować bez zgody Xiaomi, bez logowanie się do konta Xiaomi, szybko, łatwo i bez łaski.- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czy przywrócą 30 fps w 4K? Czy naprawią OIS? Czy będzie możliwe 60 FPS w 1080p? Czy rozdzielczość filmów Slo-Mo będzie prawdziwie 720p a nie oszukańcze (upascale z 480p)? Czy dadzą wyższy bitrate dźwięku niż 96 kpbs? Czy pozwolą na zapamiętywanie ustawień rozdzielczości video? Albo przynajmniej czy będzie info na ekranie, jaka rozdzielczość jest aktualnie wybrana? Czy w video będzie jakaś namiastka trybu ręcznego - np. balans bieli albo korekta ekspozycji działająca także przy ciągłym AF (obecnie jest tylko przy dotykowym). Ta smutna litania jest dłuższa... Najgorsze jest to, że część tych rzeczy była wcześniej, albo w starszych modelach, albo nawet w Mi5 we wcześniejszych wersjach ROM-u. Ja mam wrażenie, że firma Xiaomi robi co może, aby osoby, dla których ważne jest filmowanie omijały te telefony szerokim łukiem. A teraz jeszcze dorzucili pogorszenie GPS w Mi5. Na szczęście aktualizacje nie są obowiązkowe.
- 6 239 odpowiedzi
-
- 1
-
-
Oto i sedno. I nauczka dla wszystkich. W razie problemów nie liczy się polskość serwisu, ale jego jakość.
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Tia...- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Trochę off-topic, ale dotyczy SPFlashTool-a, może ktoś z ekspertów tego wątku będzie umiał pomóc? https://miuipolska.pl/forum/topic/20888-brak-trybu-fastboot-a-system-nie-wstaje/ Dzięki!- 8 779 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wyglada na to, że te próby z SPFlash go dobiły - teraz nie włącza się w ogóle, w żaden sposób, czarny ekran tylko, zimny trup.
-
Próbuję, ale otrzymuję błąd jak na screenie. Nie wiem, co robię źle. Wyjęta bateria, SPFlash gotowy, czeka, podłączam tel. (bez trzymania żadnych przycisów, ale tez próbowałem z trzymaniem Vol–) i bład jak na obrazku za każdym razem. Moze to fizyczne uszkodzenie tel.? Zanim padł w czasie aktualizacji, to generalnie coraz gorzej chodził, sypał błędami z dnia na dzień gorzej.
-
Witam, Mam grubszy problem ze starym Redmi Note 1 3G (MTK). W skrócie: źle poszła aktualizacja systemu zapuszczona z poziomu apki 'Aktualizacje' (więc plik z ROM-em nie nazywał sie update.zip. Telefon daje sie uruchomić wyłącznie w trybie Recovery (Mi Recovery). W żaden sposób nie mogę wejść w Fastboot. Próbowalem wipe user data, wipe cache, nic to nie pomogło. Co robić? DziękI!
-
I jak tam wasze GPS-y na ROM-ie z wczoraj? (nie z przedwczoraj, tylko tym poprawionym, z 30.XII)? Komuś jeszcze GPS nie działa OK?
- 6 239 odpowiedzi
-
Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT
latet odpowiedział(a) na piotr.geekbuying temat w Promocje
Tak wiem, ale w momencie dokonywania zakupu nie widziałem o tym, czego oczywiście bardzo żałuję. Zresztą ciekawe, jakby to zrobili przy zwrocie kasy. Czy by oddali dokładnie identyczną sumę w PLN, czy raczej przeliczyli po swoim aktualnym kursie (wtedy oddaliby nawet więcej niż zapłaciłem). Chętnie się dowiem, jeśli jest tu ktoś, kto kupował tam w PLN a potem otrzymał zwrot. -
Dobry, nawet bardzo, ale czas fix-a to tylko 1 z parametrów pracy GPS. "Niegubienie" sygnału wydaje się nawet ważniejsze.
- 6 239 odpowiedzi
-
- 1
-
-
Ta ostatnia wypowiedź Acida to dzisiejsza? Jeśli tak - super. Oby się to potwierdziło w praktyce. Z tym że z poprawkami GPS to już tak bywa, że jednym ten sa sama poprawka potrafi bardzo pomóc, a innemu wręcz przeciwnie.
- 6 239 odpowiedzi
