Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, domi.nos napisał:

Ale to jest wykonalne, że nie ma jakiś problemów z tym? Po prostu mail, trochę czekam i sprawa załatwiona?

Ja próbowałem według tego poradnika, to jakiś błąd mi po chińsku wyskakuje.

Pisałem dzisiaj do nich w sprawie odblokowania na mail [email protected]

Odpisali mi na razie, że mogę właśnie przez stronę to zrobić, żebym się dwa razy zastanowił czy na pewno chcę itp.. Ponowiłem prośbę o odblokowanie bez korzystania z tej stronki i czekam na odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saracynek napisał:

Ja próbowałem według tego poradnika, to jakiś błąd mi po chińsku wyskakuje.

Pisałem dzisiaj do nich w sprawie odblokowania na mail [email protected]

Odpisali mi na razie, że mogę właśnie przez stronę to zrobić, żebym się dwa razy zastanowił czy na pewno chcę itp.. Ponowiłem prośbę o odblokowanie bez korzystania z tej stronki i czekam na odpowiedź :)

Wrzuć proszę treść rego @ że nie mogłeś odblokować przez stronę, bo ja też mam taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Również jestem posiadaczem Redmi 3 z xiaomi.com.pl 

Przejrzałem wątek pobieżnie i widzę wszyscy mamy ten sam problem - odpalenie aplikacji z GPS powoduje restart urządzenia. 

Niestety Pan Chińczyk, który wysłał telefony do xiaomi.com.pl wgrał nam takie zbugowane MIUI. Nie chcę bronić tego sklepu, ale sami wiecie na czym to polega: zamawiają z Chin i od razu wysyłają zamawiającym w Polsce. Ich wina polega na tym, że nie upewnili się, że będzie to wersja z oryginalnym romem (dzień wcześniej dostałem taką informację przez telefon). 

Nie jestem super obeznany w temacie ale opcje są takie: odsyłamy telefony do nich i czekamy aż ogarną lub zwrócą pieniądze (tj. albo jak wyjdzie oficjalny miuipolska albo coś wykombinują razem z chińczykiem) lub używamy przez jakiś tydzień lub dwa (mam nadzieję) nasze telefony bez usług GPS i czekamy na info czy to tutaj czy ze strony sprzedającego.

Telefon mam trzeci dzień. Jak narazie wydaje się świetny. Niestety przez zły soft mamy taki problem jaki mamy. Oby szybko dało się to rozwiązać! 

 

ps. te chińskie znaczki przy updaterze to po prostu napis że masz zainstalowane najnowsze oprogramowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć proszę treść rego @ że nie mogłeś odblokować przez stronę, bo ja też mam taki problem.

Chodzi ci o tego od nich czy mojego?

Bo jak mojego to napisałem tylko ze mam problem ze zrobieniem tego przez stronę, a telefon kupiłem głównie dla miui i chcę je w pełni wykorzystać i do tego potrzebny mi BL. Napisałem też że zdaję sobię sprawę ze wszystkich konsekwencji. Nic więcej :-)

A od nich dostałem takiego maila :

Hi Sir/Madam,

Thank you for your support and attention towards XiaoMi.

Thank you for letting us know of this information,

Kindly check the link from below for the bootloader unlock apply:

http://www.miui.com/unlock/

Kindly noted that once unlock the bootloader, it can not be able to lock again.

Please do read below message for the potential risks after unlock bootloader:

1. Allowed to modify system important component, and is likely to cause equipment damage to some extent;

2. device Security will lose the guarantee, vulnerable to malware attacks, resulting in personal privacy data leaks;

3. parts of the highly security function of the system, such as: find device, value-added services and so on will not be supported;

4. Part of the system functions will be modified, will affect the system regarding of the latest version upgrades, unable to experience the MIUI latest service.

Please do noted that above is not all the risks, please do think twice before the bootloader process apply :)

1.kindly check if the mobile device is developer version to process the unlock.

2. Kindly apply for the unlock and download the unlock tool into computer.

3. please log into mi account which already have the permission to unlock.

4. after log in, manually enter into bootloader mode (turn of mobile device, press power button + volume down together )

5. log into mi account which have the permission to unlock through computer, connect mobile device.

6. click on the “ unlock ", after 10-15 seconds to complete the unlock.

We appreciate your understanding and cooperation.

If you have any further question, please feel free to contact us.

May you experience a lifetime of love, happiness and joy!

Best regards,

Linsey

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mckale napisał:

Też mam kulawa wersje z xiaomi.com.pl, ale u mnie GPS nie kraszuje aplikacji, niestety fixa łapie bardzo mozolnie i jest mało dokładny... Mam nadzieję że to tylko kwestia softu a nie urządzenia

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

O urządzenie się nie bój. Już tu pisaliśmy, że GPS w Redmi 3 działa rewelacyjnie.

Edytowane przez Sławek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, saracynek napisał:

Chodzi ci o tego od nich czy mojego?

Bo jak mojego to napisałem tylko ze mam problem ze zrobieniem tego przez stronę, a telefon kupiłem głównie dla miui i chcę je w pełni wykorzystać i do tego potrzebny mi BL. Napisałem też że zdaję sobię sprawę ze wszystkich konsekwencji. 

Chodziło mi jak Ty to napisałeś do nich?

Chodzi mi po angielsku, gdyż nie jestem aż tak mocny z tego języka. Nie chcę do nich pisać w stylu Kali jeść, Kali pić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, johnybiu napisał:

Chodziło mi jak Ty to napisałeś do nich?

Chodzi mi po angielsku, gdyż nie jestem aż tak mocny z tego języka. Nie chcę do nich pisać w stylu Kali jeść, Kali pić :-)

też nie jestem zbyt mocny :)

wyskrobałem coś takiego: 

Thanks for answer. I tried to do this on this page, but I have a problem with this. Yes, I know what can happend with unlock bootloader, but I bought this phone for MIUI and it'll give me more posibilities with this phone.
 
Can You help mi without using page? I'll send You all data you need.
 
Ale dzisiaj odpisali i znowu odsyłają mnie na stronę :/ 
Edytowane przez saracynek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd po kliknięciu na Unlock polega na przekierowaniu na chińską wersję forum i jakieś plucie się o nicka na forum?? Bo ja mam taki.

Poza tym odblokowanie bootloadera wymaga na chwile obecną wgranego romu w wersji developerskiej a taki póki co nie jest dostępny na http://en.miui.com/download-298.html.

Jeśli dobrze przeczytałem na tym forum, to nawet żeby wgrać stabilną oryginalną wersję romu potrzebny jest odblokowany bootloader,

To czy w przypadku Redmi 3 jest to w ogóle możliwe??

 

Edytowane przez jarek87
edycja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jarek87 napisał:

Te błąd po kliknięciu na Unlock polega na przekierowaniu na chińską wersję forum i jakieś plucie się o nicka na forum?? Bo ja mam taki.

Poza tym odblokowanie bootloadera wymaga na chwile obecną wgranego romu w wersji developerskiej a taki póki co nie jest dostępny na http://en.miui.com/download-298.html.

 

mnie też proszą o nick, wpisuję ten, który mam na ich forum a później wyskakuje takie info. Wyślwietla się to chwilę i znowu odsyła do strony z nickiem. Może to jest spowodowane za niskim "statusem" na forum. 

Wiem, że musi być ten rom (nie jestem jakimś znawcą, bo wcześniej nie robiłem takich rzeczy), ale z tego co czytałem to działa tak, że oni mi udostępniają po jakimś czasie odblowowanie BT i w dowolnym momencie mogę to zrobić (nie wiem czy ten kod nie jest ważny 30 dni). Jeśli się mylę to poprawcie :)

miui.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, saracynek napisał:

mnie też proszą o nick, wpisuję ten, który mam na ich forum a później wyskakuje takie info. Wyślwietla się to chwilę i znowu odsyła do strony z nickiem. Może to jest spowodowane za niskim "statusem" na forum. 

Wiem, że musi być ten rom (nie jestem jakimś znawcą, bo wcześniej nie robiłem takich rzeczy), ale z tego co czytałem to działa tak, że oni mi udostępniają po jakimś czasie odblowowanie BT i w dowolnym momencie mogę to zrobić (nie wiem czy ten kod nie jest ważny 30 dni). Jeśli się mylę to poprawcie :)

 

Mam dokładnie ten sam problem.

Nasze Redmi 3 ma wgrany albo oryginalny rom w wersji stable albo modyfikowaną wersję z j. polskim. Ten polski jest zbugowany więc chciałbym wrócić do oryginalnego. Ktoś bardziej wtajemiczony na tym forum próbował to zrobić ale jest jakiś błąd, że device is locked. Więc trzeba odblokować bootloader tak? Ale żeby to zrobić trzeba mieć wgrana wersję developerską (wg info z tutoriala), której na chwile obecną nie ma. Chyba, że ja źle rozumiem i można odblokować bootloader mając wgranego roma z j. polskim. Albo tu w ogóle chodzi o coś innego. :) Jak skończą świętować to może xiaomi.com.pl dostanie info jak to naprawić.

A wracając do problemu gpsa, to mój brat zauważył, że jeśli najpierw włączy się gps (przez te szybkie przełączniki) i potem odpali mapy google albo snapchata to redmi 3 crashuje, natomiast jeśli najpierw odpali się mapy a następnie wciśnie się ten znaczek do znalezienia lokalizacji i zaakceptuje żeby odpalił gpsa to działa a na snapie nawet prędkość pokazuje. Ale długo łapie fixa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, jarekm95 napisał:

Wybierzcie sobie inny nick :P też tak miałem, dopisałem jeszcze 2 cyfry po moim nicku i poszło. Inna sprawa, że tracicie aktywność z tamtego, ale moja była zerowa, także mi nie szkoda

Nie da rady bo się coś pluje, że email już jest zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, saracynek napisał:

o masakra :) 

Tragedii nie ma, bo szybko można je uzyskać:grin: Przy utworzeniu konta na xiaomi masz na dzień dobry 100 pkt.

4 minuty temu, domi.nos napisał:

Czyli jak jest z odblokowaniem tych z xiaomi.com.pl, da się czy nie?

Wysłane z mojego GT-N8000 przy użyciu Tapatalka

Nie odblokujesz bootloadera dopóki Xioami Ci na to nie pozwoli. I to jest niezależne od kogo masz telefon.

.

Edytowane przez johnybiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, johnybiu napisał:

Tragedii nie ma, bo szybko można je uzyskać:grin: Przy utworzeniu konta na xiaomi masz na dzień dobry 100 pkt.

chodzi Ci o te pkt. za "bezpieczeństwo"? One są sumowane z tymi nabitymi u nich na forum?

BTW zastanawiałem się jak pierwszy raz wszedłem na ich forum czym się ci ludzie tak jarają, że każdy pisze great itp. :) przez to trudno tam znaleźć jakieś ciekawe treści 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, saracynek napisał:

chodzi Ci o te pkt. za "bezpieczeństwo"? One są sumowane z tymi nabitymi u nich na forum?

BTW zastanawiałem się jak pierwszy raz wszedłem na ich forum czym się ci ludzie tak jarają, że każdy pisze great itp. :) przez to trudno tam znaleźć jakieś ciekawe treści 

Tak dokładnie za bezpieczeństwo :)

To już wiesz, ze sobie nabijają tak punkty:wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś znalazł już może rozwiązanie na problem z synchronizacją gmaila? caly dzien siedze na necie i szukam rozwiązań ale nic nie działa. nadal brak synchronizacji... maile pobierają się dopiero jak wejdę w aplikację.

 

gdzie mogę znaleść aplikację Panel Sterowania? czy miui 7 jest? albo jestem ślepy albo nie mam tego u siebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ja303 napisał:

Witam,

czy ktoś znalazł już może rozwiązanie na problem z synchronizacją gmaila? caly dzien siedze na necie i szukam rozwiązań ale nic nie działa. nadal brak synchronizacji... maile pobierają się dopiero jak wejdę w aplikację.

 

gdzie mogę znaleść aplikację Panel Sterowania? czy miui 7 jest? albo jestem ślepy albo nie mam tego u siebie:)

a dodałeś maila do autostartu? (security-permissions-autostart)

ja mam jeszcze dodatkowo w opcjach aplikacji aktywne wszystkie pozycje pod custom notification

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Sifo Dyas napisał:

a dodałeś maila do autostartu? (security-permissions-autostart)

ja mam jeszcze dodatkowo w opcjach aplikacji aktywne wszystkie pozycje pod custom notification

no własnie nie mogę znaleść opcji dodawania do autostartu. przeszukałem wszystko. brak. w ustawieniach nie mam takiej opcji.

w opcjach aplikacji wszystko ustawione ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...