Skocz do zawartości

Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


lukaschels

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież napisałem kilka postów wyżej że ten co podałem jest jedynym pl na zablokowany bootloader... Wystarczy pobrać i odrazu widać że to pod recovery a nie miflasha.
A zresztą bezpośrednio pod linkiem gość napisał "no miflash version".
W innym temacie zdaje się pisali że jest spoko, jedynie coś tam chyba problem z sortowaniem kontaktów.

Edytowane przez jarekm95
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jarekm95 napisał:

Według tego co czytałem global ma być tylko dla tych modeli które są w sprzedaży poza chinami, a redmi 3 się do nich nie zalicza.

Ja z kolei czytałem, że Redmi 3 ma być wprowadzony do sprzedaży w Indiach, więc nie można wykluczać globala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytałem że w Indiach ma być nie Redmi 3 a Redmi 3S (czyli z czytnikiem linii papilarnych i możliwe że mniejszą baterią). Nie ma co gdybać, pożyjemy zobaczymy, mi xiaomi.eu odpowiada. W końcu miui to miui, jakoś diametralnie się nie będzie różniło. Aby było stabilne i bez śmieci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też tak długo ładuje się telefon? Podłączyłem tel przy 23% baterii a po około 2h jest dopiero 46%. Czy to normalne? 
Oczywiście ładuję oryginalną ładowarką 2A z przejściówką. Mój stary Redmi 1s w tym czasie naładował się z 10% do pełna. Wiem, że stary Redmi 1s ma połowę mniejszą baterię ale za to połowę słabszą ładowarkę 1A. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie. Bo osiadlem trochę z tematem Redmi 3, który dziś do mnie przyszedł. Prosiłem aby sprzedający, który ma swój serwis w Polsce przy moim kupnie zainstalował mi wersje global. Mam napisane Miui by xiaomi.eu 77 stabilna. 77.1.2.0(lhpcnck) czyli na moje oko wszystko gra? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, cukru napisał:

@Demolka10 Sprzedający nie mógł wgrać Ci globala, bo takowego nie ma, ale za to wgrał Ci śmieciowy rom :). Polecam MiFlashem wgrać Xiaomi.EU zgodnie z tym poradnikiem.

No właśnie o ten mi chodziło z xiaomi.eu na zablokowany bootloader. Jeszcze tylko mi powiedz czy nie przeszkadza tu wersja 7.1.2 bo jak dobrze pamiętam był przykaz aby nie aktualizowac na 7.1.2 i 7.1.3 ale to się tyczylo osób które chcą odblokować bootloader. A jeżeli ja nie chcę to ta wersja mi w tym nie koliduje? 

Edytowane przez Demolka10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym tak naprawde rozni sie wgranie xiaomi.eu metoda na zablokowany bootloader, od odblokowania go i dopiero wgraniem xiaomi.eu? PS xiaomi.eu posiada root'a tak jak miuipolska?

Na odblokowany masz rom w formacie recovery zip. A na zablokowany nie wgrasz go bo nie masz dostępu do recovery. Używa się formatu fastboot do MiFlash.

Wysłano z Mi4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Acid napisał:

Na odblokowany masz rom w formacie recovery zip. A na zablokowany nie wgrasz go bo nie masz dostępu do recovery. Używa się formatu fastboot do MiFlash.

Wysłano z Mi4c

Dzieki za info. Czyli jedyna droga to odblokowac bootloader i wgrywac xiaomi.eu. Jest w nim root tak jak w pieknym i cudownym miuipolska? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Demolka10 napisał:

No właśnie o ten mi chodziło z xiaomi.eu na zablokowany bootloader. Jeszcze tylko mi powiedz czy nie przeszkadza tu wersja 7.1.2 bo jak dobrze pamiętam był przykaz aby nie aktualizowac na 7.1.2 i 7.1.3 ale to się tyczylo osób które chcą odblokować bootloader. A jeżeli ja nie chcę to ta wersja mi w tym nie koliduje? 

Jak chcesz aktualizować MiFlashem to wersja którą masz teraz nie ma większego znaczenia. Pamięć telefonu i tak zostanie wyczyszczona.

 

1 godzinę temu, mates21 napisał:

Dzieki za info. Czyli jedyna droga to odblokowac bootloader i wgrywac xiaomi.eu. Jest w nim root tak jak w pieknym i cudownym miuipolska? :)

W Xiaomi.eu opartym na devie można wgrać oddzielną paczkę żeby wgrać roota, na stable raczej go nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI Polska różni się od multilanguage rom tylko kilkoma aplikacjami.

@enesas

Niczym się nie różnią te telefony. Ten z drugiego linku będziesz mógł kupić 29 marca za 129,99$ (będzie 3000 sztuk).

A czy za te 129,99$ będę mogl kupić wersję silver? Czy ograniczony jest wybór (np. Tylko czarny)?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jesli zle miejsce. Przymierzam sie do zakupu Redmi 3. Nie mam konta xiaomi bo i nie mam jeszcze telefonu od xioami (miui znam tyle o ile bo wgrywalem rodzinie do RN2). Czy mozna z poziomu PC zalozyc konto xiaomi i napisac prosbe o odblokowanie bootloadera jesli fizycznie nie mam telefonu? :) Wiem, ze sie czeka troche na zgode, wiec tak pomyslalem by "przyspieszyc" procedure odblokowania bootloadera dla R3. ;)

Jaka jest roznica przy zakladaniu konto na maila a numer telefonu? https://account.xiaomi.com/pass/register - lepiej zakladac na maila czy nr tel?

Edytowane przez mates21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem redmi 3 od mycasio (allegro) i dostalem wersje MIUI Global 7.1 (stabilna) 7.1.91.99 (LHPCNCK. Poradzcie co z tym zrobi?  Czy moge przejsc na xiaomi.eu  w jakis prosty sposob bez odblokowywania bootloaderow?( jestem zielony w temacie) . Z gory dzieki za wyrozumialosc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ciacho23 napisał:

^^ https://miuipolska.pl/forum/topic/9512-instalacja-systemu-na-zablokowany-bootloader/

Czy jest jakaś szansa na roota na zablokowanym bootloaderze?

King Root bez problemu zrobi Ci roota na romie z zablokowanym bootloaderze - normalnie instalujesz taką chińską apkę i klikasz i masz telefon zrootowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chińską aplikcję skoro można normalnego KingRoota w wersji angielskiej użyć. Bez dziwnych chińskich aplikacji instalujących niewiadomo co.

 

Link do XDA z KingRootem. Działa na zablokowanym BL i na każdym romie.

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/one-click-root-tool-android-2-x-5-0-t3107461

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, aryst napisał:

Kupilem redmi 3 od mycasio (allegro) i dostalem wersje MIUI Global 7.1 (stabilna) 7.1.91.99 (LHPCNCK. Poradzcie co z tym zrobi?  Czy moge przejsc na xiaomi.eu  w jakis prosty sposob bez odblokowywania bootloaderow?( jestem zielony w temacie) . Z gory dzieki za wyrozumialosc. 

Znalazlem tego tutoriala 

czy moge się nim kierowac w moim przypadku? Jesli tak to gdzie jest wlasciwy ROM, poniewaz gdy wchodzę w DOWNLAD to jest tylko na odblokowany BL? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/21/2016o20:30, jarekm95 napisał:

 

Trzeba być tępą strzałą, żeby sobie nie poradzić, no ale ok, dla tępych strzał:

1.Pobieramy

-miflash http://bigota.d.miui.com/tools/MiPhone20151028.exe

-rom https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g

2.Miflash instalujemy, a rom wypakowujemy najlepiej na c:

3.Odpalamy miflash - klikamy browse i wskazujemy folder z wypakowanym romem

4.Włączamy telefon kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" (ekran zgaśnie)

5.Podłączamy telefon i klikamy "refresh"

6.Powinien znaleźć telefon - klikamy flash i czekamy aż pojawi się że zakończono pomyślnie

7.Odłączamy i trzymamy power aż tel się włączy.

 

/Edit: Tak, można to wgrywać na dowolny rom i na zablokowany bootloader

Jedyny z pl językiem na zablokowany

 

Wystarczyło zajrzeć na wcześniejszą strone ;) 

Edytowane przez damek255
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Xiaomi!

Jako, że wczoraj również stałem się posiadaczem Xiaomi Redmi 3 mam dwa pytania:

1. Telefon kupiłem na Allegro, nie chciałem żeby instalowano na nim żadnego romu, ale przy konfiguracji wyskoczyło mi sporo języków do wybrania, w tym polski, jakieś 20% systemu jest po angielsku, w wersji systemu mam MiUI Global 7.1 (7.1.1.0.0 LHPCNCK), w aktualizacjach jest żeby sprawdzać dostępność na MIUIPolska, a w menu jest "Pobierz aktualizację Xiaomi.eu". Szczerze powiedziawszy to pogubiłem się w tym i zakładam, że to po prostu jakiś syfiasty rom?

2. Może ktoś podsumować co z romami na Redmi 3? Śledziłem większość wątków na ten temat, ale już się pogubiłem trochę - miało nie być romów, były problemy z odblokowaniem bootloadera, a teraz jest info, że będą romy xiaomi.eu na odblokowany bootloader... Będę szukał jeszcze informacji na ten temat, ale fajnie byłoby gdyby ktoś miał pod ręką jakiś link z jasną informacją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Pawlox napisał:

Witam wszystkich posiadaczy Xiaomi!

Jako, że wczoraj również stałem się posiadaczem Xiaomi Redmi 3 mam dwa pytania:

1. Telefon kupiłem na Allegro, nie chciałem żeby instalowano na nim żadnego romu, ale przy konfiguracji wyskoczyło mi sporo języków do wybrania, w tym polski, jakieś 20% systemu jest po angielsku, w wersji systemu mam MiUI Global 7.1 (7.1.1.0.0 LHPCNCK), w aktualizacjach jest żeby sprawdzać dostępność na MIUIPolska, a w menu jest "Pobierz aktualizację Xiaomi.eu". Szczerze powiedziawszy to pogubiłem się w tym i zakładam, że to po prostu jakiś syfiasty rom?

2. Może ktoś podsumować co z romami na Redmi 3? Śledziłem większość wątków na ten temat, ale już się pogubiłem trochę - miało nie być romów, były problemy z odblokowaniem bootloadera, a teraz jest info, że będą romy xiaomi.eu na odblokowany bootloader... Będę szukał jeszcze informacji na ten temat, ale fajnie byłoby gdyby ktoś miał pod ręką jakiś link z jasną informacją ;)

1. Masz rację, syfiasty ROM.

2. Ściągasz ROM Acida:

https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g

Instalujesz tak:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Pawlox napisał:

Witam wszystkich posiadaczy Xiaomi!

Jako, że wczoraj również stałem się posiadaczem Xiaomi Redmi 3 mam dwa pytania:

1. Telefon kupiłem na Allegro, nie chciałem żeby instalowano na nim żadnego romu, ale przy konfiguracji wyskoczyło mi sporo języków do wybrania, w tym polski, jakieś 20% systemu jest po angielsku, w wersji systemu mam MiUI Global 7.1 (7.1.1.0.0 LHPCNCK), w aktualizacjach jest żeby sprawdzać dostępność na MIUIPolska, a w menu jest "Pobierz aktualizację Xiaomi.eu". Szczerze powiedziawszy to pogubiłem się w tym i zakładam, że to po prostu jakiś syfiasty rom?

2. Może ktoś podsumować co z romami na Redmi 3? Śledziłem większość wątków na ten temat, ale już się pogubiłem trochę - miało nie być romów, były problemy z odblokowaniem bootloadera, a teraz jest info, że będą romy xiaomi.eu na odblokowany bootloader... Będę szukał jeszcze informacji na ten temat, ale fajnie byłoby gdyby ktoś miał pod ręką jakiś link z jasną informacją ;)

pytasz o to samo co ja powyżej. 

przed chwilą zainstalowałem xiaomi.eu według tego co zacytował dwa posty wyżej damek255. wszystko smiga pieknie. 

dzieki przy okazji za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, hUBI napisał:

1. Masz rację, syfiasty ROM.

2. Ściągasz ROM Acida:

https://mega.nz/#!v4YCkAiJ!VKeCCvmy66XjJcaXFaVtO4QcpbP3WstFnUbCCsmSM1g

Instalujesz tak:

 

Ok, dzięki wielkie Panowie, miałem właśnie tak to zorbić, ale w dziale download nie ma już przycisków "Zablokowany"/"Odblokowany" i zacząłem się zastanawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patrykt napisał:

to ja się dopiero dzisiaj dowiaduję o tym O_O

gdzie jeszcze można tego użyć? ;)

Jest szok ;) Też się zaskoczyłem. Nie mam pojęcia, gdzie to się jeszcze przydaje, chyba nigdzie lub prawie nigdzie. Dobrze zaprojektowana aplikacja powinna mieć po prostu przycisk oddzielny do menu kontekstowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o opcje słuchawek w Redmi 3. Mam zainstalowanego roma xiaomi.eu 7.1.3.0 oraz słuchawki xiaomi hybrid.
Mam kłopot z ustawieniami dźwięku w MiSound - nie działają. Mogę wybierać dowolne słuchawki z listy (BTW - brakuje moich hybryd), a dźwięk nie ulega zmianie.
To samo z wbudowanym equalizerem. Jakiekolwiek ustawienia w żaden sposób nie wpływają na odtwarzany dźwięk. 
Jakieś porady/pomysły?
Brakuje mi Vipera z którego ciągle korzystałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...