Jump to content

SaLi

Użytkownicy
 • Posts

  90
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SaLi

 1. Uuuu... Chińska już jest od dawna. Czyżby nie mieli zamiaru wydać tej 9 na nasze redmi 3 w wersji od xiaomi.eu?
 2. Witam serdecznie! Szybkie pytanie dot. MIUI 9 w wersjistabilnej dla Redmi 3. W końcu wydali wersję global stabilną (spore opóźnienie w porównaniu do pierwotnego terminu), czy w związku z tym planowana jest stabilna wersja xiaomi.eu/miui Polska tego romu?
 3. Procent procentowi nie równy. Ale jak najbardziej jest to możliwe. Ja wczoraj koło 23 odłączyłem telefon od ładowania, rano o 7 było 99%. Włączone wifi, bluetooth. Rom 7.1.3.0 Potwierdzam, ja kładąc się spać wyłączyłem przesył danych i wifi. Było 86% i rano zostało 86%! ROM 7.2.7.0.
 4. Ja miałem, ale to był chyba problem z dostępem aplikacji do karty sd. W tej chwili na stable 7.2.7.0 problemu nie mam.
 5. Też mnie to męczyło, ale mam tak samo czyli raczej to standard No tak, ale my mamy Redmi 3 Lepiej dmuchać na zimne.
 6. Mam dokładnie to samo z tymi dwiema aplikacjami! Myślałem, że to jakiś mój błąd i o czymś zapomniałem, ale widzę, że to jednak wina romu.
 7. Update'u z 6.4.7 do 6.4.7 chyba nie dam rady zrobić Myślę, że postawię rom na nowo dla pewności.
 8. Dla pewności przeprowadzę instalację recovery jeszcze raz. Wtedy jeszcze raz zainstaluję 6.4.7. Wystarczy wipe cache/dalvik?
 9. Dzięki za podpowiedź. Za którymś razem w końcu poszło i po resecie włączył się system. Recovery (zgodnie z instrukcją Acida) ściągnąłem przed instalacją 6.3.31 i rom bez problemu się zainstalował. Dopiero teraz przy zmianie na najnowszy się krzaczy. Czyli jak rozumiem najlepiej wyciągnąć najnowsze recovery z romu 6.4.7 i je oddzielnie zainstalować. Tylko czy te recovery nie instaluje się z automatu na posiadane recovery w trakcie instalacji romu? Dla pewności będę chciał przeprowadzić instalacje jeszcze raz bo niby się zainstalowało, ale z drugiej strony jakoś tak "pokątnie" TWRP poprostu zgasło i zresetował się do systemu. Żadnego potwierdzenia, żadnego monitu. Masz dokładnie to samo co ja. Jak napisał kolega wyżej prawdopodobnie mamy jakieś niekompatybilne recovery. Spróbuj zrobić co radzi - wyciągnij plik z obrazem TWRP z zipa i zainstaluj oddzielnie i potem już normalnie instalacja przez TWRP.
 10. No to super. Ja właśnie zainstalowałem na swoim telefonie nową aktualizację. Podaję hasło do swojego konta i prosi mnie jeszcze o kod weryfikacyjny. Wszystko super tylko, że kodu z aplikacji autentyfikator nie mogę wpisać (bo telefon przecież zablokowany), na konto xiaomi nie mogę się zalogować przez komputer (bo telefon z autentyfikatorem zablokowany), hasło jednorazowym smsem dochodzi, ale co z tego skoro telefon zablokowany i nie mogę odczytać. Dodatkowo wykorzystałem już wszystkie zapasowe kody jednorazowe. No bosko! Zostały w teorii jeszcze tylko te pytania security. Jak ich użyć w celu odblokowania konta? EDIT: Już sobie poradziłem - poprostu włożyłem kartę sim do innego telefonu, wpisałem przysłany kod na stronie i wyłączyłem autentyfikator. Już nie wymagał dodatkowego kodu przy logowaniu na konto.
 11. Podczas próby aktualizacji romu z 6.3.31 do 6.4.7 przez aplikację aktualizacje, po wskazaniu pliku zip na karcie sd aplikacja się wyłącza. Nie przeprowadza aktualizacji, po prostu się wysypuje do pulpitu. Jak rozumiem mogę również zainstalować aktualizację 6.4.7 przez TWRP? EDIT: No i niestety aktualizacja zakończona errorem 7 - samoczynny reset i ponowne wejście w TWRP
 12. Najprawdopodobniej nie masz wgranego romu dev. Polecam Ci serdecznie lekturę tego tematu:
 13. Dzięki za pomoc - też miałem z tym problem
 14. I mam właśnie pytanie - mam 6.3.31 xiaomi.eu, w panelu sterowania w zakładce uprawnienia/dostęp do ROOT mam info, że brak aplikacji ROOT. Chciałbym zmodyfikować pliki miuisystem.apk w celu odblokowania dodatkowych opcji aparatu, ale total commander nie może zmodyfikować oryginalnego pliku. Pytanie - czy rom który posiadam ma roota oraz w jaki sposób go "wykorzystać"? Dzięki z góry za wszelką konstruktywną pomoc!
 15. Dzięki za radę - 8 godzin temu kiedy pisałem ten post nie byłem w stanie tego zrobić, ale teraz już wiem. Nie da się. Dzięki za zainteresowanie.
 16. Nie, to jest chyba naturalny kolor metalu z którego są zbudowane. PS. Ustawienia dla hybryd w MiSound są tragiczne! Tak dowalili basami, że zagłuszają inne tony. Już znacznie lepiej brzmią na ustawieniach dla pistonsów youth edition.
 17. Docelowo jak najbardziej mam zamiar używać dev. Chodzi mi jedynie o sam proces odblokowania bo do wgrania dev z miuipolska muszę najpierw odblokwać BL, wgrać TWRP itp. Pytanie czy muszę przed próbą odblokowania zainstalować chiński dev, czy może ten który posiadam ( xiaomi.eu 7.1.3.0 (LHPCNCK) wystarczy do odblokowania i później już na spokojnie zainstaluję dev z miuipolska.
 18. Szybkie pytanie - w poradniku Acida widnieje: "dla modeli z fabrycznym systemem stable od 7.1 w górę (7.2, 7.3 itd.) nie jest wymagana instalacja romu dev. Odblokowanie bootloadera jest możliwe także na tej wersji, jednak zaleca się instalację romu dev (o ile dostępny). Reguła dotyczy modeli Redmi 3, Redmi Note 3 Pro, MI5 itd. " Pytanie brzmi czy powyższe dotyczy również stabilnego romu xiaomi.eu 7.1.3.0 (LHPCNCK)? Dostałem dziś zgodę na odblokowanie bootloadera i nie wiem czy również muszę instalować rom dev zanim zabiorę się za odblokowywanie.
 19. Jakoś od 2 tygodni mam i osłuchuję hybrydy. Bardzo fajny dźwięk. W zależności od ustawień equalizera dają naprawdę szerokie możliwości odsłuchu. Bardzo podoba mi się możliwość osiągnięcia głębokiego i mocnego basu przy jednoczesnym niewytłumianiu dźwięków średnich. Nie wiem czemu się tyle naczytałem o tym, że słuchawki niby są nastawione na niskie tony, a średnie i wysokie traktują po macoszemu. Wg. mnie to kwestia odpowiednich ustawień i efekty, które udało się osiągnąć nie dość, że mnie całkowicie zadowalają, to jeszcze zdecydowanie przewyższają oczekiwania. Jakość wykonania słuchawek jest bardzo wysoka. Oplot kabla sprawia, że praktycznie nie ma możliwości zaplątania go w kieszeni. Po wyciągnięciu dwa ruchy i słuchawki gotowe do użycia. Bardzo fajny i dobrze zbierający mikrofon. Jakość rozmów bdb, a przy dobraniu odpowiednich gumek idealnie odizolowują od otoczenia. Ja ze swojej strony mogę serdecznie polecić.
 20. Mam pytanie o opcje słuchawek w Redmi 3. Mam zainstalowanego roma xiaomi.eu 7.1.3.0 oraz słuchawki xiaomi hybrid. Mam kłopot z ustawieniami dźwięku w MiSound - nie działają. Mogę wybierać dowolne słuchawki z listy (BTW - brakuje moich hybryd), a dźwięk nie ulega zmianie. To samo z wbudowanym equalizerem. Jakiekolwiek ustawienia w żaden sposób nie wpływają na odtwarzany dźwięk. Jakieś porady/pomysły? Brakuje mi Vipera z którego ciągle korzystałem
 21. Mi np. Here nie chce zainstalować mapy na SD tylko woła, że ma być na wewnętrznej. Kiepska sprawa.
 22. OK, miałem bootloopa ale sobie poradziłem. Zmieniłem folder z romem na najprostszy bez dodatkowych znaków i idzie jak burza PS. 136 sekund
×
×
 • Create New...