Skocz do zawartości

Stabilne ROM-y - Od Version: 7.0.8.0 / ... / 9.2.3.0


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 14.07.2017 o 20:42, zonee napisał:

No tak zmiany w chińskim stable a na tym bazuje Xiaomi.eu wraz z MIUI POLSKA  :) Chodzi pewnie o sam changelog w SAMEJ wersji 8.5 DLA RENO2 bez modyfikacji i spolszczenia chyba od Xiaomi.eu i MIUI POLSKA :)

http://en.miui.com/download-274.html#396

 

Tak, Xiaomi.eu bazuje na China, więc zmiany podane w changelogu China są ważne jeśli ktoś korzysta z stable xiaomi.eu.
Samo xiaomi.eu zmienia to co zawsze w każdym ROMie, a nie to co jest poprawiane dla konkretnego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mgcompany napisał:

Tak, Xiaomi.eu bazuje na China, więc zmiany podane w changelogu China są ważne jeśli ktoś korzysta z stable xiaomi.eu.
Samo xiaomi.eu zmienia to co zawsze w każdym ROMie, a nie to co jest poprawiane dla konkretnego urządzenia.

Ja to wiem :) To było info dla "fancik"
 

Jutro się przesiądę i sam ocenię.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Miałem poczekać,ale coś mnie pokusiło i wrzuciłem do telefonu ten najnowszy Rom HMNote2_V8.5.2.0 i aktualizacja przeszła dosyć szybko i sprawnie dorzuciłem jeszcze dodatki od Miui.pl i jest Ok nic innego nie muszę robić żadnych poprawek jak na tę chwilę telefon działa sprawnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Znalazłem nową funkcję do automatycznej zmiany skali siatki i działa ok. , o ile ktoś ma chęć zmiany .

Ja wypróbowałem i wróciłem do starego ustawienia . Przyda się na pewno jeśli macie bardzo dużo ikon .

Piszcie jak znajdziecie kolejne dobre poprawki  w HMNote2_V8.5.2.0

pozdrawiam Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, fancik napisał:

witam

Znalazłem nową funkcję do automatycznej zmiany skali siatki i działa ok. , o ile ktoś ma chęć zmiany .

Ja wypróbowałem i wróciłem do starego ustawienia . Przyda się na pewno jeśli macie bardzo dużo ikon .

Piszcie jak znajdziecie kolejne dobre poprawki  w HMNote2_V8.5.2.0

pozdrawiam Wojtek

 

Ja od wieków siedzę na Nova Launcher :) więc siatki w MIUI nie używam - gdyby od razu dali taka możliwość to może bym pomyślał - a nie wyobrażam sobie romu/launchera gdzie sam nie mogę ustawić pulpitów jak chcę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę wyłączyć z autostartu Facebooka. Wogole niczego nie mogę z autostartu wyłączyć. Jest załączonych kilka aplikacji (w tym Facebook) i wyłączanie nic nie daje. Po powrocie do ustawień jest jak było. Ktoś coś?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, radko75 napisał:

A ja nie mogę wyłączyć z autostartu Facebooka. Wogole niczego nie mogę z autostartu wyłączyć. Jest załączonych kilka aplikacji (w tym Facebook) i wyłączanie nic nie daje. Po powrocie do ustawień jest jak było. Ktoś coś?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

Mi wystarczyło 5 minut i generuje właśnie GlobeRom.

Na tym konto Xiaomi to święta rzecz ! A ja nie korzystam z konta Xiaomi ! Nie chce tam nic wysyłać - korzystam tylko z konta Google - tylko i wyłącznie!

Nie da się odpalić z opcji programistycznych Instalacji przez USB bez wpisania się na konto Xiaomi a po wpisaniu odmowa ! BUHAHAHA

 

 Jak coś GlobeRom juz jest gotowy do własnej modyfikacji na stronie http://mi-globe.com/index.php/rom-builder/

 

 

A do kolegi wyżej: ROOT + SD MAID PRO i tam z poziomu Zarządzania aplikacjami - usuwaj bądź zamrażaj itp.

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, radko75 napisał:

A ja nie mogę wyłączyć z autostartu Facebooka. Wogole niczego nie mogę z autostartu wyłączyć. Jest załączonych kilka aplikacji (w tym Facebook) i wyłączanie nic nie daje. Po powrocie do ustawień jest jak było. Ktoś coś?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

witam

Może trzeba sprawdzić wszelkie ustawienia .Ja zrobiłem próbę i wrzuciłem kilka apek do autostartu .

Po restarcie telefonu jest ok wszystko działa i apki dają się wyłączyć .Facebooka używam tylko wtedy kiedy ja chcę ,poprzez przeglądarkę nie obciąża mi to   telefonu , a przede wszystkim baterii.

Może u mnie nie ma problemów , bo nie ingeruję za bardzo w system i nie grzebię za głęboko telefon działa jak przed aktualizacją więc jestem zadowolony.

pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie zmieniam nic za głęboko. Tylko ustawienia. Roota też nie instaluje. A jednak. To co na zdjęciu to apki nie do ruszenia z autostartu. Oczywiście wyłączyłem powiadomienia w Facebooku i Instagramie, niemniej praca tych apek wraz ze startem telefonu jest mi niepotrzebna. A jednak nic z tym zrobić nie mogę. Poza tym soft ok. Zauważyłem, że potrafi wyłączyć diodę ładowania jak się na full naładuje. Nie było tego u mnie na 8.2
Ponadto jak na noc zostawić na tryb samolotowy nie ma drenażu baterii (nic jej nie ubywa przez 6 godzin).
Sot do jakiego tutaj dochodzę na nieoryginalnej baterii to 2.5h więc bez szaleństw, ale też stale włączone łączność mobilna i wifi ponadto większość dnia w słabym/zanikającym sygnale. Więc wybaczam.
Mogę z powodzeniem polecić 8.5 d9cf076a925e78ef12b0918213ba35aa.jpg

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, radko75 napisał:

Ja też nie zmieniam nic za głęboko. Tylko ustawienia. Roota też nie instaluje. A jednak. To co na zdjęciu to apki nie do ruszenia z autostartu. Oczywiście wyłączyłem powiadomienia w Facebooku i Instagramie, niemniej praca tych apek wraz ze startem telefonu jest mi niepotrzebna. A jednak nic z tym zrobić nie mogę. Poza tym soft ok. Zauważyłem, że potrafi wyłączyć diodę ładowania jak się na full naładuje. Nie było tego u mnie na 8.2
Ponadto jak na noc zostawić na tryb samolotowy nie ma drenażu baterii (nic jej nie ubywa przez 6 godzin).
Sot do jakiego tutaj dochodzę na nieoryginalnej baterii to 2.5h więc bez szaleństw, ale też stale włączone łączność mobilna i wifi ponadto większość dnia w słabym/zanikającym sygnale. Więc wybaczam.
Mogę z powodzeniem polecić 8.5 d9cf076a925e78ef12b0918213ba35aa.jpg

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

Napisałem ci już: ROOT + SD MAID bądz TitaniumBackup i tam usuwasz auto-starty !

Bez Root-a zaszytego badziewia nie ruszysz ! Choć nie wiem czy to zaszyte czy twoje apki :)

Ja mam w systemowym "Panel sterowania" autostart jedynie Gmail - może musisz zrobić Czystą instalację ? Jak instalowałeś ROM-a ? Nakładka/instalacja na poprzedni ?  Z zainstalowanymi aplikacjami ?

Czy czysta instalacja z WIPE CLEAN all ? za wyjątkiem SDcard ?

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem po factory resecie. Ja chce te apki mieć. Ale nie chcę żeby się same uruchamiały za wyjątkiem komunikatorów (używam LINE bo w Azji jestem akurat). A roota nie chcę bo korzystam z tokenów i apek bankowych, z rootem to one mają czasem problemy.

No cóż, tragedii nie ma, sot ostatnio dobił 3h więc jestem zadowolony (moja bateria to nie jest oryginał). Generalnie, gdyby nie problem z dostaniem oryginalnej baterii to w ogóle bym się autostartem nie zajmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2017 o 02:24, radko75 napisał:

Instalowałem po factory resecie. Ja chce te apki mieć. Ale nie chcę żeby się same uruchamiały za wyjątkiem komunikatorów (używam LINE bo w Azji jestem akurat). A roota nie chcę bo korzystam z tokenów i apek bankowych, z rootem to one mają czasem problemy.

No cóż, tragedii nie ma, sot ostatnio dobił 3h więc jestem zadowolony (moja bateria to nie jest oryginał). Generalnie, gdyby nie problem z dostaniem oryginalnej baterii to w ogóle bym się autostartem nie zajmował.

 

Proponuje Magisk (masz root i możesz ukryć dla tokenów i aplikacji bankowych root-a).

Ja baterie zamawiałem z Gearbest do RN2PRIME i chyba oryginalna ale to z 2 lata temu jakoś po kupnie od razu RN2.

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak do tej pory... Wrzuć plik do pamięci telefonu i uruchom aktualizacje....

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Jeszcze nigdy nie miałem problemów poza jednym razem kiedy motyw gryzł się z nowym systemem ale po zmianie motywu już było ok, ale to przy wcześniejszej aktualizacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Niestety bateria leci w oczach, kilka procent w kilka minut...

Ogólnie nie jest źle, brak lagowania ale ta bateria...

Zobaczymy co pokaże 9-tka bo jak na razie szału nie ma.

 

 

DODANO:

Bateria ładuje się błyskawicznie i równie błyskawicznie znika.

Na włączonym transferze danych telefon ładowałem dziennie 3-4 razy... Tragedia.

Transfer liczyło bez problemu, limity również, autostart włączyłem i wyłączyłem co chciałem.

Wróciłem do starego softu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

Pokazała się zakładka z wersją  9.0  , ale po kliknięciu nic się nie dzieje. Także w zakładce wersji 8.5 jakoś nie mogę znaleźć wersji na mój telefon choć wcześniej już ją pobrałem i działa całkiem dobrze.

Czy u was na komputerach też tak jest czy tylko u mnie ............coś nie działa bo widać stronki coraz inny maja wygląd.

Oczywiście chodzi o strony gdzie można pobrać różne stabilne wersje....

pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kumpel_ napisał:

Jak robicie w Twrp czyszczenie to dajecie 'System'? Chciałbym Przed nowym softem wyczyścić tel całkiem, ale nie wiem czy System też mogę wyczyścić?

Nie radzę. Jeśli aktualizacja się nie powiedzie, zostaniesz z telefonem, którego nie da się uruchomić.

Jeśli koniecznie chcesz, to przed instalacją wyczyść Cache i ART/Dalvik. Wystarczy. Co istotne, nie czyść nic po instalacji, tylko uruchom system.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 19.10.2017 o 23:48, fancik napisał:

Także w zakładce wersji 8.5 jakoś nie mogę znaleźć wersji na mój telefon choć wcześniej już ją pobrałem i działa całkiem dobrze.

Właśnie chciałem pobrać 8.5, ale rzeczywiście nie ma. Ktoś wie, gdzie można pobrać? Czy może czekać na 9?

Edytowane przez kpirx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, pomoże mi ktoś z aktualizacją oprogramowania? Jak ją w ogóle zrobić? bo za bardzo nie mam pojęcia, jak się za to zabrać ;/ ważne jest dla mnie to, żeby dane pozostały na telefonie, czyli sms'y, kontakty etc Przy okazji, zna ktoś program, który by to wszystko spakował do jakieś bazy danych na wypadek "wpadki" z aktualizacją? Bo na PC widziałem, jakie cuda się czasami przy tym dzieją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt zawsze robię kopie programowym skryptem w telefonie ale tylko raz z takiej kopi korzystałem. Aktualizacja takiej kopi nie kasuje. Zawsze wgrywam plik z nowym Romem do pamięci telefonu i wykonuję aktualizacje poprzez TWRP. Nic nie czyszczę tylko aktualizacja, robiłem to już kilka razy i zawsze jest Ok i moje prywatne dane nie znikały więc do dzieła... :-D

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

 

witam

Może ktoś wie co się mogło stać, że brak ostatnich plików aktualizacyjnych na nasz telefonik ,czyżby już poszedł w odstawkę ?

Ostatnia wersja stabilna jaką znalazłem to

xiaomi.eu_multi_HMNote2_V8.2.1.0.LHMCNDL_v8-5.0.zip

A przecież była już wersja 8.5.2.0 której używam i nic jej nie brakuje .........przynajmniej  tak mi się wydaje, bo telefon działa jak wcześniej i nie pokazuje błędów....

pozdrawiam Wojtek

OK przepraszam jeśli źle zrobiłem............najlepiej nie będę już nic pisał bo i tak sam do siebie piszę więc po co ......

I od razu wieczna kara "Nadano 1 punktów, które nigdy nie wygasną" ............bez komentarza.............:)

Mimo wszystko pozdrawiam także karzącego .............

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
10 godzin temu, fancik napisał:

To może jakiś namiar... Bo ja jakoś nie widzę nawet wersji 8.5 a co dopiero 9.0

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Od jakiegoś czasu nie wiem czemu, ale nie dodają romów dla RN2 na inne mirrory niż AndroidFileHost ;)

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=36337

Tutaj jest i wersja 8.5 i nowa 9.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Sylwestrowo.

 

Dzięki za link , w Nowym Roku popróbujemy bo dziś czas na coś innego.

Swoja drogą to dziwne z tą dostępnością.

Korzystając z okazji życzę wam  Wszystkiego Najlepszego w Nowym 2018 roku i jak najmniej  problemów także z telefonami :-D

pozdrawiam Wojtek

 

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mam Miui Polska 6.3.24.
Wkurza mnie bluetooth, że w pewnym momencie przestaje się łączyć i trzeba go restartowac.
Z romem installo mi się Twrp i chciałbym wgrać wersję Global stabilna.
http://en.miui.com/getrom-274.html?m=yes&mobile=2
Rozumiem że wchodzę na linka ściągam zip i instaluje przez aktualizacje? Czy w Twrp? Czego zrobić wipe a czego nie robić i czy robić przed czy po instalacji nowego Romu?
Czy lepiej nie pakować się w nowsze wersję przez problemy z baterią?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten stabilny 8.5.1 miałem i chyba to najlepszy wybór. Bateria na nim dobrze trzymała. PRzeszedłem na 8.5.2 ale jestem na nim tylko z lenistwa, słabo bateria wytrzymuje w uspieniu. Nocą ponad 10% potrafi "zjeść". Nie miałem tego na 8.5.1. Bluetooth nie testowałem, co do miui 9, po prostu się boje spróbować

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)Czy jest jakaś różnica między Stable eu V8.5.1.0.LHMMIED (MIUI8)  a ostatnim MIUIpolska?

2) czy mi stable eu wymaże TWRP jak mam. Bo mam miuipolska i myślę czy się nie przesiąść na stable eu. 

3) Czy jak bym chciał wrócić oprócz full wipe będę musiał coś jeszcze zrobić czy normalnie wgram przez TWRP.

Edytowane przez GarryMoveOut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...