Skocz do zawartości

Stabilne ROM-y - Od Version: 7.0.8.0 / ... / 9.2.3.0


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na 8.1.3.0 od xiaomi,eu  nadal jest ok i nie zauważyłem nic co by się wyróżniało na plus czy na minus , bateria trzyma tak samo jak było i raczej nie liczę już na poprawę.

 Nie rozumiem co to znaczy komfort pracy jeżeli wifi działa net jest ,a rekordów transferu nie sprawdzam bo po co jak działa.....:-D

pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tygrys napisał:

Słuchaj ja uciekłem od miui ponownie na cm. Obecnie skoczył komfort pracy i co najważniejsze bateria. Dziś miałem 36h pracy telefonu, 3h sot, 9h WiFi. Do tego 2 gry z czego jedna zjadła najwięcej baterii .ja poczułem różnice a miałem właśnie ta wersje 8cos.

Naciapciane z RN2, CM 12.1, LiM
 

A jakiego romu używasz z CM ? ROZUMIEM ZE CI NA NIM WSZYSTKO ŚMIGA POPRAWNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, galakty napisał:

Nie ma CM'a na którym wszystko działa poprawnie. Jemu może działać, ale Ty inaczej użytkujesz telefon i będzie miał pełno błędów.

Zatem czy ktoś coś na temat GLOBAL 8.1.2.0 WIE -- jak on śmiga ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tygrys napisał:

Używam less is more. Poza problemem z mmsami nie zauwazylem innych. Jak pisze galakty zależy co robisz na telefonie. Wrzuć sobie i oceń.

Naciapciane z RN2, CM 12.1, LiM
 

No spoko widzę go --- a co robię - używam mms-ów, rano przeglądam chrome, potem odbieram telefony i sms-y - ponadto robię zdjęcia i sprawdzam godzinę, raz na ruski rok zagram w grę i często sprawdzam maila. Do tego lubię mieć dobrze zabezpieczony telefon ( czyli funkcje wbudowane do ukrywania paska przełączników czy możliwości odblokowania czegokolwiek bez odblokowania telefonu to priorytet ALA połączenia czy aparat z menu blokady - MIUI to ma w standardzie ). Czasem używam Tethering-u. Odblokowuje telefon opaska MIBand 1s wiec bluetooth nonstop. Dane mobilne w tle również wraz z synchronizacją. Niestety na 8.1.3.0 CHINA od xiaomi.eu to wystarczy na dwa dni ;) Bywało lepiej ;)

 

PS. nikt nic odnośnie  8.1.2.0 GLOBAL ???? Tylko ja się szykuję :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, fancik napisał:

Ale się uparłeś na tego GLOBALA...............bateria już lepsza nie będzie co by nie wgrać ....szkoda nerw.:-D

pozdrawiam Wojtek

Raczej nie o baterię mi chodzi - 2 dni już przywykłem ale zwiechy mi łapie i z netem problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie na stable 8.1.3.0 od xiaomi,eu   potrafi wytrzymać max 1.5-do 2 dni przy nocnym 00-6.00 wyłączeniu gdzie sot jest  około 3h ale to przy lekkim obciążeniu.

Jeśli używam częściej wifi, a szczególnie przesył danych w internecie trochę  więcej dzwonię to wytrzymuje od 6.00 do 0.00 i jeszcze zostaje ok.15-20 % a sot nie przekracza 2.45 .

Robiłem łącznie ok 10 uaktualnień oprogramowania wszystkie od Xiaomi.eu , a wcześniej Miui .polska i zawsze było OK .

Poza tym nic nie zrywa , nie wiesza się i w ogóle nic złego nie zauważyłem , więc co do baterii to już nie myślę tylko ładuję, gorzej że ostatnio coś dwa razy miałem jakiś nie kontakt i nie było ładowania ( ładowarki dwie) lub było ładowanie z przerwami. Może to wina ładowarek ale dwóch na raz ???

Obawiam się o stan styków na złączu do ładowania ....pożyjemy zobaczymy szkoda by było z takiego powodu zmieniać sprzęcik.

pozdrawiam 

Życzeniami wszelkiej pomyślności  na nadchodzący Nowy Rok 2017.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie PROZAICZNE pytanie - Mam niby odpalone dane w tle -- ale w Sklepie PLAY ciagle po uspieniu " Obsługa danych w tle jest wyłączona". !!!!!!!!!!!!!1

Gdzie ta funkcja jest !!!?? Danych w tle na 8.1.3.0 bo sprawdzilem wszytsko "łacznie z danymi w tle i sa odpalone ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra znalazłem ciekawostkę !!!! Mimo odpalenia wszędzie gdzie się da danych mobilnych w tle tj.

"Panel-Bateria-Ustawienia-Wyłącz dane mobilne gdy zablokowany ----NIGDY"

To w ustawieniach telefonu - Sieci komórkowe i SIM-Użycie danych- Jeżeli nie ustawię "Limity danych mobilnych" np. na 4GB czy ile tam kto chce - TO NIE ma opcji "Włącz dane w tle" ?!!!! Bez ustawienia tego dane w tle u mnie nie działają mimo iż w Panelu zezwalam na Dane mobilne po zablokowaniu! Dziwne

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie widzę w tym nic dziwnego... ja mam ustawione 2GB, a  i tak nigdy tego nigdy nie wykorzystuję.......

Tak jest system napisany że trzeba coś wpisać i po kłopocie.....

Dla mojej wygody i bezpieczeństwa u mnie Sklep Play działa tylko pod wifi ...chyba że nagła potrzeba to za moja zgodą chwilowo , leci po danych mobilnych.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Chciałem się podzielić romem miui_HMNote2Global_V8.1.2.0.LHMMIDI(STABLE), z którego zostały usunięte zbędne oraz szpiegujące aplikacje od chińczyków jak m.in. AnalyticsCore.apk uruchamiająca jakieś podejrzane procesy i instalująca bez naszej wiedzy dziwne aplikacje (msa, mab). Z romu usunięto także oryginalne MIrecovery, więc po instalacji ewentualne customrecovery nie jest zastępowane. Do romu zostały dodane tylko zegary od MIUI Polska i stabilna klawiatura google. Po wielu eksperymentach z romami miuipolska oraz xiaomi.eu postanowiłem samodzielnie przystosować rom w w wersji GLOBAL, ponieważ każda z wersji które instalowałem posiadała jakieś wady. Rom w wersji GLOBAL jest typu "odex", więc zajmuje więcej miejsca, ale wydaje się być szybszy i lżejszy. Po trzech tygodniach testowania nie zauważyłem grubszych błędów. Przy oszczędnych ustawieniach udało mi się dociągnąć do 5h SOT ( wyłączona synchronizacja, stałe podświetlenie na około 30%). Odblokowana możliwość instalacji roota z poziomu TWRP. Link do romu: https://drive.google.com/file/d/0B66x5yoVngMdWE1sOXlHcjd1UkU/view?usp=sharing

Pozdrawiam Artur

Screenshot_2017-01-16-21-00-29-419_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-01-16-21-00-57-859_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2017-01-16-21-02-03-878_com.android.settings.png

Edytowane przez Akus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze nie wiesz że ten sam ROM na takich samych telefonach może się różnić.
Ja używam ostatniej stabilnej wersji i jest ok . Zawsze będą jakieś błędy .U mnie jeśli są to mi nie przeszkadzają .Zainstaluj i sprawdź

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na pewno odpuść sobie ten drugi, czyli  xiaomi.eu_multi_MINote2_7.3.9_v8-6.0.zip, bo to do zupełnie innego telefonu i możesz uszkodzić telefon.

xiaomi.eu_multi_HMNote2_7.3.9_v8-5.0.zip - wersja cotygodniowa, dev, najnowsza, testowa.

xiaomi.eu_multi_HMNote2_V8.1.3.0.LHMCNDI_v8-5.0.zip - wersja stabilna.

Obydwie są sprawne, działające, wersję stabilną możesz zainstalować i co kilka miesięcy możesz mieć aktualizację (jeśli jeszcze się pokażą), a cotygodniową musisz aktualizować ręcznie przez recovery i liczyć się z drobnymi usterkami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

Niestety ten  nowy 8.2.1.0 tylko przy instalacji nie zgłaszał problemów , ale już w trakcie używania kilka razy telefon się zawiesił i po dłuższej chwili zrestartował. Doszedłem do wniosku że powodem tych anomalii  jest niedopasowanie   motywu   PURE OS ( dark edition ) . z nową wersją systemu.

Niestety nie mam wiedzy aby edytować motyw , a  szkoda bo się do niego przyzwyczaiłem , więc musiałem zastosować inny .

Teraz od kilkunastu godzin telefon działa bez problemów i nic  złego jak na razie się nie dzieje.

pozdrawiam Wojtek

ps. Plik pobrany już kilkaset razy i nikt nic nie pisze ..........czyżby telefon który bił rekordy sprzedaży odszedł na emeryturę....:)

 

Edytowane przez fancik
zmiana tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, oring napisał:

Witam jestem laikiem w tych sprawach choć twrp sam sobie zainstalowałem.

Mam pytanie fancik czy po instalacji stabilnej wersji 8.2 którą podałeś traci się distęp do botloadera i twrp. Dzięki z góry

witam

Nowy system instalowałem nawet trzy razy bo coś mi się z tym motywem gryzło , ale zawsze TWRP zostawało i jest nadal .

Teraz tak jak pisałem jest OK .

Nie ten temat , ale odpiszę koledze który pytał o baterię , że nie zauważyłem jakiś wielkich zmian .

pozdrawiam Wojtek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

mam pytanie od posiadaczy MIUI 8 na RN2.

Aktualnie posiadam wersje stabilną xiaomie.eu 7.2 (7.2.3.0). Zainstalowana z ponad 6 miesięcy temu. Generalnie nie mogę narzekać system chodzi poprawnie.

Kusi mnie zainstalować MIUI 8, natomiast pytanie która wersja stabilna i działa bez zarzutu?

Niestety, ale nie bardzo mam czas eksperymentować i raczej potrzebuje dość stabilnego systemu.

Z 2 strony system mam już z ponad 6 miesięcy, więc dobrze byłoby zrobić reinstalacje co by przyspieszyć nie co telefon.

Czy jak wgram MIUI8 to w razie czego będe mógł wrócić do MIUI 7, czy jest to droga w jedną stronę?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem obydwa systemy na moim RN2 - nie polecam 8 z dwóch powodów: System za duzo obciąża telefon i jest zauważalnie wolniejszy a do tego bateria krócej wytrzymuje niż na 7.2. Aktualnie telefon juz zmienilem ale rn2 mialem prawie 2 lata i stable 7.2 to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, kumpel_ napisał:

Dzięki za informajcę. A powiedz mi czy w razie czego jest możliwość powrotu z 8 do 7.2?

Jest. TWRP i możesz sprawnie zrobić wszystko. Najlepiej zrobić kopię całego systemu przez recovery, a potem w razie czego po wykonaniu wipe wrócić zachowując przy tym cały system taki jaki był przed aktualizacją do miui 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...