Skocz do zawartości

Stabilne ROM-y - Od Version: 7.0.8.0 / ... / 9.2.3.0


zonee

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia Fri Jan 26 2018 o 08:17, fancik napisał:

Witam ja używam 8.5.2.0 i nie mam zastrzeżeń, ale pobrałem 9,2 i przyznaję że też mam obiekcje czy mój telefonik sobie poradzi. Jakoś brak opinii na temat najnowszej wersji więc też czekam :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Zainstalowałem na swoim RN2. Jest tylko mały problem z tłumaczeniem aplikacji Ustawienia. Cała jest po angielsku i nie wiem jak to zrobić aby była po polsku. Poza tym spoko. Na początku trochę mylił ale po restarcie i wczytaniu się panelu po lewej stronie od pulpitu domowego już jest ok. 

Ktoś podpowie jak przestawić język w aplikacji Ustawienia v. 5.0.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam właśnie doczytałem że na nasz telefon .... WSPARCIE ZAKOŃCZONE

A wracając do problemu...

Trzeba było zrobić kopię zapasową  systemu , a później przywrócić z niej ustawienia wybranej aplikacji .

Kilka razy zadziałało co nie znaczy że teraz pomoże jeśli masz kopię poprzedniego systemu...

Napisz coś więcej na temat  działania tej wersji 9.2 Miui czy są jakieś poważne zmiany i czy nie spowalnia pracy telefonu.

pozdrawiam Wojtek

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam właśnie doczytałem że na nasz telefon .... WSPARCIE ZAKOŃCZONE A wracając do problemu... Trzeba było zrobić kopię zapasową  systemu , a później przywrócić z niej ustawienia wybranej aplikacji .

Kilka razy zadziałało co nie znaczy że teraz pomoże jeśli masz kopię poprzedniego systemu...

Napisz coś więcej na temat  działania tej wersji 9.2 Miui czy są jakieś poważne zmiany i czy nie spowalnia pracy telefonu.

pozdrawiam Wojtek

 

 

Ja już mam 9.2.4 wersje global. Narazie z niedogodności to tylko motywy po chińsku i nie da się nowych pobrać, jakby wcieli aplikacje konta xiaomi chociaż w wykazie kont je widać. Wgrałem bez żadnego wipe. Może to jest problem. Poza tym wszystko ok. Żadnych drenaży czy spowolnień.

 

UPDATE

 

Okazało się, że ściągnąłem na siebie syf-miui. Wyrzuciło mi TWRP, na szczęście udało mi się je przywrócić. Dla innych pechowców uwaga, z pozycji fastboota nie da się w naszym sprzęcie (po instalacji syf-miui) wymusić restartu do recovery. Żeby wejść do TWRP trzeba po jego sflaszowaniu przytrzymać przycisk power aż się komórka wyłączy (około 10sekund) i po ponownym uruchomieniu trzymać przycisk volume up, nie volume down!

Potem już standard, wipe i można wygrać co się chce. Ja wgrałem najnowszą developerska wersje miui 9 z miui Polska. Jedyny zonk to brak w niej widgetu zegarka z pogodą klasycznego, jest z kolorowym słoneczkiem. Też ładny więc ok. Śmiga aż miło i jak na razie bateria schodzi wolniutko!

Mogę polecić miui 9 z polskiej edycji na nasz telefon. Ale uwaga na różnej maści globale.

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam jedna z ostatnich wersji developerskich miui polska. Zaprzestali już wsparcia tego modelu. Czy warto przejść na globala? Jeżeli tak to w jaki sposób wgrać or jazu zip z TWRP, czy potrzebny jest full wipe?
Standardowy wipe wystarczy. Nie trzeba czyścić całej pamięci urządzenia. Zawsze po instalacji można sprawdzić jak śmiga i full wipe zrobić. Ja z global przeszedłem na ostatni rozwojowy z miui Polska. Nie będę wracał na global. Nie ma po co.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2018 o 12:07, radko75 napisał:

Standardowy wipe wystarczy. Nie trzeba czyścić całej pamięci urządzenia. Zawsze po instalacji można sprawdzić jak śmiga i full wipe zrobić. Ja z global przeszedłem na ostatni rozwojowy z miui Polska. Nie będę wracał na global. Nie ma po co.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 

Taki zły ten global ? powiedz cos bo zastanawiam sie co dalej jak brak wsparcia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni global jaki miałem to 8.5.2, potem wgrałem coś co okazalo się chyba chińskim romem, chociaż miało być globalem (9.2.4), ten rom wyciął mi twrp i generalnie chodził dosyć "muliście" (zajętość ram i zuzycie baterii). Dlatego się zraziłem. Ale link wziąłem z jakiegoś formum dyskusyjnego i być może po prostu był to mój błąd.

Niemniej, brak wsparcia nie oznacza, że telefon przestanie działać, ja się nie przejmuje i jadę na ostatnim polskim dev romie, który uważam, za bardzo udany.

Edytowane przez radko75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, radko75 napisał:

Niemniej, brak wsparcia nie oznacza, że telefon przestanie działać, ja się nie przejmuje i jadę na ostatnim polskim dev romie, który uważam, za bardzo udany.

Edytowano 11 godzin temu przez radko75

Witam

Ja już dłuższy czas używam ostatniej wersji stabilnej 8.5.2.0 i nie mam do niej zastrzeżeń .Jakoś istniejąca wersja 9.2 nie ma za bardzo popularności i chyba słusznie.

Nie trzeba za dużo kombinować i tak zmiana telefonu nastąpi wcześniej czy później , a do puki telefon działa sprawnie mimo braku wsparcia (bo i poco skoro jest tyle nowszych modeli ) trzeba się cieszyć .....

Myślę że już nic lepszego na ten telefon nie zostanie wymyślone, więc po co sobie komplikować życie........

Polecam wersję stabilną 8.5.2.0 i więcej nie trzeba...............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

A czy szukanie na forum to jakaś wielka robota ...........jak byś czytał posty to byś znalazł to czego szukasz.

Dobra nie będę taki ...............tu masz adres tylko wybierz to co trzeba bo inaczej będą problemiki :)

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=185354

kliknij później na serducho :)

Edytowane przez fancik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

pany mam kilka antycznych kopi miui polska i jakies tam cos do redmi nota 2 ale sprzątam sobie mega jakby ktos chciał coś z tych zabytków to będzie wisiało jakiś tydzień od teraz 

Wiem ze to śmieci ale kto wie co komu potrzebne :D

https://mega.nz/#F!IsNViSCB!cf5vst49OvqeB5DkDSKcmQ

 

być może napisałem w złym dziale chociaż jest tam jakiś stary stable chyba :P sorry ; )

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej. Nie wiecie czasem jak rozwiązać ten kłopot na RN2 ?

Tak się składa że właśnie po latach zachciało mi się drugiej karty SIM2 (testuję REBTEL)  w telefonie i po włożeniu drugiej karty (slot SIM2) mam taka informację w PUNKTACH DOSTĘPU - "ustawienia nazwy punktu dostępu są niedostępne dla tego użytkownika". Na SIM1 (tu akurat mam Premium Mobile) wszystko działa poprawnie (APN dodaje się bez problemu dla Premium Mobile) a po przełączeniu danych mobilnych na SIM2 "ustawienia nazwy punktu dostępu są niedostępne dla tego użytkownika" ! Po zamianie kart na SIM1 (Rebtel) i SIM2 (Premium Mobile) to samo dalej nie da się dodać APN dla drugiej karty (REBTEL). Dla SIM2 (Premium Mobile) jest ok.

Śmieszne jest że mimo to mogę dodać Punkty dostępu do momentu aż nie zmienię opcji MNC z standardowej 44 na 06 dla Rebtel-a. Wszytko inne mogę wpisać i zapisać punkt do momentu aż nie zmienię MNC wtedy Punkt znika po zapisaniu. I tak w koło.

ROM MIUIPOLSKA 9.2.3.0 stabilny

Sprawdzałem to tez na drugim RN2 z Rom-em 7 - i to samo !

 

W zasadzie jak sprawdziłem to na każdej karcie na obu slotach SIM1,SIM2 jeżeli zmienię domyślne ustawienia APN wartość domyślna z pola MNC to punkt dostępu znika po zapisaniu !!!

Przykładowo dla Premium Mobile wartość MNC to 01 --- po zmianie na 06 punkt znika.

Dodając dla nowej karty punkt dostępu bez punktów standardowych podanych przez sieć po kliknięciu DodajAPN wartość standardowa MNC wynosi 44 - po zmianie na 06 punkt znika.

 

O co kamon ?

REBTEL APN.png

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fancik napisał:

Witam
Niestety w tym temacie nie pomogę bo już dawno zrezygnowałem z dwóch kart, ale ciekaw jestem jak się sprawuje ten stabilny Rom na twoim telefonie bo korci mnie spróbować... Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

No powiem ci że całkiem fajnie działa - ostatnio postanowiłem wrócić na poprzedni 8.5.2.0 ale po 5 minutach nie dałem rady i musiałem wrócić na 9.2.3.0 - jest trochę zmian które mi spasowały - sam system działa bez problemów dość szybko - z baterią jak z baterią szału nigdy nie było a już muszę zamówić nową NOHON (https://pl.aliexpress.com/item/100-Original-NOHON-Battery-3060mAh-High-Capacity-Replacement-Batteries-BM45-For-Xiaomi-RedMi-Hongmi-Note2-Red/32653571169.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.259.11e53c00OsRlbp)

Właśnie testuję znów miernikiem ile doładuje baterie od 0%-100% - ostatnio wyszło mi 1800mAh - wiec bateria szrot. Jak skończę za dwie godziny to napisze jaki wynik.

Generalnie polecam tylko na czysto full wipe. Testowałem tez przy okazji Global 9.6.3.0 ostatni i też całkiem fajny i wszystko gra ale jedna wada - NIE DA SIĘ USUNĄĆ REKLAM Z APLIKACJI (np. przez AdAway) bo po blokowali całkowicie partycje systemowe tylko do odczytu i nawet z terminala, komendami, ADB nic nie da się zrobić aby podmienić plik "hosts" :). WIĘC DLA MNIE ODPADA.

 

A co do "ustawienia nazwy punktu dostępu są niedostępne dla tego użytkownika" dla potomnych to tak:

Wyświetla mi się to na SIM1 i SIM2 niezależnie od karty zawsze (dziwna sprawa) !! Nie wiem dlaczego ! Bo mimo to dla Premium Mobile na SIM1 (usunąłem APN dla działającej sieci i tez pisało "ustawienia nazwy punktu dostępu są niedostępne dla tego użytkownika") dodaje się APN bez problemu a z SIM2 akurat tu wpadł mi REBTEL nie dało się dodać APN bo wartości MNC nie dało się zmienić z domyślnej (brak ustawień z sieci od REBTEL). O dziwo Premium mobile rozpoznaje sieć PLUS (bo to PLUS) i zaciąga domyślne ustawienia z PLUS-a - MNC 01 Z pliku system/etc/apns-conf.xml.

Ostatecznie zmodyfikowałem plik system/etc/apns-conf.xml ręcznie dodajac REBTEL (co nic nie dało choć powinno) przez Total Commander + ROOT.

Sam REBTEL załapał na MNC 44 (nie trzeba zmieniać na 06 - oczywiście chodzi o internet i MMS - połączenia i sms działają bez APN)

Link do tematu pobocznego:

 

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria od 0%-100% (na wyłączonym telefonie) - 1450mAh czas: 1h30m - mierzone miernikiem USB. (Bateria zakupiona z 2 lata temu na GearBest niby oryginał - bardzo mało używana) ale na oryginalnej z telefonem tez podobny wynik miałem po ciągłym używaniu przez ten okres.

Po 2h dobiło do 1615 mAh - pobór 0,02A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie. od jakiegoś tygodnia nie mogę zaktualizować Gmail i You Tube ! Wszystko inne od Google instaluje się bez problemu. Natomiast te dwie rzeczy już nie !? Inne aplikacje nie związane z Google instalują się i aktualizują poprawnie. Przywróciłem ROM - i to samo zainstalowałem nowy zupełnie inny ROM GLOBAL i to samo ! (FULL WIPE)

U was działa ? Aktualizowanie Gmail (8.11.4.221681239.release z 15 lis 2018) i You Tube (13.46.53 z 16 lis 2018) ?

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś czas temu też miałem taki problem  z innym programem ( nie jestem pewien czy to chodziło o You Tube)  i to mnie wkurzało . Jednak poczekałem  i któraś z kolejnych aktualizacji  zaskoczyła i już było ok .

Może  trzeba przeczekać  .

W między czasie chyba go kilka razy odinstalowałem ...

Gorzej że mój telefonik zaczyna mieć fanaberie i potrafi się bez powodu zrestartować .( a było do tej pory tak pięknie) Za bardzo go chwaliłem.

Także aktualizacje poprzez sklep google play jakoś długo w pierwszej fazie się pobierają . Wifi działa ok  pobieranie danych  z innych  adresów idzie szybko bez problemów.

Niestety ten model telefonu już powoli odchodzi do historii trzeba pomału rozglądać się za nowym modelem ....tylko ze wybór jest ogromny będzie zgryz........

pozdrawiam Wojtek

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fancik napisał:

Jakoś czas temu też miałem taki problem  z innym programem ( nie jestem pewien czy to chodziło o You Tube)  i to mnie wkurzało . Jednak poczekałem  i któraś z kolejnych aktualizacji  zaskoczyła i już było ok .

Może  trzeba przeczekać  .

W między czasie chyba go kilka razy odinstalowałem ...

Gorzej że mój telefonik zaczyna mieć fanaberie i potrafi się bez powodu zrestartować .( a było do tej pory tak pięknie) Za bardzo go chwaliłem.

Także aktualizacje poprzez sklep google play jakoś długo w pierwszej fazie się pobierają . Wifi działa ok  pobieranie danych  z innych  adresów idzie szybko bez problemów.

Niestety ten model telefonu już powoli odchodzi do historii trzeba pomału rozglądać się za nowym modelem ....tylko ze wybór jest ogromny będzie zgryz........

pozdrawiam Wojtek

Sprawdziłem to na innym Reno 2 z jeszcze MIUI 7 i to samo. Coś w google nie pykło z systemami MIUI. 

Co do restartów to mam identycznie, zamówiłem nowa baterię choć po zainstalowaniu ostatniego GLOBAL 9.6.3.0 RESTARTY jak na razie ustapiły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie wkurzają te restarty ,a poza tym chyba właśnie kończy żywot zamiennik baterii kupiony w polecanym sklepie w Chinach .Wytrzymał równo rok .

Przy 30% lubi robić się restart , następnie nie może się telefon uruchomić bo nagle robi się 0 prądu. Po podłączeniu ładowarki uruchamia się i pokazuje znowu ok 30% .

Teraz zamówiłem niby oryginał w kraju .Trochę ludzi kupiło i jakiś strasznie złych wpisów brak ....

Na razie wróciłem do starej baterii która była od nowości ale już słabo trzymała . Jednak na tej też już trafił się restart podczas próby pobrania większego pliku.

To może świadczyć że nie koniecznie winna jest bateria tylko coś innego(?) Myślę o próbie wrzucenia stable  ROM numer wcześniejszy od tego co mam .

Sam nie wiem czy powrót do tyłu nie spowoduje jeszcze większego bałaganu w systemie . A skąd pobrać ten Global 9.6.3.0 jeśli faktycznie jest widoczna poprawa?.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam problemy z ostatnimi aktualizacjami aplikacji Google takimi jak YouTube, Gmail czy nawet Sklep Google Play.

Usuwanie cache aplikacji, odpinanie  konta Google, przywracanie ustawień fabrycznych czy instalacja innych wersji ROMu (na 9.2.3.0.LHMCNEK jest tak samo) nie rozwiązały problemu.

Obecnie mam zainstalowany Sklep Play w wersji 12.3.30. Podczas instalacji nowszych wersji dostaje komunikat z błędem. Zauważyłem jednak, że jeśli podczas instalacji telefon zostanie uruchomiony ponownie (tak gdzieś po minucie od jej rozpoczęcia) to udaje się zainstalować wybraną wersję, ale pojawia się nowy problem, telefon uruchamia się prawie 10 minut. Usunięcie sklepu i powrót do wersji 12.3.30 rozwiązuje go.

 

Edytowane przez Gorgusm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mariusz.ur napisał:

@Gorgusm spróbuj zainstalować inną wersję Google Service bo to tam tkwi problem a nie w Google Play. 

Próbowałem wszystkiego od ostatnich aktualizacji google (z jakichś 2 tygodni) coś nie hula z Romami MIUI ... Próbowałem instalować ręcznie nowsze wersje .. zawsze błąd instalacji powód "inne". Nie chce mi się kombinować i wracać do poprzednich google service ani google framework. USUWANIE KONTA GOOGLE, danych sklepu, framework, usług google (service), usuwanie ich i instalacja ręczna itp. itd. nic nie daje. Instalacja nowych , starszych ROMÓW to samo ! Może ktoś zapyta Naczelnego forum czy to odosobniony problem reno2 czy ogólnie MIUI? Problem na romach miuipolska i global dla RN2.

Osobiście sprawdzałem na 2-ch Reno 2 - jeden na MIUIpolska Stable 7 i na moim na Miuipolska Stable 9.2 oraz na Global 9.6 (FULL WIPE) i zawsze to samo - wiec google service to raczej ślepa uliczka :)

Tak jakby ostatnie aktualizacje od google coś zmieniły że maja problem z MIUI romami !

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem coś takiego .

Klikam na ikonę sklep play i otrzymuję komunikat że program jest nie zainstalowany i zostaje odesłany do gogle aby go zainstalować.

Nie słucham się i robię restart telefonu . Po restarcie sklep play jest i działa.

Jedyne co jest dziwne nadal bardzo długo wyświetla się komunikat  "czekam na pobieranie " i  w ogóle te aktualizacje jakoś długo trwają w porównaniu z tym co było jeszcze dwa, trzy tygodnie temu.

Może to tez ma jakiś wpływ na te restarty jak myślicie....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fancik napisał:

Dziś zauważyłem coś takiego .

Klikam na ikonę sklep play i otrzymuję komunikat że program jest nie zainstalowany i zostaje odesłany do gogle aby go zainstalować.

Nie słucham się i robię restart telefonu . Po restarcie sklep play jest i działa.

Jedyne co jest dziwne nadal bardzo długo wyświetla się komunikat  "czekam na pobieranie " i  w ogóle te aktualizacje jakoś długo trwają w porównaniu z tym co było jeszcze dwa, trzy tygodnie temu.

Może to tez ma jakiś wpływ na te restarty jak myślicie....

 

 

Jakbym słyszał siebie dokładnie to samo restarty - telefon nie chce wstać itd. itp. długie "czekam na pobieranie " potem długie "Pobieram" ! Zainstalowałem Global 9.6.3.0 https://en.miui.com/download-274.html. I trochę się uspokoiło.

PS. Sklep wywala jak ci się próbuje w tle zainstalować jak wywali błąd bądź nie to takie skutki. Po resecie z reguły działa albo trzeba zainstalować ostatnia działająca wersję na RN2 tj. 12.3.30 dodam ze dla naszych telefonów jest 8 nowszych wersji aż do 12.7.23 których nie da się zainstalować (Gmail, Google App, You Tube wygląda podobnie !)

 

Pogrzebałem wczoraj i wyszło mi że Sklep Play nie aktualizuje się już od 9 wersji wstecz ! Google App od 6, Google Service tez kilka aktualizacji wstecz i żadna nowsza nie rusza!

Udało mi się ręcznie podnieść wczoraj Usługi Google (service) do najnowszej wersji (Google Play services 14.7.99 (020400-223214910) ). Ale Gmail dalej nie aktualizuje ostatnich 5 wersji, udało mi się podnieść tylko o jedną w górę, Google App to samo, YouTube to samo ! Zaktualizowało się natomiast  do najnowszej wersji Android System WebView 71.0.3578.64 beta ale teraz telefon ma kłopot z uruchomieniem się po restarcie !!!! Porostu masakra ! Ktoś coś ?

 

Aaaaaa  OpenGApps tez nic nie daje stawiając od nowa !

 

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz i u mnie coś nie tak .

google i  gmail ciagle sie niby pobiera i aktualizuje trwa to bardzo długo i tak w kółko .

telefon znowu bardzo długo się włącza 

Chyba spróbuje wgrać jeszcze raz system tylko nie jestem pewien który bo mam kilka wstecz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fancik napisał:

Teraz i u mnie coś nie tak .

google i  gmail ciagle sie niby pobiera i aktualizuje trwa to bardzo długo i tak w kółko .

telefon znowu bardzo długo się włącza 

Chyba spróbuje wgrać jeszcze raz system tylko nie jestem pewien który bo mam kilka wstecz

 

ja już kombinowałem z 7 ,9.2, 9.6 global wszędzie tak samo ! Ale spróbuj i daj znać jak ci się uda zainstalować GApps to zrobię jak ty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie jestem po reinstalacji  Miui stable 8.5.2.0

- wszystko jak było nadal problem z  aktualizacją    google  i gmail

- po kilku minutach  przy próbie wejścia do sklep play info o brak zainstalowania takiej apki.

- po restarcie  telefonu (o dziwo w normalnym czasie) apka sklep play jest w systemie i działa ( o ile tak można to nazwać)

- kolejna próba aktualizacji gmail.......bardzo długi czas czekam na pobieranie i samo pobieranie.

-instalacja gmail również baaardzo długo trwa ,  chyba dłużej od restartu telefonu a w między czasie system pokazuje ze jest aktualizacja google 33MB ale nie klikam bo raczej to nic nie da , wciąż trwa instalacja gmail.....

ok mam dosyć ....nadal gmail i google maja problem z aktualizacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, fancik napisał:

Własnie jestem po reinstalacji  Miui stable 8.5.2.0

- wszystko jak było nadal problem z  aktualizacją    google  i gmail

- po kilku minutach  przy próbie wejścia do sklep play info o brak zainstalowania takiej apki.

- po restarcie  telefonu (o dziwo w normalnym czasie) apka sklep play jest w systemie i działa ( o ile tak można to nazwać)

- kolejna próba aktualizacji gmail.......bardzo długi czas czekam na pobieranie i samo pobieranie.

-instalacja gmail również baaardzo długo trwa ,  chyba dłużej od restartu telefonu a w między czasie system pokazuje ze jest aktualizacja google 33MB ale nie klikam bo raczej to nic nie da , wciąż trwa instalacja gmail.....

ok mam dosyć ....nadal gmail i google maja problem z aktualizacją

Mówiłem !!!! Google coś pozmieniało w ostatnich aktualizacjach co całkowicie nie współgra z systemami MIUI !!!! Nie wiem tylko czy na Redmi Note 2 czy na wszystkich MIUI bo mam tylko RN2 16 i 32 !?

I teraz pytanie czy Google zna problem i to naprawi !? Czy musi to zrobić Xiaomi w swoich Romach :) A że jedyny ROM jaki jeszcze chyba jest aktualizowany to GLOBAL :p (chyba że to ostatni już w wersji GLOBAL 9.6.3.0)  to kaplica :)

Problem na XDA: https://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/help/update-gmail-app-error-504-t3874934/post78342757#post78342757

Szukamy rozwiązania.

 

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie udało mi się chwilowo ( bo już raz wracało ) wywalić apkę gmaila .

Sprawdzam pocztę poprzez systemowa apkę lub przez przeglądarkę i na razie mi to wystarczy.

Gorzej z google ...nie wiem czy da się wywalić i jakie skutki mogą być.

Dziś odebrałem "nową" baterię .

po podłączeniu miała 25 %  więc jak spadło do 10% podłączyłem do ładowarki .

Ładowanie trwało 3 godziny do stanu poboru 0.00A  i przy liczniku 2078 mAh się zakończyło .....trochę mało nawet dodając te 10% co jeszcze było .

Zobaczymy przy kolejnych ładowaniach co to cudo potrafi.

Co do restartów to nadal występują  , najczęściej  przy przeglądaniu internetu , teraz zobaczę jaki wpływ będzie miała zmiana baterii....

Edytowane przez fancik
nowy tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, fancik napisał:

Na razie udało mi się chwilowo ( bo już raz wracało ) wywalić apkę gmaila .

Sprawdzam pocztę poprzez systemowa apkę lub przez przeglądarkę i na razie mi to wystarczy.

Gorzej z google ...nie wiem czy da się wywalić i jakie skutki mogą być.

Dziś odebrałem "nową" baterię .

po podłączeniu miała 25 %  więc jak spadło do 10% podłączyłem do ładowarki .

Ładowanie trwało 3 godziny do stanu poboru 0.00A  i przy liczniku 2078 mAh się zakończyło .....trochę mało nawet dodając te 10% co jeszcze było .

Zobaczymy przy kolejnych ładowaniach co to cudo potrafi.

Co do restartów to nadal występują  , najczęściej  przy przeglądaniu internetu , teraz zobaczę jaki wpływ będzie miała zmiana baterii....

Tez wczoraj dostałem NOHON. I Od 0% do 100% przez 3h nabiło 2250mAh tez ciut mało :) ( do 0.00A)

Ja zaktualizowałem do Global 9.6.3.0 doinstalowałem ręcznie Google Play Srevice 14.7.99, Sklep Play 12.3.30 i nie ma resetów nawet działa.

Edytowane przez zonee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zonee napisał:

Tez wczoraj dostałem NOHON. I Od 0% do 100% przez 3h nabiło 2250mAh tez ciut mało :) ( do 0.00A)

Ja zaktualizowałem do Global 9.6.3.0 doinstalowałem ręcznie Google Play Srevice 14.7.99, Sklep Play 12.3.30 i nie ma resetów nawet działa.

U mnie coś dziwnie po pierwszym ładowaniu szybko bateria się rozładowała  sot coć ok 1 godziny  Przy drugim ładowanie zatrzymało się po 2 godzinach i raptem 1250 mAh.

Po ponownym podłączeniu  ładowarki  cały czas mimo stanu 100% ładuje prądem 0.5-0.7 A 

Resety już były wczoraj jeden i dzisiaj dwa ....

Skąd pobrać tego Globala 9.6.3.0  i jak go wrzucić do telefonu ....żeby nie stracić danych

Czy po wgraniu Global 9.6.3.0 będzie możliwość powrotu do stable 8.5.2.0

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...